Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Frajer42

Tak tento díl kráčí ve šlápějích výborné jedničky a dokoce si troufám tvrdit, že kráčí před ní. Ve srovnání s prvním dílem se rozrostl komediální prvek, a to dost značně. Kdopak se může pochlubit, že má doma šprcgumovník. Naprosto precizní dialogy. Vtip prakticky v každém okamžiku, i když byste to nejméně čekali. Mě se tohle prostě líbí. Lepší * * * *. ()

predators

Tempo, nastolené prvním dílem pokračuje a zdá se, že u pokračování se všichni více bavili a nebyli svázáni nervozitou. Jejich herecké výkony jsou tak naprosto přirozené a já si připadal, jako bych opravdu sledoval dva kámoše, policajty a tak trochu blázny a to je jedině dobře. A jde se na díl třetí... 83% ()

Slartibarkfast

Druhé pokračování detektivní anabáze, ve které se vracíme k nesourodé dvojici šílených policistů. Tentokrát obohacené o třetí postavičku, podvodníka a zloděje, kterou skvěle ztvárnil Joe Pesci. Ten jeho obličej je pro zloděje jako stvořený (asi proto o rok později v Sám doma). Dodává už tak vtipné dvojici svěží nádech a nový náboj s novou dávkou vtipů. Příběh je malinko slabší, ale stejně je to film, na který se po letech vždy rád kouknu znova. 85% ()

nascendi

Mnoho užívateľov v komentároch porovnáva sériu Smrtonosných zbraní so sériou Smrtonosných pascí. Výsledok sa odvíja nielen od toho, či niekto preferuje Bruce Willisa alebo Mela Gibsona, ale aj od toho, či tieto filmy berie vážne alebo s nadhľadom. A to je hlavný dôvod, prečo u mňa na celej čiare víťazia "zbrane". Majú humor, ktorý nadľahšuje dej a ospravedlňuje prehnané alebo nelogické v ňom. V "pasci" je humor humorom hlavného hrdinu, ktorý si ním hladká svoje ego. Samozrejme, že rešpektujem právo každého na jeho videnie a hodnotenie. Za seba môžem napísať, že dvojke neublížila vysoká laťka nasadená jedničkou a bolo v nej rozvinuté to, čo bolo v jedničke iba naznačené. V žánri zábavných filmov ostáva celá séria nespochybniteľným prínosom. ()

PetrPan

Dvojka v ničem nezaostává za jedničkou, je dokonce o něco lepší a na scénu poprvé vstupuje Joe Pesci jako Leo Gebs ()

Ratemus

Dvojka mě baví ještě víc než jednička, zábava zaručená. Tady prostě není co vytknout, absolutně prvotřídní zábavná jízda. ()

Vitason

Kapitán Zkáza a seržant Pohroma vrací úder. Hláškující duo je ve druhém díle doplněno užvaněným Joe Pescim (který je v českém dabingu neskutečně uštěkaný), což se ukázalo jako velice dobrý tah. Shane Black se tentokrát mnohem více rozšoupl a los angelské policisty vyslal do boje s jihoafrickým velvyslancem v mnohem třeskutější a výbušnější akci, která je opět skvěle natočená. Hlášky jsou ještě o stupeň zábavnější a tak si dovolím tvrdit, že druhý díl svého předchůdce o chlup překonal. Gibson a Glover jsou opět skvělí a vynikající výkon podal i již zmiňovaný Joe Pesci. Smrtonosná past 2 je stejně jako její předchůdce skvělá osumdesádková jízda, které dávám o jednu hvězdičku více než prvnímu dílu. Podobné filmy: Smrtonosná past 1-4 (1987-98), Tango a Cash (1989), Smrtonosná past 3 (1995), Mizerové 1-2 (1995-03), Kiss kiss bang bang (2005) ()

Bachy

Jako kdyby dotáhli šrouby. Praštěný, střelený, přehnaný, Pesci, švihlý. A pak taky kultovní - používat tohle slovo je "fuj" klišé. Co se tam dělo mi bylo úplně jedno. Někdo někde běhal a občas střílel, často kecal, ale prostě mě to bavilo. ()

klerik

Klasika plná humoru so skvelým scenárom a úžasným hudobným doprovodom... jazda pri ktorej nestihnete ani dýchať... ()

iamek

Richar Donner nezklamal v druhém díle Smrtonosné zbraně a natočil více než důstojné pokračování. V druhém dile máme o něco více humoru a to iamek má moc rád. Nasazení báječného a nepřekonatelného Joea Pesciho bylo skvělým tahem. ()

SeBig

,,kam si to prosimtě dostal?" ,,hádej vole, ale jen jednou!" Lepší a akčnější než jednička, pár dobrých vtipných hlášek, příběh paráda, velké plus je taky Pesci! ,,jak se jmenuješ ty? Peter Fon..Fol.. budu ti prostě říkat Adolfe" ()

korbitch22

O kus akčnější,nadupanější,drsnější a vtipnější než první díl.Díky bohu že neprošel úmysl nechat zemřít postavu Riggse,protože bysme všichni přišli o další dva skvělé filmy.Druhý díl Zbraně je jedním zmála příkladů pokračování,které tedy aspoň pro mě přebilo první díl.Nekompromisní a drsná akce,konec filmu od vybíjení policejní jednotky až po zabití překrásné Patsy Kensit,je jedním z nejůžasnějších scénáristických výtvorů a hlavně herecký výkon Mela Gibsona mě vždycky vydrtí.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a určitě nejdrsnější díl z celé série.105% ()

classic

Smrtiaca zbraň 2” ma až tak extra neoslovila, ako prvá časť z roku 1987, kedy vskutku nechýbalo veľa, aby som udelil plný počet hviezd, že tentokrát som mal zase problém so scenárom, ak nie ešte o niečo väčší, než predtým. Totižto, obsahuje jednu (zásadnú) scénu s Martinom Riggsom a jeho frajerkou Rikou van den Haasovou, ktorej najprv predchádzala "kľúčová" sekvencia, plná smrtonosných výstrelov z dvoch helikoptér, pričom »divokí hrdlorezi« pokračovali v šialenom vyčíňaní aj z pevnej zeme, aby následne potom sa postavy odvážili vkročiť do « jamy levovej », považujem za maximálne zlyhanie, ktoré bohužiaľ nedokázal ukočírovať ani režisér, pôvodným menom → "Richard Donald  Schwartzberg", čo neskoršie prijal pseudonym Richard Donner, pod ktorým ho vlastne (ne)pozná celý svet, no i napriek akejsi, trochu slabšej chvíľky, ho v žiadnom prípade nezatracujem ! Pravdepodobne sa tých scenáristických kiksov vyskytne viacero, kvôli čomu sa snáď automaticky strhávajú body, s čím bohužiaľ → absolútne nič nenarobím. Obsadenie Joea Pesciho, mi taktiež bohvieako nesadlo, než na čo bývam trebárs zvyknutý zo scorseseho filmov, no v tomto prípade pôsobil až príliš otravne na to, aby si získal celkové moje sympatie, pretože na druhej strane sa sem ani nehodí. Akonáhle medzi Riggsa a Murtaugha, vstúpil ďalší charakter, už to skrátka nie je také zaujímavé, keďže nedostáva toľko hereckého priestoru, koľko by si v skutočnosti asi zaslúžil... Tvorcovia sa zrejme → pre zmenu práve teraz inšpirovali "Die Hard" , kedy opäť verne kopírujú »árijskú rasu« , ktorá výnimočne znovu vystrkuje rožky ? Skrátka, mám také zdanie, že sa miska váh obrátila, no nepovažujem to za akési veľké « vykrádanie » jednej značky od druhej (niečo napríklad na spôsob nealkoholických nápojov ako Coca-Cola a Pepsi), i keď zasa za obomi sériámi stojí ziskuchtivý producent Joel Silver, a tak možno na tejto myšlienke čosi bude... ? ()

Yardak

Citát z filmu: Tohle znám, hrajete si na hodnýho a zlýho poldu, že jo? DRŽ HUBU! Jo tak, tak zlej a taky zlej polda. No tak ok :). ()

sharky

-MARTINE, JA NECHCI UMRIT NA HAJZLU! - NEBOJ, RODGI, LIDI JAKO TY NA HAJZLU NEUMIRAJ"! Nejlepší díl: prcgumovník, bomba na záchodě, skvělé scény s Joe Pescim (zvláště ta, jak urazí dveře od auta) hrůzostrašný záporák a výborné akční scény. ()