Clovek by povedal - huh....piaty diel, to bude len o zmikani penazi a mlateni prazdnej slamy. Na moje mile prekvapenie, ono to nieje prevda. Film je sice o vela komornejsi ako tie predchodzie, Rocky Balboa je vsak stale ten spravny sympatak, ktory sice nema hlavu genia, ale ma velke srdce. A naviac stale riadny uder. A to znova dokaze ked rozflaka drzku o desat rokov mladsieho nafukanca. Jednoducho, kto ma Rockyho rad, pacia sa mu uplne vsetky filmy. Cela seria vlastne mapuje celu jeho boxersku karieru, aj s vrcholmi aj s padmi, cim si divak k tejto serii dokaze lahko vytvorit citovy vstah. To sa stalo aj mne a mam rad uplne vsetky diely, vratane tohto posledneho. Rocky je pre mna hned vedla El Mariachho, Sanyura, Leona jedna s najlepsich filmovych postav. (8/10)(4.5.2007)

Začátek i závěr jsou přímo super, návrat na stará známá místa také, Stalloneho nevzdávající se bojovník nemá chybu a potěšil mě i návrat Billa Contiho. Jenže ta hrozná zápletka s mladým boxerem a synem... Bylo to nutné? Rocky se až do tohoto dílu klišé buď úplně vyhýbal, nebo je podával bez problémů stravitelně. Tentokrát mi ale uvízlo mezi zuby. Jsem rád, že sága neskončila tímhle ne moc povedeným příspěvkem, ale že ji završil víc než důstojný následující díl.(6.1.2016)

6/10 Promarněný pokus, který je kritizován více, než si skutečně zaslouží. Stallone napsal velmi působivý příběh, který nepovažuji za horší než v roce 1976 u prvního Rockyho. Jen to nebylo dobře natočený. Rocky trénuje svého učně, jako tehdy Mickey trénoval jeho. Vidí ve svém žákovi sebe sama a v sobě Mickeyho. Ale nic není tak, jak si sám Rocky představuje. Tommy se na Rockyho vysere a jde proti němu, v tu chvíli Rocky ukáže srdcem ( a pěstma :) ) na ulicích Philadellphie, že jedině on je skutečně nejlepší ! Vidím v tom skvělou myšlenku.(5.12.2007)

Kdyz jsem tenhle film kdysi videl, tak se mi vubec nelibil, ale ted mi to tak hrozny neprislo. Film opet navazuje tam, kde predchozi skoncil a tentokrat je tu asi nejvic odlisnej pribeh ze vsech dilu. Jsou tu takovy dva problemy. Jednak, i kdyz v hlavni roli je porad Sly, tak trenink a vsechno okolo obstarava nevyraznej Tommy Morrison a Sly je tu jen v roli poradce, takze vetsinou jen dela proslovy. Druhej problem je, ze vrcholnej zapas neni zadny boxersky utkani, ale aspon, ze je ta bitka natocena docela dobre. Jinak krome techhle dvou veci film v podstate jede ve stejnym duchu jako minuly dily a ma i podobnou atmosferu, takze to nakonec ty 4* da. Ale mozna mi to tak jen pride, protoze jsem od filmu nic moc necekal.(25.4.2008)

Docela mně udivuje , že je to mezi ( už není ) 200 nejhoršíma filmama na CSFD.Rocky V se vrací zpět na díl první kdy je Rocky opět na dně ( jenže tentokrát se z toho už nemůže vyhrabat ) a poslední zápas na ulici ten je dost zajímavej a taky není nejhorší.Když sem tuto pentalogii tento týden dokoukal , tak mi je nějak tak smutno , že už není žadný další Rocky ( ale bude ). Potom byly hezky udělaný titulky s dobrou písničkou Measure of a man.Rozhodně film který si nezaslouží být mezi ( už není ) 200 nejhorších.(2.12.2005)