Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

GOREGASM

Cronenberg se pohybuje v ruskou vodkou nasáklém Londýně s velkým citem, přesto mnohdy tuhne krev v žilách (a to nejen několika postavám), v prvé řadě díky pečlivě udržované ruské auře, která celou story pevně drží pohromadě, ale hlavně díky fantastickým hercům, kde logicky vyčnívá Viggo "Arogornič" Mortensen, který si svého málomluvného undertakera under cover nejen užívá, ale prodává ho zatraceně nezapomenutelným způsobem. Jestli čekáte řízný thriller, přehoďte v hlavě výhybku a těšte se na kulturně zabarvené a drsné drama z kruhů ruských bohatýrů (čti kriminálníků). 90% ()

Evander

Možná trochu nenápadný, ale o to lepší film. Jednoduchá, ale téměř k dokonalosti dotažená zápletka, dynamický děj, skvělé výkony hlavních postav a mnoho dalšího to jsou Východní přísliby. Obzvláště Viggo Mortensen se ukázal ve skvělém světle. 80% ()

anatheman

Velmi dobrý film, který se prakticky řídí heslem, že v jednoduchosti je síla. Díky tomu je velice přehledným a snadno vtáhne do děje. Současně uspokojivá je i psychologie hlavních postav. Možná si pouze myslím, že stopáž mohla být o trochu delší. Hlavně tedy u závěru, který se mi zdál docela utnutý, respektive smrsknutý. Něco mu zkrátka chybělo. Každopádně se jedná o zajímavý snímek, u něhož jsou 4 hvězdičky zcela adekvátními. ()

Soul

Krom možná až příliš otevřeného (neuzavřeného) závěru nemám nic, co bych vytknul. Nicméně režisér má dost živné půdy na možné volné navázání příběhu. Herecký výkon Viggo Mortensena byl jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. ()

Petrushka5

Nemám ráda Dějiny násilí, celé je to jedna vleklá nuda, ale Východní přísliby jsem chtěla vidět od samého začátku. A nezklamalo to. Scény z kterých mrazích (ano, již zmíněný saunový boj), ale i zde se kino smálo, když mu zapíchnul nůž do oka (možná jsem seděla jen u špatných lidí a ostatním to směšné nepřipadalo). Slabé povahy by se měly tomu snímku obloukem vyhnout. Děj není nijak nejsilnější stránkou tohoto příběhu, ale je mnohem více propracovanější než u již zmíněných Dějin. Nejsilnějším článkem filmu je Viggo - konečně dostal roli, kterou si jeho talent zaslouží. Věříte mu všechno, působí strašně nebezpečně, cynicky a přesto víte, že tu není od toho, aby vám ublížil. Naomi se vytrácí, je zde, ale vy ji skoro nesledujete, jste uhranutý Nikolajem. Závěr byl velmi utnutý. Chtěla jsem vidět další a další Viggův výraz, ale bohužel. Či bohudík? Doporučuji! ()

Cruchot

V tomhle filmu není tolik důležité "co", ale "jak". Po obsahové stránce nic převratného (příběh napsaný jen tak na papíře nebo ostatně třeba i jen nahoře u infa k filmu nezní nijak zvlášť zajímavě), ale po formální stránce je to jednoznačně lahůdka. Celý příběh je vyprávěn s naprostou bravurou a přehledem a každá scéna má své místo a hlavně náboj a vnitřní energii. Napsat, že herecké výkony všech zúčastněných jsou skvělé, dostatečně nevystihuje, co herci na plátně předvádějí. Naomi Watts je snad skutečně film od filmu krásnější (jak už tady někdo v nějakém komentáři podotknul) a role jí sedne, ale nejvíc zaujme jednoznačně Viggo Mortensen, který cedí jednu hlášku lepší než druhou a charizma z něj cáká na všechny strany (a jako bonus pro dámy je tu nezapomenutelná scéna v sauně). Uhrančivý Armin Mueller-Stahl je rovněž muž na svém místě, prostě "kmotr" jak se patří a z jeho očí jde strach, i když se na vás usmívá. Zajímavá je také poněkud tragikomická a vícevrstevná postava jeho filmového syna Vincenta Cassela, ostatní více méně jen přihrávají této ústřední čtveřici. Celkově hodně nadprůměrný film, kterému nakonec přec jen strhávám * za jistou předvídatelnost a závěr. Pro mě nejlepší film Davida Cronenberga. ()

Melly.pro

No, mě se tohle líbilo fakt moc, i když bych teda čekal úplnější konec. Kdo by to řek, ze Viggo dokáže takhle přesvědčivě zahrát chladnokrevnýho rusáka s i docela přesvědčivym přízvukem. Celkově podívaná hodně slušná, ze zajímavého prostředí ruské mafie. ()

Afterpoe

Cronenberg má problém, že jsou jeho filmy přijímány dost kontroverzně. A proto v tom udělám guláš a okořením pouze třemi zrnky hodnocení. Vyústění Příslibů mě strašně zklamalo a občasná táhlost a pommmalost taky. Na mých smyslech Přísliby negradovaly tak, jak jsem očekával.-( -ovšem, to je tak obecně problémem Cronenbergových filmů - gradace; někdy to od něj beru a jindy zase ne e. ()

charmin

Nezostáva mi nič iné, ako dať filmu plých 5*. Aj keď pre niekoho možno príliš kruté, no stále reálne. Naomi Watts ako naivná Angličanka, Viggo Mortensen šarmantný a s úžasným ruským prízvukom:)Dej bol prepletený anglickou rodinou, ruskou smotánkou, takisto ako ruským podpriemerom - čo bola však dokonalá kompenzácia. Sauna scéna bola však niečím, čo som už dlho nevidela, takže ďalšie plus. Pomimo toho som očakávala nejaký typický komerčno-americký záver, no určite nie Vigga v kresle s cigarou. Námet skvelý, návrhy na Oscara a pod. ceny oprávnené a zážitok istý. ()

Yojimbo

Skvělé atmosférické drama, v kterém je excelentní výkon Vigga Mortensena podpořen dalšími výbornými herci. Vlastně je tento snímek méně mrazivý, než jsem čekal, ale na působivosti mu to nikterak neubírá. Nehraje si na bombastický efekt, nepomrkává na diváka při drsných scénách, všechno je velmi naturalistické a precizně odvedené. Nemyslím si, že by si tenhle snímek zasloužil 5 *, ale Viggo určitě ano, takže ta jedna navíc patří právě jemu. ()

Blaogranas

Pro mě teda nic moc zážitek, čekal bych něco většího než tohle drama asi tak 6 postav. Viggův přízvuk mi lezl na nervy a celej film je tak trochu o ničem. Z daného potenciálu mi to přijde hodně slabé. 2,5* ()

Filmárik

Po skvelom HISTORY OF VIOLENCE Cronenberg znova boduje a znova s Mortensenom, ktorý spolu s Casselom tvoria neopakovateľnú dvojicu. Prostredie ruskej mafie je zatiaľ neokukané takže to máme ďalšie plus a ktomu všetkému bitka v saune kde Aragorn dokázal že Anduril nosí vždy zo sebou. ()

FeiNike

Praktiky ruskej mafie prispievajúcej k špine Londýna podáva Cronenberg v totálne realistickom svetle a tradične sa nevzdáva ani scén toho drsnejšieho násilia..Príbeh je vystavaný veľmi inteligentne, plynie svižným tempom a podporuje ho výborné, zdôrazňujem VÝBORNÉ herecké obsadenie.. Preto si film udržal moju plnú pozornosť od začiatku do konca..konca ktorý na mňa osobne pôsobil trochu rozpačito, ale nie až do takej miery aby mi úplne skazil celkový pozitívny dojem [ pozitívny v zmysle dobre odvedenej filmárskej práce, nie v zmysle celkového vyznenia aby bolo jasné ]..Táto dráma by sa mala povinne púšťať všetkým naivným dievčatám z východnej Európy, ktoré si stále myslia, že na Západe ich automaticky čaká veľké šťastie a sladký život. ()

Dimo

Východní přísliby jsou jako struna. Jako napnutá struna. I když ji nerozezníte, stále je její napětí vidět i cítit. A hlavně, nepoleví. Východní přísliby úžasně plynou, bez jediného škobrtnutí jste na jejich nelítostivé vlně. Herci předvedli poctivý kus práce a hudba bravurnost završila. Tak poctivé drama jsem už dlouho neviděl. Lahoda, kterou si jistě zapamatuji. ()

filhan

Mám takovéto filmy moc a moc rád, ale snímek Východní přísliby mě nijak zvlášť nezaujal. Film má dobrý příběh, ale táhlý a předem čitelný děj. Škoda, že to režisér nezpracoval více svižnější a napínavější formou. ()

cerbygerby

Podle hodnocení jsem se na tenhle thriller těšil, ale docela jsem se sklamal.. příběh se docela táhl, a nebýt bitky v sauně, která tedy byla doost dobrá, celý film by jen tak vyšuměl. ()

mi-ib

Vzhledem k stopáži a toho, že se celý děj vlastně odehrává asi jen na třech různých místech, mi tento snímek připadal jako hodně nadupaný TV film, typově podobný těm co nám nabízí ČT v nedělním prime timu. Prostě mi to tak přišlo, ale s těma krávovinama, co ČT točí za peníze daňových poplatníků, to nemá, co se týče kvality a zábavnosti, nic společného. Sice filmu neodpustím, že na můj vkus docela dlouho trvá než se příběh tak říkajíc rozjede. A ani pak to není žádnej meganářez, ale to je dobře. Prostě takový "obyčejný" příběh z prostředí ruské mafie v Londýně. Jinak ještě musím podotknout, že míru naturalismu bych tu ohodnotil devíti body z 10. Nevím jestli je to dobře, ale určitě to pomohlo k tomu, že na tehnle film zapomenu za o něco delší čas. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie