Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

necisty

Když ono je to tak roztomile a smutně krásné. Všechno, celý ten svět, celá jedna myšlenka. Role jak ušitá přímo pro Angelinu, která to bezesporu celé táhne. Kašlete na Růženku, protože tou nejlepší postavou je právě Zloba. Moc pěkné! ()

Morzael

S hodnocením zde jsem to měl docela těžké. Film mi po shlédnutí přišel celkem dobrý, ale při pohledu zpět je vidět, že krom postavy Zloby je dosti nedotažený a možná až předigitalizovaný. Ale jinak mě tento další přírůstek do rodiny filmů o princeznách, které prince nepotřebují (viz Sněhurka a lovec), vlastně bavil. PS: Požehnání, že bude princezna vždycky šťastná je upřímně pěkně dementní... ()

carly

Kazdy pribeh ma aspon dve strany a tento dava priestor "zloduchovi", aby sme sa dozvedeli tu jej. A je velmi rozdielny od toho, ktory nam bol predostierany doteraz. Maleficent tu nie je ohrdnuta vila, ktora z rozmaru uvali kliatbu na novorodena. Je obetou muzskej tuzby po moci a ambicii. Je to ona a nie tri zmatene vily, ktora vychovava Auroru a je to jej laska, ktora nakoniec zlomi kliatbu, ktoru v hneve sama vyriekla. Pribeh bol trochu utrzkoviti a obcas som sa ptreto stracala v motivaciach postav, ale celkovo to bolo krasne rozpravaie o zenskej sile, o moci priatelstva, o muzskej chamtivosti a o tom, ze prava laska ma vela foriem a podob. ()

Juto

Film nedokáže preskúmať psychológiu svojho námetu ani nastaviť uspokojivú alternatívnu históriu, ale určite je pekné pozerať sa naň počas 97 minút. 6/10 ()

zette

Na me uz je to misty moc kycovite a michani klasicke pohadky s modernimi prvky mi taky uplne nesedi... Ale postava Zloby je dobre ztvarnena a zahrana. Nektere postavy vyborne, nektere se nedaly vystat (tri vily). Za me trosku lepsi prumer. ()

PanZahadnyCZ

První letošní film, na který jsem zavítal do kina a upřímně jsem docela zklamaný. Na Maleficent jsem se těšil už pár měsíců v podstatě jenom kvůli Jolie, která si zatím v moc kvalitních filmech nezahrála, tak jsem jí to tady přál, jenže to jaksi nevyšlo, teda alespoň podle mě. Protože tento remake klasické pohádky na mne působil přibližně tak jako Jack a Obři (2013) - tedy "bezatmosférovitě". Bohužel, veškeré napětí nebo zvraty tato pohádka poztrádá, dost často chyběla i akce, kterou nám měla ke konci asi předvést pranice s vojáky a drakem. Prostě snímek, ze kterého si za rok nevybavím už ani žánr, protože tento film nezanechá absolutně žádný dojem. Kam se tenhle Disney hrabe na českou klasiku od Václava Vorlíčka. ()

forsythia

Chudáci děti, ty v tom budou teď mít pěknej maglajs. Jinak je to ale vlastně příběh uvěřitelnější a realističtější než předloha. Chtělo by se mi říct, že to ani není moc pohádka, ale to taky není pravda. Pohádka je to každým coulem a v příběhu je všechno, co má v pohádce být. Jen je to prostě všechno trošku jinak. Většinou nemám ráda předělané pohádky, protože invence autora dost často bývá na pěst a pak ještě na jednu pěst, ale tohle je jedna ze světlých (vlastně spíš trošku temnějších) výjimek. Postava Zloby byla ztvárněna skutečně dokonale i s jejím doplňkem havranem ve všech jeho podobách (v závěru to už teda bylo trochu moc). Princezna byla vážně stvůřička, ale její idiotský úsměv (ať už to byl kojenec, batole, holčička nebo trošku větší holčička) mi vůbec nevadil, protože tam byla jen jako doplněk, někdo by možná řekl, že roztomilý. ()

KajusaK

Velmi pěkně zpracovaná pohádka s úúúžasnými hereckými výkony, maskami a efekty. Angelinu nadvakrát nemusím, ale tady zazářila, to samé J. Temple. ()

Demon.N

Ono se říká, že nic není černobílé...ani zlo nebo dobro. Ale přece jen to rejžovi trochu celé proteklo skrz prsty :-P ()

animaxis

Upřímně jsem se na Maleficent moc netěšil. A ne. Ted' nepřijde moje častá věta "... a lituju toho, protože se mi to nakonec líbilo." Maleficent jsem už na začátku filmu tipoval na tři hvězdičky a ono se během celého filmu nestalo nic, co by mi pozitivně změnilo názor. Děj filmu mi nepřišel moc špatný, ale to provedení mělo podle mě prostě moc chyb. Začátek filmu vlastně ani žádné neměl, ale postupně jsem si všímal dialogů, které nedávaly smysl, protože jim odporovaly jiné dialogy, např.: "A kletbu zlomí jen polibek z pravé lásky!", o třicet vteřin později: "Moje kletba je věčná!". Podobné věci mě rozesmíváli ještě párkrát, bohužel mě rozesmát neměli jako třeba v některých bojových scénách, např.:"Je to démon! Je to démon!" (Kolikrát tam tahle věta byla vyslovena spolu s "Je to stvoření temnot!"). Navíc při oněch bitvách, at' už v nich šlehali plameny nebo vojáky probodávaly stromy s kopími, nikdo nebyl zraněn nebo nedejdysney zabit. Ale chápu, že je to rodinná pohádka a do ní by se to prostě moc nehodilo. Na druhou stranu ve filmu jsem se zasmál i pár momentům, které vtipné být měli, i když asi zdaleka ne všem. Taky mě postupně během filmu začal víc a víc mile překvapovat charakter Maleficent. Musím říct, že s ní si tvůrci opravdu vyhráli. Vizuální efekty byly fajn, ale přesto mi někdy i dost vadily. Měl jsem občas pocit, že tu někdo neumí pořídně využít CGI a podle toho to taky v některých scénách vypadá. Herecké výkony mě moc nezaujaly, ale čestná výjimka je Angelina Jolie. A to je pro mě velké milé překvapení, protože jí jako herečku moc rád nemám a na film jsem se hlavně netěšil kvůli ní, ale nakonec mě ještě přesvědčila, že role Maleficent jí sedla. Nakonec tedy dávám filmu za spoustu plusů i mínusů tři hvězdičky. Možná kdyby se filmu ujal lepší režisér nebo scénárista, tak by u mě mohl mít film našlápnuto i na pět hvězdiček, přece jen s tímhle námětem se dá hodně vyhrát, ale bohužel. ()

dr.fish

Tento typ pohádek mne nebere a na Angelinu jsem alergický. Bál jsem se film vidět, ale vše je jinak. Angelina hraje rozporuplnou postavu a jde jí to dobře. Příběh není nijak složitý, ale není zase natolik černobílý, aby nudil. Všechno kazí jen Elle Fanning- blondýn(ka) s knírkem a obočím jak Leonid Brežněv. Ta je úplně hrozná a pokud není v záběru, děje se poměrně pěkná pohádka. Naštěstí je hvězdou filmu Angelina a ta už si to ve svém věku dovede ohlídat, aby byla na plátně nejdýl, je přesvědčivá, Sharlto Copley coby paranoidní král celkem taky. 70% ()

Kolikokoli

Byla jsem hodně zvědavá, jak se s tímhle tématem vypořádají. Vždycky tíhnu víc k "záporákům" (resp. k antagonistům), než k hrdinům, z toho důvodu jsem se těšila. Na druhou stranu jsem se bála, aby to nepřehnali a nezkazili. Stal se pravý opak... nesmírně se mi líbí poselství tohoto filmu, který je jemný avšak feministický, protože jasně ukazuje, že žena by neměla čekat na záchranu, ale může se zachránit sama. Angelina byla vybrána skvěle, neboť z ní sálá jak nádherná víla, děsivá čarodějka, tak i matka s velkým srdcem. Určitě nejlepší verze tohoto příběhu, co jsem kdy viděla. ()

metal.storm

Podľa mňa by sa v prípade tohto filmu dalo hovoriť o plnohodnotnom príbehu, ktorý je síce starý ale ako bolo na začiatku podotknuté, o niečo zmenený. Angelina Jolie už dlhé roky poukazuje na to, že naprieč tomu že sa prezentuje ako milá a dobrá osoba, láskyplná, rodinne založená, tak vie zahrať svoj presný opak. Už len ona robí tento film plnohodnotným. Podotknem len jednu vec, ktorú by som vytkla: v tomto prípade mi neprišlo že vybrali práve najlepšiu herečku do úlohy šípkovej ruženky. ()

campix

Variace na Šípkovou růženku, kterou tak dobře známe, jenže z trošku jiné pohledu. Nejnákladnější Disneyovka všech dob. A na grafické stránce je to opravdu vidět, ale ta zdaleka není všechno a tak mi v hlavě po shlédnutí zůstali jenom lícní kosti naší drahé Angeliny, které si pro sebe ukradli celý film. Opravu roztomilé a graficky krásné, jenže z mého pohledu Maleficent nepřináší nic tak převratného, a peníze opravdu na všechno nestačí. ()

fars

Jak jsem od filmu nic extra nečekal a ani se do něj nijak nehrnul, tak jsem nakonec dostal překvapivě velmi příjemnou pohádku s výbornou Angelinou Jolie. ()

Riley

Po dlouhé době výborně natočená a skvělá pohádka. Oceňuji především, že postavy nebyly jednostranně zlé nebo hodné. 80% ()

Ice123

Šípková Růženka jinak? Bože proč předělávat klasiku a mršit jí? Tak to bylo to co jsem si nejdříve říkal. Ale pryč s klasikou, ať žije Maleficent! Tak krásně předělanou pohádku jsem už dlouho neviděl. Źádný čistý zlo a dobro, ale něco reálnějšího, i když je to stále nereálné. Moc krásně zpracovaný a nepředvídatelný (konečně...). Doporučuji všemi deseti prsty, nosem, jazykem a čímkoliv dalším ;) Nicméně stále se jedná o pohádku, na které si moc nepotrpím (jako malého mě přepohádkovali). 85% ()

mortak

Zírám s otevřenou pusou. Takový experiment bych od Disneyho nečekal. Místo rozjásané pohádky temný příběh o znásilnění, ve kterém jsou muži záporáci, či trumberové, kteří se objevili náhodou na správném místě, a ženy buď nezodpovědní diblíci bez kouska odpovědnosti, či trpící pasivně svou roli manželky krále. I ten havran je takový poslušný sloužící, i když inteligentní. Chápu, že se o dvojce jen mluví. Tam by musela být znásilněna Růženka, a Maleficent by byla tou terapií. ()

SeanLSD

Tak prišiel zase po roku čas na modernizované veľkorozpočtové vzkriesenie Grimmovcov, ale rozhodne to nie je taký odvaz ako veľkolepo citlivá Snehulienka alebo krvavé dobrodružstvá ostrých drsniakov Janka a Marienky. ZLOBE naproti nim chýba odvážny ťah jasne vytýčeným smerom a tým aj akákoľvek atmosféra okrem nevýrazných náznakov. Namiesto dôkladnejšieho rozpracovania temnej a psychologickej stránky veci ( negatívnych vlastností - chamtivosti, krutosti, ctižiadostivosti, pomstychtivosti - ako aj rozmáhajúceho sa šialenstva oboch charizmatických hlavných protivníkov ) alebo motívu kliatby žijúcej vlastným životom sa nevhodne a nepremyslene preskakuje z dospelej do detskej roviny vnímania. Režijne nevýrazné a nekoncepčné vedenie je navyše rušené haldami nesympatických preplácaných digitálnych stvorení všetkého druhu, vrátane tých komicky padajúcich, ktorých si u Disneyho nevedia odpustiť. Korunu tomu nasadzuje trojica otravných, pitvoriacich sa víl-tetičiek, ktoré by zaslúžili kopanec. Snaha zavďačiť sa každému tentokrát vyšla v až príliš lineárny - a mimo hlavného nápadu, postavenia rozprávkového motívu na hlavu - jednoduchý, ničím neozvláštnený zlepenec, z ktorého skutočnú emocionalitu dosahovali iba scény zbližovania dvoch hlavných hrdiniek a naozaj silnú atmosféru som pociťoval iba v nehlučných siluetových obrazoch, v ktorých sa Maleficent prechádzala svojim kráľovstvom. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek