Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Hollohlaway

Vynikající. Konečně áčkový, vysokorozpočtový zombie snímek. A hned je to znát. Akce jede hned od začátku, děj vás vtáhne, a Pitt je přesvědčívě odhodlaný a civilní. Napínavé, a dokonce v rámci žánru i celkem originálně strukturované, klišé v rozumných mezích...paráda. ()

Pecival

Že je Forster naprosto mizernej akční režisér ukázal už u Bonda a tady to jenom dokazuje. Tak zmršenou akci kulometným, dementním střihem a klepavou kamerou sem naposledy viděl právě u ..... Bonda. Přesto nemůžu říct, že bych se nudil, vlastně se mi to docela líbilo. Faktem je, že se ve filmu pořád něco děje a davové scény jsou fakt super (zvlášť v Jerusalemu). O nějakém jednolitém příběhu se sice nedá moc mluvit, ale to neva, jednotlivé epizodky se mi vlastně všechny líbily. ()

jenik71

Někdy se stane, že upoutávka vypadá zajímavější než samotný film. A přesně to platí v tomto případě. Téma zombíků se mi zdálo již vyčerpané a tento horor mi to jen potvrdil. Není to vyloženě špatné, jenže tomu naprosto chybí originalita. Po technické stránce je to parádní, bohužel davová scéna v Jeruzalémě a rychlost zombíků, kterým by těžko utíkal i nejlepší sprinter světa, jsou vlastně na tomto snímku to nejzajímavější. A samotný Brad Pitt byl průměrný, stejně jako tento film. Očekával jsem určitě lepší zážitek. ()

Gunslinger

Priemerná, ale vôbec nie zlá zombáčina s jedným veľkým problémom.. a to názvom.. Kľudne sa to mohlo volať Resident Evil XY, pretože ešte aj k tomu to má bližšie, ako ku knižnej predlohe, ktorá je len tak mimochodom výborná.. 3* - 1* (za názov) ()

jefff

Napínavější film jsem dlouho neviděl. Prakticky od začátku to jede až do poslední desetiminutovky. Skvěle natočené, velkolépé a Pitt je skvělý jako dlouho ne. Světová válka Z je brilantně natočeným zombie hororem s velkým přesahem, žánrovým i myšlenkovým. Těším se na další díly, které prostě vzniknout musí. Za mě jeden z TOP filmů roku 2013. ()

voleman

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem mnohem horší film, a to ve všech ohledech. Opravdu hned od začátku film pěkně odsýpá a tempo se mu v podstatě daří udržet po celý film. Je to dobrodružná akční podívaná, která sice svým příběhem moc nepřekvapí, ale za to potěší svou napínavostí a svižností. Brad Pitt je standardně dobrý a rozhodně mi ve filmu nijak nevadil. Do pěti hvězd chybělo opravdu jen málo. 80% ()

Jello Biafra

Nie je to až taká bomba jak si asi všetci myslia. V prípade tohto velkofilmu jasne víťazí forma nad obsahom a celý príbeh je až neuveriteľne naivný. Brad Pitt tu zasa predstavuje typického amerického hrdinu, ktorý všetkých zachráni a chýba tu výraznejšia dramatická linka. Rovnako jak nelogičnosti ako že cesta z južnej Korey do Izraele sa dá absolvovať za chvílu. Samotná koncepcia svetovej nákazy, ktorá mení ľudí na krvilačné monštrá tiež nie je dvakrát originálna. Veď to sme videli už dávno v Romerových zombie hororoch či 28 dní Poté. Napriek tomu sa však hlavne kvôli niektorým bombastickým scénám z filmu stáva dosť dobrý blockbuster. Pre mňa však len na jedno pozretie. ()

greath

Tak predsa sa ešte dá urobiť celkom originálny apocalyptický zombie film a to ešte na blockbusterovej úrovni. Marc Foster to zvládol naozaj dobre. ()

Dromed

Jsem rád, že se v mém oblíbeném postapozombie žánru natočili tak epický film. To, že hlavní roli hrál Brad nehrálo zas takovou roli, ono to žádná herecká symfonie nebyla, ale kouká se na něj dobře tak když se jim chtělo vyhazovat tolik peněz proč ne. ()

