Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

smajly

To je opravdu katastrofální podívaná. "Dobrodružný" film, ze kterého vyšla nehorázná parodie snad na všechno, co se v tomhle žánru natočilo. Stupidní šablonovitý příběh, hloupé vtipy, hnusné efekty a naprosto imbecilní zařazení nadpřirozena. Pokud se chystáte pustit si tento skvost, doporučuji raději čumět 2 hodiny do zdi, je to lépe využitý čas. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že jsem si vědom toho, že existují i horší filmy. Pro mě slabých 10% ()

Chasida

Tento film jsem musel vidět a zhodnotit z vlastní pozice knihovníka. V reálu jsou knihovny o dost nudnější, někdy bych možná s Flynnem měnil. Ale teď vážně - pro jednou příjemná zábava na večer do televize, ale to je tak asi všechno. Jakoby to všechno bylo umělé. Další dva díly jsou buď na stejné úrovni nebo níže, ale jsou na tom stejně. A protože opakování není vždy matkou moudrosti, mají o hvězdu méně. Zde jsou to tři hvězdy. (50%) ()

Bube1

Na Flynna Carsena prostě musíte správně koukat. Ona je to v podstatě ptákovina s příšernýma efektama, topornýma hercema a naprosto zaslouženým průměrným hodnocením. ALE. Zároveň je to zábavné, svižné, krátké a ideální na vypnutí mozku. Plakáty se sice snažily evokovat Indiana Jonese, ale to bych bral spíše jako marketingovou nadsázku, protože Flynn Carsen se vůbec nebere vážně a v tom je jeho síla. Hodně tedy záleží, v jakém rozpoložení a s jakým očekáváním se na něj díváte. Já to asi zrovna vychytal dobře, takže ty 3 hvězdy knihovníkovi dám. ()

RedRose

Ano, já chápu, že je to dost mizérie, pokud se na to budeme dívat jako na kinofilm. Ale pokud to budete brát jako já, jako žánrový TV film (komedie, až parodie na cokoliv) na pobavení, tak jsem opravdu nadšený! Výborní herci v čele se skvělým Noahem Wylem (jeho podání Stevena Jobse je neuvěřitelně špičkové! (ani pozdější filmy o Jobsovi ho nezastínily!!) a role Toma Masona byla taky vynikající), který patří mezi mé oblíbence a je vidět, že si tuto roli neuvěřitelně užívá! Příběh je téměř tuctový, ale v tomto podání je to i tak výborné a tato trilogie na mě prostě funguje! 86% ()

pekas

Vou vou vou, poprvé jsem dal jenom dvě. Nojo, jenže se mi to postupem času rozleželo a při dalších projekcích jsem si to už začal užívat naplno. Tenhle film má něco zvláštního do sebe. Jasně že akční scény nejsou nic moc ale všechno to vyvažuje humor, nadhled a jisté kouzlo, které ten film má. Uvažoval jsem chvíli i o pěti, ale asi to zakončím na rozhraní pěti a čtyř s příklonem ke čtyřem. Ale pocitově je to nyní větší srdcovka, než Terminátor 2, kterému jsem těch pět dal. Méně dávám pouze za ty slabší triky. ()

LukeSharp

Velmi amatérská parodie na Indiana Jonese,která je místy ale velmi zábavná.Hlavní podíl na tom měl především Noah Wyle(ano,doktor Carter z Pohotovosti!!!!),který hrál prakticky naprostého vola zachranujícího svět.Jako televizní oddech to byla vtipná podívaná s otřesnými efekty a spoustou nesmyslů s celkem dobrými herci a tak dávám 55% ()

pepino

No panebože to je snad vtip ne? Takováto srač.a, ještě k tomu prolnutá nováckyma reklamama- to je ideální večer na zbláznění. Jediná hvězdička je za Kyla MacLachlana. Ach jo, kde jsou ty doby Twin Peaksu.... ()

MrMir

Velmi průměrná oddychovka, bozmozkovka. Indyho od toho čekat nemůžete. Je to spíš něco mezi Tomb Riderem a Spy Kids. Horší 3 hvězdy. ()

Leničkaaa

Doteď si nejsem jista, jestli tento snímek měl být parodií nebo snahou o nového Indyho. Ať tak či tak - nepovedlo se ani jedno. Asi jsem nepochytila humor, který se tam nejspíš nacházel, mně to přišlo dětinské. A komando smrti, které se skládalo z vyzáblého klučíka, ještě vyzáblejší blondýnky a 70letého dědy??? Nemám slov... ()

Hulkee

TAk tenhle film na stoprocent není Áčko. Osobně bych se na to koukat nemohl,ale když nic jiného v televizi nedávali, a nakonec se z toho vyklubala vcelku slušná parodie/komedie na kterou se dalo koukat. Osobně nevím jestli dát dvě nebo tři hvězdy,každopádně občas trapný (OPRAVDU trapný) a občas nějaká inteligentní narážka, každopádně jsem se nakonec i trochu bavil a zabil večer. Pokud bych se nebavil, dal bych maximálně jednu,takhle za ten jeden,dva úsměvy dám tři hvězdy, bzť mám pocit že ne úplně zasloužené. ()

bloody21

jo jasně, amíci, spěchej, honem, jen ty můžeš zachránit svět, proboha amici nás už tolikrát zachránili, když se vadali do středu jádra země, při zemětřesení či padajícím letadle.ahhh ()

Týnidlo

Tak to je naprosto strašný:D! Typický - mozek akce (konkr. Noah Wyle) je naprosto naivní, "křehký"... a druhá rádoby drsná část týmu je (konkr. Sonya Walger) bodyguard... Nejen, že je ve filmu plno nedotáhlých záběrů, ale neuvěřitelně příšerný efekty mě dovedly až k smíchu!! Naopak akce tam je od začátku do konce a u tohohle filmu jde hlavně o to, aby člověka nenudil, popř. pobavil, a to jsem tam jakš takš měla... A proto dávám alespoň 2*. ()

Kubi21

Tak takhle se dělá filmová loupež. Vezmi si všechno co kdy bylo na poli dobrodružného filmu natočeno, otoč to o stoosmdesát stupňů a vraž to tam. Je to blbina, slátanina a hrozná hovadinka, ale opravdu dost zábavná. Dokonalé to není v žádném případě. Dost mi vadí hrdinova kolegyně, padouši i Kyle MacLachlan. Výprava je opravdu televizní a o tricích nebudu mluvit. Na druhou stranu Noah Wyle je dokonalý. Jeho knihomol je tak sympatický a nepraktický, že bych mu sežral i kdyby rozvázal Gordický uzel. PS: Na hlavní vysílací čas to není, ale víkendové odpoledne této bláznivině sluší. ()

intro

K hodnocení dobrodružství o Flynn Carsenovi jsem si vybral tento první díl. Další dva mají podle mého stejnou kvalitu, nemá proto cena psát tři recenze ( jsem i krapet líný ). Musím říct, že mě se tahle televizní série docela líbila. Ano je to trošku přiblblé, někteří herci spíš podprůměrný, efekty to samé. Ovšem pokud nebudete nad vším moc přemýšlet a jen vypnete, tak se pobavíte. Jako já. ()

CoreyTaylor4

Docela trapná napodobenina Indiana Jones akorát se zbraněmi a až trochu moc fantasy,ale přesto to má něco do sebe.Ale příběh o knihovníkovi,ze kterého se stane během pěti dnů hrdina,který zmlátí i 8 namakaných týpků s pistolí,to je opravdu trochu blbost. ()