Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Tak trochu jinak vyprávěná pohádka, kterak se Šípková Růženka do prstíku píchla. S předlohou, ze které vychází toto dílko, jsme všichni dobře seznámeni, tedy přikročím rovnou k hodnocení a pitvání se ve střevech. Dlouho jsem rozmýšlel, jestli dát čtyři nebo pět hvězd. Vizuálně úžasné, herecký výkon Angeliny Jolie je přímo strhující a musím říci, že naprosto zahlušila zbytek hereckého osazenstva. Tady musím podotknout, že celkové obsazení bylo velice nešťastné a možná by se producentům vyplatilo obsadit ještě pár podobně silných herců, protože nerovnováha výkonů je tu do očí bijící. Vcelku svěží začátek filmu slibuje velkolepou podívanou s celkem zajímavým příběhem. Pak se nám však na scénu vykulí Růžena a vše nám jaksi padne do medu. Ač táhlé a unavené, nebyl s tím takový problém. Zcela nejzamotanější byl pro mne závěr, který mi snad ani nepřišel pohádkový, ač vše dobře dopadlo. Inu, pln rozporuplných pocitů se nakonec přikláním k nižšímu hodnocení. Angelina byla úžasná, ne-li dokonalá, ale zbytek chtěl ještě malinko vylepšit. Určitě z toho šlo vytěžit víc. 85%(2.7.2014)

Velmi vkusná, temná, vizuálně ohromná a zábavná pohádka s dominující Angelínou Jolie toť klady. Záporem pro mě byla velmi nesympatická hlavní hrdinka v roli Šípkové Růženky a celkové převyprávění příběhu po Americku mi příliš nesedělo, jelikož původní šablonu znám téměř nazpaměť, ale když se přenesu nad tyhle dvě záležitosti, tak jsem se přesto bavil nadmíru. Zvládnuto se stylem a s přehledem. 75%(23.8.2014)

Nemůžu označit moderní pohádky za něco, na co bych spěchal tak, že bych to potřeboval vidět. Na druhou stranu, spíše se jedná o rodinné fantasy s Angelinou Jolie a Sharlto Copleym a to moji zvědavost přecejen mírně navýšilo. Díky kvalitním efektům se na to dobře kouká a je vidět že Disney umí tyhle filmy dělat asi jako Honza Rosák Videostop. Prostě fabrika. U příběhu jsem ani už nějak nepřemýšlel nad tím jaký vlastně je nebo má být. Stejně tak jsem se snažil oprostit úvahami nad tím proč se postavy chovají tak jak chovají. Trošku škoda, že chybí závěrečná osudová scéna, která by přidala více temnoty. 55%(16.6.2014)

Aneb za každou nasranou ženou hledej zrádného muže :) Disney si u mě tímto počinem částečně vylepšil reputaci. Nečekala jsem příliš a o to jsem překvapenější. Konečně "pohádka", která ukazuje, že svět není černobílý a neexistují jen padouši a dobráci. Angie si mě jakožto Maleficent stoprocentně získala, bylo vidět, že roli si opravdu užívala. Jediným trnem v patě byla Elle Fanning...1) není krásná, což je u krásné Růženky slušný zádrhel. 2) její postava byla neskutečně jednoduchá. A to poslední a stěžejní je, že Fanning prostě neumí hrát a místo nějakého výkonu se jen divně a dětinsky šklebí. Jinak jsem se hodně bavila, snad je ale na místě říct, že vizuál působil až příliš digitálně a neautenticky.(16.11.2014)

Docela mě to překvapilo. Líbilo se mi to. Bylo to zpracované dost netradičním způsobem. Začínám si všímat narůstající míry emancipace v novodobých pohádkách. Však co, princezny přece nepotřebují žádné prince, aby je zachraňovali že? :D Trailer byl poněkud matoucí, protože film prezentoval tak nějak obráceně. Angelina Jolie byla jako Zloba skvělá jako vždy. :) Opravdu zajímavý pohled na pohádku o Šípkové Růžence. Působilo to celkem dospěle. Bytosti vážně byly pěkně udělané. Ale třeba ty tři víly mi tam přišly úplně zbytečné. Ještě se mi hodně líbila úvodní bitva. Pak už tam byl dobrý jenom ten drak. "Ty jsi Zloba?"(16.10.2014)

• - Angelina Jolie se nechala slyšet, že hrát Maleficent bylo těžší a emotivnější, než si myslela. Jde o postavu, která má od všech charakterů něco - šílenost, humor i zlost. Herečka přitom postavu nechtěla o nic obrat. (Patw)

• - Ještě před svým obsazením Jolie vyjádřila zájem o roli Maleficent. Prý to byla odjakživa její oblíbená postava a zahrát si ji by pro ni bylo jako splnit si sen. (Fevas)

• - Jde o první film, ve kterém si studio Disney trouflo udělat hlavní hrdinku zápornou postavou. (luxik007)