Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

charlie_ando

Není to špatný film, ale po jeho shlédnutí mám z něho takové smíšené pocity. Počítám, že to můžu připočíst na vrub velkému očekávání, které se mísilo s obavami jak to celé dopadne. Vznik filmu totiž provázely těžké porodní bolesti. Několikrát se přepisoval scénář, přetočil se celý závěr filmu a jeho hlavní hvězda a producent v jedné osobě Brad Pitt zasahoval do průběhu natáčení. Každý si musí udělat svůj obrázek. Ač jsem nakonec nebyl zklamán, tak podruhé se na film z vlastní vůle asi už nekouknu. Všechno odstartovala úspěšná kniha od Maxe Brookse, která popisovala v reportážním stylu náš svět, v němž zuřila neúprosná válka mezi lidmi a zombiemi. Už se moc těším až si tuhle knížku přečtu a budu si moc udělat ucelený obrázek. Režie se chopil Marc Forster a jasně ukázal, že jeho nejsilnější stránkou je konverzační drama. V pasážích filmu, kde se jen mluví je vidět jak je pevný v kramflecích, ale akční scény nijak nezazdil. Ty dolů na můj vkus sráží roztřesená kamera Bena Seresina, sice asi chápu proč jí použil, ale mě samotnému ubrala na celkovém zážitku. Děj se může pochlubit svižným tempem a několika slušnými lekačkami. Ještě nikdy nebyly zombie tak rychlé. Na vše co bylo do teď o chodících nebožtících natočeno zapomeňte. Moderní doba si žádá rychlý vývoj a tak od kousnutí k proměně v sprintující mrtvolu uplyne pouhých 12 vteřin a jejich jediným cílem je šířit nákazu. Musím přiznat, že nejvíce mě strhl začátek filmu, kdy se starostlivý otec snaží zachránit svoji rodinu. Vše bylo neuvěřitelně stísněné a napjaté. Nejdražší film o zombie není špatný, ale mohl být lepší. ()

Sajuska1991

Bravo! Filmů o devastujících nákazách je tolik, že jsem myslela, že to bude další naprd film. A ono né a né ! :-) Opravdu jsem čuměla, že tvůrci tentokrát upustili od nechutně dlouhých začátků, kde se nic moc nedodehrává a rovnou po hlavě bum ! už to tam padalo, bouchalo a kousalo :-D Něčím to bylo jiné, lepší ... jen nemůžu přijít na to čím ... ? že by Brad :)? No jasný že Brad ! Byl zase skvělý a já mu pomalu začínám přicházet na chuť ;-) (né, opravdu jsem ho kdysi neměla vůbec, ale vůbec ráda) . ()

Ivusha

Pittovi hraní tatínka od rodiny jde... kde to asi sebral? :-) WWZ není úplně klasický blockbuster, ovšem o to je to lepší. Prostě jsem si to užila. ()

PfefferSalz

Po prvních dvaceti minutách jsem přestal počítat logické propasti (ano, záměrně nepíšu "mezery"), pokusil jsem se vypnout mozek a prostě se nechat bavit. Bohužel to nešlo ani tak a já jsem notnou chvilku váhal, jestli téhle majestátní blbině nemám dát odpad. Tvůrci neměli ani koule na to, aby do filmu, který si říká horor, pustili explicitnější záběry. 2012 od Emmericha v bledě modrém. Hlavě, že to má hepáč. A že jsou tam zombíci. A Brad. A že diváci Pošty pro tebe jsou šťastní. A já si jdu píchnout do žíly SARS, protože to je vlastně ve skutečnosti moc fajn. ()

MilkyA

na to, že je to tak super film a zhliadla som ho v kine a ešte v tom grandióznom 3D prevedení mi to prišlo ako poriadne nudná hovadina.. ale ten cvakozubý zombie doktor mi aspoň spôsobil úprimný záchvat smiechu ()

Kanibal

Povedený zombie horor s několika příjemnými nápady, parádně zpracovaným úvodem (co se to ku*va děje....) a řádným rozpočtem, jak Bradovi nejvíce sluší. Komornější konec trochu vypadal, jako by došly produkci peníze, ale příliš mi to nevadilo, spíš to jen zaujalo. Hodně bodů za hudbu a kameru! ()

Indy

Škoda, že všetky monumentálne zábery armády zombíkov ukázali už trailery, ale odhliadnuc od toho treba uznať, že výsledok sa určite podaril. Film určite nie je hlúpym letným popcorňákom, ale niečo mu k úplnej spokojnosti chýba - asi viac pamätihodných scén. Pri jeho pozeraní som si najčastejšie spomenul na Spielbergovu Vojnu svetov, s ktorou nájdeme hneď niekoľko vztyčných bodov, akurát, že namiesto Cruisáča tu "bojuje" Brad Pitt. V čom Vojna svetov však víťazí je práve väčšia kadencia top scén a originálnejšia réžia. Marc Forster sa síce úspešne popasoval aj s bondovkou Quantum of Solace aj s komornejším filmom ako napr. Finding Neverland, ale z bohatých možností nevyužil všetok potenciál ani po akčnej stánke, ani po stránke budovania napätia, či emocionálne nabitých scén. Po druhom pozretí pridávam štvrtú * a pokračovaniu by som sa nebránil, keďže Brad Pitt na konci zahlási, že vojna sa ešte len začala. 8/10 ()

Lukoboss

B. Pitt se tentokrát vrhnul na postapo-zombie film a udělal dobře. V roli je přesvědčivej v podstatě jako vždycky, krom toho se jedná o oblíbenou tématiku, která se jen tak neokouká. Dokonce dostaneme naservírovaných několik výborných scén, z nichž nejlepší je přelízání obranné zdi. Ta jednoznačně vede a je to, myslím, vrchol celýho filmu. Jako jo, dávám palec nahoru... ()

joora1

Nerad bych příliš členil segmenty filmu, ale zkrátka druhá půlka Světové války Z jednoznačně celý film povznáší. Od Jeruzalému to má skvělý spád. A když už, tak si trošku *zaspoileruji* - nepochopil jsem to letadlo. Scéna jednoznačně skvostná, výborná akce, dramatičnost, ale hodit granát v letadle, to by mělo asi trošku jiný efekt. Vše završilo přistání, které samozřejmě přežil jen Piťák se zabodnutým čímsi v břichu a jeho bondgirl bez ruky. No už tady to bylo trošku scifi. Ale jinak dlouho mě žádný film nedržel tak v napětí jako tento. Pitt opět dokázal, že hraje skvěle, což už ani není potřeba dokazovat, ale narozdíl třeba od Nicolase Cage má nejen dobré filmy, ale i v nich dobře hraje. NIcméně i super agresivní zombie, kteří jsou rychlejší než Usain Bolt se povedli - filmu to přináší jiný rozměr a jestli filmy s podobnou tématikou budou mít do budoucna vzestupnou tendenci rychlosti, tak v dalších filmech už můžou snad jen lítat jako superman:). Ne, film se povedl, bavil jsem se já i mnozí další a o tom to je. Pro lidi, kteří na něm byli v kině na 3D se super zvukem asi ještě větší zážitek. ()

DavidS.

Méně satelitních telefonátů rodině, méně trapného ježdění na ukrajinách, méně vůle páně Pitta, ale naopak více odvážných izraelských vojand a velkoformátových scén á la Jeruzalém...Kdyby se podařilo držet feeling, měřítko i téma, které předvedlo Svaté město, bavili bychom se o nové žánrové klasice...A rozhodně bych se nebránil dalším 12 minutám (jak praví šeptanda), kde se zombies, po Chrámové hoře, valí i na Rudé náměstí... ()

Mistickzz

Musím si zohnať knihu, to je samozrejmé. Ale inak slušná zombiovka, ktorá síce nebola epická tak ako som očakával, ale i tak pobavila a hlavne nenudila. Marc Forster je dobrý režisér, Brad Pitt skvelý herec a Marco Beltrami vynikajúci skladateľ. Aby z toho bol plnohodnotný filmový zážitok, to chcelo ešte viac sa dostať do jadra problému. Ale i tak, títo zombieci mali niečo do seba. ()

bari68

Podobných filmov o nemŕtvych a zombie sú celé mraky, avšak u World War Z panuje aj spokojnosť s kvalitou. Či už hereckou lebo dejovou, ktorá baví, je napínavá a v kombinácii s Bradom je to vlastne stejnako tá pravá americká miliónová ,,popcornovka,, , ktorej sme zasa skočili na špek. ()

honzii

Nečekal jsem, že se dá zombie žánr efektivně kombinovat s cestou kolem světa. Právě ta kombinace rozmáchlosti a klasické zombie komornosti, kdy Brad Pitt křižuje svět jako Jason Bourne, je na filmu skvělá a spolu s tím i pár nápadů jako Izrael nebo Skotsko. Bohužel film hodně trpí koncem, který přichází rozpačitě brzy, a trochu i výkonem Brada Pitta, který byl možná až moc odtažitý. Přesto veskrze pozitivní zážitek a milé překvapení. ()

KoRner

Dobrý film o najhorších filmových zombie vôbec. Pitt to vážne zvláda s prehľadom, ale chýbala mi tam tá finálna WOW scéna, ktorá by posunula film o level vyššie. A aj tie vedľajšie postavy mu tam urobili často viac škody než úžitku. ()

Chipsonator

Zetka jsou super! Je to napínavé, atmosferické, skvělé akční, soundtrack je stvořen přímo na tělo, dokonce to je celkem i krvavé, a všemu tu kraluje Brad Pitt který tu hraje jednu ze svých nejlepších rolích. WWZ je zatím jasně největším překvapením roku 2013 a jsem hodně rád že film finančně nepropadl, jelikož chci více Zetek! 85% ()

wooozie

Tak teda nevím, jelikož horory vůbec nesleduji, protože je mi tento žánr absolutně cizí, tak jsem si alespoň myslel, že základem hororu je, když už ne dobrý, tak alespoň nějaký příběh. Tady ale nevím, co mám na tomto snímku považovat za pozitivum, protože je to vlastně o ničem, některé situace jsou značně komické (kamkoliv Pitt přijede, tak se doslova za pár minut na plátně objeví i horda zombíků, přičemž otázky co, proč, jak jsou scénáristům úplně putna), nebo i samotní zombíci s výcvikem těch nejlepších jamajských sprinterů jsou, no, hodně zvláštní a ten závěr byl opravdu celkem vtipný. Opravdu nevím, co jsem od toho čekal, ale i trailery vypadali (podle mého názoru) jako slušný fail, ale toto bylo fakt slabé. 2* za Pitta a solidní hudbu, jinak taková pohádka pro dospělé, bohužel bez alespoň náznakem logického příběhu. ()

korndaddy

Všechny zombíky, teda jestli to tak můžu nazvat bych nahnal na jedno místo, a né že zapálit a vykonat genocidu ohněm. Nahnat bych je okolo repráčku, postavil bych obří sekačku, takovou tu vřetenovou a všechny bych je posekal a rozhodil jako kompost. Tím pádem by bylo víc užitku než škod a letošní úroda by mohla bejt vážne famózní. Tím bych omezil truchlící, jenž by mohli dál žít s pocitem, že jejich blízcí zemřeli pro dobrou věc a všichni by bylo znova šťastní a spokojení. Načež bych natočil Word War Zwei, které by se zabývalo obnovováním civilizace a bylo by přesný opak jedničky. Každopádně za přísných věkových měřítek, jelikož by nebylo vhodné pro dětské oči. Sodoma komora se vším všudy.... ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech