Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Deeus

Po Pádu zklamání. Vizuálně nepopírám, že to byla nádherná smršť, nicméně jako divačku na mě ani polonazí bohové v úchylných oblečcích nezapůsobili. Hrdinka je tam jen pro to jedno (perfektně nalíčená i po bahýnku a sprše), Théseovo vítězství nad Mínotaurem mi namísto epiky evokovalo ubití mouchy plácačkou (ještě kdyby se Mínotaur pohnul, Théseus by ho zuřivě dorasil a aspoň by to mělo prvek komedie - pořád lepší než zkažené drama). V tomhle případě nemůžu mít ráda ani patos, ani další bídné zpracování mytologie. Hodnotím jako film čistě pro chlapy, kteří rádi vidí násilí a málo logiky, protože dramaturgicky to bylo slabší. Holt sebraný základ mýtu nastrojený do posledních amerických oblečků. Pěkné efekty. ()

Tombič

Šel jsem na snímek s myšlenkou průměrného bijáku, ale příjemně mě potěšil. Nejednalo se o nic vyjímečného, ale ani minutu jsem se nenudil a líbily se mi kostýmy. V porovnáni s 300 mi tam chybělo charisma, jaké měl Leonidas, který je pro mě legendární. Herecké obsazení jako Henry Cavill ( Tudorovci) nebylo nejhorší, ale ani vyjímečné. ()

Ace.A.T.L.

Tak tímhle směrem ne, milý filmaři a producenti. Stejně jako u filmu 300 plácání u teplé branky, jsem nenašel to NĚCO, co by mě k tomuhle filmu připoutalo. Bez pevnějšího děje, bez nápadu a nebejt pár pěkných efektů, tak by se to celý dalo pojmout, jako studentský film, kterej by mohl sloužit spíš jako zvuková kulisa. Ty 2* jsem dal jen za pár pěkných efektů, pár pěkných bitek a nic víc. Za mě teda NE. ()

barikhartlik

Kdyby nebylo tolik tmy a konec by mi byl srozumitelnější, tak by to bylo i na pět hvězdiček. Nejsem fanoušek Mickey Rourka a ani filmu 300: Bitva u Thermopyl, tak jsem k němu přistupovala lehce s rezervou, ale bylo se skučetně na co koukat. ()

pallladin

Aneb příběh o tom jak si řekové postavili vlastní Helmův žleb a místo Gandalfa jim na pomoc přiklusal Zeus s kladivem, které si asi pujčil od Thora, a elitní zásahovou jednotkou bohů.. ()

=Číča=

Pro mne veliké zklamání. Kulisy mi přišly jak z totalitní TV pohádky (jedna místnost a za tím domontovaný obrázek moře). Bohové vypadali jako by si odskočili z nějaké gay-párty. Ale pro antiku mám slabost, takže 2* ()

ferrca

Těžké hodnocení... Nejprve tedy pár kladů - celkem pěkný děj (dokonce se zápletkou, kdyby...ale k tomu se ještě dostanu) skvělá hudba (možná si stáhnu i soundrack), skvělé efekty (luk, titáni, stříkance krve) , parádní souboje (trošku okopčené z 300, ale budiž)...no a, taky na Henryho a Luka se dá dívat, jsou to fešáci...A teď zápory a že jich bude, upřímně na mě film působí poněkud laciným dojmem, který je ještě zvýrazněný tím, že vesnický chlapec se stane hrdinou (klasická zápletka), zničehonic se pomiluje s věštkyní (jasně, aby už nemusela věštit), a zničehonic se také objevuje na různých místech, aniž by předem prodělal strastiplnou cestu (jak už to bývá)....no a třešničkou na dortu jsou přitrapnělé ftípky jednoho z otroků, který s Theseem pracuje v solném dole (údajně - žádný důl nebyl pořádně vidět, natož nějaká práce), kostýmy bohů jsou odpudivé a jejich "koruny" jsou až k smíchu, jooo a abych nezapomněla - ten konec byl jako co???...byla jsem tak natěšená a opět zklamání, achich, možná si budu přetáčet milostnou scénu a pár bojů, jinak nůďo.... ()

bezprezdivky

Zapomeňte na příběh - atmosféra je vším. Je to temný, krvavý a dusný film. Ubikace vojska krále Hyperiona by mohly dostat cenu za nejlepší interiér roku 2011 a masky bohů vypadají jak od Versaceho po dvou až třech lajnách, ale překvapivě to filmu neubližuje, ale naopak. ()

rigby

Po vizuální stránce je to pastva pro oči, po stránce obsahové to silně pokulhává. Po celou dobu se vlastně nic neděje, samotný příběh by vystačil na půlhodinový film. Přitom by se z této legendy dal vytěžit velmi silný příběh. Takto se jedná pouze o hru na efekt. ()

spawnxp

Vizuální bomba... chce to kino nebo alespoň HD. Co se týče castingu, tak hlavní postava je bezesporu Hyperion M. Rourkeho, mezi těma přiteplalejma klaďákama působí... no vlastně normálně. Scénář je neskutečnej paskvil, příběh je vlastně jenom spojovák mezi akčníma scénama, "odkazy" na řeckou mytologii radši nezmiňovat. Ale jak bylo řečeno, tohle je věc na koukání ne na přemejšlení a takhle bráno to opravdu stoji za to zkouknutí. ()

escaf

Immortals je ako pravé velkonočné vajce. Na povrchu môžete obdivovať jeho krásu , spracovanie a schopnosť umelca vdýchnuť takej obyčajnej veci umeleckú hodnotu. Z vnútra je však prázdne a všetko hodnotné a výživné je už mimo. A kde sa podelo psyché? Zostalo pred nedobytnými bránami Hollywoodu. ()

david666

Jenom akční scény film neudělají. Navíc podle mě se u Immortals jedná o hodně nepovedený pokus o druhou Spartu. Některé scény vypadají hodně jalově. Příběh je kde? ()

Charlie.Harper

Po akčnej stránke sa mi film neskutočne páčil a bol veľmi dobre prepracovaný. Štýl akým bol ladený boj bohov a titánov bol veľmi originálny a myslím si, že po tomto sa začne robiť viacej filmov s podobným bojovým motívom. Za zmienku určite aj stojí aj hudba ktorá bola výborná a zapadala presne tak aby to dopĺňalo atmosféru filmu, pre mňa jasných 5*. Ale problém je v tom, že všetky tieto perfektné akčné scény boli pozliepané niečim veľmi lacným a nedomysleným. Tento film disponuje jasnými priepastnými rozdielmi na jednej strane perfektné bojove scény a efekty hodné 5* a na druhej strane dialógy a scény medzi tým sú také 2*. Dlhšie vo mne prebiehal vnútorný boj, že či sa prikloniť k tým piatim alebo štyrom hviezdam. No nakoniec zvíťazil rozum nad srdcom takže pekné 4*. ()

Pjotrik

Nevím kolik procent by ubylo, kdyby tam neharál Miky Růrk, ale myslím že dost. Tohle je regulérní béčko, které se nízký rozpočet snaží všelijak obkecávat a zakrývat. čekáte obrovskou bitvu, ke které se přece celou dobu schyluje...hmmm nic. těšíte se na ztvárnění Titánů...hmm ti se teda nepovedli, ani bohové se nepovedli, ani kulisy či co to bylo se nepovedly. Takže nic:) 45% ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?