Zloba - Královna černé magie

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

• gudaulin

Zástupcům amerických studií bude má dobře míněná rada nejspíš putna, ale kdyby náhodou, zněla by takto: Až budete příště chtít rehabilitovat nějakého pohádkového arcipadoucha, neškudlete a zaplaťte vedle výpravy a hvězdy do hlavní role i schopného scénáristu. Nemám nic proti alternativním příběhům a odlišným úhlům pohledu - klidně dám perníkovou chaloupku líčenou coby nájezd nevychovaných spratků ničících obydlí milé stařenky kouzelnice, která se v náhlém pnutí emocí rozhodne řešit nedostatek bílkovin; jen ji napište a natočte tak, aby to v rámci pohádkového světa a jeho pravidel dávalo smysl. Přesně to bohužel ve Zlobě selhává. Král, který čelí prokletí své jediné dcery královnou magického světa nedává holčičku střežit jako oko v hlavě armádou svých služebníků, nýbrž ji svěří do výchovy tří zjevně neschopných hašteřivých víl - zástupkyň světa, se kterým vede válku. Dívku nikdo nehlídá, bez nejmenších problémů se pravidelně setkává s královnou magické říše. S výjimkou Zloby jsou ostatní charaktery nerozvinuté a film nakonec zachraňují tradiční zbraně Hollywoodu - výprava a triky. Angelina svůj part zvládá v pohodě a od ostatních herců se nic moc nechce. Poněkud mi vadí výtvarný styl, který vychází vstříc těm nejmenším divákům a největším kýčařům. Ale co můžu chtít od rodinné podívané. Celkový dojem: 45 %.(10.5.2017)

• PetrPan

Nedostatečně informován o původu zboží jsem očekával temnou a ponurou verzi známé pohádky. Až v průběhu dění mi došlo, že jsem asi někde něco přehlédl. Podezření tedy ve mně počalo týt už od počátku, roztomiloučká prepubescentka pre-Angelina Zloba zamilovavší se do nevzhledného lidského chlapce byla dostatečným varováním. Řekl jsem si ale, že temnota přijde až později, hned jak pre-Angelině uschnou poupata a stane se z ní Angelina*. Místo toho však přišel odvar z Pána prstenů okořeněný infantilní ( a český překlad není dětský ani pro děti) zápletkou, která mi silně smrděla Disneym a ejhle on ten zápach byl původní. Zrada, přezrada, běda, přeběda , přetrpěl jsem však až do samotného konce a mohl bych Vám celé tohle velmi originální přepracování známé pohádky povyprávět, nejsem však tak dobrý vypravěč jako Disneyho klucí, omezím se tedy jen na stručný ale snad v kontextu výše zmíněného i výstižný vzkaz: Jděte už s tím Pánem Prstenů do prdele ! *Angelina Jolie podstoupila mastektomii.(27.10.2014)

• tron

Nebavilo ma to. Len zopár scén bolo fajn a atmosféra nebola najhoršia. Občas sa kameramanovi podarilo vystríhať fajn záber. Inak ale bieda, ktorej veľmi ubližuje nablblý scenár a nesympatický casting v čele s otravnou Angelinou Jolie, ktorá dávno stratila punc niečoho jedinečného (aký mala napríklad v 60. sekundách) a stala sa nudnou ženskou, ktorá chlapa ustavične nezmyselne komanduje. Cinemax Trenčín 2014(14.1.2017)

Nemůžu označit moderní pohádky za něco, na co bych spěchal tak, že bych to potřeboval vidět. Na druhou stranu, spíše se jedná o rodinné fantasy s Angelinou Jolie a Sharlto Copleym a to moji zvědavost přecejen mírně navýšilo. Díky kvalitním efektům se na to dobře kouká a je vidět že Disney umí tyhle filmy dělat asi jako Honza Rosák Videostop. Prostě fabrika. U příběhu jsem ani už nějak nepřemýšlel nad tím jaký vlastně je nebo má být. Stejně tak jsem se snažil oprostit úvahami nad tím proč se postavy chovají tak jak chovají. Trošku škoda, že chybí závěrečná osudová scéna, která by přidala více temnoty. 55%(16.6.2014)

Byla jsem zvědavá, protože se mi líbí příběhy, které "vysvětlují" proč se záporáci chovají tak jak se chovají a které ukazují, že vlastně nikdo se jako zlý nenarodil, vždycky ho k tomu něco dohnalo. Ač Angelinu Jolie opravdu nemusím, tak uznávám, že vypadá přesně jako kreslená Maleficent a asi těžko by se našel někdo lepší pro její stvárnění. Sečteno a podtrženo, dost se mi to líbilo. Dobře se na to dívalo. 4*(12.9.2014)