Nadpřirozené zlo přichází do archeologického naleziště v poválečné, Brity ovládané Africe. Nebo je narůstající počet úmrtí a hrůz dílem lidské bytosti? Otec Merrin viděl během války tolik zla páchaného lidmi, že se zřekl své víry i kněžství. Jako dozorce nad vykopávkami záhadného chrámu bude muset znovu nalézt svou víru, aby mohl bojovat s nepřítelem, který je nejen mazaný a nekompromisní, ale především nesmrtelný. Merrina (Stellan Skarsgård) čeká konečné zúčtování s nejzavilejším nepřítelem lidstva. Režisér Paul Schrader (režisér filmu Auto Focus, scenárista Taxikáře) vnáší přímo hmatatelnou hrůzu do nejnovější kapitoly proslavené hororové série, kde bitevní pole představuje lidská duše. Strach přichází a zmrazí vás až do morku kostí. (Magic Box)

Jimmi

Zaciatok sa mi velmi pacil...pribeh so starym zakopanym kostolom tiez nebol zli......ale potom sa to len vlieklo a vlieklo,ale stale som si hovoril ze ked pride na vymietanie tak to bude to prave orechove......ale opak bol pravdou..a ani vymietanie za vela nestalo..ale raz sa to pozret dalo. ()

cariada

Zdlouhavé a nezáživné, místy to bylo spíš drama o ztrátě víry. Ona úvodní scéna byla dost hustá, rozhodnout o tom kdo má umřít. Zasadit tohle do současnosti a o 30 minut zkrátit, pak to možná bude i koukatelné, ale pro mě to byla nuda. ()

kosta73

DOMINION dle mého nejvíce ubližuje kýčová "TV" produkce. Celkově bezkrevná záležitost, která je toho přímým důsledem je zde navíc korunovaná velmi slabými triky i maskami ( originál starý přes 30 let předbíhá prequel v tomto směru o několik koňských délek! ). Na druhou stranu mrazivý začátek vysvětlující přítomnost otce Merrina mezi vykopávkami slibuje mnohé a film obsahuje několik zajímavých míst. Jednoznačnou devizou filmu je pak výkon Stellana Skarsgårda, který mi jako mladší vydání Maxe von Sydowa maximálně pasuje. Už kvůli němu má cenu film shlédnout. ()

Nivenx

Pod nadvládou zla je velice povedené vymítání opět s otcem Merrinem(Stellan Skarsgård). Tento díl je dějem ještě před Vymítačem d'ábla: zrozením a je velmi povedený. Scénář je velice dobrý, jakmile se vykope kostel začíná se pomalu stupňovat atmosféra až na maximum, které může toto téma nabídnout. Ve srovnání je přece tento film slabší jak první díl, který je nejlepší. Ale i tak se mi velice líbil a myslím, že je drobet podceněný. Ode mě je to na 70%. ()

Khumbac

Jsem to ale McŤulpas že si stahuji takovéto filmy....Stellan Skarsgård je nesympatický herec. To zubaté satanisko se svíticimi očima bylo k popukání, stejně jako ti počítačem vytvořeni psi co se na začátku filmu objevili. Svou roli ve filmu zahráli dobře snad jen vojáci. Nebo ten překladací černoch co komunikoval s domorodci, ten se tvářil jak kdyby zrovna vyšel z Bronxu. Možná by to bylo aj na jednu hvězdu ! ()

TO

Schraderova verze vymítače je oproti verzi Harlina velice střídmá, neobsahuje zdaleka tolik akce ani speciálních efektů, je méně krvavá, trochu zdlouhavá a celá tak nějak tíhne ke stylu 80.let. Kamera a kulisy jsou pěkné. Základní myšlenka obou filmů je stejná, ale rozdílů je móře. Harlinově překombinovanější verzi jsem dal *** a této, po všech stránkách jednodušší, ale o něco sympatičtější, dávám stejně. ()

Brain-D odpad!

Naprostá zhovadilost, již k Exorcist: Vzkříšení jsem se vyjádřil jasně a tohle bylo velké vaření z neochucané vody - ble ()

lykan9

Jedná se o velmi čajíčkovou verzi Zrození od Rennyho Harlina. Ne, že by jeho pojetí Vymítače ďábla bylo bůhví jakým klenotem, ale Pod nadvládou zla je zbytečností, která měla v úmyslu pojmou příběh lépe, ale stal se pravý opak. Tato verze prostě neměla tu správnou atmosféru a valnou část jsem se spíše nudil. Zrození bylo přece jenom lepší a čišelo z něho charisma a potenciál. V tomto případě však chybělo i to. ()

Ravi

Velmi natahované, ale pro ty, kterým to nevadí je dobrou zprávou, že ne uměle natahované. Jenže celkově je film fiaskem jak po stránce příběhové, tak i po stránce žánrové. Některé nesmyslné chování britských vojáků taky bije do oka a na to, jaký má film rozpočet, si říkám, kam se ty prachy poděly. 40% = 2/5 ()

blackJag

Když jsem na tento film narazil v televizi, myslel jsem, že se dívám na VYMÍTAČE ĎÁBLA: ZROZENÍ - mladého Merrina hraje Skarsgård, odehrává se to na vykopávkách, atd... Až ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že Izabella Scorupco se tu prostě neobjeví, mě to cvrnklo do nosu - tohle je úplně jiný film, jen má stejného představitele jedné a též hlavní postavy, odehrává se ve stejném prostředí a má i stejné dějové úmysly! A přeci nejde o dva konkurenční projekty a zjednodušeně za vším stojí (klasicky) tvůrčí neshody. Podle dostupných informací je vlastně tento snímek režiséra Schradera původní verzí VYMÍTAČE ĎÁBLA: ZROZENÍ, verzí, která se studiu nelíbila, následkem čehož byl povolán Renny Harlin, dotáčeny záběry, doobsazeny role (např. právě Izabella Scorupco) a díky čemuž vznikl vlastně jiný stejný film :-) Když si obě verze porovnám, Harlinova mi ale nakonec vychází líp. Výprava je pěkná u obou (jak by také ne), Schraderova verze ale těžce hapruje v závěru, ze kterého vyprchává jakékoliv napětí a v němž se hlavního slova ujímá laciná krotkost. Nechci říct, že za každou cenu potřebuji obvyklé vymítací atrakce jako zvracení nebo protáčení údů, v tomto směru už to Harlin snad i přeháněl, přesto je Schraderovo pojetí hloupě odevzdané a kompromisní. 50% ()

mikulem

Překvapivě kvalitní pokračování série. Mysteriózno funguje skvěle, trochu ale pokulhává napětí. Několik scén je nesmyslně rozbito střihem. Vidět každou tu scénu uceleně, užil bych si jí víc. Závěrečné vymítání pokulhává nejvíc. Jednak ty křesťanské kecy už začínají působit směšně, jednak to není moc strašidelné. Vůbec mám pocit, že v poslední půlhodině je hodně vidět nedostatek peněz. Škoda. Kdyby šla do kin tahle verze, věřím, že by se peníze našly a celý film by byl ještě působivější. (Harlinovu verzi jsem neviděl a vidět nechci.) ()

zbysik

Naprosto zbytecny film, jehoz existence neresi vubec nic a filmovy svet neobohati o nic. Cely film cekate, kdy ze se zacne neco poradneho dit, kdy ze to ma dostat ty prave grady a pak je najednou konec a vy si uvedomite, ze tech nekolik napinavejsich scen melo vlastne tvorit vrchol tohoto filmu. Jako plus bych v tomto filmu vyzdvihl pomerne dobre odvedenou remeslnou filmarinu, kdy ty vsechny natocene sceny tvori celistvy kus a s logikou do sebe zapadaji; uvodni a zavercna scena s otcem Merrinem a se "skopcaky" byla pomerne napinave natocena a pro me tvori vrchol tohoto filmu; herecke vykony hlavnich hercu v cele se Skarsgardem pomerne funguji a hereckemu remeslu ostudu nedelaji. ()

Haymar

K tomuhle sem se přichomejt čirou náhodou (ve velmi pozdních hodinách v tv)... Napřed mi nějakou dobu trvalo, než sem si uvědomil, že "...tohle přeci hergot není ta Harlinova verze?!"... Další čas jsem věnoval úvahám, proč vlastně někdo točí film, co už byl jednou natočen (navíc se stejným příběhem i hercem v titulní roli)... Nakonec jsem ale na tuhle divnou hru přistoupil a vlastně to zas tak špatný nebylo! Zatímco Harlin ve svém Exorcistovi: Začátku vsadil na akci a krev, zde se tvůrci zaměřili víc na příběh a atmosféru (což jedině chválím) - první vyšlo, druhé jen částečně... Příšerný efekty (zejména ta digitální zvířata), občas až přespříliš rozvleklý děj. Jinak Skarsgard opět výbornej, ani démonem posedlej křovák nebyl vůbec špatněj! Zajímavá zápletka stupňovaného napětí mezi dvěmi zcela odlišnými kulturami (afričtí domorodci vs. britští vojáci). Vlastně to byl víc mysteriózní thriller než čistokrevný horor! ()

Magika82

Myšlenka: Velmi dobrá. Příběh: Dějově (dle scénáře) dává smysl. Trikové efekty: Za 4 a šup se domů doučit. Posedlost samotná: Za 5 a pohlavek k tomu. Slovy prof. Deana Curtwrighta, ředitele největší léčebny pro duševně choré ve státě Oregon, USA: "Hranice mezi šílenstvím a posedlostí je téměř neviditelná. Přesto je nezbytné naučit se je rozpoznávat a činit závěry nanejvýš obezřetně." 1) Stupeň: Oprese (napadení) Některé příklady oprese: Pocity stísněnosti, jasnozření, povědomí o věcích skrytých, časově omezená znalost cizích jazyků, kterým se dotyčná osoba nikdy neučila, náhlá změna v myšlení( přes člověka jedná někdo druhý). 2) Stupeň: Obrese (obklíčení myšlení): Trvalý stav sebeobviňování z těžkého provinění, některé choroby duševní i tělesné, těžká závislost na klasických drogách a jiných toxických látkách včetně alkoholismu. 3) Stupeň: Obsese (Posedlost): Velmi těžké depresivní stavy, schopnost vnímat emoce, nemoci druhých (vždy jen negativní forma), pocit neschopnosti volně dýchat, "černé" myšlenky, sebeobviňování, vnitřní nabádání k sebepoškození - sebevražedné myšlenky, které jsou podsouvány. Tyto 3 body odsouhlasené nejen na velké konferenci psychiatrie, psychologie a teologie v Římě v roce 2005, by si do budoucna měli zapamatovat všichni tvůrci obdobných filmových snímků, a už jednou provždy nám přestat předkládat směšné masky, vykloubené krky, žhnoucí oči a dávení. Pak se stanou takové snímky uvěřitelnými. Všichni by však měli mít napaměti, že to, že se rozhodnou v Ďábla nevěřit, je před ním neochrání. V tomto případě tedy se zavřenýma očima dvě hvězdy. První za výpravu. Druhá za kulisy. Ohledně těchto filmových námětů jsem a budu vždy velmi přísná. Jiný divák může být spokojen. ()

dezert

Rozhodně lepší jak Harlinova prasárna. Tahle verze má ale svých problémů dost, především v tempu a gradaci. Ve chvíli, kdy by mělo Pod nadvládou zla vrcholit a být nejnapínavější, se sotva vleče do konce. Stejně tak ďábel vypadá spíš jako týpek, co má AIDS. Aspoň je tady nad čím přemýšlet, i když Schraderovo téma hříchu a vykoupení je furt dokola. Ve výsledku jsou oba filmy nejzajímavější jako studijní materiály, jak se dá jeden film natočit dvakrát úplně jinak. ()

Petrus1

No to si snad už někdo dělá prdel, ne? Co toto zase mělo, kruci, být? Napřed jsem nevěděla, jestli jsem se zbláznila já nebo televize, že za týden je tam zas ten samej film – Vymítač ďábla: Zrození. Ale jak děj běžel, začal mě pomalu opouštět pocit Deja vu a zjišťovala jsem, že je to něco jinýho (ovšem s tím samým hercem). Bohužel to bylo ještě horší než prequel první. Animovaný vlci, hyeny, had nebo co to mělo být, letící kněz alá Matrix, kamení, který roste ze země. Posedlost ďáblem, která vypadá asi tak, že se ďábel převleče za budhistickýho mnicha, pak chvíli levituje, chvíli se kroutí jak žížala, chvíli kvičí jako naše kočka, když jí šlápnu na ocas. Poslední kapkou byla ta vypelichaná hyena s červenýma očima, pravděpodobně vypůjčená z biologickýho kabinetu. A nakonec Merrin v oblaku prachu odchází vstříc novým zážitkům (asi natáčet třetí prequel). Opravdu se držím zuby nehty, abych nedala odpad!, ale vzhledem k tomu, že jsem to dokoukala, si ho ještě nechám pro horší dílka. Ale běda, jak ještě někdo natočí (nebo už snad natočil?) další předvoj Vymítače ďábla. Pak už žádný slitování mít nebudu. Takže Pane, smiluj se! Kriste, vyslyš mě! A už nikdy více! ()

Bozvav

Fešný satan, kněz plný dilematu z války a naprosto nablblý scénář. Nebýt skvělého hereckého výkonu hlavního hrdiny a emotivní válečné scény, šla bych ještě o hvězdu níže. Takto dávám 40%. ()

Aurus

No je to lepší než dvojka a trojka ale na počátek a jedničku to prostě ani náhodou nemá. Příběh je docela dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zajímavé, efekty ujdou a kamera filmu je docela povedená. Musím říct že mě tento film i docela překvapil, na půl jsem čekal katastrofu a napůl zas docela dobrý horor a nakonec vyhrála možnost dvě. Za mě 4/10. Jsem zvědav na seriál. ()

Rathalos

Ani toto pokracovanie tejto serie nie je ziadna slava,zbytocne to nejako opisovat,viac ako dve hviezdicky si to nezasluzi...:-) ()