Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

M1k9

Zajímavý námět na kterém stojí a padá celý film. Palec dolů za demonizaci žraloků. Palec dolů za nulové efekty. Celkové náklady na film musely být prakticky nulové, protože to je něčí sestříhaná dovolená říznutá dokumentem z čt. 2.5/10 ()

Morico

Docela napínavý, chvílema jsem nedokázal předpovědět, co přijde dál, což u takových filmů nebejvá problém, ale celkově je to takový moc vleklý. Horší průměr. Podobné filmy které jsem viděl: ☞ The Reef ()

Eratashi

Když se divák nechá unášet na vlnách filmu, pak na něho kouzlo tohoto snímku zapůsobí. Neočekávejte žádnou zrychlenou verzi Čelistí. Je to natočené jako realistický příběh. A už vím, proč se mi to tolik líbilo, kvůli tomu konci. SPOILER Nekončí to totiž jako ostatní žraločí filmy. ;-) Proto to se mnou tolik otřáslo. Bojovat do konce, nevzdávat se! Nevěřila jsem konci, nechtěla jsem mu věřit. Ale právě díky délce filmu totiž divák pochopí, proč to skončilo tímto způsobem a ne jinak. Jde totiž o snímek psychologický, kdo vydrží déle. Zda moře nebo lidi. ()

Hapretor

Z tohoto počinu plyne: Je lepší doma sedět a louskat buráky, hej, je lepší doma sedět a ... čumět třeba na bednu. Ale příště si pustím třeba Čelisti, i když jsem je viděl asi už 5krát. ()

Nerd4Dreaming

Ze začátku se snímek tváří "podle skutečné události" alá 127 hodin a docela mu to jde. Člověk si říká, "to bych nechtěl zažít, zajímalo by mě jak z toho nakonec vyváznou"... No.. docela zajímavě. Kvůli závěru, slabší 3* ()

MickeyStuma

Snímek je viditelně nízko rozpočtový, ale natočený tak, jakoby v tom byl úmysl. Nehledejme v tom vědu. Reportážní a dokumentaristické vyznění dodalo velice jednoduchému příběhu dosti vysokou reálnost. Nic se tu nuceně nevyhrocuje a naopak se vše nechává volně plynout. A vtom je ta síla děsu plné atmosféry. Dva lidé jsou zanecháni napospas osudu v hloubi oceánu a není nikoho, kdo by jim pomohl. Čas pomalu ubíhá, zoufalost se stupňuje, psychika dostává zabrat. Nudné pasáže? Ale kde že. Divákovi to více navozuje představu, jak taková situace vypadá z jejich strany. Každá minuta je tu sek sakramentsky dlouhá. Tvůrci si na nic nehráli a vytvořili jednoduché filmové dílo, kde se jim ona zoufalost podařila zachytit. Snímek bez efektů a vůbec nějaké akčnosti. I takhle se to dá dělat. ()

helloween93

Tento film jsem si půjčil z videopůjčovny. Divák sleduje, jak dva lidé uvíznou na otevřeném moři plném žraloků. Bylo to mdlé. ()

Ombak▼Penari

Dohromady se tam houby děje, ale při zvoleném stylu kvality "home video z dovolené" snímek působí značně autenticky a dobře prodává pocit totální bezmoci z katastrofální situace, zaviněné v podstatě banálně se tvářící chybou. ()

Rathalos

Tak toto je sklamanie,film bez napatia a akcie,cakal som viac,kedze je to podla skutocnej udalosti,no vysledkom je len obrovska nuda,dvojka bola ovela lepsia,ale ta bola zase uplne bez zralokov,co je minus,pri porovnani s filmom The Reef je to mega rozdiel...:-) ()

