Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

hanagi

Tak velkolepé, tak disneyovsky kýčovité, vyšperkované drahými triky a i navzdory veškeré snaze ohromit mi tam chybí kus hřejivého srdce. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

venalce

Asi nejblíže to má k filmu Sněhurka a lovec (a nejen v tom, že to někdo zase všechno oddře za prince), je to především fantastická podívaná, čarokrásná příroda, příšerky jak od Guillerma del Tora, nádhera, prostě nádhera. Vlastně je to film o mateřské lásce, což vůbec není špatný nápad. Záporné role se nakonec zhostil (polo)šílený král, jehož "logické" smýšlení je opravdu k pláči. Co ho vedlo k myšlence, že schová dceru na šestnáct let Maleficent přímo pod nos, takže nejen, že ji vlastně ani neuvidí vyrůstat, ale dokonce tím Maleficent teoreticky usnadní práci, kdyby jí doopravdy chtěla zabít, to tedy vážně nevím. Navíc svěřit svoje jediné dítě do péče tří víl, které by sami potřebovali péči (nejlépe tu, která zahrnuje svěrací kazajku), to je opravdu na ocenění "Rodič roku". Vůbec bych se nedivila, kdyby královna umřela hrůzou z chování svého manžela. Naproti tomu postava havrana byla k nezaplacení, s Maleficent tvořili nezapomenutelnou dvojici, nehledě na to, že samotná Angelina Jolie byla ve své roli naprosto famózní, nikdo jiný by nedokázal vytvořit z Maleficent takový charakter. Škoda jen těch logických lapsů a příliš naivní pohádkovosti, která měla zřejmě za účel zavděčit se dětem, protože jinak je to opravdu povedená pohádková fantasy. ()

LEGACY

KINO Brno + Cz dabing I po těch letech s láskou vzpomínám na to, jak to po filmu rozbalila Lana del Rey. Hodnotím 85% //2.7.2014// ()

romajz15

Radši už na tyhle předělávky klasických pohádek do kina chodit nebude. Pohádkové bytosti jsou hezky udělané, příběh je celkem průměrný, Angelina vážně super. Ale poslední půlhodina je vážně spíš urážkou téhle pohádky. Od hloupéhu "prince" až po samolétající křídla. A to ani nemluvím o ošklivosti Růženky. ()

hroubek

Je fajn, že Disney točí hrané pohádky a taky že do nich dokáže sehnat zajímavé tvůrce a herce. Přesto na mě Zloba od začátku působila, že to bude nudná podívaná, kterou nespasí ani pěkné triky. A popravdě moc jsem se nemýlil, ale abych byl upřímný čekal jsem to mnohem horší. Samotný příběh je i na pohádku trochu přitažený za vlasy. Je fajn, že je vyprávěn z pohledu záporné postavy, ale to je tak všechno. Režisér Robert Stromberg natáčí vizuálně pěknou podívanou(až na ty roztomilé příšerky) a když příběh trochu potemní, tak je to o moc zajímavější podívaná. Hodně mě překvapilo jak moc jsou všechny postavy nevýrazné, krom Angeliny Jolie, která prakticky celým film táhne a bez ní byl nestál za zhlédnutí. Film má spoustu zajímavých herců, ale nedokáže je naplno prodat a to mě mrzí. Elle Fanning se na plátně moc neohřeje, Juno Temple se chová jako trubka a takový Sharlto Copley je totálně nevyužitý. Díky tomu jsem si vůbec nevychutnal finále a jediné co mě snad v paměti zůstane je vztah mezi Zlobou a Růženkou. Když to porovná s Mocným vládcem Ozem, kde byla každá druhá postava zajímavá a celý film neustále překvapoval, tak je pro mně Zloba prostě průměrná podívaná, která nezklame, ale nijak výrazně nenadchne. ()

marie.en

Angelina Jolie je zde naprosto úžasná, stejně tak vykreslení příběhu křídel. Pro ty, kdo mají rádi původní disneyovku jako já to sice může být zklamání i co se děje týče, ale to by ve finále nebyli tak hrozné jako sama Šípková Růženka. Tady se herecké obsazení vyloženě nepovedlo. Na princeznu je Elle Fanning příliš "mužského typu" a nejrušivější je to její obočí. Prostě takhle si krásnou a křehkou princeznu nepředstavuji. Tak a ukamenujte mě. ()

Trustme

Angelina Jolie v parafrázi na svůj zdravotní stav se zde též musí vyrovnat s tím, že přichází o dvě důležité části svého těla. Možná až příliš trpká souvislost s jejím reálným osudem... Výtvarně nadaný Robert Stromberg dokazuje svůj avatarovsko-alenkovský rukopis a divák je vizuálně okouzlen. Film je ovšem silně poplatný 3D efektům a nemohu se zbavit dojmu, že většina filmu, děje a konání postav je spíše nucenými hrátkami s tímto vnucovaným prostorem. Létaní, magické kouře, motýlci, víly - to vše se překotně snaží vylézt ven z obrazu. Toto platí i pro ostatní filmy, kdy rozmach létání a čarovných kejklů jsou díky 3D epidemii rozsety snad v každém filmu, kde ani být nemusí. Z filmu budou mít radost všichni Tim Burtonovští fanoušci, pro slušně vychované děti je toto zpracování přeci jen silnější šálek Granka a minimálně z Sharlta Copleyho by mohly mít trauma. Film neustále balancuje na diváckých sympatiích a zlobě k Maleficent a dělá z ní pomstychtivou mrchu a hned zas mateřskou a milující ochránkyni. Což je typické u žen, ale nežádoucí u známé temné pohádkové postavy "Královny černé magie". ()

Timak

Angelina is back. Tohle bylo hodně povedené. Trocha té protekce taky bodla že - to se mi moc nezamlouvalo. Ale jinak to byla pecka. ()

Brain-D

Mě se strašně líbí takové barevné hrané pohádky. Vzpoměl jsem si na Alenku v říši divů a byl jsem jako ve snu. ()

Mishqo

Pekná variácia na rozprávku o Šípkovej Ruženke. Angelinu a jej postavu Maleficent si nejde nezamilovať. Audiovizuálne ako inak nádherné. A aj po scenáristickej stránke to nebolo také ošúchané aké to byť mohlo. Takže spokojnosť väčšia než som čakal. 75-80% ()

VanTom

Tak předně to Angelině s rohy a křídly fakt seklo, podobně hudba a digitální fantasy vizuál (mírně kýčovitý a přeplácaný, na pohádku ovšem naprosto adekvátně) byly nádherné. Otočení příběhu klasické disneyovky o 180° mě však nijak nevzalo a svou zlobu bych směřoval na slabou režii, která nedokázala jednotlivé scény spojit a dodat jim šťávu. 5/10 ()

Sany33

Celý tento film je vizuálny raj, ktorý očarí každého jedného adolescentného diváka alebo diváčku, ktorým ide iba o takzvaný "jéééjoo" efekt. My staršia generácia, ktorým ide aj o príbeh sme nemohli byť nespokojný. Podľa poviedky bratov Grimovcov sa jednoducho nedá nič pokaziť. To by režisér musel byť už úplný debil. Klasický príbeh o Šípkovej Ruženke, trocha inak. Celý zvrat spočíva v tom, že je príbeh rozprávaní z pohľadu Zloby, teda zlej kráľovnej a tým príbeh naberá reálne kontúry, ktoré sú atraktívne aj pre dospelé publikum. V celom filme mi vadila jedna jediná vec, postavy (všetky okrem Angeliny) sú rýchlo zabudnuteľné a teda po týždni, kedy som sa dokopal napísať tento komentár si neviem vybaviť ani kráľa ani Ruženku. Viem si viac vybaviť malých gnómou a epické stromy v začarovanom kráľovstve ako reálnych hercov, ale možno je to iba moja demencia. No nič ja som bol aj napriek tomu spokojný. 85% ()

pravdovravny

Tento film je naozaj pre celú rodinu: Rodičia tu majú lásky plný vzťah ku dieťaťu, pre deti je tu krásny vizuál a rozprávkové bytosti, pre chlapcov akčné sekvencie, pre dievčatá love story princ a Ruženka :) Stromberg to namiešal fantasticky a je tu konečne rozprávka s originálnym koncom, ktorý asi nik nečakal:) Angelina Jolie a jej smiech, výraz vystrašil nejedno dieťa. Existuje pravá láska? :) ()

VasaX

Hezká novodobá pohádko - fantasy variace na Šípkovou Růženku. A tato variace stojí na Angelině, jednoduchém ale efektivním příběhu a úžasné "výpravě" (počítejme i CGI...). Vše bylo kouzelné, snad happyend mohl být sladší, když už charaktery fungovaly v jedné rovině, ač na lehce potemnělý tón (místy) bych čekal trošku více dimenzí, alespoň u hlavních postav. Každopádně Malificent si mě získala hned na začátku (aneb mimika kdy jí tehdy mladý Stephen vnukl naději s tím, že se zkusí vrátil, když ji potká, a poté když jí pochválil křídla), a člověk se hodně vtáhl do děje (až Aurora byla takové zpomalení). --- --- SPOILER ALERT: Trochu jsem ve skrytu doufal, že se udobří i s "králem", a pochopí, že to, co udělal, udělal z lásky k ní. Kdyby ji nechal jít, tak by ji zabil někdo jiný a jako nový král by zplundroval, v duchu svého předchůdce, i její zemi. Takhle jí vlastně Stephen pouze dočasně "ochromil", ale získal tím to, že už po ní nikdo nešel, a království s ním v čele si již ambice na zemi víl nedělalo. A udělal to s tím, že věděl, že na něj zanevře, a tím obětoval i část sebe (a následná posedlost Zlobou nebyla dle mého ani tak zášť kvůli Auroře, ale právě tahle díra v srdci. Asi jsem moc velký romantik a i v poslední chvíli doufal, že spolu přistanou na zemi a vyříkají si to. Bohužel, některá přistání do reality jsou tvrdší než jiná... ()

zdenny

Poslední dobou mám celkem strach z amerického zpracování klasických pohádek (viz. např. „Sněhurka“ nebo „Sněhurka a lovec“ z roku 2012). Tento příběh byl ale příjemný, s kvalitním obrazovým zpracováním a s dobře zvolenými herci. Samozřejmě prim hrála Angelina Jolie, která královnu Zlobu zahrála velmi dobře. Bojové scény na začátku filmu byly také kvalitní. Otázkou je, co mi chybělo pro to, abych ohodnotil čtyřmi hvězdami. ()

lucascus

Očekával jsem, že tvůrci budou vycházet ze "Sleepig Beauty" z roku 1959 jako z posvátného kánonu, na který pouze navážou nebo předejdou jeho událostem. Bohužel se tak nestalo a tento film prakticky popřel vše co jsme v zásadním filmu z roku 1959 viděli. Královna umře krátce po porodu Růženky? Maleficent ví od první chvíle, že se Růženka skrývá v lese se sudičkami?? (vždyť podle klasické verze posílala špehy po celé zemi a vysledovali ji teprve až v den jejich šestnáctých narozenin). Princezna vstává ze smrtelného spánku po polibku Maleficent, zatímco polibek prince Filipa nefunguje? WTF? Takových nesrovnalostí se zde dá nalézt celá řada. A přestože maskéři a kostyméři se na Angelině vyřádili dost dobře, pořád si nemůžu odpustit fakt, že by měla celou dobru hrát jednu z nejlépe napsaných záporných rolí, nikoliv záporačku, která má tendence se neustále polepšovat... Příležitost obrovská, ale bohužel naprosto nevyužitá. Škoda. ()

lykan9

Rozhodně nesdílím názor těch, kteří tak barvitě haní tuto pohádku. Ano je to předělávka klasiky a na klasiku to nemá, ale proti jinému pohledu tvůrců nic nemám. V tomto případě jsem byl dokonce nad míru spokojený, a to hlavně proto, že moje dvouletá dcera seděla u pohádky jako zařezaná a shlédla jí od začátku až do konce. A právě pro tohle publikum pohádka vznikla. V součtu, když připočtu k hodnocení tento nadhled, tak musím dát za čtyři. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek