Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

akisha

První díl byl fajne, druhej příšernej, a třetí je světe div se opět fajne. I když úplně jinak než prvorozenej RE. Z prostředí laboratoří a modrejch zářivek přímo do zombíky zamořený pouště. Konečně zase nějaký ty zajímavý postavy, dobře, že se vrátil charizmaťák Fehr. Možná až na trochu slabší závěr s nijak povedeným monstrem je RE: Zánik odsýpající béčko plný fajn nápadů (vrány) a Milla je zas o nějakou tu superschopnost lepší. Ale přece jen si neodpustím jedno rejpnutí: opravdu je nutný montovat do absolutně KAŽDÝHO zombie filmu pokousání nějaký kladný postavy, její nepovšimnutou proměnu a potom to "obrovský" překvapení, když se vám kamarád, který už pár dní žloutne, popřípadě modrá a má fialový kruhy pod očima a loupe se z něj maso, pokusí ukousnout ucho? ()

Falko

Mne sa to celkom pacilo, skor som podla traileru ocakaval väcsiu blbost, ale naopak film ma prekvapil. Hru nepoznam, takze nemozem porovnavat, lakaciek bolo viac nez dost, ale to samozrejme zavisi aj od zvukoveho vybavenia. Film som videl v kine s hlasnym THX zvukom, takze asi to urobilo svoje. ()

Nevka

Konečně! S radostí můžu udělit pět plně zasloužených hvězdiček a to hned diky fůře báječných faktorů filmu. Hned mezi prvními bych vyzvedl to, že se do filmu připojily dvě skvělé herečky a byla radost se na ně dívat. Za druhé se mi líbil nápad s havrany, protože ten byl úplně úchvatný a povraždil tam docela dost lidí. Pak skvělé pískem zasypané Las Vegas, kde nechyběl výborný souboj (i když jsem nechápal, kde se v té plechové bedně vzalo tolik odporných a zákeřných zombíků). Další skvělé scény byly se zombíky kolem plotu ohraničujícího něco jako nový úl, kde se vytvářely klony a dělali testy. A nechyběl tomu ani epochální konec ve kterém sice bohužel zemřel Carlos Oliviera. Jinak však skvělý výbuch a úžasná bitva se zmutovaným doktorem, který měl mimochodem velice praktické ruce. Akce tomu v žádném případě nechyběla a zombíci nyní +havrani zase skvěle (nesmím ovšem zapomenout na ten milí gladiátorský zápas s dobrmany), bylo to všechno skvělé a já konečně dávám svých vytoužených pět hvězdiček! ()

castor

Navždy béčkovitý Paul W.S. Anderson by se možná mohl něco přiučit. V jeho nedávných kouscích se totiž hojně objevovaly momenty, které se jakoby omylem dostaly na filmové plátno. Ve třetím pokračování ale přišel i třetí režisér (nadstandard odvádí v detailně efektní akci) a s heslem do třetice všeho dobrého se zřejmě začalo blýskat na lepší zombie časy. První výhodou je určitě výběr exteriérových lokací. Filmově ne často využívané pustiny á la Šílený Max nebo van Dammeovský Cyborg postapokalyptické atmosféře spolehlivě svědčí. Bez zbytečných odboček o viru, který se katastrofálně rozšířil do světa a Ameriku proměnil v nekonečné písečné pláně, se rozjede první akce a slušivé tempo a přímý tah na branku si trojka zachová až do konce. Kočovnou skupinku přeživších tak doplní sličná Alice s úchvatnými podvazky a efektní likvidace zombií může směle začít. Škodí jí jen nutná porce řečí hlavounů korporace Umbrella, pitomoučké dialogy nebo mírně chaotický střih. Vše se dá ale odpustit, kdykoliv se na plátně objeví kopající Milla Jovovich nebo okouzlující Ali Larter. ()

viperblade

Ale no ták, POMO, každá nemůže býti Pamelou.. :-D. Ale teď k filmu..NÁŘEZ! Tvůrci si uvědomily chybu předchozího dílu a teď my, jakožto diváci, jsme se dočkali satisfakce v podobě Extinction. Lekačky přesně tam, kde jsou, mají být, což znamená že fungují. Ali Larter (Niki/Jessica z Heroes) více než zdatně sekunduje Mille a o této herečce jistě ještě uslyšíme. A Milla? Dle mého nezklamala a odvedla svou práci dokonale, a proto doufám že otevřený konec, (který byl skutečně zajímavý), znamená, že se můžeme těšit na ještě lepší díl! Hned po jedničce nejlepší Resident Evil. ()

Don Jebal

Rozpočet: 45 000 000 $ Otvárací Víkend: 23 678 580 $ (v 2 828 Kinách) Tržby USA: 50 648 679 $ Tržby Celosvetovo:147 717 833 $ ()

MM_Ramone

Dovolím si tvrdiť, že Resident Evil 3 je najlepším dielom celej série. To sa stáva zriedkavo, aby pokračovanie predčilo predchádzajúce diely. Mne osobne sa i jednička celkom pozdávala (***), kdežto dvojka bola hodne slabá (**). Trojka je veľmi dobre natočená, má zaujímavý scenár, v ktorom vidím skrytý odkaz na legendárny Mad Max, dobrí herci, skvelé efekty, plno zombíkov... I keď mne skôr sedia menej akčné zombie horrory. No rešpektujem fakt, že tento film vychádza z video hry a preto k nemu tá akčnosť iste patrí. **** ()

Niktorius

Suchost hraničící s absolutní vyprahlostí - to jsou slova ve zkratce charakterizující očekávané pokračování Resident Evilu a vězte, že to neříkám jen kvůli Mad Maxovskému prostředí, do něhož zombíci i božská Milla ve třetím díle přesedlali. Andersonův scénář již není až tolik lobotomický jako v předešlé Apokalypse, i tak však úpím nad jeho obsahovou prázdnotou a minimálním tahem na bránu, potažmo diváka lačnícího po hororové řežbě. I veterán Russell Mulcahy odvádí svou režisérskou práci viditelně lépe než Alexander Wiit (který z předešlého dílu udělal nepřehledný onanistický chaos), ale výsledek je naprosto rutinní a značně omšelý. Ve filmu není přítomna jedina svěží, nedejbože inovativní scéna, veškeré postupy jsou odkoukané z jiných filmů a jak známo, kopie většinou nedosahují vybroušenosti originálů. Resident Evil: Zánik patří do bohužel početné rodiny sequelů, jež pro svou vlastní sérii nemají takřka žádný význam, neboť se v nich prakticky vůbec nic nestane. Jejich úkolem je jen držet fanoušky ve stavu nadrženosti na další pokračování a tahat z nich další a další peníze. Mám snad jásat nad skutečností, že je na kost vysužené nezáživné béčko přeci jen lepší, nežli splášková říčka, zastoupená Apokalypsou? ()

Spooner

První díl docela ušel, druhej nenávidím a trojka je pro mě jedinej důvod, proč měla tahle série vzniknout.Konečně jsme se totiž dočkali řemeslně slušné zvládnuté podívané s vynikající akcí (přiblížení ke hře už ani nešlo očekávat). Russell Mulcahy se s tim popral vážně dobře, i když scénář je pořád béčkovej a Milla už se asi nenaučí hrát. Tady jí to ale slušně běhá a střílí, takže je v pohodě. Navíc má dobrý parťáky. Oder Fehr je pořád stejnej drsňák jako v Mumii a Ali Larter je taky fajn. Zkrátka dost slušný (možná) zakončení jinak zbytečné série. Ale kdyby čtyřku točil zase Mulcahy, tak bych se jí určitě nebránil. ()

2Pac

Vo filme je kopa chcipakov...len skoda, ze chcipnuti boli asi aj vsetci ostatni, co sa na RE3 podielali...Pribeh je plochy ako Milla a az na zopar efektnych eutanazii holohlavych skretov z Pana prstenov oblecenych v monterkach, som sa unudil takmer k smrti... ()

Wacoslav1

No vida, tak po apokalypse následuje zánik? Ale ne zas tak hrozný to nebude. ba naopak vyklubal se z toho jediný díl série při kterém jsem se nestyděl, že se na něj dívám, ale pořád žádnej hit.50% ()

petero

Možno to nie je také cool ako Andersonova jednotka ani také akčné ako Wittova dvojka ale konečne to má tú správnu atmosféru odkazujúcu na hru a je to aj pekne napínavé. Hneď som si spomenul aké to bolo pri hre keď sa pomaličky otvárali dvere a s napätím som čakal čo je za nimi. Zlatíčka dobermani sa vrátili, vrany sú tiež parádne, zombíci sú konečne ako som si prestavoval a vôbec mi nevadilo že to nie sú len kymácajúce sa zdochliny ale dravé rýchle monštrá, a záverečná príšera mi tiež prišla podarená (veď ani v dvojke proti Nemesis som nemal výhrady). Takže ďalej tu máme charizmatického záporáka Dr. Isaacsa, stále tu je všemocná organizácia Umbrella, ktorá zostáva i naďalej zahalená poriadnym rúškom tajomstva a ako vidno ešte pre nás prichystá kopu prekvapení a Milla Jovovich je kategória sama o sebe. Bez nej si už žiadneho Residenta neviem predstaviť. Andersonov scenár netreba brať príliš vážne, ja ho absolútne kvitujem a dúfam že ostane scenáristom i ďalších pokračovaní. Čo ma trošku zarazilo boli Alicine výkopy ktoré my prišli trošku divne zostrihané ale stále je to pokrok oproti neprehľadnej dvojke a len malá chybička na kráse. Nie často sa stáva že tretia časť je najpodarenejšia. ()

Mahalik

Po Route 66 pobíhají zombies, Vegas je pod pískem, havrani mají oči jako lízátka a Milla se probouzí ze zimního spánku. Aby nakopala zadky. Všem. Po celém světě je vedro, které cítite i vy za zátylkem a aby toho nebylo málo, tak na Aljašce je blaze. Ano, Alice se svou početnou partou "výletníků" tentokráte jede za nadějí. Za životem. Nejdřív si ale musí vyřídit nezaplacené účty s ohavným mistrem, jehož jediným posláním je odzombíkovat zombíky a nastalolit na zeměkouli mír a klidnou harmonii__ Bu-bu Resident Evil po třetí. U mě poprvé. Protože chci jet v celé trilogii pozpátku (po vzoru Terminátora), musel jsem přetrpět počáteční flashbacky, které mi vůbec nic neříkali (má vina). Ovšem pak už nic nebránilo v béčkové jízdě za krví... Nu, musím konstatovat, že po HOTD (jenž jsem viděl nedávno) je sledování pořádných nemrtvých pastva pro oči a uši. Čili praporkama zamávati, už jen díky tomu strachu z nich. Ovšem po geniálním *shock* úvodu přichází bezbřehá nuda, kterou si proklestíte jedině tím, že se budete kochat krajinou (vlastně jen písečnýma dunama). Od útoku havranů se ale vše dostane do správných kolejí a bitka může začít.: Milla jančí jako umanutá a její detailní záběry na rozšířenou sítnici, dávají znát, že svůj herecký um neztratila ani po děsivém Ultraviolet. Džojntový konec zvedne láskyplně obočí radostí, ale ten fakt, že jste se více než hojně nudili, dává za pravdu všem, kteří dali Zániku za tři. Zlatej průměr.... ()

Reiniš

Rozhodně lepší jak dvojka a o něco slabší než jednička (kterou jsem si oblíbil). Mulcahy dovedl sérii do zdárného konce (?) a jeho film sráží k zemi pouze Andersonův nesmyslný scénář, který opět neviděl logiku ani z rychlíku. Milla se pro tuhle roli snad narodila a navíc jí tu skvěle doplňuje moje oblíbená seriálová kočka Ali Larter, jejíž úloha v příběhu ale ve výsledku vyzní na prázdno. Po technické stránce nemám Zániku, co vyčíst a musím vyzdvihnout i skvělou práci maskérů, protože ty zombies byly fakt cool. Nakonec jen doufám, že tvůrci budou mít trochu soudnost a dalšího RE se už nedočkáme. Sice se na to pořád dobře kouká, ale tři hvězdy takový kravině stačí. ()

Xmilden

Třetí díl ze série na mě působí nejvyzrálejším dojmem, skloubí se zde vize (celý svět napaden, z planety se stala nehostiná pustina) s bombastickými akčními scénami (napadení havrany, zombie v Las Vegas). Záporák více než slušný přichystá nejedno překvapení. Místy film sice připomíná Mad Maxe, ale promíjím. Russell Mulcahy dokázal natočit svůj nejlepší film po Highlanderovi. 70% ()

Divočák

Poctivé béčko, které ovšem svou béčkovitost rozhodně nebere jako handicap, ale naopak ji staví jako svou největší přednost. Musím sice přiznat, že jsem čekal asi trochu hustší kaši - takhle všechno od scénáře až po souboje připomíná spíš rozředěnou krupici ze školní jídelny... ale na druhou stranu, přiznejte se, kdo jste právě tuhle krupici neměli z celé jídelny nejradši? Největším plusem filmu je rozhodně silná vrstva kakaa v podobě svižné a efektní Mulcahyho režie. Toho naštěstí Anderson zastihnul ve výborné formě a nejspíš mu do toho ani moc nekecal, takže to má atmosféru i grády a nikdo tam nenosí růžovou péřovou bundu. Mohl bych sice vytýkat málo soubojů, tupého záporáka (ale díky za něj, když si vzpomenu na Nemesis) a já nevím co všechno, ale dělat to nehodlám, protože jsem se celkem dobře bavil a to je přece to hlavní. P.S. Škoda jen, že si Mulcahy neprotlačil nějakou šťavnatou roličku pro Christophera Lamberta. Takový doktor Isaacs by pro něj byl jako stvořený. 3,5*. ()

lesumir

Už potřetí máme možnost vidět Alici v akci a už potřetí to nedopadlo zrovna nejlépe. Osobně jsem čekal hollywoodskou jednohubku, u které prostě vypnu, a ne zaprášenou (doslova) slátaninu úplně všeho, místy mi to připadalo jako Animal Planet (psi, ptáci, poslední souboj mezi alfa samcem a alfa samicí :))), trochu to byl Counter Strike, Transformers, Matrix a sousta předobrazů. Ale oproti tomu to mělo opravdu laciné efekty a triky. Děj nebyl až tak nudný, ale o to více předvídatelný a plný hovadin. Přijde mi to, jak kdyby si pan režisér neuměl poradit a nevěděl, co má do těch 87 minut dostat, často prázdné. Scénář nepropracovaný, plochý. Když přejdu k výkonům, tak zase Jovovich průměr, celý konvoj taktéž a nejhorší byl samozřejmě záporák. Tuctový a jeho chapadla připomínající robertky byly tou největší stupiditou. Krásná jedna hvězdička :D ()

kinej

Tento film nemá nic, z toho co by mít měl. Na to aby byl dobrým hororem mu chybí jakékoliv napětí, na to aby byl akčním filmem, jsou tyto sekvence velice špatné. To jak Milla Jovovich kosí zombíky totiž působí tak kostrbatě a nereálně, že je to moc i na to, abych se tomu mohl vysmát. Jak už to tak u pokračování bývá, mají sestupnou tendenci, s tím, že zde byl už první díl špatný. Výsledkem je nepodařená trilogie, přičemž ani u jednoho dílu nechápu smysl existence jeho pokračování. ()

Hrabka

Asi nejlepší díl série, i když těžko porovnávat, jednička byla dost odlišná. Opravdu milé překvapení. Po provařené dvojce tento díl nabízí výbornou postapo/zombie podívanou. Akční jízda od začátku až do konce, výtečné scény v poušti a Milla je coolovější než kdykoli předtím. Podzemní finále mi sice moc nesedlo, ale jinak mě film hodně bavil. 80% ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)