Etora

Pokud bych měla charakterizovat film jedním slovem, byla by to rozhodně „nuda“. Herecké výkony obou aktérů značně pokulhávají a v polovině už si začnete přát, ať je ten žralok prostě sežere. Chápu, že se jedná o autentické drama, kdy máte pocit absolutní beznaděje, ale i přes to všechno se z toho dalo vytřískat více, než co film nabízí. Jedna hvězdička pro žralokův výkon. ()

kohut

Napriek nelichotivym komentarom kolegov sa musim priznat, ze film ma celkom aj dostal. Pozeral som ho po castiach ale aj tak som sa nemohol zbavit neprijemneho pocitu na chrbte (a na nohach). Ku koncu uz sa to sice zacalo podobat na hru "aku pataliu este hrdinom vymyslime", ale nevadi. Prave lacnym technickym spracovanim film dostava na realisticne a skor ako na film sa nan clovek pozera ako na dokument. Davam 3apol a zaokruhlujem nahor natruc tym ostatnym nizkym hodnoteniam ()

filmer

2/3. Cele mi to spis pripadalo jako domaci video natocene nejakou rodinkou na dovolene. Nemluvim o digitalni kamere, ale o kompozici zaberu, spojeni s hudbou... a i kdyz se neco podobneho mozna opravdu prihodilo, krome zakladni pointy musi byt z jistych duvodu cely pribeh zcela vymysleny...cili inspirace podle skutecnych udalosti ano i ne... no nevim... ()

Mr.FreeZer

Asi už dlouho nezavítám do vody po tomto snímku, který mě nadchl svou jednoduchostí a digitální kamerou. Podle skutečné události, která se stala a bohužel za to mohl lidský faktor. ()

Kingjiri

Šetření bylo hodně vidět na hercích ve vedlejších rolích a scénách na souši/interiérech, který vypadaly vzhledem k použití digitální kamery dost tragicky. Scény v moři už byly po technický stránce docela OK a opatrnej palec nahoru dávám za práci se žralokama. Z dramaturgickýho hlediska se dá pochválit snad jenom nehollywoodskej závěr a pár náznaků dobrý atmosféry (zejména s blížícím se závěrem). Všechno začíná dlouhym úvodem a pokračuje nenápaditejma dialogama v moři. Kdyby šlo pouze o direct-to-DVD produkci bez větších ambicí, byl bych určitě shovívavější, ale na vážně míněnej celovečerák toho Open Water nabízí fakt málo, dvě silnější hvězdy. ()

Gardenboy

absolutne nechápem, prečo len take slabé hodnotenie. Digitálna kamera pripominajuca dokonca ručnú amatérsku digitálnu kameru pre rodinne zabery na dovolenke pridava tomuto filmu na autentickosti. Áno, úvodné scény boli dlhé, scenár bol trochu slabší, no v druhej polke sa to roztočilo. Temná hudba, ba dokonca ani nie hudba, skor zvuky prodávali na atmosfére, hercom som ten strach ku koncu aj veril. Mam rad tymto sposobom naotčené filmy, preto sa mi aj Blair Witch páčil. Open water je nedoceneny. Za vysledny pocit z filmu jednoznacne 5* ()

danny_21

Velmi dobrému námětu se nepovedlo převést k mé spokojenosti. Kromě noční sekvence rejžovi nic moc nefunguje, má k dispozici slušně řečeno herecký dřeva, hlavně dáma s bobrem se povedla. Oba se na moři ujišťují, jak moc se milují, navzájem se omlouvají, dramatických okamžiků je tam sakra málo snad jen ta chivlka, kdy se po chvilkovém spánku ocitnou každý jinde a krátké noční sekvenci, jinak mně byl jejich osud úplně šumák. Dále docela pochybuju, že by se tam vydrželi ráchat takhle dlouho, dávno by je zabila panika, křeč a samotní zubounci, jak by jednou kousli, už by se nezastavili - 45 % ()

SKreyn odpad!

Nízkorozpočtový dokumentárny nudný film, natočený obyčajnou kamerou, ktorý neodporúčam pozerať! ODPAD! ()