Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

salalala

Absolutní bomba. O chlup lepší než jednička, film bez slabého místa. Dvojice Glover - Gibson tady funguje dost dobře, jako kdyby se spolu ti dva narodili. Navíc je tady brilantně a vtipně doplňuje Pesci. Film je skvěle vyvážen, akce, humor, nadsázka, to všechno tu je. Navíc jsou tu i povedení záporáci, správně zlí a slizcí. Dokonalá režie. Pro mě jeden z vrcholů akčního filmu a absolutní vrchol série Smrtonosná zbraň. PS: jeden z posledních filmů s výborným a povedeným dabingem. ()

FilmFan24

A potom, že dvjky jsou horší než jedničky! Tak druhá "Smrtonosná zbraň" je výjimkou. Především výborný temný případ s opravdu zákeřným padouchem a jako protipól se k ústřední dvojici přidává korunní svědek Leo Getz (Joe Pesci), který přináší neotřelý slovní humor. No a scéna, kdy Leo na Jihoafrickém konzulátu v době největšího apartheidu chce rozmluvit černému bratranci Alfonsovi (Glover) emigraci do Afriky je prostě k popukání...Ovšem takový gumovník na Murtaughově stole... ()

Skip

Do týmu se nedobrovolně dostal Leo a nemá to chybu. Dvojka je ještě víc prošpikovaná hláškami, přičemž akce zůstává přibližně na úrovni jedničky. ()

Vědma

Líbilo se mi to víc než jednička. Bylo to vtipnější, napínavější a zábavnější. "Ty jsi černý, já šílený, bude prdel". Obzvlášť Joe Pesci, roztomilý práskač, film skvěle oživil. Padouši byli trochu přes míru padouští a fašističtí, ale scéna s malováním - dobrý. Prej " na co koukáš? Jestli nestojím na igelitu." ()

Aleee89

Tak u jedničky jsem se nerozplývala vůbec a spíš se podivovala, jak to někdo může považovat za kultovní film. Asi to bude tím, že ten film kolem mě jen tak proplul a skoro vůbec jsem ho nevnímala. Na dvojku jsem se soustředila trochu více, ale zase nic extra to nebylo. I když musím uznat, že film je to lepší než jednička, není takový suchý, má trochu víc šťávy. Stále to pro mě není ono, ale dvojkou si u mě tato série zlepšila reputaci. ()

dyfur

film celkom ujde až na tie trapné protirasistické proklamácie - humor na to téma i cele dialogy s juhoafričanimi boli hooodne trapné. ()

GILLWANDER

Pokračovanie ani na okamžik nezaostáva za svojím predchodcom, ktorý mimochodom bol perfektný a nadväzuje naňho skutočne impulzívne. Opäť si užijeme poriadnu dávku premakanej akcie, tempo bude znovu zbesilé a protivník bude o čosi silnejší. Ale dvojica policajtov ich priklincuje a odnegruje! Skvelé pokračovanie, ktorému nemám čo vytknúť. 90% ()

Diamant odpad!

Keď sa medzi špagetami začne jedna hýbať, nevyhodíte celý tanier?! Celý film kazí milostná scéna hlavného hrdinu s jeho novou kamarátkou. ()

Joe321

Dvojka Lethal Weapon sice už nemá ono kouzlo, kdy se Murtaugh s Riggsem poznávají, ale má spoustu jiného. Je taková více dotažená, více ryzejší, více čistá Smrtonostná zbraň. Duo už je zaběhlé a má výbornou chemii, jednu z nejlepších. Spousta skvělých akčních scén (loď), honiček (úvodní se station wagonem) a vtipných scén (cokoliv s Leo Getzem). Podle mě je posun ke komedii dobrou volbou a tady to s akcí z celé série funguje asi nejlépe. A jak je obvyklé, opět parádní slizkej záporák. -"Drop it, asshole!" -"Diplomatic immunity!" -"It's just been revoked." a s Getzem -"Hey hey hey! Listen, if we're going, shouldn't I have a gun?" -"No!" ()

balba

Špičkový thriller , kterému neschází překvapivé scény , napínavé akce , vtip a skvělé herecké výkony hlavních představitelů.Druhý díl se opravdu povedl. ()

lekr

Jedna z nejlepších akčních krimikomedií jaká kdy vznikla. Pro mě skutečně kultovní záležitost!!! Skvělá akce které vévodí šílený Riggs alias Mel Gibson kerý si přezdívku Smrtonosná zbraň skutečně zaslouží!! Skvělé hlášky, příběh, akce a hlavně nesmrtelné duo. Na tenhle film nikdy nezapomenu. Už dlouho sem neviděl nic tak dobrého!! ()

kaposlav

Pokračuje to tam, kde skončila jednotka. Dvojica anarchistov, teda policajtov si svojvolne bez dodržiavania predpisov robi čo chce a ostatny sa tvária, že je to normálne. Strielaju na verejnosti a ohrozuju civilistov, ničia súkromny majetok, ubližuju na zdraví bez dôkazov a niekedy aj bez dôvodov, skáču ludom po autách. Nikto im to nevyčíta, nesťažuje si, nezažaluje ich. Hlavne postavi su nesmrtelné, alebo aspoň násobňe odolnejšie. Pobavilo ma ako zo siedmeho poschodia tri osoby spadnú do bazéne a nikomu sa nič nestane. Proste americká sci-fi akčnokriminálna hovadina. Jediné čo sa dá kladne hodnotiť je zmysel pre humor a hlášky. To sa nedalo ani dopozerať a v polovičke som to vypol. Berem do úvahy, že to je starší film, ale i tak 2* ()

Martin741

Malokedy sa stane, ze dvojka /Lethal Weapon/ prekona jednicku, ale tento film bol pre mna este lepsi nez vsetkymi vychvalovana jednotka. Perfektny scenar, skusena ruka rezisera a kopa akcnych scen /vybuch na hajzli/ zaistuje filmecku 100 % ()

Wiikii

Riggs je stále psychopat a Murtaugh si na to už zvykl. Myslím si, že dvojka je o trochu lepší než předešlí první díl... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

joeybarbaro2

Skvělé pokračování jednoho z nejlepších buddy movies všech dob. klasika. 100 % Mel a Danny jsou dokonale sehraná dvojka a Joe Pesci a Patsy Kensit tomu také dodávají správný odér. ()

Jino

Skvělé pokračování. Richard Donner stvořil výbornou dvojici policajtů z Mela a Dannyho, kteří bez problémů utáhnou celý film jen na svých hláškách. Výborné pokračování. ()

Rocky88

Téměř ideální odpočinkový film. Skvělá dvojice ústředních policistů, slizký záporák, který je pořádně chráněn ( tentokrát velvyslaneckou imunitou ) a kupa skvělých hlášek ( Když tu holku vidim, nejradši bych si tu prcgumu koupil :D:D ). Donner nezapomene ani na typické 80´s přestřelky a v jednu chvíli nám předvede i temnější atmosféru. Skvěle. ()

WoWoW

Stejně dokonalé jako jednička a značně oživené díky roli Joe Pesciho, který prostě hraje naprosto dokonale. Z téhle série by si každý měl vzít příklad, protože co díl to hora zábavy. ()