poster

Millerova křižovatka

 • USA

  Miller's Crossing

 • Slovensko

  Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (305)

 • waits
  ****

  Hodne povedeny scenar, dobre obsazene postavy. Byrnovi neco malo chybi, ale zas ne moc, John Polito je naproti tomu dokonaly. Trochu navic mi prisly "chandlerovske" sceny Toma/Byrna s Vernou/Harden, kde je vsak Byrne naprosto uveritelny jsou sceny, kdy manipuluje ostatni a take, kdy dostava (pravidelne a casto) od ruznych particek do zubu. Radost sledovat, a to i na potreti...(29.11.2006)

 • Gagner
  ****

  Mafiánský film, ve kterém se zrodí konflikt prakticky v první minutě a tudíž nás od první minuty zajímá, jak se co vyvine.(1.10.2011)

 • GOREGASM
  *****

  S absolutním žánrovým nadhledem natočená a neopakovatelně poetická gangsterka, během které jsem se nespočetněkrát doslova tetelil blahem, nad tím jak mi Coenovi kluci a Carter Burwell svým nádhernými motivy prosyceným soundtrackem hrajou do noty. Naprosto bezchybně vypiplané dialogy, v nichž nic nepřebývá, ani nechybí, pronášejí charismatické, zbabělé a nevypočitatelné postavy, kterým propůjčili to nejlepší ze svých schopností herecké persóny, které s Coeny už mají něco za sebou. Přesto vytáhnu jedno jméno. Neznámý, tedy alespoň pro mě, J.E. Freeman je v roli hitmana zatraceně působivý. Další z nevyvratitelných důkazů geniality Coen brothers. 100%(29.9.2012)

 • sebo9629
  ****

  Zisťujem, že po rok 2000 sa mi veľmi páčili všetky filmy od Coen bratov, ktoré som videl a od roku 2001 ma od nich takmer nič extra nezaujalo... Tento film sa mi taktiež dosť páčil, je skvelo natočený, má výborné herecké obsadenie a aj scenár je dobrý, ale aj tak tu bolo ešte dostatok priestoru na zlepšenie... Hodnotenie: 7.8/10(14.9.2014)

 • Nebešťan
  ***

  Červená znamená stůj.(4.1.2015)

 • Paldiny
  ****

  Dobre napísaná, slušne zahraná a pekne natočená konverzačka aká nebyť dvoch thompson-výstupov mohla štartovať aj na divadelných pódiách. Odporúčam nerobiť nič popri sledovaní, už prvou "Kmotr scénou“ sa rozbehne kolotoč mien "kto s kým / proti komu“ a pokiaľ sa nechytíte, film vás baviť nebude. V opačnom prípade čaká diváka iná pesnička. Coenovci totiž nie sú len dobrí rozprávači, ale rovnako vedia ohúriť formou. Občas by ale nebolo na škodu vypustiť grotesknosť a rovnako nezraniteľnosť hlavnej postavy, ktorá je jednu chvíľu fackovací panák, druhú sa tvári ako po dvojtýždennej rekonvalescencii.(14.9.2016)

 • strikeman
  ****

  Se Scorseseho či Coppolovými výpravnými a strhujícími mafiánskými opusy se tento snímek nedá srovnávat, nicméně přesto mne velmi oslovil. Film je pojat komorně a je na něm poznat nižší rozpočet, ale jeho kvality stojí jinde - tkví zejména v brilantním scénáři, stojí na kvalitních hereckých výkonech a těží z dovedně prokreslených charakterů jednotlivých postav...(2.2.2009)

 • sadlokan
  *****

  Kdyby naše armáda přezbrojila na Thompsony,tak si ty dva roky dam znova.A dobrovolně!!(22.3.2009)

 • agassi68
  ****

  Byrne predvádza svoje schopnosti na jednotku. Nechýbajú "dvorní" herci Coenovcov ako Buscemi, McDormand atd. Samozrejmosťou sú hlášky a Coenovské strieľačky. Napr. scéna, kde Leo spred domu samopalom roztancuje už ako rešeto deravého zabijaka zo súperiaceho gangu ma dostala do kolien :) Je to skrátka mafiánska klasika na spôsob Scorsesho.(20.9.2009)

 • Mbeast
  *****

  Dokonalá atmosféra, skvělý Byrne a takový Coenovský černý humor.(27.6.2010)

