Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

lykan9

Rozhodně nesdílím názor těch, kteří tak barvitě haní tuto pohádku. Ano je to předělávka klasiky a na klasiku to nemá, ale proti jinému pohledu tvůrců nic nemám. V tomto případě jsem byl dokonce nad míru spokojený, a to hlavně proto, že moje dvouletá dcera seděla u pohádky jako zařezaná a shlédla jí od začátku až do konce. A právě pro tohle publikum pohádka vznikla. V součtu, když připočtu k hodnocení tento nadhled, tak musím dát za čtyři. ()

Roseinka

Překvapivě nádherná pohádka. Opravdu moc se mi to líbilo, i když mi pointa došla docela dost rychle. Také chválím krásnou grafiku, skvělé obsazení a trošku netradiční pojetí lásky v pohádce. Takových filmů víc! 8/10 ()

blackJag

Rohatá Angelina je libová, Ella zase fantasticky naivní, příběh filmu ale drkotá jako želé na podťaté sesli. 65% ()

zigíš

na takovouhle verzi sleeping beauty se nejde zlobit (!) mnohem pohádkovější než cokoli co se motá kolem poslední roky (včetně hobbitů) s nádherným soundtrackem jamese newton howarda a přesným castingem ..snad až na toho prince, ale ten stejně většinou spal :) ()

ghatos

Vizuál je úchvatný, čučet na Angelinu vás bude také bavit (vypadá fakt dobře) a hlavně Walt Disney ví, jak se dostat do srdíčka. Pečlivě si to nachystá a emočně si vás "povodí po hřišti", kdy bude chtít. Není to náhoda. Cílená akce, kde se tvrdě hraje na vítězství...to u myšáka umějí. PS: Zlomené srdce či zrada dívky/víly může způsobit závažné nemoci/zranění nejen v pohádce, ale i v reálném světě ;) . 77%. ()

Lukyn007

Šípková Růženka stokrát jinak. Nejsem příznivcem moderních verzí pohádek, naposledy se mi líbil nový Oz, pravda, byl to prequel, ale docela podařený. Na tohle jsem byl zvědavý hlavně kvůli Angelině, která mě nalákala přes ty její lícní kosti :) Dalším lákadlem bylo pro mě vyprávění z pohledu Maleficent (mimochodem, ten českej překlad stojí za houby, hned jak dokoukáte film, tak mi dáte za pravdu). Film mě vážně mile překvapil. Nejvíc se mi líbil origin Maleficent, ten je vážně hodně dobrý. Angelina byla úžasná, stejně tak mladá ale talentovanější než její sestra, Elle Fanning. Hudba, kamera, efekty...nadstandardní! Ani stopáž není přemrštěná, což byl například problém Oze. 75% ()

klima777

Ničemné. Toporné. Hnusně přeplácané (pixies – Black Francis by měl podat žalobu...). Leč Angelina Jolie jest chvílemi obstojně důstojná, tudíž jedna hvězda letí za ní (1,5*). ()

Killda

Holywood si bohužel podobné "fantasy" slátaniny nemůže odpustit! A to mě jako odkojeného fantasy čtenáře strašně štve. ()

R1CH1E

Vizuálně, emotivně a herecky vymazlená pohádka, která je vzata zase trošku jinak a nutno dodat, že originálně a poutavě. Angelina snad ještě nebyla obsazena do tak skvělé role jako tady. ()

Kurikmoon

Ja som spokojný. A ktovie ako by to hodnotili deti? Možno by tomu dali i päť. Môžem povedať, pekná, príjemná rozprávka v naozaj čarovnom svete. ()

kklepkaa

Tak tohle je pro mě naprosté překvapení. Ty moderní předělávky pohádek nebyly zatím nic moc, ale Stromberg dokázal, že se to dá natočit parádně. Holt Angelina Jolie si vybrala dobře a bylo vidět, že i ona si svou roli užívá... ()

V.Silver

Když opomenu, že první půlhodina mi přišla, jakoby někdo Šípkovou Růženku přepsal ve stylu Pána prstenů (pořád jsem čekal, kdy se místo krále objeví Sauron), a že Šípková Růženka byla spíš ujetej hipík než princezna (oukej, možná ji víly krmily špatnýma houbičkama), dostal jsem vlastně mnohem víc, než jsem čekal. Samotná zápletka je dle mého dobře vystavěná, ale celý snímek tak nějak nedrží pohromadě, postavy nejsou dopracované, režie místy zmatená a pohádkový svět jaksi zvláštně odpudivý. A co by to bylo za spektákl, kdybychom tam nepropašovali alespoň jednu pořádnou bitvu, že? Kolem a dokola vzato se na to dalo dívat, ale kdyby to vzali komorněji a víc se zaměřili na proměnu Zloby v Zlobu a pak zpátky, měli bychom mnohem zajímavější podívanou. 55%. ()

