Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

Dogmeat

Je to opravdu pěkná podívaná, která uteče jako voda. Zkousnu i nějaký ten patos a nečekané náhody. Ale stejně se mi na filmu nepozdávalo pár věcí. Sám Kirk mi místy přišel jako namyšlený a nagelovaný středoškolský šampon, který všude byl a všechno zná. Navíc je ve filmu tolik momentů, které nedávají příliš smysl. Extrémně vyspělá Romulanská loď schopná zlikvidovat celou flotilu a interiér vypadá jako bárka somálských pirátů těsně před potopením? Asi jim na WC praskla trubka a s ní i všechny žárovky na palubě. Na celé planetě není ani známka po planetární obraně a nikde ani jediný malý flusbrok schopný ustřelit těžební zařízení. Proč jen je nutné se navrtávat do středu planety, když jde zničit úplně stejným způsobem i zvenku? Opravdu nacpe flotila svou nejlepší loď až po strop samými kadety (minimálně na můstku to tak vypadá)? Přes půl strojovny se táhne potrubí velké jako ropovod a jeho náhlé vypnutí v plné rychlosti nemá na nic vliv. Tak k čemu tam tedy je? Jak jen je možné se transportovat na loď s neznámou polohou? A takových děr je plný film. Navíc některý ze scénáristů měl zjevně značný problém z rozlišením černé a červí díry. P.S. Chcete-li vidět opravdu podstatně víc realisticky vypadající kosmickou těžební loď, zkuste Dead Space ()

KOZEL84

Já si teda radši za Star dávám Wars,ale jestli to půjde dál takhle,tak zahodím svůj světelný meč a vyseru se na Temnou stranu.Nechápu tu prasárnu,že já tu měl fakt jen 4 hvězdy,když ted' o dovolené (hodně u vody byla) sem si to po nocích dával asi třikrát a klíd'o bych si to dal zas.Frkot od začátku do konce a třeba takovou scénku (na začátku) kdy to buchtu po výbuchu vyhodí do volného vesmíru a přes její křik i viditelnou vřavu všechno stichne bych mohl žrát každý den k snídani.Obsazení je naprostý luxus.Hlavně Pine je nečekaně skvělý a lepší už být nemohl.Taky Bana by zasloužil hubana a putuje na přední pozice Top Temné strany (''Hi Christopher.Im Nero'').Jestli příběh pasuje do mytologie moc nevím (jako harant sem sledoval akorát seriál Nová Generace),ale kvůli téhle jízdě to možná i mám chut' zjistit.Jo Jo J.J. ten se kurva poved. ()

H4N1CK4

Musím přiznat, že jsem dosud akorát matně tušila, že v nerdím světě existují postavy jako Spock a Kirk (díky, Sheldone Coopere), a zde mé vědomosti ohledně Star Treku končily. Jako jedinec tímto kultem netknutý jsem se ale přece jen (nalákána zdejším vysokým hodnocením) rozhodla dát tomuto filmu šanci a jakoo... byla to fakt zábava! A Spock je docela super týpek, a to jsem si vždycky myslela, že je to nudař. :) ()

jasanka

Nikdy jsem nebyla fanoušek Star Treku, ale řekla jsem si, že to zkusím. Bohužel mě film moc nezaujal, dost jsem se nudila, a nešlo mi ponořit se do děje. Mohlo to být ale horší. Tak třeba u nějakého jiného dílu to bude lepší... ()

Eratashi

Strhující podívaná, kdy lačně čekáte, co se bude dít dál. Super pojaté staré dobré ve slušivém nově technicky provedeném kabátku, který padne jako ulitý. Ano, jsem okouzlena. Nelze srovnávat se starými seriály ani filmy! Jsem vášnivý fanoušek Trekkies a nedám na to dopustit, proto jsem ráda, že mě pojetí novodobosti nezklamalo. Bohužel jsem měla jenom jediný problém, na mladého Spocka jsem si nemohla zvyknout. Zkrátka Leonard Nimoy je ztělesněné vůlkánství a nikdo jiný to nedokáže (ok ok jsem hooodně subjektivní xD). Hodnocení na 100% jako zbrusu nový Star trek s novými efekty. Slast pro oči. Velmi dobře vybraná hudba, která vyšperkuje emocionální obraz příběhu. Perfektní technické zpracování, dokonalý příběh, skvělí herci, velmi dobře zabitých 127 minut, kdy nemáte ani pocit, že je to málo ani hodně. Zkrátka takhle má vypadat dobře odvedený scifi akční film. Bravo!!! ()

El-Barto

Abramsův Star Trek je vůbec první film nebo seriál s názvem Star Trek, co jsem dobrovolně dokoukal do konce. A nejen to. Královsky jsem se bavil a díky super hereckýmu obsazení jsem si celou posádku Enterprise oblíbil (a to jsem do toho šel bez sebemenších fanouškovských znalostí). Abrams to žene neskutečným tempem dopředu s výbornými triky, správně načasovanými vtipy a dobrým soundtrackem. Jediný postavy, který se aspoň trochu vybarví, jsou samozřejmě Spock a Kirk, jen na těhle dvou to všechno úspěšně stojí. Je mi líto, že víc prostoru nedostal záporák Nero a ta klička ve scénáři s druhým Spockem mi taky nepřišla jako nejvhodnější. J.J. to hodně dobře nakopnul a jestli je tohle počáteční díl trilogie, tak se máme ještě na co těšit. ()

Wardan

Buckle up měl říct Kirk hned nazačátku, protože tohle je masakr. Totální masakr. Ta nestylovější, nejefektnější, nejrychlejší, nejvtipnější, nejnahláškovanější a nejzábavnější pecka na světě. Abrams mě jako režisér baví čím dál víc. Hned od začátku nám naservíruje absolutně super sekvenci a film se od toho okamžiku nezastaví a jede naplno. Navíc vynikající scénář a hlavně: Geniální obsazení, zvlášť Karl Urban se povedl. Hodně se tady kritizuje hudba, ale já si prostě Michaela Giacchina oblíbil, takže ani s tím nemám sebemenší problém. Prostě čistých 5 hvězd. Chci další díl. Další a hned. ()

Noomi

Baví ma tá energia a tempo, baví ma ten vtip (výbuchy smiechu prichádzali v pravidelných intervaloch a keď sa na scéne objavil Simon Pegg, takmer som si od smiechu vylomila čelusť - ten chlap má dokonalú mimiku); baví ma príbeh, atmosféra, herci aj ich vykreslenie postáv (tak úžasne natrieskané obsadenie som už dlho nevidela). J.J. Abrams spravil to, čo bolo najmúdrejšie - natočil efektnú, akčnú, vizuálne dokonalú, do komerčného obalu hrubo zabalenú dvojhodinovú oddychovku, ktorú si prosto nejde neobľúbiť a ktorá jednoducho zákonite musí pokračovať ďalšími dielmi. A hoci som ešte pred pár rokmi tvrdila, že sa na Star Trek nikdy nedám nahovoriť, dnes už sa považujem za jednu z Trekkies. Zrodilo sa jedno z mojich božstiev moderných sci-fi a jedna stránka mojej osobnosti sa môže s hrdosťou nazývať "nerd". ()

godycz

nejsem trekie a proto mi scenar prisel fakt hroznej. vizual vybornej, ale to je dneska kazdy druhy scifi. sorry vsem. ()

cyphercz

JJ Abrams to vyřešil docela zajímavě, aby měl volnou ruku při natáčení - prostě vytvořil alternativní časovou linii, ok, to ještě beru. Po vizuální stránce se na to skutečně hezky kouká, bitvy jsou taky celkem fajn (hlavně ta úvodní), postavy jsou sice asi trošku na extázi, ale dá se to... Tak proč jen 3 hvězdy? Protože je film plnej do očí bijích nesmyslů a chyb, kterých si musí všimnout snad každej, co má mozek schopnej se u filmu aspoň malinko zamyslet. Hlavně kolem Vulkánu to nějak dost smrdí - scéna se seskokem na planetární vrták je naprostá kravina, když na konci filmu je ten kabel jednoduše přepálenej lasery, dále zničení celý planety pozorováno starým Spockem, jako by byl na nějakým měsíci, přitom je na planetě bůhví kde a aby toho nebylo málo, tak tam samou náhodou vystřelej Kirka, kterej nejenom že přistane poblíž starýho Spocka, ale i nějaký stanice kde zrovinka, jaká to náhoda, pracuje Scotty na nějakým revolučním transportéru... k smíchu! Neříkám, že starý Star Trek filmy nemají podobný díry v příběhu, ale v tomhle se jich sešlo tak moc a tak do oka bijících, že to hodně sráží výsledný dojem. 50% ()

Eragon93

Nemůžu souhlasit s názory, že je Star Trek zábavná akční pecka. Podle mého je tomu přesně naopak - nudná dvouhodinová blbost s naprosto nezajímavým Chrisem Pinem. ()

pauliecze

Nelze jinak než dát takzvaně za pět. Vizuálně asi tak za deset. Karl Urban úžasně suše vtipný jako vždy. Viděno na Blu-ray. ()

rexino

Pôjdem možno trocha proti prúdu. Vždy som sa pokladal za fanúšika popcornovej zábavy, či už na ľahšiu nôtu (marvelovky), alebo aj serióznejšiu akciu (dark knight) a takmer vždy som dokázal tieto filmy oceniť aspoň z nejakej stránky. Star Trek ma ale celý život obchádzal. K pôvodnému seriálu som sa nedostal vôbec a novú generáciu som občas ako malý sledoval. A tak ani tento film som dlho nepovažoval za dôležité vidieť. Popravde som sa sklamal. Nie žeby film nebavil, ale... bola to klasicka popcornovka, bitky boli efektovo urobene slušne ale..... žiadna epickosť, najlepšia scénka bola v podstate začiatok, soundtrack nijak neohúril, ledva som ho postrehol a tá trocha tínedžerského humoru mi tiež priveľmi nesadla. Potešil Leonard Nimoy. Moje hodnotenie teda môže byť ovplyvnené tým, že k Star Treku(seriály a staré filmy) nemám takmer žiadaný vzťah a neprežíval som geekovsky vrchol pri menách ako Spock či kapitán Kirk. Trošičku sa ale musím priznať že som od J.J.Abramsa čakal viac, na to že ho prezývajú sci-fi bohom, a trošičku mám obavu o Star Wars (na ktorý mam slabosť a na ktorom som vyrastal). EDIT 2022: A sakra, tak to som sa bál o Star Wars pod JJom oprávnene :( ()

Helldo

Nebudu nic zastírat, původní seriálový kult, stejně jako jeho filmový sokové o lodi U.S.S. Enterprise se mi obloukem vyhly a proto jsem modernímu Star Treku, přes vyzývavé hodnocení, dlouho odolával. Na svou chvíli si musel počkat až do televizního vysílání, kdy jsem pro mě pouze neznámého sekundanta Hvězdných válek konečně zhlédnul... a byla to paráda! Chytrý, zábavný, pompézně avšak precizně zpracovaný s minimem vyloženě hloupých klišé a neustálou akcí. Rád filmům, které mě překvapí, ba překonají mé očekávání přilepším...rád Star Treku přilepším. ***** ()

sirien

DELETED. Původní komentář bylo srovnání s mým dojemem z náhodných dílů seriálu, po zkouknutí všech filmů sestřeluju hodnocení hodně dolů a měním názor. Základní problém je, že zápletka absolutně nedává smysl. Druhý fatální problém je, že herci neumí hrát. Třetí problém je, že postavy jsou parta VŠ studentů na tripu a ne posádka vesmírné lodě. A "nový" Kirk nemá se starým nic společného, je to laciné kopie Cruise z Top Gunu. ()

Bozvav

Skvělá vizuální podívaná, ve které není klíčový děj, vývoj postav, ale pořádná akce, trocha napětí a spousta hvězd. Dějová myšlenka dost pokulhává, ale kupodivu to vůbec nevadí. A i když nejsem žádný skalní fanoušek Star Treku, musím uznat, že podívaná to byla náramná včetně hudebního doprovodu. Za mne 90%. ()

peetrejr

Ďalšia vesmírna veľkolepá omaľovánka. Filmový star trek má čosi do seba. Neviem, pripomína mi to star wars, tým že je to vo vesmíre ale aj tými ufoncami...rozhodne film bol dobrý: napätie bolo na mieste, hudba vyplnila taktiež miesto, herci spravili to za čo sú platení (spravili to dobre), žartíky osviežovali atmosféru. J.J. nevymyslel niečo prelomové, "len" niečo dobré. No tak u nových SW filmoch sa mu to nepodarilo to musím uznať. Hlbší význam filmu som akosi nenašiel, snažil som sa nájsť odkaz ale niekde to proste nejde. Veď však je to predsa len ďalší komerčňák. Ale tak pre fanúšikov star treku to bol určite príjemný zážitok (ja nie som fanda a páčilo sa mi to). ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra