Žralok v Benátkách

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Katya Ivanova
  • Smok

Ďalší "skvelý" nápad z dielne USA na žraločiu tému. (Neni už toho snáď od čias Čeľustí aj dosť?). Pre tento raz vypustíme bambini žraloky do benátskych kanálov a keď vyrastú, nemôžu odplávať preč (?!?), takže fungujú ako stážne psy :) Tento horor s náznakmi dobrodružnosti (za tú aspoň tá 1 hviezda) navyše dosť smelo kombinuje ôsmu krížovú výpravu a hľadanie pokladu Medicejských ukrytom v benátskych katakombách...(1.9.2009)

• Rodriguez

Žralok v Benátkách? Kdybych věděl do čeho lezu, tak si hodim lano kolem krku. Jediné plus sem dával reálným záběrům žraloka, ale to bylo jediné pozitivum. Zbytek už šel do kopru, scénář, dialogy a herecká trapácká eskapáda, fuj, blil bych v koutě. Ukazovat záběr potapěče v první minutě, jak dejchá pod vodou a přitom komunikuje? Si ze mě asi někdo dělal pr*el ne? A pak záběr potapěčů v úzkém tunelu, kam se pomalu nevešli a hned za nimy žraloka, který je slup bez problému jak malinu? A jak může žralok někoho zabít útokem shora? Vždy nás učily, že pokud žralok útočí, tak jedině zespoda vzhůru. Takže nevim zda jim při psaní došly peníze nebo si jen tvůrci mysleli, že z nás udělají idioty??? 0%(2.8.2013)

• drankeryth

Rozmyslal som ci dam odpad alebo jednu hviezdicku a predsa som dal aku taku sancu tomuto filmu, nie hororu ako pisu. Tam ani nic nebolo take, pretoze utoky zralokov boli natocene hroznou kamerou a dost ma to znechutilo. Zaciatok filmu bol nieco ako Indiana Jones, myslim tie pasce v podzemnej chodbe, kde zostarnuty Baldwin objavil bajny poklad. Mimochodom uz ani moc nevladze bezat, urcite pri scene ked unikal pred mafianmi medzi ulicami sa udychcal na smrt, ked tocili tu scenu:) Film je skor taky dobrodruzny film zo zralokmi, ktori utocili na ludi v Benatkach. Tie mimochodom boli trikovo na ubohej urovni, ako priklad uvediem toho opiteho Taliana s jeho zenskou pri brehu, kde zralok akrobaticky ich zhltol na jedno zakusnutie. To bolo teda priserne spracovane, ako aj cely tento film. Hviezdicka je len za krasne prostredie Benatok, aj ked tam urcite smrdia tie ulice od pachnucej vody.(15.5.2011)

• Aluska88

Tak toto byl asi ten nejnudnější a nejnezáživnější film se žraloky, jaký jsem kdy viděla. A to jsem se na něj i docela těšila a čekala, jak to žraloci v Benátkách pořádně rozbalí. A ono nic. Ty nejlepší části by se daly vložit do dvou bodů. Hezký, až dokumentárně laděný úvod při průjezdech gondolami a samotní žraloci. Byla jsem zklamána, že ve filmu nedostali příliš prostoru. Do něhož rozhodně nepočítám několika sekundové prostřihy. Místy jsem až nabyla dojmu, že jsou zcela nepodstatní a zbyteční. Záběry s nimi mi sice připadaly chvílemi jako vystřihnuté z nějakého dokumentu z Discovery, ale jinak působili velmi realisticky a věrohodně. Po hodině se mi již ale začínaly zavírat oči, začala jsem dřímat a pouze poslouchala. I tak se nedělo nic, co by mě dokázalo vytrhnout z mého bdění. Takže shrnuto, docela zklamání.(15.3.2011)

Proč hned odpad? Je to sice naprostá krávovina, ale bavil jsem se u toho slušně. Na zabití večera film jako dělaný. Příběh ujde, žraloci vypadaj překvapivě dobře, trocha krve tam taky je, zkrátka poctivý béčko, který mě neuráží. Samozřejmě to není žádný veledílo, ale na tři hvězdy to je zcela určitě. /viděno v TV: 55% a 3*/(10.4.2011)

• - Ve filmu je jako zázrakem umožněno všem potápěčům snadné komunikace, a to i s nasazenými potápěčskými maskami. (Conspi)

• - Během prvního útoku na Davida Frankse (Stephena Baldwina) je jasně vidět jeho ukousnutou nohu, která se mu v zápětí - v dalším záběru - navrací na původní místo. (Conspi)

• - V jednom okamžiku je Laura (Vanessa Johansson) připoutaná želízky, v dalším jen pouhým provazem. (Conspi)