Zhlédnuta 3D verze. Immortals je snaživka. Ví, že bude srovnáván s 300 a snaží se, moc se snaží být lepší. Bohužel prohrává na (téměř) všech frontách. Akce, zpomalovačky, krev, epičnost, drama, příběh, způsob vyprávění… jediné, v čem se alespoň vyrovnal Třístovce jsou vypracovaní chlapi (myslím, že Henry bude jako nový Superman velmi přesvědčivý, svalovinu na to má a dřevo taky není) a kráska v hlavní roli (jen by mě zajímalo, jestli to byl body double v té postelové scéně, ale nebudu si to kazit a pátrat po tom). Freida je rozhodně kus krásné ženské, klobouk dolů. Prakticky celý film uběhne rychle a moc se nenudíte, nicméně když film skončí, tak si řeknete, že to mohlo být mnohem lepší. Že to bylo v 3D jsem si vzpomněl až při konci, kdy to bylo i trochu poznat. Stejně jako jsem si při závěrečné bitvě vzpomněl, že to měl být akční film. Prostě a jednoduše, jednoduchá jednohubka, kterou si ještě někdy dám, ano. Ale, řečeno slovy doktora Sheldona Coopera: "Proč bych se ve světě, kde existuje 300, měl spokojit s něčím jako 300?" 70 %.(17.11.2011)

Immortals si to plynou až k titulkům bez vrcholů i výraznějších pádů. Děj bez zvratů ani nápadů nemá smysl řešit, vizuální stránku filmu rozhodně ano. Syté barvy a výrazné kontrasty Singh prostě umí. Je to velmi propracované, čisté, ale svým způsobem se to sem ani moc nehodí. 90% diváků totiž po zhlédnutí traileru nepůjde na Immortals kvůli uměleckému cítění režiséra Cely. Ale kvůli akci. Právě jatka jsou to místy nadmíru slušná, ale většinou až příliš umělecká, komorní a bohužel i taková předpřipravená. Záporáci prostě jen efektně naskakují ve zpomalovačkách na kopí nebo čepel meče. Chyběla mi ta špína boje, kontakt, fyzično. Tak či onak se zase vracíme na začátek, ke scénáristické impotenci, která může za to, že k postavám nemáme pražádný vztah. Forma holt drtivě vítězí nad obsahem, navíc ani to krásně nasvícené pozadí nepatří Freidě Pinto.(22.1.2012)

Musím se přiznat, že na Válku bohů se mě moc nechtělo, tyhle filmy mě až příliš připomínají písničku " Jen já, jen já, o mě tu kráčí, jen já,jen já jsem film tvůj, ten který udělá na plátno hačí a k obdivu diváků mu stačí, když se načančá, když se načančá, když se načančá. " Jediný co mě na film vábilo bylo obsazení, přesněji řečeno Mickey Rourke, no a nakonec jsem Mickeymu vábení podlehnul a jal se vyflusnout u pokladen kin další nekřeťanský peníz, doufající že nevbíhám na totální píčovinu. Nutno říct, že jsem byl ve finále příjemně překvapen, především z obrazové složky, žádné přebrevné orgie odtrahávající pozornost od toho hlavního, tedy příběhu, ale nádherně fungující vizualita podporující především divákovi emoce, zejména bitva na slapský přehradě byla fakt delikatesa. Fascinovala mě krutost s kterou strejda Mickey zabíjel své nepřátele, vlastně s kterou zabíjel všechny. Děj mě velmi rachle zatáhnul do hry za což mu taky tleskám na otevřené scéně, nazvučení dokonalý, tenhle film vidět jinde než v kině je opravdu obrovská škoda, stejně jako nepíchat s Freidou Pinto, to je druhá obrovská škoda, protože tahle milka je neuvěřitelně sexy. Na 3D jsem se vysral, dal jsem si film pěkně s titulama a musím říct, že při boží válce jsem se nejednou cítil božsky. Škoda, že ty božské pocity skončily skoro na chlup stejně jako boží válka. Vydržet mé božské naladění alespoň cestu domů, poslal bych bohům tam nahoru o jednu hvězdu víc.(13.12.2011)

• Madsbender

Už dávno som vedel, že sa autori budú snažiť čo najviac priblížiť neskutočnému zážitku zo svojho 300. Neskôr mi zasa dojmy priamo z kino premiéry líčil jeden môj priateľ a ja som sa stále viac tešil na brutálny, mýtický a dynamický zážitok, ako som dúfal, znovu v spojení neskutočného audiovizuálu. Žiaľ, žiadna sláva, fenomenálny dojem sa nekoná a zo všetkých dojmov po zhliadnutí filmu zostalo len silné rozčarovanie a mierne znechutenie. Snáď jediná stránka, po ktorej je film výborný, sú znova profesionálne spracované súboje a kamera, no to je asi tak všetko. Plytký, priamočiary príbeh, postavy, z ktorými sa nemáte takmer nijakú šancu stotožniť alebo spoznať ich motiváciu, nehovoriac o tom, že sa meno jednej z nich dozviete až po jej smrti, zatiaľ čo inej na konci filmu. To pre mňa asi zďaleka najhoršie je je nehorázne svojvoľné pozmeňovanie a úplná kastrácia antickej mytológie, keď Minotaura predstavuje chlapík s drôtenou helmou v tvare býčej hlavy a matka Thesea je namiesto manželky aténskeho kráľa iba znásilnenou roľníčkou. Takéto zásahy sú na môj vkus priveľa a odpustil by som ich jedine naozaj fenomenálnemu filmu, ku ktorému má Immortals neskutočne ďaleko. Ak chcete vidieť poriadny antický krvavý masaker, pozrite si 300 aj po trojstý krát.(8.4.2012)

Immortals nemajú príbeh, ktorý by ich niekam posúval, ani postavy, ktoré by im dodali život. A na jedno zahalené ženské telo v nich pripadá tridsať polonahých mužských. Film je ale uspokojivo krvavý, pojatie Bohov a ich sídla nad oblakmi nevyzerá ako z lacného pornofilmu (viz. nový Súboj titánov), a opulentná výprava je na hranici dizajnérskej geniality. Nenudil som sa, nebol vo vytržení, nebolo mi nikoho ľúto ani som nikomu nedržal palce, no i tak som to s chuťou dopozeral do konca. Efektná pózerská prázdnota.(14.11.2011)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Thessus probodne Hyperionovi krk, začne Hyperionovi téct z pusy krev. V následujícím záběru však žádnou krev nevidíme, aby v dalším opět byla zase vidět. (S.U.E.S.)

• - Epirus není luk, ale regionální oblast v Řecku. (S.U.E.S.)

• - Po filmu Souboj titánů (2010), kde Luke Evans ztvárnil Apollona, se jedná již o druhý snímek, ve kterém si herec zahrál řeckého boha. (vanityfair)