Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

O´Neill

Film který ma opravdu rozporuplné hodnocení, nicméně musím říci, že jsem u filmu usínal (doslovně). Možná to bylo tím, že jsem byl uvavený, a nebo tím, že jsem byl unavený a zároveň byl film nudný. Opravdu nedokážu posoudit. Nicméně, bylo to velice zajímavě napsáno, a Jack Nicholson hrál opravdu perfektně, a Matt Damon taktéž. Prozatím 4 hvězdičky, a někdy si projekci musím zopakovat. ()

Langy10

No jak jen začnu. Tento film jsem si vyhlíd z důvodu, že zde hraje Leonardo a Matt a dkonce Jack Nicholson... A čekal jsem, od toho fakt hodně, protože s Mattem a s Leonardem z toho musí prostě vzniknout něco nevyslovitelně suprovýho... Když to vemu po částech První 10 minutovka už mi řekla, že to bude hrozná blbost, což mě štvalo, ale po hodině jsem si zase řek, že je to narmální krimi film, který je v dnešní době běžný:( ... no a tak to trvalo až do konce a konec mě uplně nejvíc zklamal, myslim, že to bylo nespravedlivý ... ... Takže nevim no.., řřekl bych horší průměr k tomuto filmu 2+ ....... A bylo tam málo akce, hodně málo, když to srovnám s Bournovo Ultimátum například, tak mu tento film nesahá ani po kotníky... Snad další filmy budou s Mattem a Leonardem lepší, tento byl no jak bych to řekl... - odfláklej 3 hvězdy dávám za Matta a Leonarda.. jinak příběh snad ani komentovat nemusim.... ()

Abes

Scorsese, Nicholson známka kvality. DiCaprio a Matt Damon čerstvá krev, dva herci kteří za poslední dva roky stoupli v mém osobním žebříčku herců na vrchol. Osobně bych detektivem být nemohl, ruka se mi třepe skoro furt, reflexy džedáje jsem taky nepobral a hlavně jsem celou dobu fandil gangsterům. Konec se mi líbil hodně, měl spád a do poslední chvíle nebylo jasné jak to vše dopadne. Odklizení jedné z postav mou jistotu, že vše stíhám dokonale uzemnilo. Stydím se, že jsem ji jako nějakej blbej řadovej divák z příběhu dočista vypustil. Díky za projížďku pane Scorsese, opět jste u mě zaskóroval. Vymrdej! ()

Attta

Herecká elita, která předvádí výkony, které přesahují všechny meze k tomu si přičtěte vynikající námět, který je skvěle zpracovaný a hlavně nezkažený totálníma ptákovinama. Máme tu po VELICE DLOUHÉ DOBĚ mafiánskou akci, která nezklame a naopak překvapí. Hvězdičku navíc přidávám za parádní hudbu a taky to že jsem se u filmu fakt bavil! PS: Má to prostě koule! ()

joker.george

Když jsem se začal podrobněji zajímat o filmy, tak jsem chtěl vidět poboku DiCapria a Damona (nejlépe, kdyby stáli proti sobě), čehož jsem se dočkal v tomto Scorseseho díle. Snímek byl dobře zrežírovaný a tudíž kvalitní, ale už vím, že Scorsese nebude režisérem pro mě. Připadá mi, že si dokáže vybírat zajímavou látku a správně ji zpracovat, ale něco navíc, čímž by film pozvedl, k tomu nepřidá. Přesto si v tomto případě stále nejsem jistý, jestli se jedná ,,pouze" o kvalitní film nebo jde o skutečný masterpiece... ()

Streeper

Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Vera Farmiga, Alec Baldwin a ti všichni pod taktovkou Martina Scorsese? Tenhle film musí být dobrý, už jenom díky skvělému hereckému obsazení a úžasnému režisérovi. Je pravda, že film je možná až moc dlouhý, zkrátit by se to dalo, kdyby se vystříhali některé až příliš ukecané scény, u kterých jsem se malinko nudila. Ale konec je nelepší překvapení, přitom jsem si říkala: "Vážně jsem se dívala dvě a půl hodiny na tenhle film a pak to takhle skončí?" Byla jsem malinko naštvaná, ale na druhou stranu je dobře, že ve mně film vyvolal takové pocity. ()

cariada

Tenhle film má vše co by mělo opravdový drama z prostředí mafiánů mít. Krásně postavené charaktery. A hlavně krásně čitelný děj, který nenudí a naopak vás nutí koukat stále dál a čekat jak že to dopadne. A že o zvraty není nouze a konec je velmi povedený. Všichni padají jak hrušky. ()

baaaja

Hodně zamotanej filmek, pořád se tam něco děje a musíte dost dávat pozor na to, co se tam povídá, protože jinak se chvílema budete dost ztrácet a budou vám unikat některý důležitý detaily. DiCapria sem nikdy jako herce moc nemusela, ale vlastně ani nevim proč, jako herec se mi začíná líbit víc a víc a taky určitě má proč, je vidět že něco umí. Jinak celý herecký obsazení bylo fajn, sešli se dobře a tak to na těch pár hvězdiček opravdu je :) ()

ad

Scorsese si Oscara zasloužil už dávno, ale nejsem si jistý, jestli tohle byl ten správný film... Ale co, Oscary dneska beztak málokoho zajímají a film to není špatný ()

Trainspotter

Perfektní atmosféra, kde napětí se dá krájet jen hodně ostrým nožem. Na druhou stranu film nepřináší žádný velký převrat v žánru. ()

Silverluv

Ono kdyby neexistovala hongkongská Volavka, tak by to mohl být i výbornej film. Takhle je to jen jeden z dalších remaků. I když tenhle patří mezi ty povedenější. Marty je prostě režisérská klasa. Má ale sakra zapotřebí točit remaky? A z Capria roste nový De Niro. V jedné ze scén mi ho dokonale připomněl. :o) ()

Lopic

Tak tohodle oskara nikdy nepochopim. Mám rád třeba Mafiány a Casino, ale todle Scorsesemu prostě nežeru. Asi už toho oskara chtěl prostě jenou získat, tak natáčí filmy s ohledem na to. A akademici mu toho oskara už prostě chtěli jednou dát. ()

Topco

Martin Scorsese po 26 rokoch oscarovo triumfoval, a to absolútne (aj keď sa hovorí, že všetko je relatívne -:). Po 6 nomináciách sa nielenže dočkal svojho zaslúženého Oscara za najlepšiu réžiu, ale zároveň i ním režírovaný film sa po prvýkrát v jeho bohatej kariére stal celkovým víťazom Oscarov. Strastiplnú cestu k vytúženej a najcennejšej filmovej trofeji si vysekal novodobou gangsterkou - Na druhej strane...... Úctyhodné charakterove herectvo L. DiCapria, tradične sarkastický Nicholson, či výborne obsadený "fuckujúci" Mark Wahlberg! Čo sa týka porovnávania s VOLAVKOU nesúhlasím, že ju The Departed vykráda, ako sa len dá...... IMHO jedná sa o vynikajúci remake. Remake, ktorý sa vydal vlastnou cestou a originálny príbeh z japonského prostredia umne zasadil na írsku mafiu v Bostone. Oscar pre scenáristu Williama Monahana tiež zaslúžený - pridal dynamické intro aj skvostnú záverečnú ironickú scénu! Samozrejme, svet je plný paradoxov. Scorsese by si bol zaslúžil Oscara za mnoho iných filmov. Máme tu kulty ako Taxikár či Zúriaci býk a gangsterské eposy ako Goodfellas, či Casino - čo sú nepochybne lepšie filmy ako The Departed. Avšak, pán režisér stárne a akademici si povedali, že by už bolo na čase :) Prajem mu to! „No one gives it to you, you have to take it!“. 10/10 ()

starbrejkr

Tady jsem podruhé potkal Scorseseho a hned napodruhé to vyšlo naplno. Vynikající spletitý příběh, který se mohl klidně stát dynamickou akční řežbou, ale naštěstí si tvůrci vybrali jiné kroky. Film naplno využívá své delší stopáže, takže poměrně dlouhou dobu plyne klidně a pomalu, přičemž hlavní pozitiva této části tvoří zejména výborné dialogy, které místy přesahují rámec krimi/thrilleru. Čím ale víc začínáme sledovat osudy obou "krys", tím začíná napětí stoupat. Už velmi brzo začne člověk tušit, že jejich konfrontace je nevyhnutelná a vytvoří si od ní velká očekávání. Jakým způsobem ale proběhla, to mě teda dostalo...onen závěr je přesně z řádu neklíšovitých a uzemňujících a to je onen bonbónek, který divák s chutí spolkne. Pokud musím na filmu ještě něco ocenit, tak kromě samozřejmě perfetních výkonů (co taky od toho obsazení čekat) jsou to přestřelky, které působí velice reálně. Za sebe taky dávám plus hned za začátek filmu, kde Jack Nicholson citoval Alice Coopera:-)) ()

DruidKarel

736.hodnocený film: Úžasné představení Martina Scorseseho, který nám dává vždycky podnět k tomu, abychom se na jeho nové filmy těšili jako malí kluci. Film Skrytá identita je napěchovaný skvělými herci. Jack Nicholson coby šéf zločinecké skupiny. Leonardo DiCaprio jako policista v utajení. Matt Damon naproti tomu jako svině u policie. Martin Sheen jako šéf oddělení FBI. Alec Baldwin jako šéf policejního útvaru a Mark wahlberg, který udělal ve filmu definitivní tečku. Film je úžasně propracovaný a vidím v něm trochu toho Quentinoveského zacházení s časem a snahou o dezorienatci diváka. Film je plný akce, skvělých hereckých výkonů a hlavně napětí až do poslední vteřiny. 5* je fakt zasloužených a není se co divit, že Leo Dicaprio je v mém seznamu top herců. 5* ()

tomtomtoma

Další kvalitní mafiánský příběh od Scorseseho. O různých podobách boje policie s mafiány, a zločinc s policisty. Kdo je ve výhodě? Kdo dokáže lépe skrýt své kontakty, kdo je zločinec a kdo polda. A ten největší lump má vždy svoji pojistku, ne jednu, ale několik. Touha po penězích, po dobrém životě dochání lidi k nejrůznějším řešením. Ale když už se jednou roztočí kolo násilí, lez ho zastavit? Každý může být pomstěn, ale je na vaší straně nebo na druhé? Ničím si člověk nemže být jistý. Hlaní role: Jack Nicholson krásnou roli mafiána Franka Costella, který dělá ty největší křivárny, šéfuje mafii v Bostonu, má své policejní informátory, ale hlavně je sám informátorem pro FBI, aby to vše mohl dělat vícemeně v klidu. Matt Damon roli policisty Colina Sullivana, který ale pracuje pro Costella, protože touží po krásném a nákladném životě. Leonardo DiCaprio zase ztvárnil tajného policistu Billyho Costigana, který se dostane do Costellovy těsné blízkosti, aby ho pomohl dostat za mříže. Film o světě, kde nepanují zákony a o marném boji proti němu, protože moderní zločinci jsou vždy o krok vpředu, protože zločinost sahá až bůhvíkam. ()

wohna

Leonardo Di Caprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Walhberg. Herecké ikony, které v tomto filmu ukázaly, co umí. K tomu přidejte režisérský um Martina Scorseseho, jednoho z nejvěších režisérů minulosti, přítomnosti a jisto jistě budoucnosti. Scénář byl dokonalý. A prostředí Bostonu také hrálo své. Tento film zaslouženě dostal Oscara za nejlepší film, a mnoho dalších ocenění. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)