Žralok v Benátkách

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Katya Ivanova

Ukázkový snímek ze stáje Nu Image znalce jistě nezaskočí, ostatní mají holt smůlu. Mix fantastického, dobrodružného a hororového žánru těží především z nádherného prostředí Benátek. Kulisy města na vodě jsou tím nejkrásnějším z celého filmu, velmi dobrá je i hudba. A pak jsou zde samozřejmě herci s mizernými výkony v čele s S. Baldwinem, co vypadá jak starý fotr před důchodem. Žralok se zde nevyskytuje až tak často, navíc divák dobře pozná, že se v době natáčení nacházel jinde než herci. Ti se plahočí kalnými vodami kanálů, zatímco žralok si plave v relativně čistých vodách. Útočí sice s bravurou, leč prasácký střih a kombinace reálu s počítačem trvající v řádech sekund hororového fanouška nepotěší. A když žralok překousne gondolu, pak laciné pixely z obrazu jen křičí. Zpestřením je cesta k pokladu kopírující tak trochu Indiana Jonese, tudíž zamrzí, že pasti nebyly využity, jelikož probodnutí či stínání se přímo nabízely. Honičky, kdy utíká Baldwin, za ním gangsteři a jim v patách policie, jsou spíše komické, zato potápění jisté napětí má. A pěkná je i noční mořská můra. Za město, podmořské scény, hudbu a rychlý spád musím ten průměr dát. A celkové 2,5 zaokrouhlím na 3*, i když žraloka mohlo být více. V závěru je zodpovězena otázka, kdo je horší - zda mafián, či žralok.(7.12.2020)

• drankeryth

Rozmyslal som ci dam odpad alebo jednu hviezdicku a predsa som dal aku taku sancu tomuto filmu, nie hororu ako pisu. Tam ani nic nebolo take, pretoze utoky zralokov boli natocene hroznou kamerou a dost ma to znechutilo. Zaciatok filmu bol nieco ako Indiana Jones, myslim tie pasce v podzemnej chodbe, kde zostarnuty Baldwin objavil bajny poklad. Mimochodom uz ani moc nevladze bezat, urcite pri scene ked unikal pred mafianmi medzi ulicami sa udychcal na smrt, ked tocili tu scenu:) Film je skor taky dobrodruzny film zo zralokmi, ktori utocili na ludi v Benatkach. Tie mimochodom boli trikovo na ubohej urovni, ako priklad uvediem toho opiteho Taliana s jeho zenskou pri brehu, kde zralok akrobaticky ich zhltol na jedno zakusnutie. To bolo teda priserne spracovane, ako aj cely tento film. Hviezdicka je len za krasne prostredie Benatok, aj ked tam urcite smrdia tie ulice od pachnucej vody.(15.5.2011)

• 666teen

Čas se naplnil, už je to tady. Doktor Indiana Jones může klidně odejít do důchodu. A jeho nástupce není ani Croftovic Lara, ani Carsenovic Flynn, ale největší křupan z Baldwinovic famílie, známý zde jako jakýsi dochtor David, snad Franco. Adventůru musí podstoupit nevídanou. Hledá tatínka, poklad, bojuje se žralokem a strká se s benátským mafiánem, který vypadá jako zdivočelý prodavač falafelu. Tohle už není ani k smíchu.(15.3.2011)

• Gerret

Vydržel jsem se na to dívat do konce, takže tak moc tragicky bych to neviděl. To ovšem nic nemění na tom, že to celé je jen podprůměrná podívaná. Celý příběh je už vlasně v základu postavený na nudné zápletce. Ve zkratce: Syn jede hledat do Benátek pohřešovaného otce a při tom najde ztracený poklad, kvůli němu se zaplete i s místní mafií a do toho jsou ještě přimíchaní žraloci. Ani jsem nečekal, že to dopadne lépe. Sledoval jsem to jen z toho důvodu, že nic lepšího prostě v televizi nebylo. Příští týden na barrandově bude pro změnu film Nebezpečný žralok: http://www.csfd.cz/film/296283-swamp-shark/, ten už asi raději vynechám :). Hodnocení 40%.(28.3.2012)

• SOLOM.

Společnost Nu Image po třech letech obnovila spolupráci s režisérem Lernerem a po takových „skvostech“ jako jsou Raging Sharks a Shark Zone natočili další žraločí „pecku“. Tentokrát se s nimi vydáme do nádherných Benátek, které ročně navštíví tisíce turistů kvůli různým památkám, nebo jen kvůli romantické plavbě v gondole. My si však jejich krásu užijeme jen okrajově z několika záběrů, které patří k tomu nejlepšímu, co je zde k vidění. Celý film se však ubírá úplně jiným směrem, než aby nám dělal průvodce po městě. Spíše než čistokrevný horor bych to viděl na dobrodružnou akční céčkovou podívanou, kdy se na naše zubaté kamarády podíváme jen v několika scénách z různých dokumentů (a to ještě mnohokrát opakovaných) a několik počítačově (digitálně) upravených záběrů. Co na tom, že většina z nich je natočených v moři a kanály jsou tam jen uměle dosazeny, hlavně když se publikum pobaví. Odstavení žraloků na druhou kolej se mi ani za mák nelíbilo, ale všechno zachránilo alespoň několik akčnějších scén, kdy jsem nevěděl, zda se mám smát, nebo brečet. Špekatý Baldwin nám už toho však nemá moc co nabídnout...(1.4.2012)

• - V jednom okamžiku je Laura (Vanessa Johansson) připoutaná želízky, v dalším jen pouhým provazem. (Conspi)

• - Během prvního útoku na Davida Frankse (Stephena Baldwina) je jasně vidět jeho ukousnutou nohu, která se mu v zápětí - v dalším záběru - navrací na původní místo. (Conspi)

• - Ve filmu je jako zázrakem umožněno všem potápěčům snadné komunikace, a to i s nasazenými potápěčskými maskami. (Conspi)