Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Na Maleficent jsem byla upřímně zvědavá, nečekala jsem od zase příliš, ale když pominu značný počet děr, tak se mi to líbilo, už jen ten fantasy svět vřesoviště stál za ten čas. Obrazově se člověk nasytil opravdu značně a to jsem se ještě nedostala k samotné Angelině, která tu excelovala. Pozor, nepatřím mezi její skalní fandy, ale jako víla s rohy mi sedla, celá ta dějová linie s ní a Aurorou byla bez chyby. Co mi přišlo nevyužité, byl havran Sam Riley, mít to v režii já, dostal by více prostoru a oproti němu princ Srostlé-obočí by nedostal prostoru ani co by se za nehet vešlo. Nechci zbytečně kritizovat, když se jedná o pohádku, nebýt jisté situace v závěru, dám plný počet, takto 4*.(20.8.2014)

Je fakt, že v tomhle filmu nemůžeme počítat s kdovíjak napínavým dějem, jelikož příběh Růženky známe všichni a taky pokud Zlobilka byla hodná víla, nevím proč ji vymysleli zrovna takové pekelnické rohy. To jsou ovšem bezpředmětné detaily, já jen, že jsem se nad tím v kině zamyslela. Fantazijní svět Blat byl vymyšlen nádherně, tady se tvůrci s vizuálními efekty opravdu vymazlili a mě tím celou okouzlili. Líbily se mi zpomalé záběry, kdy se třeba Anželína vznesla nad mraky a s roztaženými křídly se kochala západem slunce. Žolík tady opravdu zářila ... nesmírně jí tahle role sedla. Příběh o královně Zlobě je poněkud temnější, bylo až trochu bolestné sledovat jak se opravdu kdysi čisté a důvěřivé srdce vinou zrady změnilo a zatvrdlo. Na druhou stranu ani zloba není věčná a pokud se setkáte s někým kdo vám rány zahojí, vrátí se do vašeho srdce znovu radost. Nevím čím to je, ale když jsem poprvé spatřila její lesní strážce, má první myšlenka byla celý Sauron. Takže si nejsem jistá, zda se tvůrci nechali inspirovat nebo já jestli nejsem jaxi už příliš zaujatá.(15.6.2014)

Proklatě atypická 180 milionová věc, která je kratší a zkratkovitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je až prekvapivé jak od podlahy to vzal režisér Stromberg, který jde rovnou na věc, s ničím se moc nemaže a nechá ještě k tomu všemu Angelinu s parohy hláškovat a nezbedně se culit o sto šest. Bohužel dějová narace to tady odnesla dost, takže pokud se vám vůbec podaří chytnout se omšelého příbehu a vidět ho skrze tu smršť vizuálních efektů a kamerových náletů/průletů ala Avatar, tak uvidíte, že je to vlastně strašná rutina, která je vizuálně vycizelovaná - možná až přehnaně moc. Pořád je tam sem tam vidět digitál jak Brno a taky další magor, resp. Sharlto Copley.(20.2.2015)

Skutočne nečakané prekvapenie. Konečne rozprávka, v ktorej nie je čierna vždy iba čiernou a biela bielou. Len škoda, že je nositeľkou tejto hry s farbami v podstate, len jedna osoba, ktorá ale našťastie celý príbeh ťahá. Nebyť akejsi zvláštnej formy diskriminácie mužského pohlavia možno by som siahla aj po tej poslednej hviezdičke. Nuž a čo dodať k tej toľko hľadanej pravej láske? Napadá ma myšlienka z iného filmu, ktorá sa dá aplikovať aj v tomto prípade: Láska je ako chodba s mnohými dverami, netreba skončiť hneď pri tých prvých...(7.3.2015)

Velmi vkusná, temná, vizuálně ohromná a zábavná pohádka s dominující Angelínou Jolie toť klady. Záporem pro mě byla velmi nesympatická hlavní hrdinka v roli Šípkové Růženky a celkové převyprávění příběhu po Americku mi příliš nesedělo, jelikož původní šablonu znám téměř nazpaměť, ale když se přenesu nad tyhle dvě záležitosti, tak jsem se přesto bavil nadmíru. Zvládnuto se stylem a s přehledem. 75%(23.8.2014)

• - Režiséři, o jejichž obsazení autoři filmu uvažovali, byli Tim Burton, Darren Aronofsky, David Yates, David O. Russell či Guillermo del Toro. (R´Hell)

• - Angelina Jolie se nechala slyšet, že hrát Maleficent bylo těžší a emotivnější, než si myslela. Jde o postavu, která má od všech charakterů něco - šílenost, humor i zlost. Herečka přitom postavu nechtěla o nic obrat. (Patw)

• - Natáčení probíhalo v parku Little Gaddesden ve Hertfordshire, dále se natáčelo ve West Sussexu a ve studiu Pinewood. Natáčelo se od 13. června do 9. října 2012. (Terva)