Zloba - Královna černé magie

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

• Davies182

Bez napětí, jakékoli gradace a nakonec i přijatelného vyvrcholení. Pohádka pro předškolní děcka plná parádních triků, ve které domina(ntní) Angelina oblbla staticíce nadšených diváků po celém světě - nemám ovšem absolutního tucha, jak přesně, když tu v podstatě nic nedává smysl a hrají v tom nejdementnější postavy ever.(16.11.2014)

• gudaulin

Zástupcům amerických studií bude má dobře míněná rada nejspíš putna, ale kdyby náhodou, zněla by takto: Až budete příště chtít rehabilitovat nějakého pohádkového arcipadoucha, neškudlete a zaplaťte vedle výpravy a hvězdy do hlavní role i schopného scénáristu. Nemám nic proti alternativním příběhům a odlišným úhlům pohledu - klidně dám perníkovou chaloupku líčenou coby nájezd nevychovaných spratků ničících obydlí milé stařenky kouzelnice, která se v náhlém pnutí emocí rozhodne řešit nedostatek bílkovin; jen ji napište a natočte tak, aby to v rámci pohádkového světa a jeho pravidel dávalo smysl. Přesně to bohužel ve Zlobě selhává. Král, který čelí prokletí své jediné dcery královnou magického světa nedává holčičku střežit jako oko v hlavě armádou svých služebníků, nýbrž ji svěří do výchovy tří zjevně neschopných hašteřivých víl - zástupkyň světa, se kterým vede válku. Dívku nikdo nehlídá, bez nejmenších problémů se pravidelně setkává s královnou magické říše. S výjimkou Zloby jsou ostatní charaktery nerozvinuté a film nakonec zachraňují tradiční zbraně Hollywoodu - výprava a triky. Angelina svůj part zvládá v pohodě a od ostatních herců se nic moc nechce. Poněkud mi vadí výtvarný styl, který vychází vstříc těm nejmenším divákům a největším kýčařům. Ale co můžu chtít od rodinné podívané. Celkový dojem: 45 %.(10.5.2017)

Ďalšia rozprávka venovaná dospelým, je znovu na svete, respektíve rozprávka ušitá skôr pre dievčatká, ktoré určite okúzlia výrazne prepracované víly a samozrejme princezná. Osobne mi chýbalo viac priestoru pre malé a milé postavičky, ktoré žili po boku dominantnej víly. Stvárnenie Angelinou Jolie mi spočiatku rezonovalo, keďže jej vek je podstatne vyšší ako bol aktuálny vek dospievajúcej víly ,ale s pribúdajúcimi minútami to prestalo a po prvej akčnej scéne som ostal v úžase. Vojnová scéna naznačila, že nepôjde o lacný brak. Vynikajúcu prepracovanosť v akcii či dobrú voľbu fantasy nápadov, však zatienil samotný dej, ktorý sa zavinul do klbka pozornosti dvom osobám kráľa Stefana a okrídlenej kráske. Aj keď príbeh sa obracia k princezninému osudu v pozadí citeľne prebieha vyrovnávanie si účtov spomínanej dvojice. Za spomenuté neduhy dávam 50%.(21.10.2014)

Disney pokračuje v trendu přepracovávání známých pohádek do "dospělejších" celovečeráků. Mocný vládce OZ mi překvapivě velice sedl a z kina jsem odcházel s příjemným pocitem. Maleficent u mě sice nezabodovalo tolik, ale stále je to celkem vydatné a barevné pojetí známého příběhu z trošku jiného úhlu pohledu (dokonce z pohledu záporačky), což jsem celkem ocenil. Právě Angelina Jolie je základ celého díla a pokud by to náhodou neklaplo, tak by šel celej film do háje. Nestalo se tak, vrátila se po letech na plátno a bylo vidět, že si natáčení užívala a dala tak vzniknout pohodovému filmu, který sice nemůže nabídnout nic extra, ale utvrdí vás v tom, že tvorba bratří Grimmů se dá převádět na plátno i dnes...70%...[8.6.2014_Cinestar_Černý most](8.6.2014)

Na pohádky jsem již poněkud přerostlý, na jejich pozměňování zase příliš konzervativní a fantasy světům se obvykle vyhýbám, protože se bojím potvor, s jejichž trávícím ústrojím jsem nebyl na hodinách přírodopisu seznámen. Přesto jsem se na Zlobu mrkl a dokonce jsem jí ke konci i fandil při představě, že tohle nemá s Šípkovic Růžou nic společného. Jedna postava se tam sice takhle jmenovala, ale byla divná a nedůležitá, takže je třeba vyzdvihnout možnosti feudalismu, kdy se dostatečně charakterově pokřivený jedinec může stát z bezdomovce králem a odnést si poučení do života - nikdy nestříhej křídla psychicky nevyrovnané ženě nebo tě nabere na rohy.(17.11.2014)

• - Vedení studia Disney chtělo využít krásu Angeliny Jolie v marketingu, ale herečka trvala na tom, aby její postava zachovala děsivý vzhled z animované předlohy. (Dr Lizal)

• - Angelina Jolie úzko spolupracovala s kostýmovými dizajnérmi pri výrobe kostýmu pre jej postavu. (misterz)

• - Film byl promítán 30. května 2014 v den 55. výročí klasické pohádky Šípkové Růženky (1959) od Walta Dysneye. (rafix)