Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

E lan

Neskutečné neoriginální trapná blbost. Asi nemá smysl psát dál. Snad jen ta jedna * - ta je za Tysonovo ukusování uší:-) ()

Luckyman

Prvé 3 diely sa mi páčili, ale štvorka to skazila a je to taký priemer. Niektoré scény sú skvelé a niektoré zase trápne, ale celkovo sa to dalo pozrieť. ()

RajAthen

Inu všeho moc škodí. Ani nevím, jak jsem se k tomuto dílu dostal, obzvláště když jsem neviděl ani jeden předchozí díl. Každopádně samo o sobě není toto dílko životaschopné, kde jsou ty časy kdy parodie měly i smysluplný děj (v rámci možností, samozřejmě). Na druhou stranu je zde několik skutečně vtipných momentů, zvláště variace na Bushovu reakci v mateřské školce na útoky 11.září nemá chybu. Přesto bych autorům doporučil příště dělat vtipné a krátké gagy a ne z toho vršit takovýto film. ()

Withree

I přes pochybnou kvalitu novodobých parodií si Scary Movie drží alespoň svůj standart. Ani tady se už ovšem nevyhneme nechutným fórkům. Je zde však také scéna, kterou považuju za nejgeniálnější za celou dobu těchto Scary movies (Detroit). ()

Armin82

Docela přemýšlim na jakým intelektuálním levelu bych musel bejt abych se u tohohle filmu zasmál. Jestli jsem se zasmál,tak párkrát za film. Anna Faris jestli něco je,tak určitě ne herečka. Ještě mě nepřesvědčila a nejspíš už ani nepřesvědčí a asi nebudu sám,protože jsem jí ještě v pořádným filmu neviděl. 90% rádoby vtipných scének je předvídatelných už minutu předem a herecké výkony zralé tak maximálně do okresního divadla českého maloměsta! Tohle je prostě ztráta času! 10% ()

Ceberus

Zuckerovi se podařilo udržet laťku "vysoko" na poměry celé série, a tak jsem se tedy uvolil zahlasovat třemi hvězdami. ()

Nix

4ka obsahuje zase pár srandovních scén, ale už to není co bejvalo. Inspirace na parodie ubývají a přibývají trapné americké scény, které se snaží být humorný. Ale pořád tahle série je fajn. ()

DD

Ikdyž tady má Scary Movie 3 hodnocení jen 55%, já dal 100%, takže jsem se na čtyřku celkem dost těšil. Moje očekávání však snížil nepříliš povedený trailer a je to jen dobře, protože bych byl jinak zklamaný mnohem víc. Nohy filmu podkopává scénář, teda jeho druhá část, která už moc vtipná není. Tentokrát jen za 50%, ale jsem zvědavý na Zuckerovo Superhero!, které do kin přijde na konci letošního roku. ()

SharpChick

viz můj komentář k jedničce (i trojce)... A tohle má pořád Nielsena a chvilku i Sheena, což se cení... 3.nejhorší díl ze série... ()

renegrido

Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale ta scéna ve studiu, která byla úplně na konci, byla neuvěřitelně příšerná, takže mi zkazila celkový dojem. ()

Alojs

Příčinou rozporuplného a později nudného výsledku je i tentokráte samotný scénář, který se spoléhá na mizivě invenční obkreslování dvou-tří filmů z let nedávno minulých. Zatímco na začátku se dá tento tah celkem strpět (to když se připomene thriller Saw, horor Nenávist a rodinný úvod Války světů), s přibývajícími minutami se stále více vnucuje pocit, že to tvůrci s oním takřka doslovným přepisem přehánějí. Stejně jako ve trojce, i tady nenarazíte na pasáž, která by byla scénáristy kompletně vymodelovaná (pominu-li jeden jediný záchvěv originality v podobě Prezidentova proslovu). Autoři scénáře totiž zvolili nejméně pracnou taktiku - vybrali si tři známé hity a z nich pak vyňali takové scény, které by se daly proplést v jakžtakž srozumitelný příběh. V tomto směru tedy nastává tatáž situace jako minule a divák znalý originálů zažívá nepříliš zábavné deja-vu. Děj je přímočarý, totálně předvídatelný a nouzovým způsobem zakončený. ***** Nejinak je tomu i v případě humorných úprav. Některé jsou bezesporu vtipné a správně ujeté (padesátinásobně zvětšený penis Charlieho Sheena), jiné zase neskonale trefné (scéna v ringu a Tysonovy ušní choutky) – avšak pro většinu z nich platí pravý opak (nepovedená variace na Zkrocenou horu a snímek Vesnice). Tvůrci se zřejmě zalekli možnosti oprášit dvanáct let starou recepturu a místo toho se vydali poněkud nešťastně cestou kompromisu 50:50 (ve snaze oslovit co nejpočetnější skupinu diváků). A tak zatímco první půle štědře obšťastní kdejakého příznivce Žhavých výstřelů a Bláznivých střel (všimněte si vychytávek v pozadí), v druhé fázi si přijdou na své výhradně fanoušci „sracích & chcacích“ vtípků. Bohužel – pro prvně zmíněnou skupinu pozorovatelů znamená tento přechod (v důsledku vyčerpání schopných džouků) jediné – VE ČTYŘICÁTÉ MINUTĚ KONČÍ SRANDA (a začíná pokálená prdel). ***** A tento výsledek nezvrátí ani opět výtečný Leslie Nielsen (evidentně parodující roli generála ze Žhavých výstřelů), ani po čtyřicáté zopakovaný náraz do neprůchodné překážky. ()

Ogrb

Lidi, lidi, co blbnete? To se neumíte pobavit? Je to sice trochu horší než trojka, ale počet dobrých fórů je pořád nadprůměrnej, pod čtyři prostě nepůjdu, je to dobrý. 7/10 ()

movemat

Trochu slebšie pokračovanie tretej časti....no aj tak len do polovice filmu. Neskôr sa to nepochopitelne zvrtlo: žiadny humor - ani dobrý ani trápny. Proste nič. Takže štvorhviezdičková 1.polovica + jedenhviezdičková 2. polovica = prilepšené tri hviezdičky. ()

Čiban

Vážně dobrá parodie a komedie na téma SAW,Válka světů,Vesnice a nenávist.Co víc vtipy good scény ale taky jsou tam nějaké chybičky. 2/5 ()