Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Kadas97

Vy-ni-ka-jú-ce!!! Perfektné herecké obsadenie, ktoré podalo nadľudské výkony v čele s Jackom Nicholsonom, Mattom Damonom a Markom Wahlbergom. Potešilo ma tiež obsadenie Very Farmiga. Príbeh dokonale napínavý, zapletený jak sluchátka po vytiahnutí z kapsy. Záver to vytiahol k nebeským výšinám tým, že to skončilo tak ako sa mnohé filmy boja skončiť. 10 z 10 ()

P. J. D.

Pěkná souhra Leonarda DiCapria, coby hlavního klaďase, kterého má každý za naprostého lotra, co už jen kvůli svým příbuzným musí být také jeden z kriminálníků, a Matta Damona, záporaka, co ukazuje svůj talent. Tenhle film je dobrý nejen díky skvělému hereckému obsazení, ale i scénáři, který se drží pěkně skutečnosti (v rámci filmových možností, že). Ani ostatní složky nejsou špatné (třeba kamera, nebo hudba). Musím tak říci, že jde o docela dobrou podívanou. 5/5 ()

zipoo

Hahááá! Tak jsem to viděl po druhé a musel jsem změnit hodnocení z 5* na 5,5*. Ten co namaloval Mona Lisu (Leonardo) zahrál perfektně, Scorsese odvedl 150 minut prvotřídní filmařiny (no jo, jak se říká zlatý New Yorkský ručičky) a všechno to, včetně té plejády herců, šlape geniálně. Teď ještě jeden postřeh a hlodavá otázka závěrem: 1) Jsem rád, že si v dabingu Jagelka před Cibulkou a Damonem vybral zrovna DiCapria. 2) A byl lepší Schumacherův Volný pád nebo ten Sheenův?! ()

Ondr@932

Výborná kriminálka ! Se skvělým námětem, skvělými zvraty, super výkony Leonarda Di Capria (v takové úloze ještě nehrál a musím říct, že se na ní hodil). 80% ()

FanKalEl

Film určite hodný i druhého zhliadnutia, hlavne i pre dôkladnejšie pochopenie deja lebo po druhej polovici to už bol miestami čistý chaos; vo finále zavŕšený bombou. Vo filme nič nechýba a splňuje všetko čo by mal obsahovať tento žáner. (90%) ()

Critic

Možná nejlepší film, kterému dávám 4*, ale na těch 5 mi tam pocitově něco chybí (nebo možná přebývá Matt Damon, který mi tu prostě nějak nesedí). Každopádně však kvalitní krimi film. ()

tranquill

"Já připomínám vám, že pýcha předchází pád!" Přes hodně dlouhou stopáž filmu stále napínavý thriller s očekáváním, co se bude dít dál, kdo z koho... Nelze nezmínit excelentní herecké výkony Nicholsona, DiCapria i Damona. A potěšil i zajímavý hudební doprovod v čele s Dropkick Murphys. Přes poněkud zvláštní závěr pro mne velké a kvalitní překvapení. ()

Kingjiri

S takovymhle hereckym ansáblem se dal nakroutit o level lepší biják. Leccos by se mohlo vylepšit kratší stopáží (v první půlce bych stříhal jak o život) a většim počtem napínavejch / akčních scén. Kamenem úrazu je však samotnej scénář. Hlavně díky skvělýmu DiCapriovi nebo Nicholsonovi sice přináší několik skvělejch scén, ale zároveň se dost shazuje spoléhánim na náhody a nepovedenou (až parodickou) snahou o nekompromisní závěr. Třetí slabá hvězda za casting. Ať se snažim sebevíc, fakt nemůžu pochopit, proč má Skrytá identita jakožto dokonalej příklad promarněnýho potenciálu svoje místo v TOP 300. ()

papaguy

Nicholsonovo ztvárnění postavy superkápa na mě působí tak nějak taťkovitě, což mi do filmu moc nesedlo. Ale jinak výborné krimi. ()

ludva10

No to teda koukám, jaké to má hodnocení. Za mne stupidní film vlastně o ničem se zbytečnými krvavými scénami. Fakt nechápu. ()

NightPorter

No, nevim, proc jsem to videl az dneska, ale docela pekny. Goodfellas uz Marty nikdy neprekona, ale pokud bude tocit aspon takovyhle veci, tak dobry. ()

Ozzy2

Všichni s můžete posrat z nějaké hong-kongské mrdky jménem Volavka, že je lepší,ale procenta hovoří jasně.Tenhle film byl skvělej, fakt nevím, na co byste už chtěli čumět.Zkuste si číst, žehlit, nebo si jít zasportovat, když už vás nudí i takovéhle hvězdně obsazené pecky. ()

dandy11

Film, který defakto upozurňuje na to, že věřit se nesmí nikomu. Geniální zápletka a jeden z těch mála Plot-Twist filmů, u kterých je lepší tu zápletku nevědět, zkrátka, svět není černobílý... ()

Biopler

Videl som originál, ktorý ohúril vďaka premyslenému príbehu, ale už vtedy som si vravel, že budem zvedavý na Scorseseho remake, lebo tak zaujímavý príbeh mi prišiel málo prehľadný a režijne to bolo iba priemerné. Ako to býva u mňa zvykom, nechal som si remake na neskôr, aby som nebol až tak zaťažený porovnávaním a doprial som si túto snímku po roku. Starý Marty ukázal, že je po nevýrazných snímkach datovaných od diela Casino (1995) opäť v topforme a je brilantným rozprávačom gangsteriek. Skvele vyskladal hereckú zostavu z hollywoodskych es či starších či mladších. Potešil postavou napísanou na telo pre Wahlberga, ktorá je navyše oproti originálu a výborne napĺňa potreby upraveného diela. Horká pachuť z konca v hongkongskom origináli sa tu i vďaka tejto postave neopakuje, lebo zúčtovanie sa dotkne aj toho koho netreba spoilerovať :) V tých časoch ospevovaný Damon v role agenta Bournea tu vyfasoval zápornú rolu a zahral ju minimalistickým herectvom bravúrne, už po polhodine ho divák znenávidí, zatiaľčo si diváka postupne získava DiCaprio, ktorého herecké predstavenie stále s každou ďalšou scénou a postupným budovaním napätia v štýle "už ide ozaj do tuhého, ide ti o krk" znesie najprísnejšie kritériá. Potešený som bol, že v minirolách zahviezdil Sheen či Baldwin, hovadsky sa mi hodili do rolí policajtov. Dokonca starého blázna Nicholsona som v pohode zožral v roli gangstra, ktorého temný hlas za tónov Gimme Shelter v úvodných pasážach znel znamenite. Scorsese dynamicky odvyprával gangsterku podporenú navyše skvelým strihom a dielo oproti originálu natiahol skoro o hodinu, aby dal vyznieť charakterom postáv, aby ich skvele vykreslil, aby sa v nich divák nestrácal a s veľkou chuťou si doprial filmársky zážitok na aký sa nezabúda. ()

Chauncey

Je to jistě více než dobrý film. Je po delší době osvěžující vidět v tom nejlepším smyslu staromódně natočený krimi snímek. Herci jsou fajn - nejlépe se dívá na společné scény DiCapria a vskutku úchylného Nicholsona. Herci fuckují ostošest, přesto mi přijde film poněkud sterilně natočený. Zatím to vypadá, že to nebude jeden z mých nejvyhledávanějších filmů Mistra. S konečným hodnocením počkám do dalšího zhlédnutí._Po třech letech jsem viděl podruhé a zvedám o 0,5*. Skrytá identita je z těch filmů, které si člověk více vychutná s další a další projekcí. ()

Dovlatovka

Nemůžu si pomoct, ale celým filmem mě v podstatě provedl DiCapro, jasně nejvýraznější výkon (i postava) filmu. Nicholsonova postava, to už je fakt moc, místy se člověk musí smát (a to není Analyse this), Damon trochu nevýraznej, celkově trochu chaos a přehannej konec. Hudba mě docela bavila. Asi se na tu Volavku podívám. Uplná nuda to nebyla, ale čekala jsem víc víc víc. ()

duffi

Vahal jsem nad hodnocenim, musim rict, ze tolik neocekavanych situaci uz jsem hodne nezazil, na konci to sice vypadalo jako poradka bouracka na jatkach, ale vsechno do sebe zapadalo a nenudil jsem se. I kdyz mi diCaprio nikdy k srdci neprirostl, tahle role mu sedla a s Nicholsonem nejlepsi vykony. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)