Režie:
Tarsem SinghKamera:
Brendan GalvinHudba:
Trevor MorrisHrají:
Henry Cavill, Freida Pinto, Mickey Rourke, Luke Evans, Stephen Dorff, Kellan Lutz, John Hurt, Isabel Lucas, Romano Orzari, Peter Stebbings (více)Obsahy(1)
Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))
(více)Videa (90)
Recenze (1 087)
Čekal se slabší plagiát Třístovky, je to slabší plagiát Třístovky. Není to vyložený průser, pouze filmařská prohra pro jindy neskutečně nápaditého Tarsema Singha, který zde rezignoval z pozice vizionáře na post kopírky. Nic proti tomu, ale Snyder je přeci jen jeden a především v tempu, úzkém záběrování (skutečná velkolepost tomuhle chybí) a nezajímavosti postav je to na Válce Bohů hrozně vidět. Freidu Pinto bych si ale rád vzal domů. A připravil ji o vidiny… ()
Immortals nemajú príbeh, ktorý by ich niekam posúval, ani postavy, ktoré by im dodali život. A na jedno zahalené ženské telo v nich pripadá tridsať polonahých mužských. Film je ale uspokojivo krvavý, pojatie Bohov a ich sídla nad oblakmi nevyzerá ako z lacného pornofilmu (viz. nový Súboj titánov), a opulentná výprava je na hranici dizajnérskej geniality. Nenudil som sa, nebol vo vytržení, nebolo mi nikoho ľúto ani som nikomu nedržal palce, no i tak som to s chuťou dopozeral do konca. Efektná pózerská prázdnota. ()
Tak Zeus už není Dia! Je sladký! ♥ To relativně vysoké hodnocení je jasně zapříčiněno tím, že mu při projekci nejeden z místních gayů zatoužil ostrouhat mrkev o jeho pečlive vysklapovačkovaný abdomen a požvýkat ucho! To já si během filmu myslel, že nám Malík začal točit pod pseudonymem a čumím na Tenkou, červenou válku bohů. Téměř divadelní homopředstavení, plné kýčovitých obrázků, "sofistikovaných" pseudodialogů, děsně žužu antického božstva a velkohubé nudy, které vytahuje ze žumpy snad jen geniálně bezskrupulózní Michal Rúrka. Kdo se těšil na dalších 300 tak jako já, ať raději rychle vychladne, protože tohle je tak maximálě 4 - Bitva u Homopyl! Když teď nad tím ještě přemýšlím, zjišťuji, že zbytečně plýtvám eufemismy. Ty Thermopyly tam klidně mohly zůstat. ()
Tak tohle byla pořádná ňamka. Film odsouzený k většinově rozpačitému přijetí. Pro jedny nedostatečně stylizovaná a nedostatečně akční kopie Třístovky, pro druhé příliš stylizované a nevěrné zpracování antických mýtů, pro třetí scenáristický guláš bez jasných motivů a vztahů ... aneb je snadné se proti Immortals nějak kriticky vymezit. Pokud bych měl něco zkritizovat já, tak pak snad jen to, že oproti svému předchozímu filmu Tarsem Singh udělal přecijen krůček vstříc běžnému diváctvu. Ale i přes to natočil velmi originálně pojatý a stylizovaný film, který já osobně do průměru nehodím, ani kdyby mě k tomu někdo nutil. Vizuálně jeden z nejopojnějších filmů loňského roku. Lituju, že jsem zrovna tohle vynechal v kině. ()
Vrcholně estetizující záležitost, do níž Tarsem Singh obtiskl své nezaměnitelné, bizarní obrazové cítění. Divadelní stylizace, absence epičnosti a střídmost filmových kulis (přitom tak vizuálně opojných) je autorský záměr, nikoliv znouzectnost a díra v peněženkách pánů producentů. Tohle chci mít na blu-ray. ()
Galerie (107)
Photo © Relativity Media / Jan Thijs

Zajímavosti (23)
- Luke Evans, predstaviteľ boha Dia, kvôli úlohe zhodil takmer 15 kilogramov za sedem týždňov v niekoľkofázových tréningoch. (Greenpeacak)
- Ve scéně, kdy jde Theseus (Henry Cavill) pohřbít svou matku do kobky, nemá žádné sandály, aby našel cestu zpět. V kobce už ale sandály má. (TheBalrog)
- Film nevychází z žádné konkrétní řecké báje a neodpovídá ani počet titánů, kteří měli válku s olympijskými bohy vést. Zatímco dle řeckých bájí mělo jít o 12 titánů, na začátku filmu jich lze spatřit 25 a při závěrečné scéně dokonce ještě víc. (S.U.E.S.)
Reklama