Země mrtvých

• Kanada Land of the Dead (více)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

Corpsegrinder

Zombie horory mám asi nejradši, ovšem tohle byl celkem průser. O to větší škoda že to je od Romera, otce zombies. Celý film se prakticky nic neděje, skoro hodinu sledujeme jak banda živejch kecá o ničem a banda mrtvejch začíná myslet a i když jich je asi jen 30 a jsou zaseknutý o plot tak si hravě poradí i s pozuby ozbrojenými vojáky na druhé straně kteří mají jaksi problém se trefit nebo co. Pak jedou zombíci na plavání a to už sledujeme zase druhou stranu jak hledá obrněný náklaďák který mimo raket a kulometů disponuje také ohňostrojem. Bohužel posádka používá většinou jen ten ohňostroj. Následuje invaze do lidské kolonie, nějaký to bum ááááá mlask, všichni se nakonec udobří a zombíky zneškodní, co však vypadalo jako zlý konec je najednou happy end protože zjistíme že pevnost Fiddler's Green padla jako Železný pas ale lidi na ulici nějakým zázrakem vše přežili a jako borci si to vykračují vstříc lepším časům. Následuje hlubokomyslný konec kdy hlavní postava prohlásí tu největší píčovinu v historii zombie filmů když kouká na lampionový průvod na mostě, a sice NÉ NESTŘÍLEJ, JEN HLEDAJÍ KAM JÍT... JAKO MY. Hm, takže tentokrát jsme se nedočkali ani toho ohňostroje. Proč na zombíky plýtvat municí jen ať se procházejí že. No ale vše špatný zase nebylo abych nebyl moc tvrdej, sem tam suprovej design zombíků (kněz, klaun) sem tam fajnový gore. A "Likvidátor mrtvých" byl taky dobrej nápad, i když jak už jsem řekl nevyužitý. 2 + 1 hvězda za toho samojce co tam měl scény dávající dohromady zhruba 30 sekund. ()

Paity

Jsem otevřen všem trochu inteligentním sci-fi zombie filmům. Ale tohle to je jen průměr. Čekal jsem něco jako Úsvit mrtvých, ale marně, tohle musí dostat rozhodně minimálně o jednu hvězdu méně a to jsem na tenhle film ještě hodný. ()

Mathew55

Sehnat tenhle film v shlédnutelné kvalitě, ať už legálně či nelegálně, dá poměrně zabrat. A nejsem si jist, jestli to za tu námahu stálo. Je to béčkovina od začátku až do konce, ještě ke všemu s nedostačujícím rozpočtem. Hlavní hrdina, mentalista, by se spíše hodil do romantického filmu než do hororu. A zombíci, kteří střílejí ze zbraní.. To je prostě nesmysl. Na 3* to stačí. Film jsem dokoukal, ale znovu už si ho nepustím. ()

Tydlidáš

Sem zvyklej, že hledat nádech inteligentního chování je v Romerovic filmech náročná disciplína, ale u tohodle kousku je to jako hledat nádech v nádrži s vodou... No a hlavní klaďas, ochránce předměstí mě tak trošku sral po celou dobu... Sorry Pitrsss, ikdyž sem fanouškem žánru, tohle oceňuju leda dvouma hvězdama za ten nezkritizovanej zbytek. ()

Sayko

Dal jsem jen jednu hvězdu, a to proto, že je to neskutečnej mem. Tenhle film je tak debilní a nereálnej, až je i docela vtipnej. ()

MkSallam

Prapodivný mix žánrových klišé s nijakou příchutí. Zbytečně překombinovaná zápletka stagnuje, hrdinové nejsou dostatečně cool řízci (záchranou v podobě výjimky je ostrostřelec s karabinou) a "myslící" zombíci jsou tak trochu k smíchu. Budování hutné atmosféry se daří jen čas od času, ale Romero vše naštěstí zachraňuje bizarní dávkou nechutností a umělé krve. Na jedno použití se to dá přežít, ale přiznejme si to Úsvit mrtvých je minimálně o dvě třídy lepší... 4/10 ()

venom14

Další film z rukou otce zombie filmů.Už to ale bohužel není taková pecka jako Noc oživlých mrtvol.Ale zase dostaly větší prostor masky a vizuální efekty,ale zase celkem dlouho trvá,než se začne něco pořádného dít.Aj e veliká škoda,že už to není atmosférické a strašidelné jako dříve. ()

TERRORDROME

Pre mňa jednoznačne najlepšia Romerova zombiárčina, pretože je proste najzábavnejšia. Vyčúraného nemŕtveho pumpára Big Daddyho už nebaví bezprízorne sa šušmať svetom a tak sa rozhodne zorganizovať hromadný útok na mesto. Príbeh je priehľadný ako vyťahaný prezervatív, ale komu by to už len vadilo. Dôležitá je predsa akcia, masakrovanie zombíkov, žranie ľudských čriev, cynizmus a morbídny humor. Film nestráca čas žiadnymi chujovinami, nie je tu nijaké techtle mechtle a dialógy sú obmedzené prakticky len na informácie k veci plus dáke hlášky. Naviac je to obsadené zábavne štýlovými postavičkami ( hlavne John Leguizamo a Dennis Hopper ), z ktorých však niektoré bohužiaľ nemajú žiadny priestor aby niečo predviedli. Najviac ma to zamrzelo pri tom hromotĺckom Samoáncovi ktorý len hlesne pár hlášok aj keď mala jeho postava potenciál na poriadny wrestling s nemŕtvymi hordami. Medzi zombíkmi sú však tiež nejaké tie charaktery, bejzbolistka s roztrhnutou hubou, mäsiar so sekáčikom či namachrovaný Tom Savini s mačetou. Takže tu máme poctivú postapokalyptickú jazdu spojenú s trhaním živého aj mŕtveho mäsa, ktorá ani chvíľu nenudí a tým sa rozhodne nemôže pochváliť každý film. Dokonca ani samotný slávny Night Of The Living Dead ktorým Romero stvoril celý žáner. ()

Tristaver

Land of the Dead přehnaně působí jako Romerův pokus natočit si film přesně podle chuti, ale bez toho, aby to pořádně promyslel. Snímek má příšerné množství hluchých míst při krátké stopáži. Do toho nevýrazný Baker a Argento (která mi připadá, že je tam jen, "aby tam byla"). Naproti tomu hrozně fajn Leguizamo, který je podobný bad-ass jako Daryl Dixon z Walking Dead (i když si uvědomuji chronologii obou počinů) a taky Clark, jehož Big Daddy je opravdu mimořádně výrazný. Celkově se mi líbí, že na to, že je Romero průkopník klasického zombie žánru, tak nestagnuje a snaží se o inovaci - v tomto případě primitivně přemýšlejících zombií. Sociální kritika celého snímku je celkem jasná, až možná přehnaná. Za mě slabší 3 hvězdy. ()

Paldiny

Že Romera kopla múza až po 20tich rokoch si myslím z časti ovplyvnilo znechutenie z nového Úsvitu, tak aj poklona z Britských ostrovov, kde Súmrak potvrdil aká živá jeho práca stále je. Očividne si nelámal hlavu tým, že s novým tisícročím sa trendy (doslova) rozbehli iným smerom a Land of the Dead poňal postarom v štýle osemdesiatych. Zombíci v ňom postupujú vo svojom vývine, našli si vodcu, vylepšili manuálne aj plavecké zručnosti a rozhodli sa naštrbiť sadistické sebavedomie rozpoltenému obyvateľstvu. Tí buď prežívajú v chudobnom gete, alebo si nažívajú v smotánkovej spoločnosti, čím nebude ťažké uhádnuť aký druh kritiky si pre tento raz režisér vybral. Oceňujem obstojný príbeh, solídne postapokalyptické dusno a bohatú gore nádielku. Škoda len, že sa poväčšinou odohráva za šera, čím som si ju nevedel vychutnať v takej miere ako pri Dni mŕtvych. Čo filmu chýba je pamätihodnejšia scéna, ku koncu som čakal veľkolepejšie mäso a lepší scenár, podaktoré dialógy trhali za uši až príliš, inak slušný štart novej trilógie. ()

Klay

Na atmosféře si to moc nezakládá, ale starej dobrej Romero rozumí zombíkům přeci jen o trochu lépe než cucák Snyder (nic ve zlém, nový Úsvit je výborný) a dělá z nich tak trochu osobnosti, docela sympaťáky, kteří umí i trochu myslet. Romero jde ovšem s dobou a ta si žádá více akce, takže se rovnou rozlučte se scénami plíživé hrůzy. Je to hlavně svižný akčňák se zombies, dá se říct, že pro celou nemrtvou tetralogii znamená asi to co druhý Vetřelec pro tu Aliení. To samozřejmě nemusí sedět každému, ale těžko si představit, že by se u Země Mrtvých někdo z cílového publika nudil. Vyjma akce a pěkně vyobrazeného postapokalyptického světa je ve filmu spousta hlášek, drsného humoru, scénky ze "života" zombíků mají nápad a vtip a pokud vám je to stále málo, pánská část publika se může pokochat pohledem na sexy Asii Argento a dámská část se dozví...třeba jak nebezpečný může být piercing v přítomnosti chodících mrtvol. ()

Camus

Oceňuji pěkně vykreslenou hiearchizovanou společnost. Hlavní hrdina je Mirek Dušín tělem i duší a vůbec to nevadí, je to prostě sympaťák. S čím jsem se ale nesmířil, je evoluce zombies. Přestali být nemyslícím masem na odstřel a není to dobře. Navíc půlka scén spočívá jen v tom, že čekáte, kdy na postavu, která je zrovna v záběru vybafne mrtvolák a pokouše ji, aby jí potom mohli její druzi bez slzy v oku odstřelit. Naštěstí se nekoná románek mezi hrdinou a jeho Denbo-girl. ()

Reverger

Udělat ze zombíků, těch nejhnusnějších a nejobávanějších stvůr na světě myslící zrůdy, to je vrchol! Horor ucházející, ale po dějové stránce naprosto pojebanej! ()

mosnak

No jasně najít zombie film,který je podle mých představ je asi hóóódně složité,ale Romero to skoro dokázal. Nic tu není odfláknuté.. masky jsou super, příběh .... jediný důvod proč jsem nedal plný počet hvězd je kvůli hereckému obsazení. Příště to chce větší cit při výběru George :-))) 90% ()

mazadlo

Romerův návrat ke kořenům který se daří na jedničku. Jeho Zombie film je trochu jiný než ty ostatní slátaniny - hlavně protože on se tu věnuje jakémusi pohledu na nemrtvé. Nabízí je tak v trochu jiné rovině a předkládá nám je jako zrcadlový obraz nás samotných. Pět hvězd bez výhrad....navíc ta postapo atmosféra je prostě boží. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)