Max (Josh Holloway) a jeho přítelkyně Roxanne zoufale potřebují sehnat peníze. Nenapadne je nic lepšího, než unést malého chlapce Davida a požadovat za něj výkupné. Jenže David není obyčejné dítě... Ovládá totiž temné síly, se kterými není radno se zahrávat! (oficiální text distributora)

blackrain

Film nepracuje s příliš originální tématikou. Příběhů o dětech, do kterých se převtělil samotný ďábel, už tu bylo hodně. Některé jsou kultovní, jiné a těch je většina, zcela vybouchly. Tenhle patří k těm lepším. Největším přínosem byly flaschbacky a noční můry, které se postaraly o solidní atmosféru. ()

eraserhead666

Napadlo vás někdy při sledování The Omen, jaké by to asi bylo, kdyby někdo unesl velvyslancova syna Damiena Thorna a chtěl za něj výkupné? Tvůrce Whisper to asi napadlo a musím říct, že mě ten nápad a zápletka dost mile překvapila a dvě třetiny filmu mě dokázaly udržet zcela napjatého a ve spokojené náladě. Jenže poslední třetina, jež zapadne do klasických klišé a tradičních kýčovitých, jednoduchých a nepřekvapujících zakončení, to celé pokazila (a abych pravdu řekl, posledních patnáct minut jsem proklimbal a únavou to určitě nebylo, spíše nudou). Velká škoda, protože výborný nápad, dobře rozjetá zápletka (velmi se mi líbilo odhalování neveselých konců náhodných svědků únosu) a překvapivě dobré herectví, mohly celý film úžasně nakopnout. ()

MM_Ramone

Banda recidivistov unesie osem ročného Davida. Je to adoptovaný syn z bohatej rodiny. Chcú sa prostredníctvom neho dostať ku peniazom. Od jeho matky požadujú nemalé výkupné. Spolu s obeťou únosu sa ukryjú v opustenom turistickom kempe uprostred mainských hôr. Tam začínajú pomaly prichádzať na to, že David nie je obyčajné dieťa. Je v ňom niečo temné, niečo zlé, niečo démonické. Uvedomia si, že spravili obrovskú chybu. Lenže už je neskoro. Uniesli totiž malého Satana. ** ()

Korbitch

Čistý 3. Nemůžu výš, to bych ztratil svou objektivní stránku. Místy je to dosti nablblé a naivní+únosci mi přijdou, jak banda výrostků,co vymáhaj z mladších žáků svačinu.Herecky tu vyniká Rooker, bohužel jen chvíli a Holloway, jenž se v LOST za ty léta naučil hrát na výbornou. Zbytek jsou plošně napsaný, zbytečný postavy, jimž nepřejete nic jinýho, než aby ti vlci sežrali je. Včetně toho malýho, ukecanýho smrada, kterýho bych asi už 2. noc vyhodil na mráz a přikurtoval ke stromu. Scénáristovi bych nejradši zaplatil lekce logiky. Už jen ten konec, jak odhodí pistoli, aby mohla následovat honička se sekerou po lese ala Osvícení. Atmosféricky to taky bylo slabý jak čaj. To mě tedy daleko lépe sedl Případ číslo 39. Asi jsem se moc těšil na Hollowaye, až jsem si neuvědomil, že seriálový herci většinou pak končí, až na světlé vyjímky, v takovýchto ultrabéčkách. Jak říkám, čistý 3 hvězdy. ()

Anderton

Taký šedý priemer, ktorý by sa v kinách statil, ale na dvd je to celkom milé pekvapenie. Atmosféra je hustá, lakačky pôsobivé a rozuzlenie niekoho uspokojí, niekoho nie, ale vyložene nesklame. Lepšie, ako remaky hororov pre teenagerov. Tí majú iné hviezdy ako Hollowaya. O filme sa príliš nehovorí, skôr šeptá, čo je možno aj dobre. Aspoň je ním potom menej ľudí sklamaných. ()

• Natáčelo se od 15. dubna do 20. června 2005 ve městech Vancouver (Britská Kolumbie, Kanada) a Whitehorse (Yukon, Kanada). (BMW12)

Související novinky

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)