Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

MJMilan

Arnie jako řezník z Bakersfieldu, aspoň takovou mu tu udělali vizitku, avšak skutečná role je náš dobrý Arnie, který se snaží očistit své dříve pošpiněné jméno. Nástrojem je zabijácká televizní hra, ve které jde o to zůstat naživu co nejdéle a není náhoda, že Arnie bude první, komu se tuto hru povede přečkat až do samotného konce. Když se na to člověk dívá, nesmí v tom hledat kdo ví co speciálního, prostě si Arnieho užít! ()

Radiq

Kdysi bych hodnotil určitě výš, ale tady už ani nostalgie nepomůže. Je tam hrozně moc nezajímavýho patosu (třeba ty strašný tanečky) a když přijde na akci, tak je to všechno hrozně umělohmotný a stupidní. A že se to odehrává už v roce 2017, chch. A takovej kapitán Freedom to fakt zabíjí, jak vzhledem, tak kecama: "Jste připravení na bolest?!" A celkově z toho dejchaj léta osmdesátý... ale těžce tomu smrdí z huby... I ten televizní záporák se chová osmdesátkově záporácky... K tomu ta hudba jak z nějakyho německyho retro porna... ()

tom88

Očakávanie bolo podstatne väčšie. Neprišlo mi to ani ako dobré sci-fi ani ako dobrý akčný film. Je to také béčko s priemernými hercami aj réžiou, kamerou a asi aj všetkým ostatným. Dejovo je to tak trocha blbosť, ale Arnoldovi fandovia si môžu prísť na svoje. Sklamanie. 50% ()

Deyw

Další vypalovačka s Arniem...hláškuje,akce tam taky je...super hudba..starý dobrý časy..škoda že už nikdy nebudou :( ()

Nivenx

Povedené akční béčko, které nenudí v žádném ohledu. Dal bych i více, ale musím zkritizovat toho elektrického maniaka, který byl vážně neuvěřitelně trapný. Za mě 70% ()

stOKYi

Mám rád tieto scifi akčné filmy z druhej polovice 80s a prvej polovice 90s rokov. Majú akúsi zvláštnu atmosféru. Running man v tomto ohľade nesklamal, avšak aj napriek zaujímavému námetu, sa mi priebeh filmu zdal byť trochu stupidnejší ako býva zvykom pri tomto štýle filmov. Samotné jadro filmu odohrávajúce sa v reality show bol prihlúply a čakal som, že svoju nevinu bude chcieť arnie dokázať trochu ináč. Demolition man zostal u mňa v tomto žánri neprekonaný. ()

Sabrewulf

Arnie, Sly i Van Damme mají jak áčkové (nebo alespoň áčkově vypadající) filmy, tak béčkové braky (viz komenty Cobra, Cyborg...). Pamatuju si, jak nám známí vyprávěli děj tohoto filmu a já byl totálně natěšený, až to uvidím, protože to znělo fantasticky a já čekal typ toho nabušeného Holyvůdského bijáku jakým je třeba Predátor. Jaké bylo mé zděšení, když na mě vyjukl zpátečnický film, který (stejně jako třeba Cobra) má sedmdesátkový feeling. Exteriéry i interiéry odpudivé a papundeklové (čti kulisové), casting úplně neHolyvůdský (ti dva Arnieho mužští spolusoutěžící fakt píšou) a celé to působí neuvěřitelně klaustrofobicky, takže ve výsledku i v plném sále během soutěže mám z toho vždycky pocit, jako by tam sedělo 10 lidí. Opruz. Ovšem oproti Cobře je tohle ještě "upgradované" PŘÍŠERNOU synťákovou hudbou. Ve Slyho céčku hraje alespoň obstojná osmdesátková hudba, ale tady ten odproný hudební motiv - tu didin tidin.... tu didin tidin tidin tiDUN z toho dělá nejen sedmdesátkový film, ale sedmdesátkovou televizní francouzskou kriminálku. FUJ. Pár momentů je tam povedených i ta kritika mediální žumpy či konzumu, jdoucího za hranu,  ale to by muselo být v jiném filmu. Jinak nechápu, v čí choré hlavě se poprvé zrodil klišé mýtus, že chlapům se po kastraci zvýší hlas? P.S: Celou tuhle levně vypadající fušeřinu podtrhuje scéna pravého záznamu z helikoptéry, co se na konci pustí divákům - jakto že je tam záběr z pohledu Arnolda, jak dostane pažbou do obličeje? To měl kameru namontovanou na ksichtě? ()

Decker

Bohuzel tento film je pro Arnolda jednoznacnym nechci rict neuspechem, ale spise zklamanim nebot si myslim ze ten film mohl mit na vic a potencial jednoznacne film mel, ale k memu prekvapeni reziser ho nevyuzil. Rikam k prekvapeni nebot tento reziser je zaroven autorem skeleho filmu Ledove ostri pro ktery jsem mel jistou dobu velkou slabost. Skoda, ale je to jasny priklad promarnene sance. ()

Doudis19

Tupá, lacinná a naprosto bezduchá hovadina, která sice tématem může leckoho nalákat, ovšem formou jakou se pak pokouší být nekompromisně cool, shazuje i to málo, čím by mohla být zajímavá. ()

Skuby47

Toto je jeden z prvních akčních filmů s Arnoldem, který jsem kdysi dávno viděla. I když je o Arním všeobecně známo, že o co líp vypadá, o to hůř hraje, tady to nevadí. Zde se „oscarové“ herecké výkony nečekají, spíš je důležitý ten svalový potenciál. Nechám-li stranou prezentaci násilí a brutality, tak příběh sám je originální, zajímavý a do jisté míry i současný. Stejně jako v tomto filmu i my se denně setkáváme s obrovským vlivem masmédií na veřejné mínění občanů, jak to před 25. lety ukazoval tento snímek. Když vidím v televizi bombastické upoutávky na různé megašou, vždy si vzpomenu na tento předvídavý sci-fi. Možná proto ho v televizi znovu dávali jako varování. ()

LeoH

Lobotomizované brutální antiutopické béčko, pokoušející se ospravedlnit samo sebe pranýřováním ohlupující násilné televizní zábavy – v takhle bezelstné podobě se tyhle věci točily jedině v osmdesátkách. Tehdy třetiřadá cynická holírna vezoucí se na vlně Útěků z New Yorku, Robocopů a spol., dnes ryzí guilty pleasure zejména pro někdejší hltače rychlodabovaných videokazet. Bavím se u toho tak, že prostě nemůžu dát průměrné hodnocení. ()

skrblik007

Tenhle film se nedá brát moc vážně. Spíš to připomíná počítačovou hru, kdy Arnie naráží na jednotlivé bossy a likviduje je jednoho po druhém. Film má ten styl 80. let, a když ho divák bere s nadhledem, může dobře zabavit. ()

Mrkvič

Zžíravá atmosféra zdánlivě bezradného prchání před různými "hrdiny". Je tam Arnold a tím by mohlo být řečeno vše. Jenže navíc je tam i Jesse Ventura a další herci, kteří parádně svým ksichtem doplňují nenaznačené charaktery zabijáků. Blízká budoucnost a násilné chutě diváků už zbytek jen hezky dobarvují. Klasika z dětských let, která zabaví i po čtvrt století. ()

Ryuuhei

Osmdesátková variace na Hunger Games, akorát s Arnoldem v hlavní roli. Co k tomuto filmu dodat? Těšil jsem se, až se na něj podívám a zklamán jsem nebyl, naopak. Film obsahuje mnoho konspirace, výbornou, sofistikovanou (leč vtipně svéráznou) akci a samozřejmě nějaké to okořenění díky Arnoldovi a jeho typickým hláškám. Bavila mě rozmanitost jednotlivých fází hry, nepřátel a vůbec i promyšlenost děje, která utvořila z tohoto filmu vynikající a zábavnou záležitost. Přidejte k tomu osmdesátkovou atmosféru s typickým pohledem na svět budoucnosti a nepostrádá to už vůbec nic. ()

Savo odpad!

Chudák Stephen King, divím se že si někdo dovolí takhle zprasit skvělou knihu stylem, že tam hoděj Arnolda a hromadu násilí. ()

Tomasso001

Výborná reality šou, jeden z nejakčnějších filmů 80ých let. Video hit nad kterým spousta lidí strávila dost hodin času. ()

lennyd

Poté, co se vzepřel autoritě a odmítl zmasakrovat nevinné, je Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) odsouzen k dlouholetému vězení. Z vězení se mu ale podaří za pomoci dvou spoluvězňů útéct - jenže je brzy polapen, a donucen zúčastnit se kruté televizní soutěže. V ní jsou bezbranní civilisti nuceni utíkat před nájezdy krvežíznivých gladiátorů - a platí, čím víc krve, tím vyšší sledovanost. Ale Ben Richards nehodlá jen utíkat ... Tento film jsem si pamatoval "z mládí" jako jeden z dalších milníků Arnoldovy filmové tvorby. Pamatuju se, že jsem se tenkrát docela perfektně bavil. A tak když jsem měl příležitost si tento film zopáknout, ani chvilku jsem neváhal. Jenže se ukázalo, že paměť je sviňa - člověk si pamatuje jen to lepší, a ten zbytek zapomíná. A že toho, co by šlo zkritizovat, by tu bylo. Vizuální stránku bych dokázal prominout (přece jen, psal se rok 1987 - jenže necelé tři roky po tomto filmu vznikl suprový Total Recall), ale absenci hlubšího příběhu a vůbec tragické chování jednotlivých postav (hlavně jediné herečky) odpustit nedokáži... ()

ywo666

Megaaaa. Ja som to kedysi asi videl. A možno aj nie. Ale teraz po rokoch sme si to na priváte pustil otvorili pivo a vrieskali od smiechu. Rozbieha sa to pomaly, ale keď sa človek naladí na správnu vlnu tak sa baví neuveriteľne. Objektívne je to shit, ale zábavnosť bola za 4*. A to sa počíta. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)