Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

joeko13

Po prečítaní knihy znižujem hodnotenie na 3 *,kniha bola famózna a film s ňou ma spoločné takmer nič,teda niečo možno áno,ale takto narýchlo si nespomeniem :-) ()

RajAthen

Nebudu hodnotit bolestivý zrod filmu, já stavím na dojmu, a ten byl ...velmi příjemný. co na tom, že jednotlivé lokace jsou pospojované kulantně řečeno dosti vágními indiciemi a hlavní hrdina má nahranou nesmtelnost. Syrového dojmu masové paniky a bezvýchodnosti situace je však nastíněno místy skvěle. Bradovi pak rádi odpustíte i všechna ta zombie klišé. prostě povedený katastrofický film... ()

netWoor

solidní zombíkovina, kterou vpřed táhne Pitt, kterou ale brzdí různé absurdity, které film ani obsahovat nemusel nebo to šlo obejít nějak logičtěji (třeba agent CIA, záhadně zavřený zrovna na jediný základně, kam se jede a zrovna on ví jak dál atd.). Chvílema jsem se trochu ztrácel v jednotlivých soubojích, neboť střih byl rychlejší než mé vnímání, ale budiž ... taková horší čtyřka ... ()

Zacharias

Dobře udělané, Pitt je sázka na jistotu. Jen mi vadilo to okaté osekání kvůli přístupnosti. Udělali z toho zombie film pro děti, žádná krev, kosti ani trhání masa. Jako fanoušek Walking Dead jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Napětí tomu samozřejmě nechybělo, ale na konci to nějak ufikli. Pitt a parťáci jdou pro viry a to je nervák, nervák, nervák, Pitt zůstane sám a zase nervák, nervák a najednou konec. Že se chvilku před tím řešilo, že pokud si vezme špatnou lahvičku tak mu už nebude pomoci, to už je jedno. To mi ten závěr drobet zkazilo, ale jinak jsem spokojen, jdu na knížku...... jo a hudba super, obzvlášť Muse - The 2nd Law, ta sedla. ()

pulDag

2014: Aneb, jak řekli i ve filmu: "Shit happens"... ---snídaně, zombie kolaps, "nákup" v obchoďáku, a ejhle; noc! --- žena dostane super výsílačku s níž si budou telefonovat, jestli jsou v cajku. Samozřejmě veliteství o tom neví a nekomunikuje s člověkem, který má zachránit lidstvo" ---Granát v letadle :D ---po třech dnech v komátu odmítá odpovědět na zcela triviální otázku (kdo je) a odvolává se na telefonát. 2022: napodruhé výrazně lepší, ač původní výtky jsou stále validní, jejich významnost je upozaděná. Lepší 3. ()

Eventyrer

Na zombie filmy sa pozerá podľa mňa veľmi ťažko, pretože ma buď film chytí svojím humorom - čo sa v takýchto tipoch filmov stáva častejšie - alebo dejom, pričom sa nič nesmie pokaziť, pretože zombie filmy sú veľmi nevďačná téma. Tento film ma potešil, pretože to bolo úplne iné než od takýchto filmov divák očakáva. Hlavný dôvod je obsadenie Breda Pitta čo ma skutočne prekvapilo a vlastne som to pozerala hlavne kvôli nemu, pretože sa mi zdalo nemysliteľné, aby herec ako on, prial úlohu v prepadáku. A potvrdilo sa to. Od prepadáku má tento film na hony vzdialené. Bolo to neskutočne realistické, napriek tomu, že to bolo skutočne nereálne. ()

Mira90

Zombie filmy já fakt nerad. Tady se navíc heldá ,lék'. Ovšem ve World War Z vše šlapalo jak mělo, příběh i lokace zajímavé, scénář netriviální. Tohle se zkrátka povedlo. Což ovšem není překvapením, jelikož za tímto filmem stáli Mark Forster, Brad Pitt a jedním motivem přispěli i Muse. ()

ljukyljuk

Trochu nesúrodné, ale po celý čas pútavé a nečakane nestupídne na zombie film. Ale tak, predsa len, na zombie film nemá človek zase také vysoké nároky, že? 68% ()

klasik79

Tohle už jsem viděl asi ve dvacetisedmi verzích... ach jo. Film mě bavil a je dobrej , jen ho sráží ta neoriginalita. ()

ecis

Technicky spracovane na vysokej urovni, az na prehnane a zmatocne natocene akcne sceny. Chaoticke, neprehladne, odohravajuce sa na neuveritelnych nahodach. Posledna tretina z vyskumneho laboratoria to troska zachranila a konecne priniesla aspon kusok napatia. A nerad priznavam, ale uz ani ten Brad nieje to, co byval. Z neho nemoze byt akcny hrdina - jedine len ako Micky z Podfucku. Contagion bol pre mna uveritelnejsi, riesitelnejsi a vdaka Soderberghovmu spracovaniu svojsky. ()

