poster

Východní přísliby

 • Velká Británie

  Eastern Promises

 • Kanada

  Eastern Promises

 • USA

  Eastern Promises

 • Slovensko

  Prísľuby z Východu

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2007, 100 min

Externí recenze k filmu (14)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Nový film Davida Cronenberga klouže po hranách mezi situacemi narození a smrti, mezi Štědrým dnem a Novým rokem, mezi muži a ženami a jejich rodinami různého druhu – počínaje tou normální lidskou přes tu pomyslnou mafiánskou až k „rodině“ – vlasti." (více)

 • Filmografie.cz ****

  "Východní přísliby se podle mnohých ohlasů možná dostanou do užší nominace na Oscara. Neříkám, že jim silná konkurence titulů Tahle země…, Až na krev nebo Michael Clayton něco daruje, ale jako černý kůň tohoto podzimu je Cronenbergův příběh o ruské mafii nesmírně silný a nebýt scénáristických děr,…" (více)

 • Filmpub.cz (Petr Trella) ****

  "Východní přísliby jednoduše nedostanete z hlavy. Zdánlivě nenápadné a na Cronenberga nebývale vyklidněné a umírněné podobně jako Dějiny násilí. Po hlubším prozkoumání ale podstatně silnější než cokoliv, co předtím vytvořil."

 • Filmweb.cz (Alena Oswaldová) *****

  "Nejzajímavějším charakterem Východních příslibů je pak samozřejmě Nikolaj, zdánlivě poslušný až oddaný „řidič“ rodiny, který ovšem dokáže běh událostí změnit ve svůj prospěch. Protagonisté Východních příslibů mají své role napsané velmi dobře; zapadají do příběhu i popisu lidského světa. Zkrátka je…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Mazanec) ****

  "Východní přísliby se podobají Cronenbergovu předchozímu snímku, Dějinám násilí, a to nejen přítomností Vigga Mortensena v hlavní roli (tak trochu mi tu připomíná Eda Harrise právě z Dějin násilí) a příběhem skutečných lidských osudů (nahrazující až fantasmagorické výjevy typu Moucha), ale především…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Michalovič) *****

  "Príbeh o tajomstvách ruskej mafie pôsobiacej v Londýne nakrútil Cronenberg skutočne vynachádzavým spôsobom. Ponúkané žánrové schémy (predovšetkým gangsterka – resp. film o organizovanom zločine, ale aj kriminálka a melodráma, resp. rodinná dráma) využíva celkom svojským spôsobom. Ústredný motív je…" (více)

 • Metalopolis.net (Vít Schmarc) ****

  "Východní přísliby jsou filmem velmi, velmi pozvolným, uzavřeným, neoslnivým. David Cronenberg pokračuje i nadále v profesorsky brilantní režii, kterou překvapil v \"Dějinách násilí\". Staromilsky se straní technických obezliček, velkolepým zásahům do toku příběhu, servíruje ho tichým a poklidným…" (více)

 • MovieMania.sk (Ľubo Martiniak) ****

  "„Prísľuby“ nenadväzujú na svojho predchodcu ani omylom no tentoraz približujú to čo nám v Dejinách násilia nebolo predostreté takmer vôbec, a tým je práve mafiánska rodina ako najväčší symbol všetkých mafiánskych klanov. Jej život, cena a pozadie dodržiavajúce tie najprísnejšie pravidlá hry na…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Východní přísliby utečou strašně rychle, člověk chce víc, což ještě umocní (chvályhodná) Cronenbergova snaha vyhnout se doslovnému konci. Půlhodina až hodina navíc by filmu jenom prospěly, protože Cronenberg vypráví s takovou virtuozitou, že ani 100 minut člověka pně nezasytí. Nevím, jestli je…" (více)

 • Nekultura.cz (Martin Miklošovič) ****

  "Jak je u Cronenberga zvykem, neobejdeme se bez sexu a násilí, kterého je ale méně, než jak jsme u něj zvyklí, a jako vždycky není samoúčelné, ale tvoří přirozenou součást děje. Snímek se zaměřuje na své postavy, přitom ale mluví o aktuálních společenských problémech – přistěhovalectví, které je…" (více)

 • Playall.cz (Jan Bodnár) ****

  "Komorní svět zhrzených Rusů, žijících na opačných stranách barikád s důmyslně skrytým, implicitním poselstvím."

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ****

  "Scenárista Steven Knight, který napsal skvělou Špínu Londýna, si ale tentokrát pomáhá až příliš mnoha náhodami (důležití pacienti se dostanou zrovna do té nemocnice, kde pracuje Anna) a závěrečný zvrat, kdy do sebe všechno náhle musí zapadnout, je docela těžkopádný. Východní přísliby tak nedosahují…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Východní přísliby jsou jedním z nejvyváženějších Cronenbergových snímků poslední doby. Jsou filmem, který stojí za to vidět. Funguje jako celek, disponuje nesporně kvalitními hereckými výkony a poskytuje zajímavý pohled do prostředí organizovaného zločinu." (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Východní přísliby jsou filmem ze staré školy. Tedy poctivým, s láskou a péčí připraveným dílem, které se nechce vydávat za umělecký skvost. Dovede být prvotřídní zábavou, jež nádavkem prozradí něco o dnešním světě. A to je mnohem víc, než by divák od návštěvy kina vůbec očekával."

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace