Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

agiba

Dávem jednu hvězdu za nahej zadek Jasona Momoy. Ten mě zabavil na první pulku filmu. Tu druhou sem čekala, kdy si to Marique konečně rozdá se svým otcem. Scénaristi měli ovšem koule jen na jejich "předehru". Takže smůla, dvě hvězdičky nebudou. ()

jerzy1976

Kdyby neexistoval původní Barbar Conan, tak by to byl velmi dobrý fantasy film se zajímavým námětem podle povídek Howarda. Bohužel pro tento film je původní Conan o několik úrovní výš. Příběh, svaly Arnolda a naprosto fenomenální soundtrack Poledourise původního filmu jsou v tomto žánru jen těžko dostižné. Zkrátka, u některých filmů by mělo být zakázáno točit nové verze, protože nikdo už nikdy nemůže pojmout příběh jinak a lépe, než se stalo u filmu původního:-) ()

Sandai

I přes jednoduchý děj bez zápletky a dvouhodinovou stopáž se divák nenudí. Film je plný slušně zvládnuté akce a díky tomu rychle ubíhá. Klasická oddechovka se spoustou soubojů a mrtvol. ()

mpet

Nevím proč, ale takovýto filmeček se mi opravdu líbí. Je tam boj je tam akce, je to fantasy, je to dobře zpracované po audiovizuální stránce a je tam i trocha toho děje. Absolutně skvělý béčkový odpočinkový film, pro vyprázdnění mozku. ()

Profík

Za první asi půlhodinu, dokud je Conan ještě mladík, dávám bez váhání plný počet, ještě i kvůli Ronu Perlmanovi. Pak už to tak dobré není, konec je zbytečně protahovaný až hanba, je tam pár scén, které by nutně potřebovaly vylepšit, ale vcelklu jsem se bavil. Největší mínus oproti staršímu bráchovi není hlavní herec nebo příběh, ale hudba, která je tu vysloveně špatná. Myslím, že pokud by se toho ujal někdo s větším sitem, mohlo tu být hodnocení vyšší. 70%. ()

Mil_haus

bezkrevný... teda překrvený.... teda.... kde je Arnold když ho člověk potřebuje? od dvacátý minuty jsem se modlil aby se ten nařvanej rakušák zjevil na plátně a jednoho každýho účastníka terminoval. A já se na to tak strašně těšil. Conanovy povídky mám rád, první fílm moc rád. Jason vypadal jako dobrá volba. Trailer taky nevypadal špatně... a pak tohle. to i Conan ničitel byl proti tomuhle šmukoidnímu blafu atmosférou nabitá epická fantasy. ()

jakub.schejb

Nejnovější verze Conana mě zklamala. Film má solidní obsazení (hlavně padouch). Scénáristé ale dle mého seskládali řadu motivů z knih R:Howarda. aniž by se jim podařilo je je spojit v ucelený děj. Výsledkem je nepřehledný sled událostí, kdy nedostatek emocí nahrazuje brutalita. Hlavně na konci se děj rozpadne do nepřehledného zmatku. Škoda.... ()

onden85

Čekal jsem půser, ale nedostavil se. Není to film který chcete vidět znova, ale na lehké víkendové odpoledne to je přesný zásah... ()

Dunpeal

Tento film rozhodně nedoporučuji fanouškům původního Barbara Conana a vlastně ani nikomu jinému. Film má velmi uměle vytvořený děj, jehož některé části (obzvláště z Conanova dětství) vás znechutí a ve sledování filmu pokračujete jen s malou nadějí, že se to snad zlepší. Další věc co vás naštve je neúcta k původnímu filmu, například to velké hledání tajemství oceli v původním filmu, je tady odhaleno jako to, že meč musíte po vytáhnutí z ohně zchladit v ledové vodě (což dělá každý kovář). Na závěr bych jen dodal, že nechápu proč svěřili remake takovéhoto filmu zrovna Marcusi Nispelovi a kvalita filmu odpovídá jeho průměru. ()

IndominusRex

Pro fanoušky Arnolda asi nic moc zážitek. Spíše ostuda, trapnost a neoriginalita. Koho napadlo, že když Momoa dobře zahraje Khal Droga, tak dokáže nahradit Arnolda? Zbytečný remejk jako mnoho dalších. Remejkujte filmy co se nepovedli pro boha živýho. ()

dboshj

Tak jsem se s odstupem několika let na Conana podíval, abych se přesvědčil, že ten film opravdu není moc zajímavý. Zpracování s Arniem je samozřejmě ve stylu 80. let, tohle z roku 2011 ale na něj zdaleka nemá. Jasonovi Momoa jsem asi ani na okamžik neuvěřil, že je Conan od Howarda. Když jsem kdysi četl originální povídky, viděl k němu kresby a pak i film, tak mi tento Conan připadá spíše jako Iolaos a ne Herkules. Hubeňour s příjemně atletickou postavou, ale ne hora svalů, která je zároveň obratná a chytrá. A on si ani neporadí s vyzáblým staříkem? To má být TEN Conan? A co ty kecy? "Žiju" - OK, ale co to má za hlubší význam, "miluju" - OMG koho jako a kdy? Proč to Tamaře říká, když žádnou pořádnou ženskou (natož Valerii), do které by se předtím zamiloval, ještě nepotkal? "Zabíjím" - no dobrá, to jediné asi tak nějak sedí. Scény na sebe navazují poněkud chaoticky, občas nevím, kde a proč se tam postavy vzaly a navíc jim to zabralo docela krátký čas. Pravou a čistou krev hledají v této nevelké zemi už asi 10 let a ejhle, najednou ji najdou během pár dnů, příběh není moc logicky vystavěný ani odvyprávěný. Scéna s Tamarou přivázanou na kole mi přípomínala spíše Indiana Jonese a chrám zkázy, což podtrhla i hudba. Vizuální efekty místy dost kolísaly, i když scéna s písečnými bojovníkami se mi docela líbila. Asi jako jediná. A nejspíš jenom díky ní nakonec dávám **, ale slabší, je to velké zklamání. ()

bizon.99

Do smrti Rona Perlmana jsem byl spokojený divák.To čeho jsem byl svědkem potom,to ať mi Conanisti odpustí,to byla impotentní sračka.Hvězdičky za výpravu a Momou s Perlmanem.30%: ()

Toombar

Možná jsem až moc přísný, blbý nebo pro někoho neznám kvalitní kinematografii ale tohle je prostě na mě moc. Režisér si myslel že když dá do filmu trochu té krve, nesympatickou záporačku a hlavního hrdinu který vypadá že se před natáčením dopoval nějakými steroidy tak že to bude dobrý film nebo aspoň film u kterého se dá vypnout mozek. A to není, ani jedno ani druhé. 2/10 NA ČEM TEN REJŽA JEL? ()

BigJohn02

Jason Momoa v dobách, kdy o něm nikdo neslyšel. Na Conana, který místo filozofování tasí, se docela hodí. Film je místy dost přeplácaný, ale je třeba ocenit, že se snaží být temný a krvavý, plný potyček a magie, prostě takový, jaké byly Howardovy příběhy. Padouch je správně hnusnej, jeho dcerunka ohavná, ale něco tomu prostě chybí. Ale je to Rozhodně lepší než připitomělá pohádka Conan the Destroyer. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Máš jméno?" - "Jmenuji se Tamara Amaria Jorvit Kalušan... No a jak ty?" - "Conan." - "Conan? To je celé?" - "Jedno mi stačí." Začátek filmu je poměrně drsný a vévodí mu Ron Perlman a představitel pubertálního Conana. Velká škoda, že ti dva po nějaké té půlhodině zmizí. Hráli totiž docela slušně. Poté nástup hlásí Jason Momoa. Ten je ve své roli dokonalý a očividně si užívá každou sekundu na plátně, leč trocha té arnoldovské topornosti by mu neublížilo. Jedním velkým zlem jsou bojové scény, které se rozhodl natočit se zrnitým filtrem a vždy roztěkanou módní kamerou. Další vadou je přítomnost obrovského množství digitálních efektů, které téměř vždy působí odhmotněně, zde se to ještě několikrát zdůrazní, např. v sekvenci, kdy Conan bojuje s písečnými démony. Barbar Conan pro jednadvacáté století je tak neoriginální, chaotické béčko, které prvnímu Conanovi nesahá ani po Schwartzeneggrova vysvalená lýtka. Výrazným pozitivem nového Barbara Conana tak zůstává fakt, že mladší generaci možná donutí k tomu, sehnat si originál a konečně se na něj podívat. Bavit se bude nepochybně mnohem více. "Vypadáš, jako děvka." - "Ano a z těch cos potkal jsem jediná, která ni není." - 20%. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)