Kruté oči hor 2

Hory mají oči 2

(neoficiální název)

Horor

USA, 1984, 87 min

Přes všechny klady i zápory jsou Kruté oči hor typickým průměrným béčkem osmdesátých let, které se někomu budou líbit víc a někomu míň. Kvalit prvního dílu však rozhodně nedosahují. Najde se zde několik pěkných momentů, ale i spousta nelogických scén. Pokud však nebude čekat krvavý masakr, ale spíše kupu černého humoru budete nakonec docela spokojení. Z úcty k původní myšlence a nízkému rozpočtu dám 3*, protože Cravena a jeho tvorbu mám docela rád. Rozhodně si však tenhle snímek nezařadím mezi svoje nejoblíbenější filmy.(16.2.2010)

Prvý diel som nevidel tak neviem ktorý bol lepší ale aj toto pokračovanie od Cravena není na zahodenie. Prvá polovica očividne nudí ale spríchodom druhej polovici príde ta fascinujúca zábava ktorá mi u Hory majú oči 2 v roku 2006 rozhodne chýbala. Herci tu sú priemerný jediný ktorý mi tu prekážal bol ten černoch ale ináč všetci v pohode. 60 percent.(17.1.2009)

• matestlust

Slabota slabota slabota...Nevím co Wes Craven dělal, ale tohle,jakožto pokračování úspěšného slasheru Hills have eyes, si za rámeček nedá.Jedna velká kopice nudy s absolutně slátaným dějem(spíše na mysli mám drobné zápletky) a gumovými herci.Berryman je zde,na rozdíl od prvního dílu,spíš k smíchu, dostává na prdel jak od mladých kluků, tak od ženských.A ten druhý záporák, to je hotová tragédie.Až na dvě ucházející scény vážně slabota.(10.8.2010)

• Kusko.t2

Bohužiaľ dosť veľké sklamanie. Čakal som, že sa tento druhý diel vyrovná aspoň tomu o 8 rokov staršiemu priemernému Hills Have Eyes. No nestalo sa tak. Wes to tento raz skoro vôbec nedomyslel, z tohto druhého dielu sa stal film bez atmosféry. Ako horor je to skoro na nule, a medzi tie hlavné príčiny podľa mňa, ktoré sa na tomto fakte podieľali sú – 1. použitie značného množstva humoru, ktorý sa nechtiac preniesol aj na scény v ktorých sa s humorom nepočítalo (HHE2 mi pripadal ako paródia na horor ako taký), 2. Flashbacky (nemám rád flashbacky, tu sa použilo dosť záberov z jednotky na môj vkus), 3. a za ďalšie, Wes tento príbeh neposunul vôbec ďalej oproti prvej časti, iba zmutovaná rodinka nežila už v jaskyni ale zbúchali si domček a tí, ktorí stroskotali, stroskotali s autobusom a nie s karavanom. Plus sa k zlému dojmu z filmu pridala aj nelogickosť konania postáv a hudba, ktorá ma štvala, pretože Wes chcel dať prostredníctvom nej do „vypätých“ scén atmosféru, ale iba hudba atmosféru z nuly neurobí, iba na chýbajúcu atmosféru v tomto prípade upozornila. Škoda, že to takto dopadlo.(15.4.2007)

Protivný pes z jedničky se vrací, aby si opět hrál na Lassii... začátek nudí, ale solidní slasher posledních dvaceti minut to napravuje. Zápory prvního dílu přetrvávají, ničím nezajímavou dvojici dementních zabijáků nicméně doplňuje typická parta teenagerů, kteří svým počtem zachraňují již zmíněnou závěrečnou vyvražďovací akci. Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem, takže žádný zázrak.(26.2.2006)