Země mrtvých

• Kanada Land of the Dead (více)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

Optical

Béčkový Zombie akční horor se zajímavou myšlenkou, co kdyby začali Zombie projevovat známky inteligence. Ve filmu převažuje akční část nad tou hororovou. Což má za následek, že se ve filmu nemáte ani čeho leknout, natož se bát. Triky a masky jsou průměrné, stejně tak i výkony hlavních protagonistů. ()

TonoM odpad!

Asi tu každej fetuje, nebo fetuju já, ale tohle byla ta největší sračka, co jsem viděl za bůh ví jak dlouho. Když se ráno probudíš po flámu s pocitem, že by jsi se potřeboval vyblejt a nejde to, tak doporučuji zapnout NTB pusti tenhle film a s jistotou to půjde samo. Parodie všech parodií. Těch 32 fanoušků tohodle filmu má hodně dobrej matroš asi. 0% ()

Tempest

Bez ohledu na jméno režiséra jde o podprůměrný zombie horor. Nepomohlo ani poměrně kvalitní herecké obsazení v čele se Simonem "Mentalistou" Bakerem, ani řada gore efektů. Celé je to v podstatě o ničem, hlavní roli zájmu všech hraje jeden přerostlý náklaďák. A že bych umíral hrůzou? Tak to spíš nudou. Některé momenty mě docela pobavily, zombie se šourají svým typicky pomalým krokem a živí buď tupě stojí až do svého sežrání nebo před nimi utíkají, ale kupodivu rozpadávajícím se šouralům neutečou. A proč se mají zombíci organizovat, tak to fakt nevím. Ještěže neměli žádnou schůzi, ale chybělo k ní málo. ()

gpx

Už to není co to bejvávalo. Chtělo by to míň filozofovat a nedržet se mainstreamových klišé, pane Romero. ()

hony23

Film, jehož největším kladem jsou pěkné masky zombíků a spousta efektně brutálních scén. Příběh totiž nestojí za nic, casting také a o nějakém hororové atmosféře nebo naopak vtipné nadsázce nemůže být řeč. ()

MS Yogota

Docela jsem se na tenhle film tesil, minule setkani se zombiky v Dawn of the dead me mooc potesilo. Ale jsem zklaman.Atmosferu sem zadnou nezaznamenal, pouze obvykle lekacky, ktere jsou vsak v kazdem filmu tohoto zanru. Moralni uvahy o tom, ceho jsou lide schopni pro penize uz jsem taky nekde videl. A navic hlavni "premyslejici" zombik mi prisel pomerne dost k smichu. Podle me tuctova vyvrazdovacka. ()

MRK

celkom sranda len ten mechanik no to bolo dosť trápne a ani dej nebol nejak veľmi komplikovaný bohužiaľ, aj keď to bol haluzný film, na úsvit mŕtvych z roku 2003 to nemá ani náhodou ()

croftak

Hodně zvláštní snímek o zombících, kteří vlastně nejsou až tak zlí jak pramení z celého děje filmu. A ten konec.. jezusMarja! ()

blackperseus

To čo toto bolo? Zombie tému od dôb prvého Resident Evilu vo svojom rebríčku radím veľmi vysoko, tento počin ale nie. V celom filme nie je jediná sympatická postava, takže veľmi skoro som začal fandiť zombíkom, nech to tam čo najskôr rozoberú na šróbiky. Navyše nad niektorými logickými chybami ostával rozum stáť! Slabota. Som zvedavý, o čo horší/lepší bude Denník mŕtvych... ()

karel63

Jednoduchý jasný příběh, učící se zombíci, několik živých padouchů, to vše dobře namixované s trochou napětí, humoru a dobře ožraných kostí. ()

P@\/EL

Skvělý horor, v němž v hlavní roli stojí stádo krvelačných zombíků, kteří jsou výborně ztvárnění do posledního detailu. Film měl překvapivě slušnou zápletku a smysluplný děj. Nejvíce ze všeho se mi ovšem líbily brutální mordy, které nepostrádaly hektolitry krve, a bylo vidět, že se tvůrcům ani nepříči ukázat nějaké ty rozcupované vnitřnosti. No není to holt film pro každého, nicméně mně se velmi líbil. ()

musolini

Tak tohle je pěknej film o Zombii,film má všechno co má mít,hlavní hrdina je sympaťák,co má srdce.U toho filmu jsem se nenudil.Je tady hodně akce,žádná hluchá místa,tak aby se člověk nenudil.Prostě kvalitní film pro lidi,co mají rádi zombii... ()

Andy.222

Výborný počin. Přiznávám, že Baker ve mě ze začátku (mám jej zafixovaného jako mentalistu Patrika) vzbuzoval rozpaky, ale nakonec mě přesvědčil, že umí hrát i vážné postavy. Film byl vůbec plný postav, které si dokázali získat vaše sympatie ať už to byl chytrý zombie-pumpař, velký Samoan nebo hlavní hrdinové. Každá měla svůj styl, svůj šmrnc a své povahové rysy. Příběh sice nebyl vyloženě originální, ale na druhou stranu dokázal dát tématu osobitou atmosféru a styl, byl precizně natočený (žádná zbytečná vata, žádné zbytečné smrti) a i měl i své myšlenky (ukázka dekadence lidí ve městě). Jako celek ho hodnotím velmi kladně a mohu jen doporučit. ()

B.e.r.n.y

G.Romero si opět udělal jméno strhující zombie podívanou. Zpracování zombies se skutečně povedlo, ale i jejich chování a pohyby. Opravdu jsem se nenudil. ()

Pointer

Že zombíci sú nemoderný? Že každý pokus o túto tému skončí fiaskom? George A. Romero nám dáva ďalšiu lekciu, že nie. Film už ide celkom odvážne do doby ďaleko po infekcii a ukazuje nám život spoločnosti po nej. Zdá sa mi však trochu klišovitá hlavná myšlienka bohatého magnáta ktorý si podmanil celé mesto a núti chudobných žiť naďalej v biede, ale v danom žánri by sa ťažko hľadala iná. Našťastie je dobre vyvážená a dej je stále niečim zaujímavý a nehrozí, že sa bude niekto pri tom nudiť. Samotný zombíci sa dokonca vyvíjajú a putujú dejom. Avšak sem tam sa mi zdá, že už aj sám režisér starne a nie každý nápad je dotiahnutý do konca. Najmä zápletka s druhou hlavnou postavou tomu nasvedčuje. Nedajte sa však odradiť a vychutnajte si toto ďalšie majstrovské dielo od legendy Romera. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)