Gurtha

Nevěřím, že jedinou možností, jak ukázat dobrou stránku „Zloby“, bylo udělat ze všech okolo pitomce. Celkově zavrhuji scénář ALE po vizuální stránce je to povedené, zvláště všechny opeřené mutace Diavala a úchvatná je Maleficent, když se zlobí (snad sama tomu scénáři vzdoruje), bohužel je tu ale dost vílího prachu a Růženka s intelektem cukrové vaty (promiň Elle, mám tě jinak ráda). ()

Kosmik 1

Pěkná pohádka s jednoduchým příběhem, nad kterým není nutno moc přemýšlet a bohužel taky mírně odfláknutým závěrem. Efekty se mi líbily, stejně tak i herecké obsazení. Kdo vymýšlel překlad byl samozřejmě idiot, ale u nás je to pravidlem, že název většinou neodpovídá originálu. 60% ()

drackula

Prerobené rozprávky, kde sa všetko švihne do chytľavého vizuálu, šupne sa tam nejaká známa herečka a nejaký šokujúci zvrat, nemám moc v láske. A aj k Maleficent som sa zo začiatku staval dosť skepticky. Rozhodujúcim faktorom, ktorý ma presvedčil, že to nie je úplná strata času je od prvých minút Angelina Jolie. Je v tomto filme neskutočná a úloha jej úžasne sadla. Logické prešlapy, občas otrepané klišé a jemne otravné víly odpustím. Angelina si tento film stiahla pre seba a scény v ktorých má krídla a melie sa to, sú lahôdkové. Princezná hrala v tomto prípade druhé husle a princ bol prakticky úplne vygumovaný, na čom som sa skvele zabával. 75% ()

KASUGI

Hraná pohádka je pohádkovější, než animované pixarovky? Zarážející. Překopaný příběh se vzhledem k častým americkým zprzněninám netradičně povedl. Přiznejme si, v původní (americké?) verzi jede kolem princ, najde princenznu, políbí ji a hotovo? Dobře to tady vyřešili. Co mi ale hodně vadilo, byla až zhuleně veselá Růženka a pak taky velmi častý průser většiny fantasy a pohádek - jaksemizachce kouzlení. Zloba má v podstatě neomezenou magickou moc. Ovládá lesní monstra, počasí, přeměňuje přírodu, svého sluhu promění kdykoliv a na cokoliv, ale na konci si neporadí s královou stráží? 70% s odřenýma ušima a přistřihnutými křídly. ()

Guzo

Po trailerech jsem čekal pohromu, která ale naštěstí nenastala. Chvílemi opravdu triky moc nezáří, ale nakonec se je povedlo pro většinu scén vypilovat, takže s tím jsem problém neměl. Naopak největším problémem se pro mě ukázala být Angelina v hlavní roli. Zatímco u akčních výplachů většinou film zachraňuje, jako víla (ať už hodná nebo zlá) opravdu nevypadá a nepředvedla ani moc hereckých schopností. Navíc jsem úplně nepochopil cílové publikum tohohle filmu, protože pro děti to bylo moc "temné" a naopak pro dospělé (místy) až moc "pohádkové". 6/10 ()

Bagr_007

Tenhle film nenávidím. Fakt úplně zbytečná předělávka klasický pohádky, postavená na hlavu. Ještě je to doprovázený takovejma těma marketingovejma žvástama, jako "find out the truth"... omg, to přece není dokument o důvodech intervence v Iráku, tak se na to vybodněte! A všechny tyhle roztomilý digitální fantasy světy, bez duše, bez myšlenky, který nás v posledních letech obšťastňujou, by měly skončit v plamenech. Dvě hvězdy za řemeslný standard a cute princeznu. ()

vyfuk

Neuvěřitelnou poklonu musím vzdát celému konceptu. Naprosto dokonalé. Příběh se konečně dostává úplně jinam. Nyní když se právě všechno předělává do hrané verze tak něco takového přijde vhod. Žádná kopírka původního příběhu, ani ubohá napodobenina, ale se stejným podmětem myšlený příběh předělaný jako originál. No to je přeci dokonalé. Příběh sám o sobě mluví za své, kdy zlo ani vlastně není zlo. Na morálku dětí asi nic extra, ale v rámci geniality skvost. Určitě jsem neviděl naposledy! I tak bohužel jsem při sledování neměl onen "pětihvězdičkovej feeling". I tak jde o něco skvělého. Tohle je příkladem všeho skvělého a podle tohoto by měl Disney své hrané princezny směřovat. Ale bohužel přesně to se neděje. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek