Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

COF_666

Původní odpad! beru zpět protože druhý díl ve mě opravdu zanechal hluboké znechucení. Proti němu je čtvrtý díl vydařená parodie. ()

filmmovier

Jak byly první tři díly výborné, čtyřka je už slabší, i když to není zase takový průser. Přesto jsem ale očekával víc. Něco bylo šáhlé i na Scary Movie, ale některé scény byly opravdu výborné, byť ta nejlepší byla hned v úvodu, což byla celkem povedená parodie na Saw. Charlie Sheen tu byl málo, Anna Faris už to moc neutáhla a parodie na Válku světů byla spíše průměrná, ale pořád lepší než Vesnice. No a ten konec, to byla strašná píčovina. Ale prezident v podání Leslieho Nielsena byl tradičně skvělý, příběh s kachničkou napínavý a pár forů slušných, takže dávám 60%. ()

Aargh

Anna Faris a Leslie Nielsen zachraňují, co se dá, ale na tuhle scenáristickou a hereckou příšernost to už nestačí. ()

Motinski

Oproti trojke už len polotovar kde sa opakuje štruktúra vtipov stále dookola. Sú tu aj viac nesympatickejšie postavy a neobstojí to ani ako béčková komédia. Sériu už nezachráni ani Zucker ale ešte stále mohlo isť o väčší prúser. ()

Magneto

Akurat 2-3 srandy pri ktorych som sa nenutene zasmial...Parodia na Million Dollar Baby a Brokeback Mountain...Inac slabota ()

LordSnape

Zucker je čím dál víc trapnější a společně s ním to odnáší i jeho pičoidní filmy. Až na pár scén šílená nuda! ()

karlik4801

Prostě jen další nářez smíchu. I přes ty roky mě to dokáže hodně způsoby pobavit. Ať už je to naprostá stupidita, komediální scény nebo prosté hození míčku do obličeje. Když koukám na Scary movie otevírá se mi začátek puberty. Čtvrtý díl nemusí všechny bavit, ale neznám nikoho kdo se nezasmál alespoň u jedné scény. U té konečné s parodií na Toma Cruise u Oprah se prostě někdo musí alespoň pousmát. Viděno v kině. ()

Lachtaan

Stejně legrační pecka jako díl předchozí. Musím uznat, že si je stále dost pletu, a proto si mile rád jednou připomenu klidně oba díly, oba s Nielsenem, oba se Sheenem, oba parodující ty snímky nejlépe parodovatelné. ()

Lebron

Mám pocit že díl od dílu je slabší a slabší, už sou to takový vynucení vtipy že už to není vono... ale úvodní scéna s O´nealem se mě líbila asi nejvíc a celkově takovej průměr... jakože fakt upřímě sem se u toho zasmál asi jen jednou narozdíl od jedničky a dvojky kde sem se furt válel po zemi : ) ()

Beky

...po naprosto nudné 3 ( pro hodně lidí nejlepší díl série ) přichází čtyřka a je pro mě opravdu milím překvapením!!!!!...několikrát jsem se i zasmál!!!!!!....je pravda, že lidé by měli znát filmy jako je Vesnice, Nenávist, Válka světů......poseldní scéna, může být pro někoho stupidní ( jedná se o parodování Toma Cruise v show Oprah Winfrey ), ale já se řezal jak kráva!!!!...několik scén je fakt dost vtipných!!!!...dávám 60%!!!!!... ()

Jazzzz

Ale jo jednička dvojka byla super. Trojka jakž takž šla, ale oproti jedničce a dvojce to byl úpadek. Tohle oproti trojce zas takový úpadek není. Trefili se mi zase do gusta filmama, které parodují a proto je mi film blízky. Druhá věc je zda paroduií vkusně či nevkusně. Podle mě občas to i to a tak dávám padesát procent. Nemluvě o tom, že pokus spojit příliš mnoho filmů do souvislé dějové linie dopadl v tomto filmu podle mě příliš kýčovitě a křečovitě. ()

Zdeňka

Po třetím dílu je to slabota, ale furt vtipnější jak druhý díl. Souhlasím, že parodie na Million Dollar Baby se fakt mohla vynechat. ()

T-pack

Koukám na hodnocení a kritici se vyblbli. Tak jo, neberu možná celou tuhle CSFD záležitost tak úplně vážně, ale já se bavil a tečka. ()

lennyd

Životem zmítaná Cindy (Anna Faris) hledá novou práci, a tu najde až překvapivě brzy - má dělat ošetřovatelku jedné staré dámě v jednom starém domě. To ale netuší, že dům má ještě dalšího záhadného obyvatele. Ve chvílích, kdy je Cindy takřka na dně, poznává svého nového souseda Toma Ryana a shledává v něm spřízněnou duši. Další rozvoj romantické lásky ale naruší útok podivných potvor, které se chystají zdevastovat náš svět... Z celé (zatím viděné) série mi tento díl přišel trochu slabší - není divu, když si jako hlavní vzor bere Válku světů - ale k ní nepřidává zhola nic - ostatních parodovaných filmů se SM4 dotýká jen velmi okrajově, což je u série, která je na parodování filmů postavená, trochu škoda. Herecké obsazení - kromě Anny Faris, která si na SM (nikoliv sado maso ... asi) postavila kariéru veškeré žádné (i když malý štěk tam má snad každý). Tak nevím, jestli se na další díl mám těšit nebo snad radši ani ne ... ()

majxik

Nevim čím to je, ale u této serie sudý díly jsou prostě naprd, nejsou tak zábavné, jsou více utahané a mam i pocit že nevím proč se vlastně na ně koukám. ()

noriaki

Charlie Sheen chytře umřel hned na začátku filmu a Anna Faris hrála jen pro peníze. Jak to asi mohlo dopadnout? Kupodivu oni dva jsou na celém filmu zdaleka nejlepší. Scenáristé zparodovali Válku světů, Saw a nějaký z japonských duchařských hororů - a idyž se příběh nerozpadl, už nemá takový drajv. Vtipy se opakují, a těch povedených je ještě méně než dřív. Série nezadržitelně míří do úplného zmaru. ()

Diego odpad!

Ani náhodou, bylo to až příliš trápné a nudné než ostatní díly, že jsem to částmi musel přetačet. ()