Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Flego

Spôsob akým vletíme do deja je príznačný tejto sérii. Humor začína prekvitať, akčnosť je síce niekedy samoľúba, ale všetko to dokonale funguje. Jednotka je klasika a dvojka je rozkoš. ()

anais

Skvělé pokračování, dle mého převyšuje první díl. Ohromné množství hlášek, konečně se objevuje Leo Getz (tady ještě ne trapný, ale vtipný!) v podání Joea Pesciho a Riggs prožije další smutnou lásku (s andělskou Petsy Kensit:-). Ve filmu je jedna vypointovaná scéna vedle druhé, akční scény jedna radost. No comment. Rozviňte červený koberec. ()

honajz

Jestli mi u prvního dílu vadila rozháranost a rodinné sekvence, tady se to naštěstí obešlo bez nich (snad jen to miliskování mohlo vážně být kratší) a navíc to má ucelený, kompaktní děj, kde padouši nejsou žádná ořezávátka a kde má každá věc svůj význam a je následně velmi dobře v ději využita. Dokonce zjistíme, jak to bylo s Riggsovou manželkou. Nechybí ani humor, a to dokonce černý humor, takže mě tenhle díl skutečně hodně bavil. A btw, skvělá kamera, hlavně pak na lodi. ()

MM11

Jedničku jsem nepochopil a nechápu dodnes, dvojka je o fous lepší a může za to hravý scénář a svižnost. Mel Gibson, který hrál v jedničce bídně (opět čistě můj subjektivní dojem) se tady vybičoval a zcela zastínil ostatní, jež rovněž prokazují kvality. Nejasné řeči o "inteligentní zábavě" bych ale šmahem vyvrátil, protože tahle série je strašně nepůvodní, jen umí své klišé dobře prodat. ()

Ivoshek

Tahle dvojka dosahuje kvalit jedničky a to především díky záchodové bombě (který mi trochu připomněla scénu s přiskřípnutým přirozením v Something about Mary), vtipnému Pescimu a Patsy Kensit, která je k na-kous-nu-tí! ()

eraserhead666

Povinné rutinní seznamování s postavami je za námi a tak se může rozehrát prakticky cokoliv. A taky, že rozehraje. Boží nástup Joe Pesciho, návrat psycholožky, létající záchod a dokonalá Patsy. ()

SOLOM.

Velmi solidní pokračování dnes již dalo by se říci „kultovní“ krimi/akční série. Dvojka se vydala v úspěšných šlépějích svého předchůdce a divákům opět naservírovala několika chodové menu, které bylo zase velmi chutné. Pořádná akce se střídala s humornými pasážemi, nechybělo napětí ani slušné hlášky a na scéně se objevila postava Leo Getze. Bomba na hajzlíku byla každopádně vítaným zpestřením stejně jako pohledná Patsy Kensit. Detektivové Martin Riggs a Roger Murtaugh opět nezklamali… ()

Ištván87

Těžko soudit, jestli je nejlepší jednička nebo dvojka. Jednička byla krásně nová, plná geniálně vypointovaných scén a hlášek, s šílencem Joshuou a scénou mučení, ve dvojce je zase Leo Getz, vyřešení smrti Riggsovy ženy, nejtvrdší záporáci a skvělé scény ve kterých Riggs pronásleduje neskutečně nechutného Josse Acklanda . Takže pořád nevím. Nechám to nedořešené a oběma přiznám plné hodnocení... ()

Bauer

Je to možný aby bylo něco takhle super??? Ano je.Ještě lepší než jednička.Tady nám přibyl navíc skvělý humor a k výbornému Melu Gibsonovi a Danny Gloverovi přibyl navíc dobrej Joe Pesci.A pár scén například bomba na hajzlu......prostě BOMBA. ()

becki_tu

Víc než důstojné pokračování výborné jedničky. Opět se pokračuje se ve stejném trendu, tak jak to máme rádi - akce, humor, akce, humor + pár kultovních scén. Zábava na druhou. ()

JASON_X

Extrémně dementní a extrémně klišovitá zápletka o zlých jihoafrických rasistech mi extrémně znechucuje druhý díl série, ačkoliv jsou v něm povedené a vtipné momenty (aféra s reklamou na prcgumy, bomba na záchodě, Leo...). Škoda. ()

luka4615

Nestává se to často, avšak občas je druhý díl lepší než ten první. Stalo se to i zde, jelikož ve snímku Lethal Weapon 2 jsou všechny atributy z prvního dílu vysoustruženy k naprosté dokonalosti. Za zmínku rovněž stojí i postava Joea Pesciho, jež dává zavděk většině komediálních scén a gagů. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Výborná práce! PS: Scéna s bombou na záchodě rozhodně patří mezi kultovní kolorit celého snímku! „Guys like you don't die on toilets.“ ()

Lucasion

Pokračování Lethal Weapon má můj obdiv. Hned od začátku do konce se budete válet smíchy. V čem jednička ztrácela tak je dvojka nesmírně lepší. Humor je zde vytříbený a do akční komedie se skvěle hodí. Vcelku zajímavá zápletka se stejnými herci. Glover i Gibson samozřejmě své úspěšné role zopakovali. Lethal Weapon 2 si zanechala vše dobré z prvního dílu a zbytek vylepšila. Velmi důstojné pokračování této série. ( 63 procent ) ()

Handle

Takže stejně tak jako první díl, tak i druhý ode mě dostává 70% (slabší 4*) a to hlavně za komediální prvky. No, takže podle mě opět poměrně nadhodnoceno... Mně to prostě nijak extra moc nebere, ale filmařské kvality má samozřejmně na úrovni, takže mu ty 4* ještě dám.. ()

TheJokerCZ

"Proč tu bombu nestrčili Trish do trouby.Všechno to zbytečný trápení tím mohlo skončit." Řekl bych, že dnes už kultovní akční a perfektně nahláškovaná podívaná s nečekanými zvraty. Dvojka mě bavila ještě více, než první díl a už ten byl perfektní. 10/10 ()

Lacike

Tak dvojka je uplne ine kafe ako nevyrazna jednotka. Konecne sa uz jedna o regulerny akcny film s množstvom akcie. Uz uvodna nahanacka strci do vrecka vsetky akcne sceny z jednotky. A to sa film este len rozbieha. Takisto chemia medzi Gibsonom a Gloverom tentoraz uz funguje od zaciatku. Nemusia si na seba este len zvykat ako v jednotke, ale uz sa dokonale poznaju a spickuju sa skvelymi hlaskami. Konecne sa objavili aj skvele trademarky tejto serie (pocitanie 1,2,3, rameno, Leo Getz). A mix dramy a komedie je tu ovela lepsie vyvazeny. Uz nemusime sledovat depresivne sceny v ktorych sa chce Rigs neustale zabit, ale namiesto toho sa zabavne vrha do divokych akcnych scen, ktorych uroven je o niekolko tried vyssia ako v jednotke. Neviem, ci angazovali inych kaskaderov, ale akcia je ovela pestrejsia, velkolepejsia a celkovo prepracovanejsia. Uz len ked porovnam finalny suboj medzi Gibsonom a hlavnym zaporakom, tak je to nebe a dudy. Tentoraz je vsetko prehladne a aj choreografia je na pomery USA produkcie viac nez slusna. Takze tento diel som si uzil a az vdaka nemu chapem, preco sa tato seria stala pre divakov kultovou a zaroven sa stava kultovou aj pre mna. 9/10. ()