Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

MŮŽE OBSAHOVAT LEHKÉ SPOILERY. Mám srdce z kamene, ale tohle mě dojalo. Jedna z nejlepších rolí Angeliny Jolie, která mi v mnoha jinejch filmech přijde trochu nepřesvědčivá, ale Zloba jí byla ušitá přímo na tělo a Angelina je naprosto dokonalá. Její postava je nejsilnější prvek filmu, od začátku s ní člověk sympatizuje a roli si očividně vychutnala opravdu s gustem. Krásně vymyšlenej a zpracovanej fantasy svět, samozřejmě moderní update příběhu dost pomohl, potěšilo mě, že král zůstal kokot až do konce, to s Filipem bylo milé a za draka tleskám. Celkově hodně povedený fantasy a skvělá role Angeliny. No a JNH dodal hudbu, co víc si přát. O několik mnoho tříd lepší, než nová Sněhurka nebo Karkulka, když už modernizovat klasiku, tak takhle se to dělá.(28.12.2014)

Magnificent. Noblesní Angelina nese známý pohádkový příběh, tentokráte vyprávěný z úhlu pohledu „zloducha“, výhradně na svých křídlech - ostatně, kdo jiný má tak bohaté zkušenosti s adopcí i odstraněním částí těla.. Je škoda, že Stromberg až příliš vsadil na svou parketu triků, protože dějovou linii měl načrtnutou slibně a v emočních scénách působil přesvědčivě (s výjimkou vložek pubertálního princátka), nicméně celkové vyznění, že všichni lidé jsou de facto zkažení, aniž by měli tuhle skutečnost geneticky zakódovanou, to se mi zamlouvalo velmi.. V rámci utlumení přehnané dětské aktivity by bylo pro rodiče to „levitační uspání s vlečnou funkcí“ naprosto neocenitelné..(9.6.2014)

Rozpočet $180miliónovTržby USA $241,410,378 Tržby Celosvetovo $758,539,785Tržby za predaj Blu-ray v USA $45,659,674 //počet predaných kusov 2,159,739Tržby za predaj DVD v USA $35,561,771 //počet predaných kusov 1,906,141║ štúdio Disney sa snaží ako hrom o tom niet pochýb aby globálne prerazili naplno nielen v počítačovo animovaných rozprávkach ale aj v hraných projektoch, a z veľkej časti to vychádza aj u tejto zaujímavej takpovediac nádstavbe k Šípkovej Ruženke, samozrejme takých dekoračných chybičiek sa tu nájde dosť, tie prevažne zahľadí pôsobivý výkon Angeliny Jolie, taká Elle Fanning zrovna nie je tip dievky ktorá by svojou krásou v danej úlohe nejak zvlásť ohúrila ale za to je roztomilá a súhra so zlou vílou je sedí, jedovitý démonický pohľad Sharlta Copleya tiež nie je na zahodenie ale mohol sa v príbehu o štipku viac rozmachnúť a udrieť, mohlo to byť viac vypäté, lebo takú príjemnú sávajúcu temnotu z toho bolo cítiť, škodá že miestami sa kalkuluje na schématickosti a viac sa neexperimentovalo, plusom je že niektoré scény vyznejú príjemné roztomilo a nežne , trikovo dosť dobré, trošku som pocítil prírodnú rozmanitosť a nádych veľkoleposti ako u Avatara, fantasy tvory ladili, jedine čarovné víly boli až moc otravné a graficky prestrelené, Slovenský dabing opäť v pohode /videl v kine 3D verziu: 70%/(9.6.2014)

Proklatě atypická 180 milionová věc, která je kratší a zkratkovitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je až prekvapivé jak od podlahy to vzal režisér Stromberg, který jde rovnou na věc, s ničím se moc nemaže a nechá ještě k tomu všemu Angelinu s parohy hláškovat a nezbedně se culit o sto šest. Bohužel dějová narace to tady odnesla dost, takže pokud se vám vůbec podaří chytnout se omšelého příbehu a vidět ho skrze tu smršť vizuálních efektů a kamerových náletů/průletů ala Avatar, tak uvidíte, že je to vlastně strašná rutina, která je vizuálně vycizelovaná - možná až přehnaně moc. Pořád je tam sem tam vidět digitál jak Brno a taky další magor, resp. Sharlto Copley.(20.2.2015)

Nejsem fanoušek ani fantasi filmů ani pohádek, avšak tento musím nadstandartně ohodnotit z mnoha důvodů - výborná výprava, převážná část hereckého obsazení a hlavně scénář, vyprávění a dramaturgie. Až mne překvapilo s jakým tempem, vtipem, nadhledem a citlivým vyprávěním celý film proběhne. Bez zbytečných odboček, bez únavných manevrů, přesto s překvapivým průběhem a propracovaním postav. Příjemné překvapení.(26.7.2014)

• - Jde o první film, ve kterém si studio Disney trouflo udělat hlavní hrdinku zápornou postavou. (luxik007)

• - Ve filmu si měl zahrát i skotský herec Peter Capaldi, jeho scéna však byla vystřižena. (uprchlik)

• - Do jedné z rolí tvůrci zvažovali také obsazení Patricka Stewarta. (R´Hell)