SalamanderG

Že jsou náměty na podobné filmy kompletně vyčerpané? Totální nesmysl. WWZ přináší mnoho nových konceptů typu hide and seek. Dokonce i v situaci, kdy 95% většině lidí kolem vás koluje v krvi smrtící virus si najdete chvilku pro plížení a schovávanou. Není to skvělé? Navíc se scénáristi trochu zaobírali i logickými aspekty. Např. úsporný režim našich nemrtvých nezbedů. No povězte mi, koho tohle předtím kdy napadlo? ()

ER

Tenhle film baví a až na lapsus v Izraeli (nikdo si nevšimnul,že u střežené zdi,s poletujícím vrtulníkem,se nachází nějak hodně zombíků) a v zdravotnickém zařízení (kde živé od neživých oddělují jen obyčejné lítačky a ti přes ně neprojdou i když v jiných scénách proskakují všude možně), se jedná o logicky vystavěné scény,kde si své místo najde i lidský hyenismus tam,kde by neměl být (pohlaváři OSN vyhostí z lodi rodinu Gerryho). A jako vždy baví i Brad Pitt a to je vždy hvězdička navíc. ()

neo93

Velmi dobrý akční film se spoustou zombíků. Úvodní půlhodinka má skělý spád, škoda jen, že se v tom nepokračuje i později. Nemůžu ani opomenout parádní scénu na hromadu neklidných zombíků v Jeruzalémě, která je velmi působivá. Brad Pitt bere všechno na sebe a nikdo mu nic moc nepomůže, ani herecky či postavově až na poraněnou vojačku, která se k němu jen tak mimochodem nachomítne. Ve výsledku to vůbec nevadí a je to slušná zábava. ()

TetaJane

Obecně mi přijde, že na téma zombíci snad ani nejde natočit výborný film. Je to prostě pořád dokola. Ve Světové válce Z byla alespoň neustálá akce. I když hlavní hrdinové až neuvěřitelně všechno přežili a ze všeho se dostali. Manželka Gerryho, respektive její provedení, mi tam vůbec neseděla a co si budeme říkat, Brad Pitt taky moc ne. Tedy 3 hvězdičky = podívám se jednou, ale podruhé už vidět nemusím. ()

Gendarme

Na začátku skvělý odkaz na Úsvit mrtvých .... :-). Možná škoda, že zombie nebyly pomalé jak to prý bylo v předloze.... , byl by to pak o dost víc jiný zombie film :-) ()

Kotsour

Těším se, až se filmy tohoto typu, které mají k dispozici hvězdné(ho) herce a prostředky, vyvarují zbytečností typu: manželky volající svému muži, zatímco ten se prodírá skrz zombíky, které přitahuje především zvuk, aniž by si vypnul vyzvánění; zbytečně dlouhých a stokrát okoukaných scén, kdy parta přeživších bojuje o určité křídlo nemocnice, které je zamořené zombíky, protože právě tam je schovaná vakcína a podobně... Jinak se totiž film nerozjížděl vůbec špatně a dokud Gerry nemusel opustit Jeruzalém, byl jsem spokojen. Potom už to šlo všechno rychle z kopce a závěr ve mně nezanechal vůbec nic. Těším se, až někdo dostane odvahu natočit podobný film nikoli z pohledu fotříka od rodiny, ale elitního vojáka, případně vládního činitele. K takovémuto tématu mi prostě sedí spíš čistý boj o záchranu lidstva a nepotřebuju u toho sledovat, co zatím dělají dvě malé dcerky, které se bojí "doma v posteli" a manželka hystericky vytáčí telefon... ()

markotter

Nebýt varbalova oslavného hýkání, tak bych to asi nedokoukal. Pořád jsem čekal, kdy se NĚCO stane, ale něčeho víc než na začátku jsem se nedočkal. Ne, že by to bylo úplně pitomé, ale nějak mě ta kombinace oslavy rodinných hodnot a zombie filmu nešla dohromady. Dá se říct, že jediná část filmu, kdy jsem se opravdu bavil a taky byl trochu napnutý se odehrála v sídle WHO. Paradoxně se tam skoro nic nedělo, jenom se Pitt snažil potichu proplížit do skladu mezi bandou zombíků a bylo to to nejzábavnější z celého filmu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech