Čekal jsem něco mnohem horšího, ale nakonec jsem se pěkně bavil. Narozdíl od předchozích dílů tenhle hodně strádá hlavně na začátku. Ona vůbec celá ta epizodka s náhlým zchudnutím vypadala hrozně uměle a vůbec nepasovala k tomu co se děje dál. Vlastně celá první půle byla o ničem. Neustálé putování z jednoho bodu do druhého, vracení se zpět nefungovalo tak jak mohlo, ale nakonec z toho vylezl lepší film, než hodně slabá a nudná trojka. Je sice pravda, že mi byl Tommy úplně ukradený, nezáleželo mi na něm a místo jeho zápasů bych raději sledoval ty Rockyho, ale na druhou stranu to mohlo být horší. Největší chybu bych viděl ve špatné práci s divákem, kdy se režisérovi nedaří vyždímat z něj nějaké emoce, ba vůbec nevyvolává žádné pocity, snad jen na samotném konci v pouličním souboji. Sly se tady rozhodl věnovat více prkům příběhu, zatímco vždy se zabýval spíše oběma boxery (tedy oponentem a Rockym), tak tady jsou pod drobnohledem kromě hlavního hrdiny ještě jeho rodina, což je rozhodně zajímavé. Synův vývoj mi přišel daleko zábavnější, než trénování Tommyho, ale rozložení prostoru bylo velice dobré. Na to že jsem nečekal vůbec nic se mi tenhle díl docela zamlouvá, jedná se o velice dobrý film - sice mnohem horší jak IV, ale zase lepší než III... 80%(24.5.2006)

• Lateef

Nejhorší díl série. Příběh vaří z vody, která snad není ani pitná a scénář tentokrát postavil Rockymu do cesty bankrot, slepý zápal pro box, z něj vyplývající nepříliš dobré rodinné vztahy a nakonec i Rockyho žáka Tommyho, který ač první polovinu filmu pod vedením Italského hřebce poctivě maká, nakonec sejde z cesty, podlehne temné straně síly (zastupované ukrutně uřvaným černochem) a dokonce proti svému učiteli pozvedne pěsti. Film už nemá takový náboj, jako předchozí díly, jakoby seděl v rohu před patnáctým kolem s rameny svěšenými, udýchaný, vyšťavený a pokorně čekající buď na ránu z milosti nebo na závěrečný gong. Podobně vypadají herci, unyle, bez elánu. Povedená je symbolická Rockyho vzpomínka na starého dobráka Micka. Film netradičně končí mimo boxerský ring, závěrečného duelu se přesto dočkáte. A měla to být tečka za jednou z největších filmových postav. Avšak o 16 let později usedá Sly na režisérskou židli. Plánuje snad Rockyho comeback?? 120 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(8.8.2007)

Ahoj, Rocky. Abych byla upřímná, nikdy jsi mi k srdci nepřirostl. Promiň, Rocky, ale jsi prostě moc blbej; já vím, když se jeden nechá pořád mlátit do hlavy... Dej ty pěsti dolů, jsem jen upřímná a říkám ti, co stejně každý vidí a slyší. Přestaň se tvářit jako spráskaný pes a blábolit něco o srdci, vůli a tyhle kraviny, vždyť je to příšerné klišé, dokolečka dokola ve všech filmech se sportovní tématikou. Prostě jsi takový tupoun, až mi to leze na nervy, asi bys měl akorát boxovat a vůbec neotvírat klapačku. Tvé osudy jsou jak přes kopírák - s mírnými odchylkami - nahoru a dolů, extáze, deprese, zvednutí se, umlácení nepřítele, extáze... Pravda, ten pátý příběh se trochu liší, tváří se jako rodinné drama, okrajově lízne i sociální téma, do ringu už lezeš pouze jako trenér a realizuješ se přes svého žáka. A tvým největším nepřítelem je ten bohatý černoch, asi promotér či co, tak zlý a chamtivý, až působí jako trapná parodie. Ale nakonec je to stejně o tom, jak jsi skvělý boxer, každého zmlátíš do krychličky a všichni obyčejní lidi ti aplaudují a mají tě rádi. Já tedy ne, víc mě zajímal osud tvého synka než tvůj, ovšem ani tam se žádné překvapení nekonalo. Nesnáším tyhle pateticky kýčovité konce, kdybys v závěru skončil jako invalidní troska, tvůj syn úspěšně pokračoval v započaté dráze malého kriminálníka a manželka se na Tebe vyprdla, pak bych uznale pokývala hlavou a přihodila jednu hvězdičku do slušného nadprůměru. Takhle vidím, že se dál ždímá dávno suchý hadr, využívá se popularita tvého jména, nic se nemění. Pro mě jsi jen snesitelný průměr, Rocky... a vážně: radši nemluv, pak se z tebe stává velmi těžko snesitelný průměr. 55%(6.11.2009)

• cheyene

Příběh pokračuje. Bída! Pokus oživit Rockyho vůbec nevyšel. Jsou tu sice některé zajímavé situace (trénování svěřence, "oživení" Mickeyho do některých scén, krizový stav na samém začátku,...), ale i přesto bída. Ujde návrat na ulici, ale celkově - již od 2. dílu má R. Balboa problémy s očima, ale furt leze do ringu, kde vůbec neblokuje a nechává si dávat šupy do hlavy - film x skutečnost. Podívat se na to dá, ale...(18.12.2006)

Spoustu lidí svým hodnocením asi zklamu, ale mně se to prostě moc a moc líbilo. Zezačátku jsem se bála, že se ze ságy stane seriál se stále stejným dějem, ale tentokrát se Rocky do ringu vůbec nedostal a tím u mě film opět nabyl na úspěchu. Zvlášť když si svůj zápas vybojoval na ulici a dokázal, že je prostě nejlepší.(3.12.2007)

• - Stejně jako ve všech dílech Rockyho, i tady hrají komentátory skuteční komentátoři boxu. (Karlos80)

• - Stejně jako Rockyho okradl Duke, okradl Don King i známého boxera Mika Tysona. (Dawid199)

• - Sylvester Stallone dostal za první díl 23 tisíc amerických dolarů a za pátý díl 15 milionů. Zvýšil tak o 65 117 %, což bylo nejvyšším zvýšením odměny co se týká jedné role. (DEXTER099)