 • Akana
  ****

  Coenovská klasika z toho temnějšího soudku. Cynická gangsterka, labyrint podrazů, nedůvěry a pochybné loajality, ve kterém hlavní hrdina bloudí a hledá svoje místo, obrazně chytá svůj klobouk aby v závěru dospěl k poznání, že zodpovědný je jenom sám sobě a nikoli žádnému z přítomných bossů, tím méně pak zbabělému vychcánkovi Berniemu ve skvělém podání Johna Turturra. Coeni kouzlí s obrazem, dialogy i dějovou linkou, jdou svojí originální cestou a díky tomu můžeme Millerovu křižovatku směle přiřadit ke klenotům žánru od Coppoly, Scorseseho nebo De Palmy. 90%(4.9.2011)

 • t0ny
  ****

  Co mi utkvělo? V zajímavých a lehce ironických náznacích zobrazená gangsterská realita, skvělý scénář a Gabriel Byrne. Sice se to může někomu zdát jako málo, ale ve výsledku jde o parádní kombinaci. Coeni jsou velmi nepředvídatelní a zároveň tolik sví. A prosím, "crossing" zde není křižovatka. Možná by se hodilo film zhlédnout, pak teprve přidělit název. Já si prostě musím rýpnout.(2.2.2013)

 • Biopler
  *****

  Výborný scenár s výbornou zápletkou stvorili zaprášený klenot Coenovcov. Skvelá gangsterka s tradične skvelými, jedinečnými dialógmi. Výkony Jona Polita čoby Johnnyho Caspara a jeho pravej ruky J. E. Freemana čoby Eddieho Danea vo mne zanechali silný dojem. Opäť sa potvrdilo, že Coenovci majú čuch na správnych podivínov, ktorí hoci nemajú veľa priestoru, o to viac vedia zaujať. A nesmiem opomenúť nádhernú hudbu pri úvodných titulkoch, lahôdka.(5.8.2009)

 • Gastovski
  *****

  Vynikající gangterka (dovolím si tvrdit jedna z nejlepších) s velmi dobrým scénářem a chytře propracovaným dějem. Coeni postě umí natočit filmy, které opravdu zaujmou a vůbec nenudí.(7.8.2009)

 • BDMarty007
  *****

  Výborný film z mnoha důvodů: Skvěle vytvořená ponurá atmosféra, vynikající casting a herecké výkony, dobrý příběh i režie. Bratři Coenové v nejlepší kondici. Přitom překvapivě málo známý film. 4,5*.(20.9.2009)

 • Gabretta
  ***

  Nikdo nezná nikoho. A nikdo tudíž neví, kdy může zemřít. Hlavně, aby to bylo dostatečně krvavé. Gangsterské prostředí není zrovna mé oblíbené, příběh mi přišel zmatený a vlastně o ničem... Ale ta úžasná hudba!(12.10.2010)

 • Hapretor
  ***

  Snaha o propletený děj, který uchvátí diváka? Možná. Ale u mě vede jen G. Byrne. Jinak ničím nijak zvlášť poutavé. A to je to dílo od Coenů.(17.7.2011)

 • Saur.us
  ****

  Velice zajímavá gangsterka, jejíž největší devizou je propracovaný příběh a herecké obsazení, u kterého musím nejvíc vychválit Gabriela Byrne, kterému jeho role výborně padla a kdyby se Phil Marlow někdy stal gangsterem, vypadal by přesně takhle. Jediné, co mě vyloženě vadilo, byla filmová hudba, která se sem prostě nehodila a kazila tím některé scény.(24.10.2011)

 • mourinho
  ****

  Výborné! Myslím, že skoro až divadelní vizuál této Coenovce velmi prospívá, protože divák se tak může snadněji koncentrovat a lépe vnímat naprosto skvěle napsané dialogy, na nichž je příběh postaven a jež jsou alfou a omegou celého děje. Ten je dokonale propletený, pokud se ale dokážete zorientovat ve jménech jednotlivých postav, stává se přehledným a velmi poutavým magnetem tohoto snímku. Takže suma sumárum MILLEROVA KŘIŽOVATKA není ani tak akční jako spíše konverzační gangsterka okořeněná typickým coenovským černým humorem, řadou úsměvných parodických scén, ale i špičkových hereckých výkonů, které dodávají onomu mafiánskému podsvětí plnému mocenských intrik a zvrácených charakterů potřebnou uvěřitelnost. A jako taková mě velmi bavila.(3.7.2012)

 • zipoo
  *****

  Co jste to Coeni udělali?! Kopa mnou zbožňovaných herců v období, které považuji za nejúžasnější a nejstylovější vůbec a ještě takhle naservírovaný? Každé další zhlédnutí vyvolá exponencionální růst radosti.(24.7.2013)

 • bjukenenen
  ***

  Film bez napětí, což je u krimi thrilleru docela vada.(1.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace