Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

(více)

Videa (33)

Trailer 5

Recenze (1 132)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Priznávam sa, že Šípková Ruženka je jedna s tých Disneyoviek, ktorú som nevidel, takže som nevedel čo bude ďalej, ale pri Dineyovkach a čiernobieleho dobra a zla vás predsa nič neprekvapí. Musím uznať, že ako filmové spracovanie Ruženky to nieje zlé. Aj keď ma ten príbeh a ani emócie nestrhli, nenudil som sa. Angelina je v roli Zloby presvedčivá a tak isto aj Elle Fanning, ktorá vytvorila príjemné duo zo Zlobou. Vizuálna stránka je nádherná nie len preto, že štúdio Disney do toho vrazilo zas kopu prachov, ale aj preto, že film točil chlapík, ktorý pracoval ako dizajnér na Avatarovi (tu podobu / farebnosť krajiny si tam všimnete). Veľké plus patrí J.N Howardovi, ktorý aj keď nezložil žiadne výrazne motívy, vo filme pôsobí hudba veľkolepo a aj dojemne. Celkovo sa jedná a slušnú hranu rozprávku, ktorá pri krátkej stopáži s nádherným vizuálom a skvelou hudbou nemá moc čím nudiť. Obľúbené soundtracky: Maleficent Files, Aurora and the Fawn, Aurora in Faerieland, The Queen of Faerieland. 75% - 4* ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zástupcům amerických studií bude má dobře míněná rada nejspíš putna, ale kdyby náhodou, zněla by takto: Až budete příště chtít rehabilitovat nějakého pohádkového arcipadoucha, neškudlete a zaplaťte vedle výpravy a hvězdy do hlavní role i schopného scénáristu. Nemám nic proti alternativním příběhům a odlišným úhlům pohledu - klidně dám perníkovou chaloupku líčenou coby nájezd nevychovaných spratků ničících obydlí milé stařenky kouzelnice, která se v náhlém pnutí emocí rozhodne řešit nedostatek bílkovin; jen ji napište a natočte tak, aby to v rámci pohádkového světa a jeho pravidel dávalo smysl. Přesně to bohužel ve Zlobě selhává. Král, který čelí prokletí své jediné dcery královnou magického světa nedává holčičku střežit jako oko v hlavě armádou svých služebníků, nýbrž ji svěří do výchovy tří zjevně neschopných hašteřivých víl - zástupkyň světa, se kterým vede válku. Dívku nikdo nehlídá, bez nejmenších problémů se pravidelně setkává s královnou magické říše. S výjimkou Zloby jsou ostatní charaktery nerozvinuté a film nakonec zachraňují tradiční zbraně Hollywoodu - výprava a triky. Angelina svůj part zvládá v pohodě a od ostatních herců se nic moc nechce. Poněkud mi vadí výtvarný styl, který vychází vstříc těm nejmenším divákům a největším kýčařům. Ale co můžu chtít od rodinné podívané. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Magnificent. Noblesní Angelina nese známý pohádkový příběh, tentokráte vyprávěný z úhlu pohledu „zloducha“, výhradně na svých křídlech - ostatně, kdo jiný má tak bohaté zkušenosti s adopcí i odstraněním částí těla.. Je škoda, že Stromberg až příliš vsadil na svou parketu triků, protože dějovou linii měl načrtnutou slibně a v emočních scénách působil přesvědčivě (s výjimkou vložek pubertálního princátka), nicméně celkové vyznění, že všichni lidé jsou de facto zkažení, aniž by měli tuhle skutečnost geneticky zakódovanou, to se mi zamlouvalo velmi.. V rámci utlumení přehnané dětské aktivity by bylo pro rodiče to „levitační uspání s vlečnou funkcí“ naprosto neocenitelné.. ()

Hunt 

všechny recenze uživatele

Nejsem fanoušek ani fantasi filmů ani pohádek, avšak tento musím nadstandartně ohodnotit z mnoha důvodů - výborná výprava, převážná část hereckého obsazení a hlavně scénář, vyprávění a dramaturgie. Až mne překvapilo s jakým tempem, vtipem, nadhledem a citlivým vyprávěním celý film proběhne. Bez zbytečných odboček, bez únavných manevrů, přesto s překvapivým průběhem a propracovaním postav. Příjemné překvapení. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vizuálně krásný film! Srovnání s původní kreslenou verzí se samozřejmě člověk neubrání. Často jsem si říkal, jak úžasné by bylo zfilmovat akční scény boje prince se Zlobou v podobě draka... ale že jim to trvalo. Příběh je samozřejmě pojat výrazně jinak, ale Drak se nakonec dostavil a má ode mne více jak jednu hvězdu navrch. Vyvažuje i to, že chybí zvířátka - veverky, králíci, srnečci, ptáčci, sova..což je téměř neodpustitelné. Místo nich si divák užije rozličných obyvatel kouzelného lesa. Sice jsem očekával temnější snímek, nakonec však musím uznat, že tahle verze je velmi dobrá. Celý film jsem soucítil se Zlobou, jelikož na ní byla spáchána zrada, dokonce několikrát, a já se jen divím, že nebyla ve svém konání ještě krutější. Kmotřičky, stejně jako v kreslené verzi, byly na zastřelení. Tvůrci úžasně vymysleli záležitost s polibkem (i když jsem ji nějakou dobu tušil a hodně si ji přál). Disney opět nezklamal! ()

Galerie (107)

Zajímavosti (23)

  • Angelina Jolie se nechala slyšet, že hrát Zlobu bylo těžší a emotivnější než si myslela. Jde o postavu, která má od všeho něco - šílenost, humor i zlost. Přitom postavu nechtěla o nic obrat. (Patw)
  • V severoamerických kinech tržby dosáhly 241,4 milionu amerických dolarů, v celosvětových 759,8 mil. (NIRO)
  • Film měl americkou premiéru 30. května 2014, v den 55. výročí uvedení klasické animované disneyovky Šípková Růženka (1959). (rafix)

Související novinky

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (více)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (více)

Reklama

Reklama