Kruté oči hor 2

Hory mají oči 2

(neoficiální název)

Horor

USA, 1984, 87 min

A tak tradice osmdesátých let. Když jsme na to koukali a byla tam ta scéna se sprchou, žena říkala, ty vole, to jsem viděla jako puboška a byli jsme z toho strašně vydřená. Dneska jsme se tomu sice občas trošku zasmáli, ale i tak je to na svou dobu docela v pohodě film se vším co k tomu patří - nelogické scény, nelogicky se chovající postavy a tak.(26.12.2008)

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Názov je naozaj KRUTÉ OČI HOR (takto vyšiel na VHS v prvej polovici 90-tych rokov od GOLDEN CROWN) a zdá sa, že názov Kruté oči hor 2 teraz použije až MAGIC BOX. (25.9.2008) Takže MAGIC BOX síce na obale remasterovaného DVD píše názov s číslovkou 2, ALE v novom dabingu ponechal názov bez číselného označenia rovnako ako kedysi GOLDEN CROWN. Som zvedavý ako šalamúnsky túto situáciu vyrieši prípadný distribútor jednotky. (2.11.2009)(25.9.2008)

Prvý diel som nevidel tak neviem ktorý bol lepší ale aj toto pokračovanie od Cravena není na zahodenie. Prvá polovica očividne nudí ale spríchodom druhej polovici príde ta fascinujúca zábava ktorá mi u Hory majú oči 2 v roku 2006 rozhodne chýbala. Herci tu sú priemerný jediný ktorý mi tu prekážal bol ten černoch ale ináč všetci v pohode. 60 percent.(17.1.2009)

• Faustka

Suchopárná zívačka s razancí dětský špuntovky plná monotónních sledovaček: bujný motorkáři vs uslintaný kriplové… holčičí pištící publikum se motá jak nadraný(ty co mají zrak ok…. ty ostatní orgány…to už nekomentuju) A i když jsem neviděla jedničku je to celkem šumák, protože jak výstižně napsal choze dostala jsem dva filmy za cenu jednoho… to se vyplatí:) A propó…. nějak mi uniklo jak skončila –sestra–(16.1.2011)

• Kusko.t2

Bohužiaľ dosť veľké sklamanie. Čakal som, že sa tento druhý diel vyrovná aspoň tomu o 8 rokov staršiemu priemernému Hills Have Eyes. No nestalo sa tak. Wes to tento raz skoro vôbec nedomyslel, z tohto druhého dielu sa stal film bez atmosféry. Ako horor je to skoro na nule, a medzi tie hlavné príčiny podľa mňa, ktoré sa na tomto fakte podieľali sú – 1. použitie značného množstva humoru, ktorý sa nechtiac preniesol aj na scény v ktorých sa s humorom nepočítalo (HHE2 mi pripadal ako paródia na horor ako taký), 2. Flashbacky (nemám rád flashbacky, tu sa použilo dosť záberov z jednotky na môj vkus), 3. a za ďalšie, Wes tento príbeh neposunul vôbec ďalej oproti prvej časti, iba zmutovaná rodinka nežila už v jaskyni ale zbúchali si domček a tí, ktorí stroskotali, stroskotali s autobusom a nie s karavanom. Plus sa k zlému dojmu z filmu pridala aj nelogickosť konania postáv a hudba, ktorá ma štvala, pretože Wes chcel dať prostredníctvom nej do „vypätých“ scén atmosféru, ale iba hudba atmosféru z nuly neurobí, iba na chýbajúcu atmosféru v tomto prípade upozornila. Škoda, že to takto dopadlo.(15.4.2007)