Z Rockyho se stal boxerský velikán, že se ale znovu dostane na dno a navštíví staré předměstí a špínu ulice opravdu netušil. Jenže jeho zdraví už není takové jako na začátku jeho kariéry, a tak se rozhodne manažovat slibného boxera. Věci ale nejdou podle plánu. Nakonec bojuje Rocky nejen o svojí reputaci ale i o svojí rodinu a svůj život. Rocky V se mi zkrátka zamlouval mnohem víc než druhý a třetí díl a nebýt toho úchylnýho manažera Duka, sázel bych vyšší hodnocení.(15.8.2013)

"Je to pouliční boxer a já ti říkal: nikdy s takovým na ulici neboxuj." Doktoři zasedli, moudrýma hlavama pokývali a usnesli se na tom, že dlouhodobé výkrývání úderů velkých bijců hlavou není zdraví prospěšné. Takže Rocky nemá boxovat a mě to má bavit? Ale ono to nakonec celkem ušlo, protože manažér Duke kul pikle poměrně obstojným způsobem, Tommy Gunn o ránu do čenichu vyloženě prosil a v závěrečné pouliční bitce si Rocky své tři poctivé hvězdy uboxoval s naprostým přehledem.(1.12.2016)

Začátek i závěr jsou přímo super, návrat na stará známá místa také, Stalloneho nevzdávající se bojovník nemá chybu a potěšil mě i návrat Billa Contiho. Jenže ta hrozná zápletka s mladým boxerem a synem... Bylo to nutné? Rocky se až do tohoto dílu klišé buď úplně vyhýbal, nebo je podával bez problémů stravitelně. Tentokrát mi ale uvízlo mezi zuby. Jsem rád, že sága neskončila tímhle ne moc povedeným příspěvkem, ale že ji završil víc než důstojný následující díl.(6.1.2016)

Dovolím si parafrázovat samotného Rockyho: Není nic moc, ale je vtipnej. Proklatě vtipnej. Průser je v tom, že nezamýšleně. Za to a mnohé jiné fórky k pokukání vhazuji do ringu 2,5*, aby bylo vidět, že dokáži náležitě ocenit rafinovaný humor. :)) P.S. Za pozitivum se dá považovat i to, nakolik imbecilní Tommy Gunn vystihuje dutost celého snímku.(9.8.2007)

• PetrPan

Nuda, nuda, nuda....to a nic jiného, tak příšerné zakončení si celá série nezasloužila, trapné herecké výkony prakticky všec h zúčastněných málem dávají zapomenout na to, že to kdysi pod taktovkou stejného režiséra velmi dobře rozjeli, debutující Sage Stallone předvádí, že se potatil a herec z něj nikdy nebude, scénař nula, spád nula, akce nula, střih nula, režie mínus stopadesát atd., hvězdu za finální street boj mezi Rockym a jeho zkaženým žákem(19.10.2004)

• - Sylvester Stallone dostal za první díl 23 tisíc amerických dolarů a za pátý díl 15 milionů. Zvýšil tak o 65 117 %, což bylo nejvyšším zvýšením odměny co se týká jedné role. (DEXTER099)

• - Jediný díl ze série, které byl udělen rating PG-13. (Karlos80)

• - Ve filmu si zahrál Rockyho (Sylvester Stallone) syna Sage Stallone, skutečný Stallonův syn, který tragicky zahynul v roce 2012. Vedle tohoto snímku se dvojice setkala také při natáčení filmu Denní světlo (1996). (Georgex)