Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Priznávam sa, že Šípková Ruženka je jedna s tých Disneyoviek, ktorú som nevidel, takže som nevedel čo bude ďalej, ale pri Dineyovkach a čiernobieleho dobra a zla vás predsa nič neprekvapí. Musím uznať, že ako filmové spracovanie Ruženky to nieje zlé. Aj keď ma ten príbeh a ani emócie nestrhli, nenudil som sa. Angelina je v roli Zloby presvedčivá a tak isto aj Elle Fanning, ktorá vytvorila príjemné duo zo Zlobou. Vizuálna stránka je nádherná nie len preto, že štúdio Disney do toho vrazilo zas kopu prachov, ale aj preto, že film točil chlapík, ktorý pracoval ako dizajnér na Avatarovi (tu podobu / farebnosť krajiny si tam všimnete). Veľké plus patrí J.N Howardovi, ktorý aj keď nezložil žiadne výrazne motívy, vo filme pôsobí hudba veľkolepo a aj dojemne. Celkovo sa jedná a slušnú hranu rozprávku, ktorá pri krátkej stopáži s nádherným vizuálom a skvelou hudbou nemá moc čím nudiť. Obľúbené soundtracky: Maleficent Files, Aurora and the Fawn, Aurora in Faerieland, The Queen of Faerieland. 70% - 3*(18.10.2014)

Robert Stromberg se na jeho prvotinu docela předvedl a já jsem s touto vizuální pohádkou spokojený nadmíru. Chvíli jsem v něm viděl Burtona a popravdě jsem si ze začátku myslel, že pohádku zrežíroval právě on. Originálně podaná Šípková Růženka funguje a hlavně velmi zajímavý příběh, který je podán podle svého. Mělo by se začít točit podobných pohádek více, přeci jenom vlastní cesta je daleko lepší než nějaký remake, který většinou dopadá katastrofálně. Anglina Jolie v roli Zloby zazářila a její postava byla vytvořena skvěle, ostatně tak jako celý svět a postavičky. Přemýšlím proč vlastně nedat plný počet a došel jsem k závěru, že žádný větší důvod nevidím, takže ohodnotím tou nejvyšší poctou .. 9/10 = 95%(3.10.2014)

Na Maleficent jsem byla upřímně zvědavá, nečekala jsem od zase příliš, ale když pominu značný počet děr, tak se mi to líbilo, už jen ten fantasy svět vřesoviště stál za ten čas. Obrazově se člověk nasytil opravdu značně a to jsem se ještě nedostala k samotné Angelině, která tu excelovala. Pozor, nepatřím mezi její skalní fandy, ale jako víla s rohy mi sedla, celá ta dějová linie s ní a Aurorou byla bez chyby. Co mi přišlo nevyužité, byl havran Sam Riley, mít to v režii já, dostal by více prostoru a oproti němu princ Srostlé-obočí by nedostal prostoru ani co by se za nehet vešlo. Nechci zbytečně kritizovat, když se jedná o pohádku, nebýt jisté situace v závěru, dám plný počet, takto 4*.(20.8.2014)

Rozpočet $180miliónovTržby USA $241,410,378 Tržby Celosvetovo $758,539,785Tržby za predaj Blu-ray v USA $45,659,674 //počet predaných kusov 2,159,739Tržby za predaj DVD v USA $35,561,771 //počet predaných kusov 1,906,141║ štúdio Disney sa snaží ako hrom o tom niet pochýb aby globálne prerazili naplno nielen v počítačovo animovaných rozprávkach ale aj v hraných projektoch, a z veľkej časti to vychádza aj u tejto zaujímavej takpovediac nádstavbe k Šípkovej Ruženke, samozrejme takých dekoračných chybičiek sa tu nájde dosť, tie prevažne zahľadí pôsobivý výkon Angeliny Jolie, taká Elle Fanning zrovna nie je tip dievky ktorá by svojou krásou v danej úlohe nejak zvlásť ohúrila ale za to je roztomilá a súhra so zlou vílou je sedí, jedovitý démonický pohľad Sharlta Copleya tiež nie je na zahodenie ale mohol sa v príbehu o štipku viac rozmachnúť a udrieť, mohlo to byť viac vypäté, lebo takú príjemnú sávajúcu temnotu z toho bolo cítiť, škodá že miestami sa kalkuluje na schématickosti a viac sa neexperimentovalo, plusom je že niektoré scény vyznejú príjemné roztomilo a nežne , trikovo dosť dobré, trošku som pocítil prírodnú rozmanitosť a nádych veľkoleposti ako u Avatara, fantasy tvory ladili, jedine čarovné víly boli až moc otravné a graficky prestrelené, Slovenský dabing opäť v pohode /videl v kine 3D verziu: 70%/(9.6.2014)

Po niekoľkých minútach určite mnohým napadla nejaká spojitosť s Cameronovým Avatarom. Režisér R. Stromberg sa skutočne na dokumente na tému Avatar podieľal. Jeho rozprávkový svet je však úplne iný a žije si vlastným životom. Rozdelenie sveta na rozprávkový a ten ľudský je jednoduchý a ľahko pochopiteľný i pre tých najmenších. Hlas rozprávača ma ponoril do rozprávkového sveta neuveriteľne rýchlo a cítil som pravú nefalšovanú rozprávkovú atmosféru ako už dlho nie. Veľmi podobne ma nedávno nadchli Snehulienka a lovec alebo Jack a Obri. Spomínané rozprávky sú však skôr pre staršieho diváka, Vládkyňa zla s absolútne skvelou A. Jolie si získa srdcia aj tých najmenších. Rozprávkový svet s množstvom postavičiek je úžasný rovnako ako aj triky, ktoré sú na veľmi dobrej úrovni. Herec S. Copley po Distrikte 9 a Elysiu opäť podal úžasný výkon. Fakt mu to skvele sadlo a teším sa na ďalšie jeho filmy. Deti po filme prosili, aby som im dvd kúpil, nie iba doniesol z požičovni. Dobre teda, deti moje, kupujeme! 100%.(26.10.2014)

• - Film byl promítán 30. května 2014 v den 55. výročí klasické pohádky Šípkové Růženky (1959) od Walta Dysneye. (rafix)

• - Ve filmu si měl zahrát i skotský herec Peter Capaldi, jeho scéna však byla vystřižena. (uprchlik)

• - Ještě před svým obsazením Jolie vyjádřila zájem o roli Maleficent. Prý to byla odjakživa její oblíbená postava a zahrát si ji by pro ni bylo jako splnit si sen. (Fevas)