Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Hunter2222

Pre mňa je tretia časť trilógie o niečo slabšia ako predchádzajúce diely. Síce je tu vynikajúce prostredie púšte, ale príde mi nevyužité. K tomu je tento diel už apokalyptický, čo síce mám rád, ale tiež to nie je nejako dobre zobrazené. Oceňujem nápad s vranami, no posledné (a jediné) monštrum ma veľmi nenadchlo. Mohlo byť viac prepracované. Tento diel má, ale najhaluznejší koniec zo všetkých. Teším sa na ďalší diel. ()

Bachy

Sakra, je toto možné? Mám v držce údiv. Třetí Resident Evil je dobrý, vlastně dokonce výborný film. A to nejen ve srovnání s odpadovou částí dvě, či šedivě nudnou částí jedna. Dočkal jsem se opravdu napínavých scén, naprosto úchvatného prostředí a konečně stylově sekající super Milly. Možná je hlavní příčinou ten vizuál, který tentokráte opravdu okouzlí, ale spíš je bod zlomu v šikovnosti režiséra. Dialogy fungují, zajímají mě i jiné postavy než jen kopavá Milla a jsem zvědav na konec. Dobrá, pořád ještě si tvůrci mohli odpustit velkého Big Bosse na závěr. Opravdu není cílem zombie zabíjačky dospět k finální maxi obludě. Na druhou stranu, dlouho neotravovala a setkání Milly s pokusy alá Vetřelec 4 vrátilo Resident Evilu lesk. Tedy spíše poprvé lesk v sérii spatřen. Chválím a jsem moc mile překvapen. ()

Claw

Toto je naprostý brak!! Škoda, že celou tuhle retardovanou sérii neuzavřel. Film je absolutně o ničem, snad 2/3 filmu se nic neděje, dvě větší akce, které jsou navíc klasicky "moderně" nechutně sestříhané, takže nevidíme, co se vlastně děje. Útoky zombíků jsou trapné, v podstatě jakákoliv absecne gore a napětí, naprosto trapný a ubohý výkon Milly Jovovich (kterou mám jinak docela rád) atd., atd. Jakýsi mix videoherní předlohy, postapokalyptického Mad Maxe a všeho, co tvůrcům přišlo pod ruku z desítek mnohem lepších "zombies filmů", zejména Romerovek. Opravdu slabota a nuda pro puberťáky... Dokonce ani ty kozy tentokrát neukázala... prostě hrůza... /30%/ ()

Chrustyn

Čekal jsem bezmozkovou akční zábavu a dostalo se mi akorát nudné podívané se špatnými triky, nudnou akcí a špatnými herci. ()

iamek

Všechny tři díly Resident Evil jsou poměrně slušné béčka u kterých se člověk odreaguje. Třetí díl Resident Evil se mi zdá nejlepší vzhledem k atraktivnímu prostředí a hlavně je zde více krve a násilí. Jsem žvědavý co uvidíme v dalším díle. ()

klerik

Slušná jazda. Síce plná obohratých nápadov, občas doslovných citácií a s príliš jdnoduchou zápletkou. Po katastrofálnej dvojke sú tu však poriadne akcie a zombíci sú konečne trochu nebezpečnejší (len je trochu nelogické, že zrazu vedia behať). Priemerný film, ktorý dokáže potešiť... ()

Lenny.M

Jeden z těch lepších dílů, nicméně taky žádná sláva. Dřív se mi tento díl líbil asi nejvíc, teď jsem měla co dělat abych ho dokoukala. Zombie fakt hrozní, prostředí mě moc nebavilo..Jen pár dobrých akčních scén..Hold všechny ty RE filmy jsou max. 3*.. ()

korbitch22

Slušné béčko,které celkem pobaví a rozširuje prímovou ságu Residentu.Prostředí světa je dobře apokalyptické a zrůďák nakonec zdařile povedený. 2.10.2012 po shlédnutí pátého dílu musim o 1* nahoru. ()

Yardak

Slušný scénář od Andersona. Třetí díl se vyrovnává v kvalitě prvnímu a určitě překvapil některými scény - havrani, Las Vegas s nádhernými památkami. Škoda, že Linden Ashby nedostal větší roli. 65 %. ()

BMW12

Asi zatím nejzábavnější díl série. Milla Jovovich už zde předvádí přesně to, co od ní očekáváme. Mačetama kosí jednoho zombíka za druhým. Také mi hodně sedlo prostředí filmu, apokalyptický svět, kde skoro nikdo nepřežil a hrstka přeživších se snaží přežít, to mi prostě sedne. Jinak nejlepší scéna z filmu rozhodně ta s havrany. ()

honajz

Výprava a nějaké ty triky ušly, ale jinak bída. Klasické postapo s atributy cesty, rodiny a samozřejmě nějakých těch zombie. Solidně odvedené řemeslo, nic víc. ()

eraserhead666

Konečně trochu oplácaná Milla, božská Ali, nějaká (stejně sladká) americká verze Lucky Vondráčkové a Oded Fehr. No, neberte to. Třetí Resident Evil mám z prvních tří nejradši a považuji za nejpovedenější hned z několika důvodů. Na rozdíl od předchozích dvou se vůbec o nic nesnaží. Je stejně jednoduchý, stejně prostý, stejně přímočarý, ale jelikož se nesnaží být něčím více, než je, tak to prostě funguje. Stejně tak na rozdíl od předchozích dvou, to je konečně hlavně o zombie (a já měl vždycky za to, že o tom RE je). Ten dvojkově mad maxovský postapo háv tomu docela sedí. Prostě parádní akční oddechovka s pár dobrými kousky (nakažení ptáci, pamatující a myslící zombie), hezkými holkami, zástupem zombie a spoustou akce. To to nešlo hned? ()

SOLOM.

Ani jsem se nenadál a je přede mnou třetí díl této série. Podle mnohých nejlepší díl ze všech. No to určitě…Nevím podle čeho tak lidé usuzují, ale já v tom vidím jen další průměrnou záležitost, která navíc z hlavní hrdinky udělá téměř nezničitelný kolos, který poroučí „větru – dešti“ a doteď se divím, že po ní nesáhl Marvel do některé ze svých novodobých kokotin, co teď zaplavují kina. Njn Alice není komiksová postavička…Akce je tu sice dost, což je hlavní ozdobou této série, ale jinak v tom žádný „boom“ oproti oběma předchozím dílům nevidím. Akorát ta změna prostředí a styl ala Šílený Max. Alespoň ani zde nezapomněli na pořádnou nemrtvých a hlavně mrtvých… Byl jsem rád, že jsem tu opět narazil na několik známých tváří L.J – Olivera, ale pěkně mě namíchlo, že se ani slůvkem nezmínili o Jill a malé Angie. Když už s nimi Anderson ve svém scénáři nepočítal, mohl to provést alespoň ve formě dialogů. Jejich osud je tedy neznámý, za to se zde objeví jiné postavy z herní série Residen Evil. Claire Redfield v ní rovněž sehrála důležitou roli, stejně jako záporák Albert Wesker – ten zde byl však značně nevyužitý. Samozřejmě nesmí chybět ani zmutování psi a v tomto díle doje i na nakažené ptáky. Jejich digitální zjev mi však příliš velkou radost neudělal, ale útok na autobus se docela povedl. Ani tentokrát jsem se však nemohl zbavit dojmu, že Anderson je prostě ocas, který ač dokáže zplodit alespoň částečně zajímavé scénáře, neumí prostě vymyslet pořádný závěr, který by mě dokázal naprosto odbourat a vždy se uchýlí k nějaké kokotině. Takto to proběhlo u všech tří dílů, kdy mě jejich závěry docela dost zklamali. 50% ()

Jenda

Takový slabý odvárek jedničky a druhého šíleného maxe:) plný, vtipných hloupostí. Čekejte čtyřku:))) ()

Necrotongue

Předchozí dva díly mě bavily hlavně díky tomu,že vycházely z původní hry,ale sázely především na originalitu,třetí díl je takovým mixem mezi zombie filmy a soft verzí Bojovníka silnic,přibylo heroických a hlavně heroinských činů i patetických projevů,což je škoda,protože se z námětu dalo vytěžit mnohem více,takto film vyznívá jen jako slabší průměr a třetí hvězdičku mu dávám jen ze setrvačnosti. ()

ARI50

Už není nic a nikdo a tak nezbývá než se touhle prach pustou bez života zemi prodírat a hledat vše důležité než zombie opět vylezou na povrch. Příběh nás vezme hlouběji a to je super a dodá nám plno nových informaci takže opět jenom skvěle. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)