Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

A. Murray

Dabing: Michal Holán, Zbyšek Horák, Lukáš Hlavica, Petr Rychlý, Libor Bouček, Zdeněk Hruška, Dana Černá, Lucie Vondráčková, Aleš Procházka, Petr Neskusil, Pavel Vondra, Jiří Plachý, Roman Novotný, Kateřina Lojdová, Filip Jančík, Luděk Čtvrtlík, Jitka Moučková, Zdeněk Podhůrský, Radovan Vaculík, Zuzana Schulzová, Jiří Balcárek, Antonín Navrátil, Marek Libert, Jaroslav Kaňkovský, Martin Sucharda, Jan Rimbala, Robin Pařík, Viktorie Taberyová, další Vedoucí dramaturg: Silvie Šustrová, Překlad a dialogy: Petr Finkous, Zvuk: David Pavlíček, Režie: Bohdan Tůma, vyrobilo: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2009 ()

(Z)denny

Legenda U.S.S. Enterprise se vrací i se svojí hvězdnou posádkou pod velení kapitána Jamese T. Kirka a commandera Spocka, aby vyrazila zachránit.. Vlastne ne. Snímek J.J.Abramse zachycuje zrod této posádky. Jejich první společná setkání, jejich první společnou akci, která nastartuje dlouhou cestu nekonečným vesmírem.. ()

Kratoc

Ano! Takhle se navazuje na klasickou sérii s technikou 21. století. Vtip má všechno co trekkies milují - hlavní postavy, humor, zápletka s hlavním nepřítelem, který chce samozřejmě zničit všechno, nějaké to technické udělátko a do toho vynikající kamera, triky a velmi ucházející režie. Jo jo, těším se na další pokračování. ()

Standic1

Na to, že nejsem fanouškem serie Star Trek musím říct, že ty dvě hodiny utekly sakra rychle a ani bych nebyl proti, kdyby byl film ještě o něco delší. Žádný propletený příběh se spoustou zvratů tu nečekejte. Je to prostě svižné sci-fi, které spolu se sympatickými herci (Simon Pegg by si zasloužil více prostoru) tvoří velmi kvalitní filmový zážitek. Zachary Quinto se stal mým oblíbencem po seriálu Heroes a i tady prezentuje svoji roli více než na výbornou, i když radši bych ho měl v roli záporáka:) ()

ursinko

Naozaj vydarená zábava s neopozeranými hercami, všetko "nakombinované" akurát. Príjemné prekvapenie! Nie som síce fanúšik Star treku, ale z kina som odchádzal naozaj spokojný. Hodnotím 4 a pol*. ()

tom.cube

Starý Star Trek v novém sexy kabátku. Abramsův Trek je hodně jiný, přesto v sobě zachovává kouzlo původního díla a zároveň je schopný nalákat nové diváky, kteří trekkům nikdy moc neholdovali. Legenda je zpátky, silnější než kdy dřív! ()

JK-Stinger

Nový Star Trek, nové obsazení, nové příběhy, provázání s minulostí/budoucností. Rozhodně krok kupředu, nikdy předtím jsem na žádný ST nekoukal, kromě pár zachycených dílů některé z početných sérií v televizi, které mě nijak zvlášť nebraly. TOHLE však byla úplně jiná jízda a jestli má ST pokračovat dál v tomto stylu (a to jak ve filmové, nebo seriálové podobě), rozhodně má moji podporu a palce nahoru. Byl jsem tak unešen, že jsem se rozhodl doplnit si ST mezery shlédnutím alespoň filmových kousků. Po prvním a druhém filmu musím konstatovat, že jsem prakticky o nic nepřišel, kromě pochopení některých souvislostí se Star Trekem novým. Hodlám v tom pokračovat, ale tak nějak skrytě tuším, že na vrcholku pro mě zůstane právě tento Abramsův díl. Nové obsazení původní posádky se prostě povedlo na jedničku a nevím, koho z nich mám mít vůbec nejradši. ()

Echelon1

Prvý krát som tento film videl na PC, tam som to ale nevedel vychutnať na plno, ale dávali to v televízii a je to fakt paráda. Skvelé efekty, skvelá hudba (skvelá práca, Michael Giacchino), občas aj príjemný humor, sympatické postavy,...Proste veľmi príjemná a svižná oddychovka. Skutočne najlepšia na sobotný večer. ()

Atheas

No dlouho mne to moc nelákalo ale objevila se díra v tom na co koukat a celkem jsem to i přežil. Trošku to mělo nádech Hvězdné pěchoty ale do té to mělo samozřejmě daleko. Nicméně si myslím že tento fil je ztráta peněz a nevyužitého potenciálu. ()

Mrs.Bailey

Pro staré série Star Treku mám slabost a moc mě těší, jak dobře se na ně povedlo navázat. Najdeme tu všechny hlavní hrdiny Enterprise, kteří nepostrádají své typické rysy a humor. Tohle téma si zaslouží pořádné zpracování s pořádnými triky, i když staré retro z 60. let, to je prostě klasika. Též jsem se zaradovala při pohledu na starého dobrého Spocka - Leonarda Nimoye, jehož mladší podoba také rozhodně nezklamala, stejně jako nezklamalo celé herecké obsazení posádky. Pro fanoušky seriálu je to blaho :) ()

bolan

Jak už mi napověděla nechuť k Hvězdným válkám, ani se Star Trekem nebudeme kamarádi. Nejsem žádnej fanda těhle filmů, kde spolu fungují ve vzájemné symbióze lidi, robůtci a humanoidi se špičatýma ušima, zelenou kůží a bradavicema místo ksichtu. V podstatě se přiznám, Star Trek jsem nikdy neviděl ani jeden díl, takže souvislosti pro mě nula a jako samostatná jednotka to nefunguje. Buď pro mě ještě nedozrál na takové filmy čas a nebo jsem ho už dávno prosral. ()

Gagner

Akční triková podívaná jak má být, o to víc mám chuť zhlédnout všechny předchozí filmy. Jediné co mě rušilo, tak povaha hlavního hrdiny aneb Hana Sola či Indiana Jonese, která je v těchto filmech víc než častá :) ()

PanTumnus

nikdy jsem netušil že star trek může být i cool. j.j mě vyvedl z omylu. nový star trek je zkrátka naprosto geniálním novodobým blockbusterem za který se pan režisér, herci, tvůrci ani fanoušci, nemusejí stydět. u toho konce, jako fanoušek původní série, sem i ukápl slzu. P.S. chris pine je sexy! ()

M1k9

Velmi vyspělé a zkušené zpracování. Zároveň nové a svěží, s přídavkem neokoukaných herců. Všechny je chválím. Jen si tak říkám, opravdu všichni prahneme po tak velké porci akce? Neměla by zrovna ta naše generace zastavit a proniknout hlouběji (do vesmíru)? Kam to povede? Zatím jsme jen takoví sjížděči povrchů. 7.5/10 ()

Chipešek

Star Trek paradoxně selhává nejvíc v momentech, kdy se snaží pomrkávat na fanoušky starých (a co si budeme nalhávat, veskrze průměrných) Star Treků. Ale ve chvílích, kdy odbočí ze zavedené cestičky svých předchůdců, je to neskutečná jízda. A ještě jedna poznámka, chápu, že si Abrams, známý pro své hrátky se světlem, chce zachovat svůj režisérský rukopis, ale těch přeexponovaných záběrů a věčných "prasátek" v objektivu se člověk velice rychle přejí. Ještě 70% ()

Bivoy

Naprosto chápu, že tenhle film je určen jen pro vyvolené - fanoušky Star Treku, kteří viděli vše od prvních seriálových dílů, přes všechny ty filmy až po tenhle - a já jsem se jim jaksi vkradla do jejich svatyně a nemohla jsem, než se vysmívat jejich bohům. Jenže co může nezasvěcený dělat jiného, když už si ten film - možná jaksi omylem - pustí a má pocit, že je většina replik pronesena s ironií či sarkasmem a celý film je spíše fraškou než vážným dramatem, kterým by přece vesmírný boj měl být? Dějová linie filmu je navíc velice chatrná. Ono "náhodné" setkání na jakési ledové planetě, které bylo vlastně klíčovým momentem celého filmu, bylo - alespoň z pohledu neobeznámeného diváka - úplně nepravděpodobné a velice uměle vykonstruované. Herecké výkony pod těmi maskami moc nedokážu zhodnotit :-D ovšem vizuální efekty špičikové. Výsledné hodnocení *** Možná se jednou odhodlám shlédnout více startrekovských filmů a přehodnotím to. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra