Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

departed

Zdařilé životopisné drama z boxerského prostředí, kde to nejvíce táhne Bale svým pohublým tělem s parádní gestikulací, a Wahlberg "jen" výborně sekunduje. Ohledně nominací mám sice jisté pochybnosti, protože já osobně bych ho neudělil ani jedné kategorii (tak možná, že tomu Baleovi přeci jen jo), ale upřít Fighterovi výraznou kvalitu zas nemůžu. Je to prostě dobře odvedená filmařina. Možná se od tohoto dosti neznámého režiséra v budoucnu dočkáme ještě dalších dobrých filmů. ()

Looka

100% rodinné drama jako řemen. Jako bonus na pozadí boxerských zápasů. Velice mile mě překvapil Bale v roli jednoduché mlátičky. ()

Uiboek

Asi to jé mé hodnocení velmi ohodnoceno mou zálibou v bojových sportech, i když v tomto filmu nejde pouze o box. K úžasným hereckým výkonům, zejména nesčetněkrát zmíněného C. Bale, asi není netřeba se již dále vyjadřovat. Vcelku mne zaujala i hudba, ale zdálo se mi, že jí je tam nějak poskrovnu. A ta rána Amy Adams byla opravdu sexy:-D ()

john.h

Tak tenhle novodobej Rocky mi neuvěřitelně sednul. Výkony všech zúčastněných jsou na nejvyšší úrovni a každému jsem to buranství věřil maximálně. Amy Adams vypadala dost sexy a její postava drsné maloměšťácké holky byla lahůdkou, Mark Wahlberg byl sympaťák a Christian Bale zaválel a dostal oprávněně Oscara. Máti sourozenců v podání Melissy Leo také nedostala Oscara náhodou. Parádní filmek. ()

Alojs

Kdybych mohl, obkroužil bych slovní komentář od Djkomy. Fighter je filmem, na němž jsou ty "skutečné události" zatraceně znát. Snímek si dokumentaristicky odškrtává jednu položku za druhou a výsledné finále vyznívá tak nějak do prázdna. Přestože všichni herci HRAJÍ, přestože se Russel ohání a kameraman taktéž... Možná že Fighterovi chybí trocha hollywoodské šťávy, jistá dávka vypointovanosti... Výsledek je ukrutně sterilní a emocionálně nepříliš štědrý (oproti vynikajícím trailerům). Mám pocit, že tento film nevznikl proto, aby jakýmkoliv způsobem obohatil žánr boxérských dramat, ale proto, aby už Christian Bale nemusel příště hubnout. Ostatní nominace na Oscara považuju za přestřel. ()

Grissom

Obaja boli svojím spôsobom skvelí...Wahlberg trénoval a naberal zatiaľ čo Bale musel schudnúť...no ono Christian si to už raz vyskúšal v Mechanikovi takze to nebol pre neho zjavne problém:)). Mne sa herecky viac páčil Bale. PS: Amy Adams very sexy:) ()

danielK

Upřímně, vážně jsem hltal každičkou minutu s Amy Adams - proč mi o tomhle stvořeníčku neřekl nikdo dřív? Alespoň u mě strčila do kapsy i Balea ;-) Jinak film byl fajn, tohle prostředí mi nic moc neříká a nikdy jsem nepřišel na chuť Marku Wahlbergovi. Černá labuť to není, ale kvalitní to je. Jen mě mrzí, že z toho předem kouká vypočítavost "dostaneme pro Balea toho Oscara?" Hodnotím 69% (hlavně za Adamsovou) ()

Adrai

V USA zřejmě není žádný problém potkat větší množství podivných individuí na jednom místě. Hodně ujetá boxerská rodina, skupinka feťáků, typický Christian Bale schopný pro autentičnost své role jít na absolutní dno. Trochu pomalu ubíhající, ale hodně zajímavé sportovní drama dle skutečnosti ... ()

Sollozzo

Bale zase dokázal, že je prvotřídní herec. A Wahlberg mu zdatně sekundoval...hodně povedený film z prostředí, který zrovna nemusím. 80%. ()

TommyDiamond

Libí se mi filmy, které mapují skutečné příběhy sportovců. Micky Ward (Mark Wahlberg) neměl nikdy na ružích ustláno. Pocházel s prostých poměrů a rodina ho místo pomoci spíš táhla dolů. Jenže on se se vším vyrovnal a celému boxerskému světu vytřel zrak. Zápasy, které ho vedly k titulu mistra světa byly předem prohrané a Micky dokázal vyhrát. Nebyt to podle stutečnosti, asi by mě to tak nenadchlo. Jak po vítezném zapase Mark řekl: ,,Nikdo to nevzdávej. Protože nevíš co příjde.'' to bylo hezky řečeno. Christiana Baleho jsme tentokrát viděli ve vedlejší roli Mickyho bratra Dicka. Dick svůj talent promrhal a živil se v bratrově stínu. Užasně zahraná role odceněná oscarem. Celkem 80% ()

Bezmenny

Možno to malo príliš veľa nadávok, možno sa to bralo zblízka, možno to bolo dlhé, možno krátke. Neviem. Mne to sadlo, perfektne. Réžia za 100 bodov, Mark to zahral bravúrne a od Bale-a som nečakal, že sa dokáže takto vžiť do postavy mimo jeho klasického štýlu. Skvelý zážitok. ()

smajliss

Podle názvu člověk čeká, že se ve filmu budou řezat každou chvíli. Tak to ale není, Fighter se soustřeďuje na dramatickou část a zápasy jsou pouhé koření, ale za to hodně povedené. Je to 5 hvězd, ale s hodně přimhouřenýma očima. Během filmu jsem dostal 2x krásnou husí kůži a to rozhodlo :-) ()

godspeed

Bale neuvěřitelně vynikající. Ostatní mu tam dělali vcelku obstojné křoví. Škoda, že hlavní postavu si střihl neherec Wahlberg. Být na jeho místě o 20 let mladší Russell Crowe, tak je ten film úplně někde jinde. ()

aa12

Mě Fighter zklamal, první polovina filmu je úplně o ničem příběh mi přišel totálně nezajímavý a za celou dobu se ani nic nestalo co by mě strhlo a vtáhlo do děje. Druhá polovina už má určitý směr, ale pořád je to podprůměr, ale asi nejvíc mě štvalo že boxu tam bylo minimum a vůbec ty fighty byly špatně natočené a stály za pytel. Čekal jsem že mě film dostane jako třeba Warrior, ale tenhle film je o několik levelů níže. ()

VvV14

Marka a Balea bych si v těchto rolích asi nikdy nepředstavil. Ale oni ukázali, že jsou páni herci a umí zahrát cokoli. Hlavně Bale, který mě opravdu překvapil. Jinak pěkně udělaný zápasy a příběh taky ušel. Čtvrtou hvězdu za hudbu. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale