Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

P.J.2

Kmotr pro nové tisíciletí.Mno dobře je to trošku přehnaný ale obrazně řečeno to sedí.Velice inteligentní scénář a kvalitní vizuální i herecké práce dělají z tohohle filmu špičku. ()

Wolvie

Cronenberg nám zraje! Východní přísliby jsou dle mého jeho vůbec nejlepší film.Pokračoval tam,kde skončil v Dějinách násilí,ještě trochu přitlačil na pilu v dokonalém vykreslení mafiánského světa a z Mortensena vydoloval životní herecký výkon.Prostě dokonalost sama. ()

DHDV

Dávám Vám příslib, že na tento film jen tak nezapomenete! Pro starší publikum tohle bude lépe stravitelné než pro mladší…. ()

agassi68

Okrem Mortensena ma zaujal najmä výkon Vincenta Cassela v roli Kirila. Neznášate ho od prvej chvíle, čo sa objaví na obrazovke. Inak každá z hlavných postáv je na správnom mieste a spoločne výborne dokresľujú atmosféru ruskej mafie v Londýne. Nechýbajú chuťovky á la Cronenberg pri podrezávaní, či scéna v saune. 4 a pol. ()

pospech11

Skvělý film, není sice tak dobrý jako dějiny násilí, ale i tak film je to další skvělá spolupráce Cronenberg + Mortensen. ()

Wargoo

Vynikajúci, prostredím Londýna trošku temnejší a komornejší režisérsky dokonalý počin, kde herecké výkony sú dotiahnuté do maximálnej profesionality (Viggo, Cassel, Armin). Jeden z najlepších (ak nie pre mňa najlepší) filmov z mafiánskeho prostredia, kde krv a násilie majú svoje "opodstatnenie". Jedna z najlepších bitkárskych scén v saune, scenár korešponduje s vynikajúcou réžiou, skrátka tento film nejde nevychváliť. Vrelo odporúčam, po druhej projekcií ešte viac. 5***** a 88,123% ()

Puol

Po Históri násilia ďalší Cronenbergov zásah do čierneho a opäť s Viggom Mortensenom. Možno sú tieto filmy komerčnejšie ako jeho predchádzajúca tvorba, osobne mi to celku vyhovuje. Taký malý, takmer komorný ale neuveriteľne silný príbeh o rusákoch v Londýne. Pochvalu zaslúži aj Naomi, Vincent a nechutná postava Armin Mualler-Stahla. No a ta scéna v saune je len tak Conenbergovská čerešnička na torte. ()

Heroine

David Cronenberg je opravdu přeborník v zobrazovaném násilí, často se mu ale stává že film nemá moc děje. Tady se ovšem sešlo obojí, tedy násilí i děj, v akurátní míře. Celý film je působivý a dojemný, a na druhou stranu, při násilné rvačce v sauně skoro běhá mráz po zádech. Výborné obsazení, zajímavý nápad. A i když tohle není zrovna moje téma, hodnotím na téměř výbornou. ()

DannyBoon

Nebýt toho, že promítač utavil v půlce filmu promítačku (a já si tak mohl během následujícího dne vysumírovat jak to všechno dopadne), dal bych možná i pět pěticípých gvězd. Výkon Mortensena, to je dřeň a dřina. O to cennější, že by se mohl lážoplážo poflakovat po Hollyoodskym chodníčku slávy. Mueller-Stahla se bojím v podstatě do teď. ()

Páně

Opět zcela Cronenbergovsky ujeté, což zároveň znamená i obrovskou kvalitu. Cronenberg investuje svoji osobitost do děje a postav měrou vrchovatou a to pak činí jeho díla zcela interesantními. To co v Dějinách násilí jakoby začal, zde rozvíjí do nádherného vějíře, který zaujme tu zajímavým pojetím, tu obrovskou sílou některých scén (třeba hned té první v holičství). A když najednou naskočily závěrečné titulky, tak jsem byl poněkud mrzutý, neboť bych toho snesl ještě minimálně jednou tolik. Bravo. ()

Hapretor

Thiller, ze kterého mě opravdu mrazilo. Nejvíce mě dostala role Armin Mueller-Stahla. Na první pohled takový neškodný modrooký hodný děda s povahou psychopata, který by zabil i mimino. Šokující a zvrácené až na půdu. Herci výteční. Scénář jakbysmet. ()

Akana

Cronenberg se opět ukázal ve své disciplinovanější podobě i když pár svých typických nechutností sem propašoval. Trochu mi chybělo působivější finále, ale jeho absenci mi plně vynahradil vrcholný moment filmu, neskutečná bitka v lázních. To je scéna, jaké se vrývají do paměti a vstupují do historie. Na Východní přísliby se ale vyplatí podívat nejen kvůli ní. Cronenbergův vhled do světa ruské mafie je dostatečně syrový a věrohodný a přitom nepostrádá divácky vděčný příběh. 90% ()

Wewerush

Skvělý výkon Viggo Mortensena ještě více ukážě pro mě velice nevhodnou herečku pro tento film Naomi Watts. Nevěřím jí ani ty blonďatý vlasy. Naivně přiťapká do srdce ruské mafie, jakoby patřila do jiného filmu. V kontrastu k tomu pak stojí mužští herci, kteří jsou ve svých rolích pevně zasazeni a ukazují prostředí ruské mafie jakoby zevnitř. Samozřejmě dokonalá režie, ale na můj vkus poněkud nezáživný příběh, chtělo by to trochu více mafie a trochu méně Naomi. ()

Folky

Cronenberg natočil poctivou gangsterku která nejenže nenudí, ale má i úžasné herecké výkony a skvělý scénář. Ale přesto to na plný počet pořád není. ()

viktorka181

Jeden z mála filmů, na kterým jsem byla sama v kině a jsem ráda, že mě k té návštěvě depka a nuda dokopala. Za ***** stojí už jen ústřední duo Mortensen, Cassel za doprovodu dokonalého Mueller-Stahla. Watts je taky dobrá, jak tady někdo hezky vystihnul, kontrast mezi její naivitou a drsným světem ruské mafie, je působivý. Mrazivá atmosféra a slušný scénář stojí taky za zmíňku, i když hlavní pozornost na sebe strhávají už zmíněné dokonalé herecké výkony. Dobrá práce, kluci (a holko)! ()

GOREGASM

Cronenberg se pohybuje v ruskou vodkou nasáklém Londýně s velkým citem, přesto mnohdy tuhne krev v žilách (a to nejen několika postavám), v prvé řadě díky pečlivě udržované ruské auře, která celou story pevně drží pohromadě, ale hlavně díky fantastickým hercům, kde logicky vyčnívá Viggo "Arogornič" Mortensen, který si svého málomluvného undertakera under cover nejen užívá, ale prodává ho zatraceně nezapomenutelným způsobem. Jestli čekáte řízný thriller, přehoďte v hlavě výhybku a těšte se na kulturně zabarvené a drsné drama z kruhů ruských bohatýrů (čti kriminálníků). 90% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie