mira007

Moc se na to koukat nedá, ale aspoň se to žánrově vrátilo do sportovního dramatu. No ten mladej boxer mohl být vybrán taky trochu líp. ()

Emo-haunter

Třemi hvězdičkami rozhodně nedemonstruji to, že by měl být díl slabý. Ba naopak, těch 53% je doopravdy moc přísných a film si zaslouží klidně o 15% více! Avildsen se vrací tam, kde jako režisér začal, a šlo to vidět. Zatímco třetí a čtvrtý díl postrádaly Rockyho osobní život, zde nalezneme velkou porci psychologie a jednání postav, což je podle mě velmi důležité. Pětka hraje na nostalgickou notu a je to znát. A hlavně, přináší novou inovaci, což je skvělé, ani jeden z dílů nejede v tom stejném a vymyslí něco nového, zde například finální souboj, který není v ringu. Dle hodnocení jsem čekal brak, ale byl jsem příjemně překvapen, jedná se o velmi slušné zakončení této pentalogie, která se obnoví o 17 let později. 3,5 hvězdičky a 70%, kdy ke čtvrté chybělo velmi málo. Diváci možná haní Rockyho soupeře, který ani v nejmenším nedosahuje kvalit všech jeho předchozích soupeřů, ale souboj žáka a učitele má svou originalitu a tudíž jsem byl s filmem víceméně spokojen, byť ta psychologická změna Tommyho byla velmi uspěchaná. Ale je tu starej dobrej Rocky s typickou chůzí, grimasama a kloboukem! ()

MacGyver

Rocky prešiel počas piatich dielov svojej boxerskej ságy dlhú hrdinskú cestu... Každý z jeho krokov medzi rokmi 1976 až 1990 bol rovnaký a trošku iný zároveň, nikdy mu však nechýbalo odhodlanie, výdrž, NIKDY neprestal byť inšpiráciou... Poslednou skúškou hlavného hrdinu, ktorou sa uzatvára jeho športová cesta, je záverečný súboj ,,na férovku“ s viac ako zdatným súperom – mladým a divokým Tommym Gunnom... OK, ani kôň by neustál 8 úderov za sebou z ruky boxerského šampióna (navyše bez rukavíc:), ale filmy sú skrátka už raz také... Veď aj samotný Rocky tvrdí, že: ,,Každý, kto má dve päste a správne mu bije srdce, má šancu...“. Dajme ju aj tej nešťastnej ,,päťke"...:-) ()

Simgal odpad!

Pátý díl série Rocky jsem viděl jen jednou a od té doby se snažím vymazat ze své hlavy, že něco takového vůbec existuje. ()

chalp

...snaď len prirovnanie, toto je asi taký Rocky, akoby ste odtrhli značku z mercedesu, prilepili ju na škodu 120 a vydávali ju za mercedes. ()

Jožin

Asi najslabší diel série. Rocky prišiel o všetko a ešte k tomu nesmie boxovať,,koniec!!!!!!!!!! Čo bude robiť? Rozhodne sa trenovať mladíka v ktorom sa videl keď bol on mladý. Spolu vyhrávajú jeden zápas za druhým ale na koniec sa postaví žiak učiteľovi. Posledná bitka ukáže , že žiak nebude mať nikdy na majstra,,je to tak !!! ()

Gulde

Bohužel už dosti slabý odvar předchozích dílů, který se jim prostě nedokáže ani náhodou vyrovnat. ()

Stanley619

Rocky Balboa, z boxera street fighterem. Tenhle díl opravdu nemusel být, zvláště po vynikajícím předchozím díle. Nasvědčuje tomu i fakt, že to je jediný díl, který si na sebe ani nevydělal. 46% ()

Rondell

Nevím, jak tohle fungovalo jako samostatný film, na který čekalo asi hodně lidí nějaký ten pátek dopředu, to nedovedu posoudit, neboť jsem příliš mladý. Zato můžu říct, že jako jeden díl ze série šlo o nejoriginálnější kousek s výrazně lepšíma dialogama, než měly všechny předchozí díly. Chápu, že tehdy asi spousta lidí počítala, že to bude poslední závěrečnej díl, přičemž tak nějak nostalgicky i působil (viz. vzpomínkové scény s Mickym atd.) a lidi si nejspíš představovali mnohem pompéznější a epičtější poslední fight. Po pár letech a přitočném dalším dílu to ale všechno začalo fungovat a pro mě osobně velký překvapení série. ()

Meteorista

Po hrůzné čtyřce se přesouváme zase trochu do řešení Rockyho rodinných a zdravotních trablí. A abych řekl pravdu, tento díl mi byl daleko blíž, než ten předchozí. Hudební stránka filmu není sice vůbec dobrá - k filmu takovéhleho žánru se prostě nehodí, takže musím jednu hvězdu ubrat (ta druhá hvězda dolu je za ne zase až tak dobrý příběh), ale celkový dojem z filmu je pro mě dostačující na to, abych mohl konstatovat (navzdory zdejšímu hodnocení), že tento díl se přeci jen povedl. ()

Mr.Hudson

Podle hodnocení zřejmě nejslabší díl celé série, ale já si to nemyslím. Všichni byli namlsáni úspěchem vynikajícího čtvrtého dílu a čekali prostě příliš mnoho. Postarší Rocky se chystá na odpočinek a shodou náhod přijde o všechen svůj majetek, stěhuje se do míst, kde vyrůstal, kde začínala jeho boxerská kariéra a kde taky odboxoval svůj první zápas. A zde se začíná děj lámat, potkává mladého rváče Tommyho, který má potenciál, ale také horkou hlavu a to v boxu znamená velký handicap. Rocky se ho ujme a vychová z něho vrcholového boxera, ale místo toho, aby se dočkal uznání Tommy mu vrazí kudlu do zad. Jejich střet je tedy nevyhnutelný. ()

Aurus

Rozhodoval jsem se mezi 6,5-7/10 ale nakonec vyhráli 3* neboli 6,5/10. Tento díl je sice asi nejslabší díl této série ale není to tak špatný. Tento film jsi 53% nezaslouží, zaslouží si 65%. Příběh je docela dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce neboli box tu je velmi dobré, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. No za mě jak sem říkal 6,5/10. Ano je to pokles ale ne tak velký jak tak koukám. ()