poster

Zloba - Královna černé magie

 • anglický

  Maleficent

 • slovenský

  Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cukorek
  ***

  Ďalšia rozprávka venovaná dospelým, je znovu na svete, respektíve rozprávka ušitá skôr pre dievčatká, ktoré určite okúzlia výrazne prepracované víly a samozrejme princezná. Osobne mi chýbalo viac priestoru pre malé a milé postavičky, ktoré žili po boku dominantnej víly. Stvárnenie Angelinou Jolie mi spočiatku rezonovalo, keďže jej vek je podstatne vyšší ako bol aktuálny vek dospievajúcej víly ,ale s pribúdajúcimi minútami to prestalo a po prvej akčnej scéne som ostal v úžase. Vojnová scéna naznačila, že nepôjde o lacný brak. Vynikajúcu prepracovanosť v akcii či dobrú voľbu fantasy nápadov, však zatienil samotný dej, ktorý sa zavinul do klbka pozornosti dvom osobám kráľa Stefana a okrídlenej kráske. Aj keď príbeh sa obracia k princezninému osudu v pozadí citeľne prebieha vyrovnávanie si účtov spomínanej dvojice. Za spomenuté neduhy dávam 50%.(21.10.2014)

 • Malarkey
  ****

  Na Zlobu jsem se těšil delší dobu. I přítelkyně mi říkala, že by ji moc ráda viděla v kině. To pro mě bylo důkazem toho, že se na ní do kina prostě jít musí a tak se také učinilo. Výsledek pak dopadl velice dobře. Sice se jedná od digitální nádheru, ale vše je tak poctivé a krásné, že se jí to dá bez problémů opustit. Taková Angelina Jolie snad nemohla být ani lepší. Její postava nádherně mění nálady a já jsem si ty její pocity užíval tak, jako snad nikdy předtím. Stejně tak jsem si ale užíval i samotné prostředí, se kterým si Amíci vysloveně vyhráli. Jedná se totiž o naprosto úžasný fantasy svět, kde hnedka máte přehled, kdo ke komu patří a jak by zřejmě vypadala samotná mapa, když byste se jí rozhodli kreslit. Tenhle film takový totiž prostě je. V jednoduchosti hledá sílu a stejně tak jsem si to užíval i já sám. Kéž by takových pohádek bylo víc. Vůbec bych se nezlobil.(10.6.2014)

 • HoneyBunny
  ****

  Popravdě jsem čekala jen další film, který parazituje na trendu "prozkoumávat" origin padouchů, ale Maleficent je mnohem víc než jen Disneyovská kasička na prachy. Začnu tím horším - tenhle film se není o zlé královně černé magie, dává si setsakra pozor, aby cokoli, co Maleficent provede bylo náležitě ospravedlněno. Maleficent prostě na začátku příběhu tím nejhnusnějším způsobem zradí muž, do kterého byla zamilovaná - lhal jí, zdrogoval jí, uřízl jí křídla (aby se díky nim dostal k moci), vzal si jinou a udělal si s ní dítě. To by k smrti naštvalo každého. Takže nějaké padoušství nečekejte. Přesto Angelina dává své postavě tolik charismatu a zajímavosti, že ji prostě hltáte očima. Zajímavým prvkem filmu je (ne úplně nenápadný) feminismus. Muži jsou tu na druhé koleji, jeden je zrádce, další velice vtipný pomocník a poslední je mladičké princátko. Prim tu hraje Maleficent a Aurora (Růženka) a jejich vztah kmotra-matka/dcera. A není to trapné, hloupé, ani nudné. Navíc je tohle všechno zabalené v půvabném a kouzelném balení s mašličkou. 80 %(13.8.2014)

 • Enšpígl
  *****

  U tohoto filmu jsem měl dlouho dopředu jasno v tom že ho chci vidět, jen jsem furt váhal zda nezkusím 3D, když jsem se ale dověděl, že film se u nás sice ve 3D bude promítat, ale jen s dabignem, bylo rozhodnuto. Jedním z důvodů proč jsem se na film těšil byla totiž naše milá mnohonásobná etnomatka Angelina Jolie, mám jí rád holku jednu ušatou a těch pár let co si dala od filmu pauzu mně zkrátka chyběla a já jí chtěl nejen vidět, ale i slyšet. Nejbohatší pracovnice Unicef se vrátila ve velkým stylu. Angie si vychutnává každou vteřinu před kamerou a postavu Maleficent si vysloveně užívá. Angie je tady naprosto překrásná a společné scény s Aurorou jsou z hereckého hlediska absolutní perlou filmu. Ty její postupné vnitřní emotivní proměny byly zahrány fakt oscarově. Další gejzíry mého nadšení vyprdly z vizuálního pojetí filmu. Obraz je skvěle vyvedenou kombinací fantazie dítěte (všechny ty příšerky, víly, atd. ) a člověka s velkým talentem pro kompozici. Možná v pár scénách člověk vzpomene na Avatara nebo Lotříka, ale tenhle film má pořád svou vlastní vůni, která vychází především z příběhu. Asi by se zaplnili všechny tramvaje v ČR, kdyby si do ní měl stoupnout každej kdo zná pohádku o Šipkové Růžence, ale kdyby do nich měl nastoupit jen ten, kterýho napadlo tuhle stokrát ohranou pohádku převyprávět takovýmhle způsobem, tipuju, že by jsme se všichni tlačili na peronu a čuměli na prázdný tramvaje. Film je jednoduchej tak, aby s ním neměli problém i ti nejmenší, ale současně má svý kouzlo i pro dospělý, již zmíněný začínající vztah mezi Maleficent a Aurorou, má v sobě ohromnou vyspělost a něhu. No a pak už je to pro každýho, kdo je dítě ofiko a nebo neofiko - dospěláka s duší détěte, jeden velkej balzámek. Ke konci si oficiální i neoficiální děti určitě společně zafandí dobru a budou moc rádi že na světě existují lidi, který umí svou hlavu plnou fantazie (už jen navrhnout ten kostým pro Angie musela bejt práce neoficiálního a nesmírně talentovanýho dítěte) přetavit na pohyblivý obrázky a ukázat jí v podobě krásně citlivě odvyprávěné pohádky plný fantazie.(29.5.2014)

 • nash.
  *****

  Angelina Jolie nepatří k herečkám, které bych měl dvakrát v lásce, takže jsem přistupoval ke Zlobě s jistou rezervovaností. A výsledek? Výsledek mě nadchnul. Mám rád variace notoricky známých příběhů, pohádek obzvláště, a tato patří k těm nejlepším. Všechny dějové, vztahové i vizuální prvky původní pohádky jsou zachovány, často do nejmenších detailů, přesto jsou všechny zcela převráceny a znegovány, a to aniž by v jediném okamžiku ztratily smysl nebo logiku, naopak některé prvky původní pohádky konečně nějaký smysl dostaly. Navíc touto negací příběh ožil, získal hloubku a emoce, které původní pohádka postrádá. Všechny akce i reakce jsou logické a pochopitelné a konečně do sebe všechny střípky původního příběhu dokonale zapadly. Potlesk na otevřené scéně si zaslouží samotná postava Zloby. Nejednoznačná, kolísající mezi zlem a dobrem, plná nenávisti i laskavosti, se vztekem ve tváři a současně laskavým srdcem, které nedokáže ani ta nejpodlejší zrada zcela udusit. A k tomu vymazlená triková výbava a kouzelný fantasy svět evokující Scottovu Legendu. A Angelina? Pro mě překvapivě, ve své roli výborná.(22.6.2014)

 • - Angelina Jolie se nechala slyšet, že hrát Maleficent bylo těžší a emotivnější, než si myslela. Jde o postavu, která má od všech charakterů něco - šílenost, humor i zlost. Herečka přitom postavu nechtěla o nic obrat. (Patw)

 • - Jeětě před svou náhlou smrtí v roce 2012 dostal nabídku k produkci Richard D. Zanuck. (Dr Lizal)

 • - Do role Diavala tvůrci zvažovali obsazení Logana Marshall-Greena, George Blagdena, Gaela Garcíi Bernala a Jim Sturgess. Postavu nakonec ztvárnil Sam Riley. (R´Hell)