Šakalík

Moc sympatický film, který námět epidemické globální katastrofy umně prezentuje z osobního pohledu bývalého vyšetřovatele OSN, kterého Brad Pitt hraje tak, že mu to žerete i s navijákem. Film přeskakuje od epického řádění nakažených až k překvapivě komorním výjevům, což má zřejmě na svědomí časté přepisování scénáře. Nicméně ani ty pomalejší pasáže nenudí, už jen proto, že v nich povětšinou vystupuje moje veleoblíbená Mireille Enos. :-) Na druhé straně, když už film popustí uzdu krvežíznivé hordě nakažených (a že jich tam je), nabere snímek na obrátkách a je opravdu na co koukat. Výborná je i závěrečná pasáž v laborce, tam si příznivci Resident Evil přijdou na své. Takže v globálu je World War Z velmi povedený film, který ale občas budí dojem poněkud žánrově nesourodé kaše. Á propos – kdybych v padesáti vypadal jen z poloviny tak dobře jako Pitt, vůbec bych se nezlobil. :-) ()

OughJay

Upřímě - zatím mě za celej můj život skoro žádnej zombie film nezaujal. Světový válce se to ale podařilo už od úplnýho začátku. Člověk se nestačí ani rozkoukat a svět zachvátí panika. Z ničeho nic. Přesně tak si představuju šíření neznámýho viru. A kadence akčních scén je tak velká, že jsem se v kině nestíhal snad ani nadechovat. Brad Pitt rodinu i diváka z počátečního chaosu brzo vyvede, ale to je jen začátek. Není kam jít, kde přistát - prostě celej svět na kolenou, z lidí se stala lovná a zombíci jsou tu kurva rychlý. Opravdu jsem nečekal, že mi zrovna tenhle film v kině přinese takovej zážitek. Klobouk dolů před Marcem Fosterem, protože tahle jízda se mu povedla téměř na výbornou. Jurgen Warmbrunn: "Most people don't believe something can happen until it already has. That's not stupidity or weakness, that's just human nature." ()

KR4T4S

Překvapení. 85% a možná půjdu výš. Pitt je frajer a na blučku chci jako bonus tu vystřiženou závěrečnou 20minutovou stopáž. A chci sequel. ()

Yeosol

Tak jsem se taky vrátil z kina ze Světové války Z. A dojmy? Jako vždy trailer sliboval docela nařachanou akční jízdu s tisícovkami nemrtvých. Malinko musím říct, že tak velkolepé to zase nebylo. jasně, že tam je několik scén, kde se to docela mydlí a zombíci tam jsou přesně jako v traileru hlava na hlavě, což je zatraceně parádní podívaná, viz skvělá scéna s Jeruzalémem, nebo efektní začátek jak ho známe z traileru. Jen v druhé půlce se film přehoupne do lehce komornějšího stylu. Což někomu možná může trošku vadit, ale mě právě že ani ne. Již zmíněná druhá polovička filmu je do stylu stealth mode a osobně jsem ji hltal hodně a prožíval každý pomalý krok hrdinů a nevzbudit přitom pozornost. Víc už mimochodem neřeknu. Mrkněte sami. :-) Osobně mi to připomínalo aktuální herní záležitost The Last of Us pro PS3, kde i zmíněné zombie řvali podobně jako ve filmu. Masky se povedly, zvuky zombie taky, hudba je vcelku povedená s rukopisem Marca Beltramiho, osobně se mi líbila teda v úvodních titulcích, moc dobré. :-) Váhal jsem, zda vyrazit ve 3D či nikoliv, nakonec sem šel ve 3D a musím říct, že se mi líbilo o něco víc než ve Star Treku Do Temnoty. Za sebe musím vyzdvihnout letecké záběry jak na tisícovky nemrtvých, tak jakékoli průlety s helikoptérou na plátně. Ve scéně, kdy leze jeden zombík přes druhého, jeden z nich letí přímo na diváka a já jsem musel leknutím přivřít oči, jak jsem to nečekal. :-) Takže s prostorovostí jsem byl docela mile překvapený. Někdo říkal, že zombie vypadají až moc digitálně. Je zvláštní, že na plátně mi to zase tak umělé nepřišlo a ILM se vytáhli. Moc se mi také líbila ta neuvěřitelná šílenost každého nakaženého, kteří se prostě nebojí vrhnout z jakékoliv výšky a vzít sebou nemrtvé kámoše a přitom se ještě několikrát pomlátit o nejrůznější zdi a zábradlí, jen aby ihned potom vstali jakoby nic a šli znovu za svou živou lidskou sváčou. :-) Film by si rozhodně zasloužil vyšší rating, než je všude známý PG-13, což je asi jedna z největších výtek, který k filmu mám. Film se zombie a bez brutality a krve? No styďte se. :-( Rodinná dějová linka mi zase tak rušivá nepřišla a neberu ji jako zápor. Na konec můžu snad jen vyslovit přání...kéž by na modrý placce dorazil nějaký Unrated sestřih. Za mě 4,3/5 P:S: Unrated verze filmu nakonec existuje, k nám do Čech se ale bohužel nedostala. ()

Maynard.

Jo, opět pořádej kousek s pořádnejma zombíkama. Hned od začátku filmu můj srdeční tep nabral asi tak dvojnásobný tempo, který se uklidnilo až cestou z kina, fakt brutál. Vlastně sem od filmu dostal přesně o, proč sem do kina šel. Podobnou tématiku nemám až tak zmáklou, ale pár filmů se zombíkama už sem viděl. (nejlepší zatím Úsvit mrtvých). Ovšem tenhle kousek se mu opravdu hodně, hodně přiblížil. Film odstartoval bez sebemenších zbytečností a zdržování. Co se mi líbilo fakt hodně, tak byl útok zombíků na Izrael, kterou ačkoli obklopovala obrovská zeď, tak byla udolána. Taky se mi dost líbil úplný konec, který předznamenal pokračování, kterýho se dočkáme, páč tenhle film se bude líbit dosti lidem. Taky po dlouhý době film s Bradem, který jak jinak než zachránil a spasil celý Svět (myšleno v dobrým, páč sem mu jeho roli žral). A co bych udělal já, kdyby zombíci napadli Prahu? Skočil bych do řeky a dělal bych že sem kláda :o)) ()

peterpatrik

Filmy zo zoombie moc nemusím, ale keď tu hrá Brad Pitt tak to musí byť kvalitný film. A aj bol. Dobre spracovaný námet, výprava a dialógy. Neviem nesedel mi tam pád lietadla, ktorí prežili potom keď si pichol smrteľnú chorobu, ktorú ani nevedel akú, dali mu protijed a on ide v pohode preč. V kine to bol pekný zážitok. 80% ()

pavcas

Překvapivě zdařilý zombíkovský thriller, jen si nejsem jistá, jestli to nebylo především zásluhou Brada Pitta, který to v mých očích povýšil na áčkovou podívanou. Místama to bylo strašně rozklepaný, jako by režiséra samotnýho někdo pokousal na ruce, ale minimálně celá první půlka měla opravdu sílu a takovou tu správně vypjatou atmosféru, kterou člověk od podobnýho snímku očekává, i když není fanda danýho žánru. Dechberoucí podívaná byla především na začátku, kdy se z poklidný jízdy autem stal boj o holý přežití a ty masy zombíků valící se jeden přes druhýho jako nějakej živej organismus, to mně dostalo i několikrát během filmu a hlavně při leteckým pohledu shora.A když už jsem se ke konci začala trochu nudit, vymyslel supertáta Pitt zas něco, co přitáhlo moji pozornost zpět, i když jsem tušila, že to udělá. 80%. ()

LadyVader

Nebylo to špatný, trošku mi to teda připomnělo 28 dní poté, akorád totálně bez brutalit :D. Brad byl dobrej, jeho rodinka nepřehrávala. Scéna z Jeruzaléma super, škoda že ju použili do traileru.:) Co mě ale fakt hodně překvapilo byla hudba.. skladba od Muse, která hrála celým filmem. 8/10 (přecejen to ve mě nezanechalo tak hlubokej dojem jako 28 dni poté) ()

kenkaku

Tenhle film prostě musel být průser. Idiot co zmršil Quantum of Solace svým "art" pojetím a neschopností natočit (přehledně) akční scénu nemohl natočit něco pro mě tak delikátního jako celovečerní film o zombie. Zombie filmy jsou pro mě srdeční záležitost. Jsem na ně citlivý, protože je mám rád. Neříkal jsem to už náhodou? No nic. Měl jsme pravdu. Akční scény nepřehledné. Zombie vlastně nejsou zombie (i když se jim tak celý film říká), ale hopkají a běhají jako kobylky a dokonce se umí i rozzlobit (?!). Takže asi nový druh - jumpbie. Navíc "jumpbie" lze po novu jaksi ošulit (klidně to vykecám) když chytnete nějakou nemoc. Ideálně hodně smrtelnou. Pak jsme pro ně neviditelní. To je super ne? Stačí jen umírat na nějakou nemoc a jste v klidu. Co když se ale s tou nemocí začnete léčit? Začnete zase pro ně být "vidět"? No... Nechte se touto logickou bombou překvapit. Přemýšlím proč vlastně dávám filmu dokonce 2 hvězdičky... Zasloužil by si méně. Snad proto že film příjemně odsýpá (fakt se při sledování moc nenudíte). Krom té stupidity s "jumpbie" (proč to prostě nemohla být nějaká anonymní choroba nebo mutace která umožní vytvořit si vlastní pravidla?) je to příjemné putování za pacientem nula. A hlavně. Já čekal že to Forster podělá. Pokud vás ale nic z dosavad napsaného nepohoršuje můžete klidně jednu hvězdičku přidat a nemusíte si připadat trapně. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech