Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

boulala

Kvalitní krimi-gangsterka z prostředí ruské mafie v Londýně. Občas mi trochu osobnostně neseděly postavy, které ve mně nedokázaly vybudit absolutní dávku napětí. Na duhou stranu byl to poměrně realistický pohled na tuto část naší společnosti, proto 4-5 hvězdiček. ()

Alvin

Logika v tomhle příběhu párkrát dostala na frak, ale kdo by se chtěl dívat na to, jak hlavní hrdinka po půlhodině filmu plave v Temži s podříznutým krkem a uštípanými prsty. Jelikož je to ale od všech hlavních protagonistů výborně zahrané a o nic hůř natočené, užil jsem si to až do konce. A Cronenbergův dvorní skladatel Howard Shore mě opět přesvědčil, že patří do mojí Top 10 skladatelů. ()

Big Daddy

Propracované drama okolo několika charakterních postav o bohužel aktuálním a skutečném tématu zkrachovalých snů na lepší budoucnost. Děj se točí jen okolo pár postav a u žádné z nich nelze říct, že by ji její protagonista odflákl. Protože je tomu právě naopak jde o výborně složené puzzle předstíraných a skutečných pocitů o myšlence, že i menší zlo je výhra. Shlédnutím neprohloupíte. ()

Ruslan

Krásné ponoření do ruské mafie působící v Londýně. Vše věrohodně zachycuje ruskou kulturu, což je pro západní film velice nezvyklé. Viggo je snad Rus, protože co předvedl zde je čistá dokonalost. Až na závěr, který mi přijde poněkud moc otevřený a nevyužitého potencionálu Naomi Watts, je tento snímek perfektní. Čtyři a půl hvězdy. 84%. ()

Wartord

Když se zamyslím nad tím, že obyčejný řidič limuzíny se stane zachráncem malého dítěte, tak tomu filmu s hodnocením hrozně nadržuji. Ale zase na druhou stranu mě oslovily herecké výkony, Kdy Stahl hraje vlídného strýčka - hlavu mafie, a Viggo, no, ten hraje Rusa, který mluví jako Rus. Jeho profesionální vhled mu přidává na důvěryhodnosti a zároveň jeho skvělá sebekontrola tak potřebna k jeho profesi práce v podsvětí. Je to tak, nadržuji, ale zase bez Naomi by to nebylo ono. ()

Mark1983

Uznávám,že tento snímek není žádný propadák,avšak jde o evidentní detaily,jenž mi nesedí a proto je pro mně z mého pohledu tento snímek jen na jedno kouknutí. Nejde o příběh a dokonce ani o zpracování,a děj také byl koukatelný,přesto ta scéna v sauně nebo kde to bylo mi přišla averzní až nechutná,a to mi prakticky kazí celý film. Ať si každý tvrdí,co chce, tak odvázané to být nemuselo. ()

johnny_vasku

Это русский фильм! Ne, vlastně není. Mortensen je Rus, tatínkův mazánek (a přehrávající) Cassel je Rus, Naomi Watts je napůl Ruska, čtrnáctileté děvce s vizáží čtyřiadvacetiletého děvčete, okolo níž se děj odehrává, je Ruska a osudy všech těchto charakterů nám náhoda přející východní Evropě splete dohromady Ale dost zeměpisu! Snímek je sice precizně natočen, ale také naprosto chladně, bez emocí, je vám upřímně jedno jak to celé skončí, což ostatně od začátku víte, pokud jste viděli nějaký podobný film – jede se podle zavedené šablony, z níž vás vytrhne pouze drsnost a syrovost snímku (vrcholem je bitka v sauně). Ukončení snímku do naturalistického celku vůbec nezapadá a ubírá tak z celkového dojmu. 65 %. ()

Vlkopec

Děsně drsné! Ale jinak mi to přišlo spíš jako nepřesvědčivý až trochu přihlouplý televizní film, ve kterém stříká spousta krve, herci nemají co hrát, nesmyslně přecházejí mezi angličtinou a ruštinou a já se nudím a nechápu, proč se to v Torontu tak líbilo. Asi nemám na tenhle typ filmů buňky. ()

Xmarc

Mortensen i Cassel výtečně, ale obzvláště mi sedl Armin Mueller-Stahl v roli "hodného taťky" :-) Má to správný mafiánský říz, člověk se ani na chvíli nenudí, možná konec mohl být trošku údernější. Hezká podívaná. ()

marttul

Hele, já jsem z toho úplně vedle! To takhle nepřepnete kanál, když skončí film. Začne další...a ona taková paráda. ()

Robbie

Film, ktorý na mňa osobne zapôsobil najsilnejšie v danom žánri. Na rozdiel od geniálnych klasických mafiánskych príbehov ako Godfather alebo Goodfellas, Eastern Promises nám ukazujú realitu mafiánskeho života menej nablýskaným a teatrálnym spôsobom. S hlavnými zápornými postavami neviete sympatizovať, pretože namiesto mafiánskeho kódexu a idealizovaných, štýlových a na prvý pohľad dokonca férových gangstrov-biznismanov tu nájdete len zločincov, ktorých manipulatívne a zvrátené praktiky majú deštruktívny dopad na celú spoločnosť ako aj ich vlastnú existenciu. Práve táto hrubosť a špina, s ktorou je príbeh vyrozprávaný ho robí tak výnimočným. Netreba žiadnu veľkolepú rodinnú ságu. Práve naopak, jednoduchý príbeh "zo života", ktorý ponúka pohľad z rôznych perspektív od gangstrov cez políciu až po bežných smrteľníkov umožňuje divákovi viac sa stotožniť s postavami a hlavne uvedomiť si ako reálny a nebezpečne blízko bežným ľuďom je tento svet, ktorý sme doteraz možno vnímali len cez hollywoodske pozlátko. Veľmi zaujímavým doplnkom, ktorému sa doteraz žiadny film detailne nevenoval sú tetovania a vysvetlenie ich významu v kruhoch ruskej mafie. Popri pútavom príbehu a inteligentnom scenári sú obrovským plusom úžasné herecké výkony. Potetovaný Viggo Mortensen je neskutočný so svojim dokonalým ruským prízvukom, Armin Mueller-Stahl vám spôsobí psychický nepokoj hraničiaci so žalúdočnou nevoľnosťou a Vincent Cassel sa narodil pre rolu primitívneho zamindrákovaného hovada. Po dopozeraní som cítil znechutenie a miernu depresiu a tým pádom myslím že film dokonale splnil svoj účel. Vrelo odporúčam každému. ()

earthworm

Čekal jsem víc. Příjemný film z prostředí ruské mafie, bohužel tak trochu bez překvapení, navíc konec přišel tak nějak zničehonic ve chvíli, kdy se začalo šlapat na plyn. Na druhou stranu tomu nemůžu nic moc vytknout, akorát se obávám že mi z filmu v hlavě zůstane jen řež v sauně. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie