Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

divisak

Po Americkém gangsterovi přišly Východní přísliby, z kterých jsem padl na zadek. Mám rád gangsterky a musím říct, že komorní a pochmurná atmosféra toho počinu mi opravdu lahodila. Načež Americký gangster přešel trochu do pozadí. Vynikající herecké výkony trojice – Viggo Mortensen, Vincent Cassel a Armin Mueller-Stahl – vtiskují filmu jeho tvrdou, syrovou a bezohlednou podobu. Vincentovi tihle potrhlí a bezcitní chlápci jdou, zatímco Viggo je se svojí chladností a tajemností k sežrání. Po celou dobu film neslevuje ze svého tempa, ba naopak stále se stupňuje. Klidně bych to snesl i o něco delší, protože na takovouhle poctivou práci se kouká velmi příjemně. 90%. ()

Brylin

Komorní snímek z prostředí londýnské ruskojazyčné mafie. Cronenberg ovšem pojal téma po svém a dává stejně prostoru zločincům i obyčejné rodině, jejíž osud spojí s mafií prostřednictvím úvodních událostí, a vypráví velmi civilně a zdánlivě pokojně. Thriller však má spád, vnitřní napětí i několik silných akčních scén. Působí věrohodně i díky výborným hereckým výkonům Naomi Watts, Jerzyho Skolimowskiho, ArminaMueller-Stahla a zejména Viggo Mortensena. Jeho part je odehraný opravdu skvěle a Viggo úročí poctivou přípravu, která zahrnovala i cestu po Rusku bez překladatele. Neváhám se čtyřmi hvězdičkami. ()

Stanley619

Je plno filmů o mafii a většina je o černošských dealerech drog a pasácích, kteří po sobě bezhlavě střílí na ulici, ale Východní přísliby jsou úplně něco jiného, něco víc. Vory v Zakone pořád budí respekt a to hlavně pro jejich brutalitu a zároveň disciplinovanost. Viggo a Vincent u mě hodně zabodovali, vynikající výkony. 82% ()

LaGomme

*Mlask mlask* Zas jednou připomenutí 80. a 90. let a toho nejlepšího, co gangster/noir/krimi žánr v těchto letech spatřilo světlo světa. A jako bonus ryzí surovost bez přetvářek. Scéna v sauně se zákonitě stane kultem a Viga obdivuju nejen právě za tuto scénu, ale i za jeho herectví a mimiku v celém filmu. Vinc, Armin i Naomi zdárně sekundovali. Lehce bych vytknul nedotaženej konec a občasné dirky ve scénáři, ale ani tyto věci mi nezkazily spokojený úsměv po shlídnutí. 90% ()

marttaN

Co dodat Cronenberg po Dějinách násilí opět ukazuje, že je režisérem s velkým R a Viggo Mortensen mě nezklamal (čti - byl úchvatný jako vždy) ()

bolan

Od Cronenberga bych tohle nečekal. Skvělej mafiánskej thiller trochu jinak než je obvyklé a pro mě film roku. ()

M1k9 odpad!

Zklamání. Film o ničem, akorát mám pocit, že si američané (angličané) zase ustřihli z jedné menšiny. Totiž byli reprezentováni jako totální trotli. Scéna v umývárně bez komentáře. Mortensen se mi vůbec nelíbil, tečka. Já nevím co pochválit. 0/10 ()

Olaf7

Chapcí z východu se s tim v Anglii nepářou... Viggo Mortensen podal další výbornej výkon, k tomu ho zdařile doplňuje paní Watts. ()

JM87

Vigg to sice zahrál poctivě, ale chvílama mi tam trochu neseděl, ale to bylo spíš vzhledem. Od filmu nečekej kdo ví jak komplikovanej děj a kdyby to bylo o americké rodině, tak by mě to asi nebavilo. Tím, že to bylo řízlý tím ruskem to zase dostalo jinej feeling. Takže 4 hvězdičky. ()

Muel

| Focus Features | Veľmi dobré. Eastern Promises je nekompromisná gangsterka, ktorá je síce zo začiatku trocha mimo a nevedel som presne, kam povedie, našťastie príbeh ožije niekde v polovici a odvtedy veľmi baví. Viggo Mortensen na Oscara, pri scéne v kúpeľoch mi spadla sánka, zďaleka najlepšia scéna filmu. Trocha škoda záveru, ktorý mohol byť o dosť katarznejší a osudovejší. Každopádne podarená vec. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Martyr

Cronenberg s Viggom opat raz spojili svoje sily ale na rozdiel od Dejiny nasilia z toho vyslo nieco s hlavou a patou. Vigga a Cassela trosicku spochybnovali ich narustele prizvuky ale herecke vykony ladovych muzov tento malicky neduh hravo prekonali. Dejovo nicim vynimocne, dokonca by som povedal, ze jeden dennik popisujuci kompromitujucu situaciu na miestneho mafianskeho bossa by v skutocnosti nebol az takou hrozbou. Ale to ludia zo zapadu predsa nemozu vediet :) Na silnejsie 4 hviezdy by film musel mat o 30 minut viac, pretoze po takom peknom rozbehu udalosti je koniec ako pretate lano. Kto chce vidiet holeho a potetovaneho Vigga bojovat na zivot a na smrt Cronnenbergovym milym sposobom nech nevaha. 75% ()

TomBar

Jeden z lepších Cronenbergových filmov. Jednoduchá, ale zaujímavá zápletka s dosť podtláčaným rozuzlením. Film nijak významne nevyniká, no svojou atmosférou a najmä kvalitnými hereckými výkonmi sa radí podľa mňa niekde kúsok nahor od štandardu. Naomi Watts a Vincent Cassel - skvelé výkony. U Mortensena a ešte pár ďalších postáv, najmä u dvoch-troch epizód ma trochu irituje ruština... na Skolimowského nemá nik, nuž "východný blok" :-). To si však všimne skôr našinec, ako trošku ignorantský "západný" divák. Film nevyniká nijakými spektakulárnymi zábermi či strihmi, ale udržiava napätie. Cronenberg neprekvapil, ale nesklamal. ()

blazenka

Viggo Mortensen zraje pro Oskara, jak nám tímto filmem dokázal, není od toho daleko. Nemohu nezmínit skvělou Naomi Watts a výborného Vincenta Cassela, oba se svých rolí zhostili dokonale. Vynikající film, který zanechá hluboký dojem. ()

Grizzly

Super herecke vykony a paradni realismus. Mafie, brutalita, drsnak Viggo...proc jen tak kladny dej?! Cekal jsem brutalni sondu do podsveti a taju ruske mafie. To sem bohuzel nedostal, ale to nic nemeni na tom, ze je to moc dobry film. ()

hakon

Skvely vigoo a ani naomi tu neni ve spatne roli. Cronenberg ukazuje jak je zrucny reziser, kdyz spojuje elegantni zabery s emocemi hercu. Navic faktem, ze se tu mluvi hodne rusky nebo ruskym prizvukem, dava vsem akterum korunku na hlavu. Opravdu dobre zvladnute drama se zajimavymi akcnimi scenami :) 8/10 ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie