Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Nejsem fanoušek ani fantasi filmů ani pohádek, avšak tento musím nadstandartně ohodnotit z mnoha důvodů - výborná výprava, převážná část hereckého obsazení a hlavně scénář, vyprávění a dramaturgie. Až mne překvapilo s jakým tempem, vtipem, nadhledem a citlivým vyprávěním celý film proběhne. Bez zbytečných odboček, bez únavných manevrů, přesto s překvapivým průběhem a propracovaním postav. Příjemné překvapení.(26.7.2014)

Ďalšia rozprávka venovaná dospelým, je znovu na svete, respektíve rozprávka ušitá skôr pre dievčatká, ktoré určite okúzlia výrazne prepracované víly a samozrejme princezná. Osobne mi chýbalo viac priestoru pre malé a milé postavičky, ktoré žili po boku dominantnej víly. Stvárnenie Angelinou Jolie mi spočiatku rezonovalo, keďže jej vek je podstatne vyšší ako bol aktuálny vek dospievajúcej víly ,ale s pribúdajúcimi minútami to prestalo a po prvej akčnej scéne som ostal v úžase. Vojnová scéna naznačila, že nepôjde o lacný brak. Vynikajúcu prepracovanosť v akcii či dobrú voľbu fantasy nápadov, však zatienil samotný dej, ktorý sa zavinul do klbka pozornosti dvom osobám kráľa Stefana a okrídlenej kráske. Aj keď príbeh sa obracia k princezninému osudu v pozadí citeľne prebieha vyrovnávanie si účtov spomínanej dvojice. Za spomenuté neduhy dávam 50%.(21.10.2014)

MŮŽE OBSAHOVAT LEHKÉ SPOILERY. Mám srdce z kamene, ale tohle mě dojalo. Jedna z nejlepších rolí Angeliny Jolie, která mi v mnoha jinejch filmech přijde trochu nepřesvědčivá, ale Zloba jí byla ušitá přímo na tělo a Angelina je naprosto dokonalá. Její postava je nejsilnější prvek filmu, od začátku s ní člověk sympatizuje a roli si očividně vychutnala opravdu s gustem. Krásně vymyšlenej a zpracovanej fantasy svět, samozřejmě moderní update příběhu dost pomohl, potěšilo mě, že král zůstal kokot až do konce, to s Filipem bylo milé a za draka tleskám. Celkově hodně povedený fantasy a skvělá role Angeliny. No a JNH dodal hudbu, co víc si přát. O několik mnoho tříd lepší, než nová Sněhurka nebo Karkulka, když už modernizovat klasiku, tak takhle se to dělá.(28.12.2014)

• PetrPan

Nedostatečně informován o původu zboží jsem očekával temnou a ponurou verzi známé pohádky. Až v průběhu dění mi došlo, že jsem asi někde něco přehlédl. Podezření tedy ve mně počalo týt už od počátku, roztomiloučká prepubescentka pre-Angelina Zloba zamilovavší se do nevzhledného lidského chlapce byla dostatečným varováním. Řekl jsem si ale, že temnota přijde až později, hned jak pre-Angelině uschnou poupata a stane se z ní Angelina*. Místo toho však přišel odvar z Pána prstenů okořeněný infantilní ( a český překlad není dětský ani pro děti) zápletkou, která mi silně smrděla Disneym a ejhle on ten zápach byl původní. Zrada, přezrada, běda, přeběda , přetrpěl jsem však až do samotného konce a mohl bych Vám celé tohle velmi originální přepracování známé pohádky povyprávět, nejsem však tak dobrý vypravěč jako Disneyho klucí, omezím se tedy jen na stručný ale snad v kontextu výše zmíněného i výstižný vzkaz: Jděte už s tím Pánem Prstenů do prdele ! *Angelina Jolie podstoupila mastektomii.(27.10.2014)

Skutočne nečakané prekvapenie. Konečne rozprávka, v ktorej nie je čierna vždy iba čiernou a biela bielou. Len škoda, že je nositeľkou tejto hry s farbami v podstate, len jedna osoba, ktorá ale našťastie celý príbeh ťahá. Nebyť akejsi zvláštnej formy diskriminácie mužského pohlavia možno by som siahla aj po tej poslednej hviezdičke. Nuž a čo dodať k tej toľko hľadanej pravej láske? Napadá ma myšlienka z iného filmu, ktorá sa dá aplikovať aj v tomto prípade: Láska je ako chodba s mnohými dverami, netreba skončiť hneď pri tých prvých...(7.3.2015)

• - Podľa Angeliny Jolie (Zloba) sa v scéne krstu princeznej objavili aj jej dve dcéry Pax a Zarah. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Do role krále Stefana byl původně obsazen Jude Law, nahradil ho ale Sharlto Copley. (R´Hell)

• - Jedná se o do té doby nejdražší film společnosti Disney. Rozpočet překonal i předcházející nejnákladnější snímek Tron: Legacy 3D (2010). (Dr Lizal)