• Shushika

J. A. Pitínský meets J. P. Gaultier. Ale čert vem stylizaci kostýmů a "neřeckou" výpravu. První dvě třetiny až na Rourkeovu variaci na kapitána Kurtze bez emocí, konfliktů a dynamiky (to úzké rámování způsobovalo, že pokaždé když postava udělala několik rychlejších pohybů, měl jsem obavu, že vyběhne z kulis). Naštěstí je tu závěr, který to trochu nakopne. Postavy se konečně dostávají do klinče, některé metafory mají docela sílu (a dávají zapomenout na ropná tsunami a producentovu mánii mít v Immortals co nejvíc elementů z 300, ačkoliv je úplně znefunkční), hodně pomůže i epičtější měřítko. Většinou jsem se nebavil... místy jo, a to pak docela hodně. Každopádně jediné wow se u mě dostavilo u svérázného olympského monoteizmu a u efektu God speed. 5/10(28.11.2011)

Čekal se slabší plagiát Třístovky, je to slabší plagiát Třístovky. Není to vyložený průser, pouze filmařská prohra pro jindy neskutečně nápaditého Tarsema Singha, který zde rezignoval z pozice vizionáře na post kopírky. Nic proti tomu, ale Snyder je přeci jen jeden a především v tempu, úzkém záběrování (skutečná velkolepost tomuhle chybí) a nezajímavosti postav je to na Válce Bohů hrozně vidět. Freidu Pinto bych si ale rád vzal domů. A připravil ji o vidiny… Více zde.(14.11.2011)

Zhlédnuta 3D verze. Immortals je snaživka. Ví, že bude srovnáván s 300 a snaží se, moc se snaží být lepší. Bohužel prohrává na (téměř) všech frontách. Akce, zpomalovačky, krev, epičnost, drama, příběh, způsob vyprávění… jediné, v čem se alespoň vyrovnal Třístovce jsou vypracovaní chlapi (myslím, že Henry bude jako nový Superman velmi přesvědčivý, svalovinu na to má a dřevo taky není) a kráska v hlavní roli (jen by mě zajímalo, jestli to byl body double v té postelové scéně, ale nebudu si to kazit a pátrat po tom). Freida je rozhodně kus krásné ženské, klobouk dolů. Prakticky celý film uběhne rychle a moc se nenudíte, nicméně když film skončí, tak si řeknete, že to mohlo být mnohem lepší. Že to bylo v 3D jsem si vzpomněl až při konci, kdy to bylo i trochu poznat. Stejně jako jsem si při závěrečné bitvě vzpomněl, že to měl být akční film. Prostě a jednoduše, jednoduchá jednohubka, kterou si ještě někdy dám, ano. Ale, řečeno slovy doktora Sheldona Coopera: "Proč bych se ve světě, kde existuje 300, měl spokojit s něčím jako 300?" 70 %.(17.11.2011)

DUŠE VŠECH LIDÍ JSOU NESMRTELNÉ. ALE DUŠE VŠECH DOBRÝCH LIDÍ JSOU NESMRTELNÉ A BOŽSKÉ..... /// Solidní triky a super zvuk (se zeptej sousedů...), působivej vizuál – včetně lehce drsňáckých ,,gore“ záběrů, vykonstruovaná akce a duchaplná prázdnota. Fanoušci ,,palicí do rozkroku“ budou obdivovat spravedlivýho krále M. Rourka a budou se bavit nad silnejma, bájnejma a moudrejma řečma mezi akčníma obrázkama z třístovky mixnutých Spartakem (tím z písku). Jinak je to samozřejmě pičovina, která má ke smysluplnosti stejně daleko, jako ...Iveta Bartošová k normálnosti. Ale... koho to sere, že? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se poradit Řekům, jak vyčistit ten jejich Olymp. 2.) Vzrušuje mě krev, báje (a pověsti) a ukájím se nad bohyní. 3.) V Barbarovi (Conanovi) bylo málo krve, ve Spartakovi zase málo bohů. 4.) Thx za titule ,,xtomas252“ a ,,johnny.ka“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(22.2.2012)

• paascha

Hrdinské eposy, jako býval Cid nebo Conan, už zjevně zmizely ze světa a jsou nahrazeny takovýmito hovadinami. Scénář je nesmyslnou splácaninou několika fragmentů různých bájí, (sečtělí poznají, ti druzí prdí rozkoší a vřeští WOW!! nad tou originalitou), a viditelně chorých výplodů nočních polučních fantazií narušených myslí (spíš nemyslí:-)). Théseus, který vlastně na Krétu ani nemusí jezdit, byl sice sympaťák, ale jeho bojový styl nápadně připomínal Achilla v Tróji. Proč byla mezi orákuly negryně, to asi nechápu jen já, proč se musí v takovémhle filmu mrdat, navíc z důvodu Už mě ten život panenského orákula nebaví, tak mě, kurva, vopíchej...? Pozitivně hodnotím milé vystoupení skutečné obludy Míšy Rourky, který se choval adekvátně svému zjevu, a vizuál, který byl sice jako z 300, ale i tak nenudil. Co bylo ovšem strašlivé, byla ta banda buzerantů na Olympu. A že by nesrmtelný bůh zemřel, byť rukou svého šéfa a taťky? Tomu nevěřím už vůbec. Na film od Singha velké zklamání. Těsně nad odpadem...(9.3.2012)

• - Bronzový býk, ktorého vo filme používa Hyperion (Mickey Rourke) na mučenie a varenie ľudí, sa kedysi v starovekom Grécku skutočne používal ako mučiaci nástroj. (misterz)

• - Řekové ve filmu používají římské meče gladius, které v době, do které je film situován, neexistovali. (De1never)

• - Před finální bitvou má Thesseus projev k vojákům. Ti si na jeho výzvu vezmou všechny štíty, které leží na zemi. V následujících scénách však jde vidět, že se na zemi objevil další štít, který nepředvídatelně mizí a zase se objevuje. (S.U.E.S.)