• zlabus
  ***

  Hodně zhuštěná, částečně osekaná (kdybych nečetl předlohu a neviděl čtyři další různé adaptace, tak bych se v ději a motivaci postav asi trochu ztrácet) a poněkud poupravená adaptace literární klasiky, která ovšem, narozdíl od některých jiných zpracování, ponechává kostru příběhu předlohy nedotčenou, což je ohromné pozivitum. Navíc se jedná o poměrně roztomilou starosvětskou podívanou, na které se sice už poněkud podepsal zub času, ale pořád zvládne příjemně bavit a navíc má opět skvělého Vincenta Price. 70%(21.11.2014)

 • burina
  ***

  Skvele obsadená ale trochu nudná adaptácia Dumasovho románu. Gene Kelly je skvelý muzikálový herec a mám ho veľmi rada ale do tohto filmu sa mi veľmi nehodil. Pri každom šermiarskom súbojí som mala pocit, že sa roztancuje a začne spievať. :-) Všetky nedostatky ale vynahradí Vincent Price ako kardinál Richelieu.(10.11.2008)

 • Babous
  ****

  Výpravné technicolorové dobrodružství do časů mušketýrů, zlotřilých kardinálů a proradných šlechtičen. Funguje to výborně - výborné obsazení (Gene Kelly, Lana Turner, Vincent Price i mladička Angela Lansbury), úžasné akrobatické výkony při šermířských soubojích a extravagantní kulisy, jaké dokázal jenom Hollywood ve své zlaté éře. Bavilo mě to!(8.1.2015)

 • KarKulA
  ****

  Trochu mě překvapilo místní hodnocení, protože mě se ve finále todle zpracování mušketýrů docela líbilo. Nicméně musím přiznat, že jsem k němu zprvu přistupovala se značnou nedůvěrou a hlavním důvodem proč jsem si ho pustila byla spíše jenom čirá zvědavost vidět Van Helfina jako Athose, Lanu Turner jako Lady de Winter a Vincenta Price v roli kardinála Richelieu. Každopádně se pro mě konalo docela příjemné překvapení, hlavně v případě Gene Kellyho. Gene sice opravdu žádný šermíř není (Flynna nebo Powera skutečně nečekejte), ale role D'Atagnana mu docela sedla, a jeho plácání kordem se ztratilo v docela povedené a atraktivní choreografii soubojů. Jsou tam sice i pomalejší plonková místa, ale jinak to má docela švih, nechybí humorná nadsázka a Price je jako Richelieu dokonalý.(18.6.2011)

 • liquido26
  ****

  K přečtení románu jsem se bohužel ještě nedostal, ale toto je již několikátá adaptace, kterou jsem viděl a nemyslím si, že by byla zase tak špatná, jak by mohlo zdejší hodnocení napovídat. __ No mohlo to být trochu výpravnější, mohlo to být trochu kratší, místy to nemělo takový spád a švih, jaký by dobrodružný film mít měl, ale jinak to byla velice příjemná zábavná podívaná. Gene Kelly se do role D'Artagnana docela hodil (i když mnohem radši bych tam viděl Errola Flynna), ale nejzásadnější postavou je samozřejmě Kardinál Richelieu v podání Vincenta Price. Nenapadá mě herec, který by se na tuhle roli hodil líp. V roli ďábelského předsedy vlády, který ovládá celou Francii místo krále podává další ze svých nezapomenutelných výkonů a tenhle film stojí za to vidět už jenom kvůli němu.(19.8.2010)

 • - Na nátlak církve studio MGM vymazalo z filmu téměř všechny stopy po tom, že by Richelieu byl kardinálem a představitelem církve a ve scénáři se o něm hovoří pouze jako o ministerském předsedovi. V ostatních filmových adaptacích tohoto příběhu - před tím ani potom - k takovéto změně již nikdy nedošlo. (liquido26)

 • - Angela Lansbury se cítila příliš mladá pro roli královny a přála ztvárnit postavu Milady de Winter. (liquido26)

 • - Ian Keith, který ztvárnil Rocheforta, si stejnou postavu zahrál již ve dřivější filmové verzi Tři Mušketýři (1935). (liquido26)