Tohle je přesně ten typ seriálu, na který jsem čekal. Prakticky vzato jde o takový "Walking dead" bez zombíků. Lidstvo postihne epidemie smrtící chřipky a vyhladí celou populaci za pár dní. Pár lidí však přežije. Postupně na sebe narážejí a podnikají další kroky, aby přežili. Někdo má nápady, někdo se jen veze. Někdo je pěkný všivák, někdo zase dobrák. Pěkně se tady ukazují všechny možné povahy a vlastnosti lidí. Jak dokáží jednat ve svízelných situacích. Jak si dokážou nebo nedokážou pomoct. Někdo chce být sám a vzdát se kontaktu s ostatními lidmi. Někdo zase sám být nedokáže a vyhledává společnost v pocitu, že by tak mohl lépe přežít a řešit budoucnost. Opravdu dost zajímavý seriál. Něco takového tu ještě v takovém velkém měřítku nebylo. Na hlavní postavy se dá dobře zvyknout. Hodně seriálu pomáhá, že v něm nehrají žádné známé osobnosti. 85%(23.4.2013)

Další seriálový skvost, který jsem zkouknul během pár dní, který má u mě sice plný počet, ale ... samozřejmě ten nedokončený konec, to kazí. Stejně jako u další perly V (TV seriál). Je jasné, že nikdo nečekal, že to producenti či tv utnou tak brzo, jinak by určitě udělali náký konec. Otázkou je jaký konec by to vlastně měl být? To že se vše vrátí k normálu je blbost, spíš bych to viděl na nákou další katastrofu, která by to ukončila. Určitě jim měli dát šanci ještě dát pár dílů, aby to mohli řádně ukončit a nenechat to takhle nedokončené. Samozřejmě je v seriálu řada nelogičností, třeba což je hodně podobné jako ve 28 dní poté. Když jsou záběry na ulice a silnice, tak jsou pusté prázdné bez aut. Kde ty auta jsou?, když vypukla panika a to tam je vidět, je tam zácpa, a každý se snaží někam odject, což se vzhledem k rychlosti nákazy nemůže většině lidí povést, a tudíž by taky muselo být mraky nehod a ty auta by tam musela být různě nacpaný. A nebo Greg je postřelený málem umře, ale vzápětí běhá jako by mu nic nebylo.Oblíbená postava určitě Tom. A nebo třeba tam poslední asi 3 díly vůbec není Samantha Willis, žádná zmínka o ní. Seriál je hodně podobný Walking Dead, jen s tím rozdílem, že tady nevstávaj mrtvoly a lidi mají mnohem větší šanci začít znova. ps je tu vidět rozdíl mezi mentalitou Britů a Američanů, a to v tom že většina přeživších nemá zbraně, což by v americkém seriálu měla většina aspoň jednu.(30.7.2013)

Moc dobrý seriál. V tomto žánru něco nového, nepočítám-li filmy, takže bod k dobru. Čtyři hvězdy dávám proto, že mě cca první 3 díly moc nebavily a proto, že poslední díl je neukončený a já chci mít úplný konec. Jinak často jsem dost přemýšlela, jak bych se ve stejných situacích chovala já, takže psychologie seriálu fungovala na 100%. Další bod k mínusu má také dabing, za což seriál samozřejmě nemůže. Bohužel se mi to nepodařilo sehnat v originále. Do seriálů prostě dabing z mého pohledu nepatří, vadilo mi to.... Každopádně od 4. dílů až do konce jsem si to nesmírně užila, takže jsem se v podastatě dívala pořád a dala ho celý během pár dní. Překvapivě pro mě příjemná role byla postava "(ne)napraveného kriminálníka" Toma. Líbilo se mi sledovat jeho povahu a jedna scéna s ním mě nejvíc z celého seriálu dojala k slzám. Kdyby byla ještě třetí série, určitě bych dala 5 hvězd, takhle z výše uvedených důvodů prostě nemůžu.(11.7.2013)

Nevím koukal jsem na pilota a po 40 minutách když jsem zjistil že na to mám koukat ještě dalších 40 minut jsem to vypl... téma určitě zajímavé a věřím že se to potom rozjede, ale styl pilata se mi vůbec nelíbil, postavy se tam chovaly nějak divně (to jak vytáhla toho manžela a pak ho zapálila - pěkná kravina, pohře by byl asi poslední na co bych myslel) navíc se tam posatvy chovaly až moc hystericky (určitě by to časem dopadlo na všechny, ale ze začátku bych čekal nějakou otupělost, kde nikdo neví co dělat a pak až hysterii.... místo toho tam každý řval jak blbec)... Pilot se mi teda nelíbil vůbec (ani vymrtvený Londýn nebyl nic moc (místo atmosferického ticha tam pořád hrály nějaké "chytnutězaduši" sračky.... možná tomu ještě dám šanci, ale nevím(9.9.2012)

Další věc ke které jsem se dostala zbytečně pozdě jenom proto, že mě odradily mé vlastní předsudky - i když v té záplavě seriálů se mi nikdo nemůže divit. Jakmile ale člověk jednou nasedne, už se v tom veze. Přes občasná příliš konverzační místa a snahy o hlubší oduševnělé dialogy a morální rozbory, je tu i plno napínavých momentů a docela dobré akce a celé se to tak nějak nese v duchu takové té surové reality, kterou mám ráda.(11.9.2012)

• - Natáčelo se na pětatřicetimilimetrový film, kterému dali producenti přednost před digitálními kamerami s vysokým rozlišením. Je totiž mnohem citlivější a stačí mu méně světla. (Lembi4)

• - Předlohou nebyl ani tak stejnojmenný seriál ze 70. let jako spíše román „Survivors“ od Terryho Nationa, napsaný až po odvysílání původního seriálu. (Lembi4)

• - Scény z města v první sérii se natáčely v Manchesteru, ve druhé sérii pak v Birminghamu. (Lembi4)