Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý D'Artagnan přijíždí z Gaskoňska do Paříže, aby si splnil svůj sen a stal se členem gardy královských mušketýrů. V Paříži se seznámí a posléze i spřátelí se slavnými šermíři Athosem, Porthosem a Aramisem, zamiluje se do krásné Constance a zaplete do intrik francouzského ministerského předsedy, kardinála Richelieu. V první barevné adaptaci Dumasova dobrodružného románu Tři mušketýři se nám v hlavních rolích představují, převážně muzikálový herec, Gene Kelly v roli D'Artagnana, Lana Turner jako nebezpečná Milady de Winter a Vincent Price coby ďábelský kardinál Richelieu. (liquido26)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

burina 

všechny recenze uživatele

Skvele obsadená ale trochu nudná adaptácia Dumasovho románu. Gene Kelly je skvelý muzikálový herec a mám ho veľmi rada ale do tohto filmu sa mi veľmi nehodil. Pri každom šermiarskom súbojí som mala pocit, že sa roztancuje a začne spievať. :-) Všetky nedostatky ale vynahradí Vincent Price ako kardinál Richelieu. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

K přečtení románu jsem se bohužel ještě nedostal, ale toto je již několikátá adaptace, kterou jsem viděl a nemyslím si, že by byla zase tak špatná, jak by mohlo zdejší hodnocení napovídat. __ No mohlo to být trochu výpravnější, mohlo to být trochu kratší, místy to nemělo takový spád a švih, jaký by dobrodružný film mít měl, ale jinak to byla velice příjemná zábavná podívaná. Gene Kelly se do role D'Artagnana docela hodil (i když mnohem radši bych tam viděl Errola Flynna), ale nejzásadnější postavou je samozřejmě Kardinál Richelieu v podání Vincenta Price. Nenapadá mě herec, který by se na tuhle roli hodil líp. V roli ďábelského předsedy vlády, který ovládá celou Francii místo krále podává další ze svých nezapomenutelných výkonů a tenhle film stojí za to vidět už jenom kvůli němu. ()

Reklama

zlabus 

všechny recenze uživatele

Hodně zhuštěná, částečně osekaná (kdybych nečetl předlohu a neviděl čtyři další různé adaptace, tak bych se v ději a motivaci postav asi trochu ztrácet) a poněkud poupravená adaptace literární klasiky, která ovšem, narozdíl od některých jiných zpracování, ponechává kostru příběhu předlohy nedotčenou, což je ohromné pozivitum. Navíc se jedná o poměrně roztomilou starosvětskou podívanou, na které se sice už poněkud podepsal zub času, ale pořád zvládne příjemně bavit a navíc má opět skvělého Vincenta Price. 70% ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Klasická farebná štúdiovka MGM, ale niekoľko scén sa odohráva aj v exteriéri, kde si pochvalu zaslúži hlavne akčná kamera. Ale je jasné, že tu sa chceli v MGM pochváliť hlavne farebným vizuálom. Celý príbeh i konanie postáv je brané s veľkým nadhľadom a trochou teatrálneho humoru, ale práve to dodáva tomuto filmu svižnosť a určitú atraktívnosť. Šermiarskych súbojov je viac, ale zaujmä niečo iné, a to akrobatická equilibristika hercov, či skôr kaskadérov, sťaby také cirkusové číslo. Price v klasickej zápornej roli je neprehliadnuteľný, aj keď nedostáva na moje počudovanie až toľko priestoru. Už to len skrátiť, pretože napriek svoje celkovej svižnosti v niektorých pasážach nudí a zmieniť názov na Dobrodružstvá D'Artagnana a jeho troch companeros. ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Výpravné technicolorové dobrodružství do časů mušketýrů, zlotřilých kardinálů a proradných šlechtičen. Funguje to výborně - výborné obsazení (Gene Kelly, Lana Turner, Vincent Price i mladička Angela Lansbury), úžasné akrobatické výkony při šermířských soubojích a extravagantní kulisy, jaké dokázal jenom Hollywood ve své zlaté éře. Bavilo mě to! ()

Galerie (33)

Zajímavosti (10)

  • Ian Keith, který ztvárnil Rocheforta, si stejnou postavu zahrál již ve dřivější filmové verzi Tři Mušketýři (1935). (liquido26)
  • Angela Lansbury se cítila příliš mladá pro roli královny a přála ztvárnit postavu Milady de Winter. (liquido26)

Reklama

Reklama