Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Evander

Výborný, napínavý horor, který ani po letech neztratil nic ze svého kouzla. V hlavní roli skvělý Gregory Peck, na pozadí hudba, která fantasticky dokresluje děsivou atmosféru. Upřímně řečeno je The Omen jeden z mála hororů, na které se dá bez obav podívat i desítky let po jejich natočení. 80% ()

Rathalos

Splnil som si svoje divacke povinnosti a pozrel si hororovu seriu The Omen,no a musim konstatovat spokojnost z toho,co moje oci videli,takze jednotka je jednoznacne najlepsia,takmer genialna,nemala chybu,dvojka bola o chlp slabsia,trojka len priemerna a stvorku by som porovnal kvalitou s druhym dielom,co musim vyzdvihnut v tychto styroch filmoch je paradna zvukova stranka i hudobny doprovod,dalej uzasny stary dobry cesky dabing,ktory uz dnes nie je tym,cim byval a nemozem zabudnut spomenut skvelu atmosferu,napatie,ale aj fajn herecke obsadenie hlavne v stvrtom pokracovani zaujala vtedy este detska protagonistka Asia Vieira,z ktorej siel vazne strach,cize to je asi vsetko,co som chcel napisat...:-) ()

Besyn

Když jsem to viděl poprvé(tuším asi v 10),tak jsem z toho pár nocí hezky nespal.Neuvěřitelně temný a depresivní horror,kde ono zlo hlavně tušíme,než vidíme.A navíc zatím jediný oskar za hudbu pro Jerryho Goldsmitha,která je skutečně nejstrašnější a nejbrutálnější,co jsem kdy slyšel.Však jistě dobře víte o čem to mluvím (ave christus,ave satani). ()

cure

Jeden z najlepších hororov. Davida Warnera som znenávidel už v Strašiakoch. Výborný scénar, réžia a atmosféra strachu. Od tohoto filmu už viem že 666 nieje najlepšia kombinácia čísel a hajzlík sa môže skrývať aj zlatučkom šesťročnom faganovi. ()

Blaogranas

No po více než třiceti letech tento klasický horor trochu ztrácí, ale mezi dnešními (r. 2009) horory ještě září jako zmíněná kometa. Sází na temnou a opravdu děsivou hudbu, která vskutku nahání hrůzu v ten praví okamžik. Vychází ze spirituality a psychologie, což převyšuje dnešní žánrové počiny naplněné potoky krve o několik tříd. Ale nemůž si pomoci, herecké výkony mi v ěkterých pasážích přišly docela prkenné a zvláště ze začátku jsem se trochu nudil. Konec, kde se víc jedná než mluví, byl pak o poznání kvalitnější. Ale s ohledem na rok natočení, musím ocenit The Omen alespoň na 4*, protože vidět to tehdy, asi bych měl docela nahnáno. Dnes už jsme ve filmech ale přece zvyklí na ledasco. ()

helraiser

Jeden z nejzásadnějších satanských hororů s dokonalou atmosférou a výborným hudebním doprovodem, který dělá z tohoto filmu opravdový zážitek. Jeden z těch hororů který funguje na 100 % i v dnešní době. ()

Torgal

Atmosféra oproti remaku neporovnateľná. Nie je to síce taká bomba ako som čakal, no aj tak súčasnú horrorovú produkciu valcuje na všetkých frontách. Scenár je vybrúsený do detailov a spolu s réžiou a obzvlášť hudbou je základom perfektne vygradovaného filmového zážitku. 8/10 PS: Po zhliadnutí tohto filmu sa mi už námet Nezvratného osudu vôbec nezdá byť taký originálny ako pred tým. ()

Mr.FreeZer

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Supr atmosféra, která tenhle film povyšuje ne nejvyšší úroveň. Samozřejmě ještě s hudbou, která je ukázkově temně dynamická až hrozivá. S Oscarem plně souhlasím. ()

Kingjiri

Řemeslně solidně natočený, herci a hudba dobrý. Občas se objevil i náznak slušný atmosféry, ale od filmu s hodnocenim přes 80% jsem prostě čekal mnohem víc. Na horor málo strašidelný a na thriller zase málo napínavý. Ve svý době asi hodně slušný dílo, ale dneska už existujou o dost lepší hororový bijáky. Chtělo to aspoň trochu zrychlit tempo nebo zkrátit stopáž. Aspoň, že závěr se docela poved, hlavně za něj teda tři hvězdy. Omena beru hlavně jako Donnerovo filmařský cvičení před tim, než natočil další, mnohem lepší snímky. ()

BadCough

Perfektné herecké obsadenie, hudba a najmä strih v spolupráci s kamerou. Satan, Vyháňač a Dotyk medúzy tvoria moju top 3 hororových mystery filmov 70-tych rokov. ()

snoodles

Jako jo, hodně dobrý, hudba si Oskara zaručeně zasloužila, nicméně mně tam něco do těch pěti chybí. Třeba až se na to podívám znovu, změním názor. ()

NightPorter

Ne jeden z nejlepších, ale skutečně ten vůbec nejlepší horor všech dob. Atmoška by se dala krájet a vliv má na to nejen pravděpodobně nej soundtrack všech dob, ale hlavně úžasnej příběh, vyborný herci, kamera, prostě všechno. Moje nejoblíbenější je scéna na hřbitově, ty záběry zeshora, naprosto úžasná, děsivá, děsivá věc. "JEHO MATKA... JE ŠAKALÍ SAMICÉÉÉ!!!" ()

1Legend1

Jedním slovem zívačka. Až na pár krátkých momentů se ve filmu absolutně nic neděje. Snad jediná dvě světlá místa, co by stáloa za zmínku je hudba a atmosféra, to funguje v rámci možností. 20% ()

Biopler

The Omen je film, ktorý sa zo začiatku tvári celkom nevinne, no postupne odhaľuje svoje silné stránky. Je režijne skvele zmáknutý. Vyzdvihol by som množstvo pamätných scén, ktoré chtiac-nechtiac zostanú v mysli nejedného filmového fanúšika. Film preverený časom pritom neponúka bombasticko ľakacie scény, azda snáď len v závere, zato však predkladá hutnú tiesnivú atmosféru. Porovnávaniu s The Exorcist sa The Omen nevyhne. Oba majú podobnú tému, ale u mňa je o čosi lepší starší kolega. Pritom The Omen je vrstevnatejší, The Exorcist naopak priamočiarejší a jednoduchší. The Omen má vystavaný príbeh na nie pevnej pôde. Vytrhnutý kontext zo Zjavenia apoštola Jána plávajúci po povrchu, symbolika 666 nejasne sa objavujúca na tele kňaza, až príliš ľahko zatlačený kňaz Spiletto k svedectvu sú časti príbehu, ktoré škrípali. Z hercov ma najviac zaujala démonická Billie Whitelaw, tú aj za bieleho dňa stretnúť je masaker. Nemocničná scéna je top scéna filmu a natrvalo mi utkvela v pamäti. Casting je veľmi fajn a príjemným ozvláštnením je vedľajšia postava fotografa, ktorý podivínskym zjavom ideálne zapadol do snímky. ()

KUFI

hnedka po exorcistovi, kterej se mi s odstupem casu zda sotva prumernej, jsem dal omen a je to jeste o tridu slabsi..prej jeden z nejlepsich horroru vsech dob lol..to leda ze bych nevidel nic jinyho ()

kondor77

Každý tady zapomíná, že film je jen variací skvělého románu (román jsem četl 2x). Jediným plusem navíc je hudba. Nicméně to neznamená, že bych se skvěle nebavil. ()

Titus

Fakt solidní horor, ale věděl bych o lepších. Kdyby Jerry Goldsmith k němu nesložil tak strašidelnou hudbu (matka mě nařkla, že jsem se dal k satanistům, či co), tak by to bylo asi za tři hvězdy. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner