Série(2) / Epizody(12)

Epidemie. Svět zachvátí tzv. evropská chřipka. Smrtící virus se rychle šíří, téměř celá populace Země je nakažena, miliardy lidí umírají. A jak se hroutí vlády a státy, formují se skupinky lidí s jediným cílem – přežít! (oficiální text distributora)

Allien.9

Od masivního nárůstu nemocných (tzn. po cca. třiceti minutách) začal mít seriál krásně tísnivou atmosféru a ke zhoršení nedošlo ani v další sérii. Právě naopak - druhá série odstartovala ve velkém stylu a svou kvalitu si udržela až do velkého finále. Do finále končícího cliff-hangerem, který bude bohužel trvat věčně. Vtipné. Kvalitní "Survivors" jsou ukončeni po dvanácti epizodách a "Misfits", jejichž pouť započala u geniality a skončila ve sra*kách, do kterých se začali nořit už během druhé série, vydrželi nakonec sérií pět. Oblíbené postavy: Al, Najid (byli rozkošní) a ve druhé polovině seriálu i rozporuplný Tom. P.S.: Možná bych uvítala víc mrtvých hrdinů. P.P.S.: Podobnost "The Walking Dead" prostě nezkousnu. ()

misterz

Celkom fajn postapo miniseriálik, ktorý dobre mapuje chovanie sa ľudí v krízových situáciách. Páčili sa mi aj tie zmeny charakterov, ktoré u niektorých nastali. Napríklad tá politička, no hnus.... zavesiť za nohu do prievanu. Škoda toho konca, je to nedorobené. Určite počítali s ďalšou sériou, ale asi už nedostali financie, neviem.... Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100 ()

evulienka3

Počas celej doby sledovania tohto seriálu som sa zamýšľala nad otázkou, ako by som sa asi zachovala ja v takejto situácii, ku komu by som sa pridala, čo by som si mala zabezpečiť na nevyhnutné prežitie. Nuž priznám sa bolo to skutočne náročné dospieť k nejakému rozumnému a zmysluplnému zoznamu vecí a rozhodnutí, ktoré by som podľa mňa mohla urobiť a dúfam, že vo svojom živote teda takúto situáciu nikdy nebudem musieť riešiť a vlastne ani nech ju nemusí riešiť nik na svete. Seriál veľmi zaujímavým spôsobom rozpráva o osudoch partie rôznych ľudí, ktorí ako jedny z mála prežili nákazu, ktorá vyhubila takmer celú svetovú populáciu. Desí ma predstava, že ak by sa niečo takéto stalo, že by sme sa správali tak ako niektorí ľudia v tomto seriály avšak mám obavu, že realita by bola ešte horšia. ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 15.7.2012 - Nemám potuchy ako by sa správali ostatní jedinci keby prežili podobnú pandémiu, ale ak by som toto "šťastie" mal ja, to prvé čo by som si zohnal sú zbrane. VEĽA VEĽA VEĽA VEĽA VEĽA zbraní. Som totiž presvedčený, že tí dobrí by "zařvali" ako prví. Tento seriál nám však predkladá víziu v ktorej prežili prevažne dementní pseudohumanisti, ktorí sa bezcieľne potĺkajú od nikiaľ nikam, až je prapodivné ako mohli prežiť akurát takíto lúzri. Nedokážu si vybojovať ani len "kus žvanca", nieto aby riešili také problémy ako je obrana obydlia alebo chov sliepok. Navyše na môj vkus je tých preživších akosi veľa. Ďalej si musím odmyslieť to ako by sa vo vyľudnenom svete správali napr. jadrové elektrárne bez pravidelnej kontroly a obsluhy. Takže nemyslím, že by tých pár preživších malo pred sebou nejakú svetlú perspektívu, keďže ako som už povedal, je to prevažne tlupa pseudohumanistických nelogicky zmýšľajúcich debilov. Celý seriál je tak v jadre načisto nereálny, no keď prižmúrim obe oči a zabudnem na trápnu konšpiračnú líniu, tak aspoň tie dve hviezdičky z milosti udelím. (9.7.2012) ()

kajda.l

Po dlouhé době jsem se dal na sledování seriálu a musím říci,že jsem si vybral opravdu velmi dobře. Obsahuje SPOILERY!!SURVIVORS- seriál,který pojednává o tom,jak virus evropské chřipky zdecimoval většinu lidské populace. Seriál se točí okolo velmi pestré skupinky hlavních postav(7)- Abby(žena,která dala skupinku dohromady a všem dala určitou naději,že mohou přežít jen při vzájemné důvěře a soudržnosti,ale mírně posedlá hledáním svého syna Petera), Anya(moje nejoblíbenější postava, melancholická lékařka,převážně uzavřená sama do sebe a těžko dostupná(především citově),která ztrácí víru v lepší zítřky), Sarah (typická představitelka hlavní fiflenky,nejméně zajímavá postava), Al(bohémský muslimský mladík,jehož hlavním životním krédem je "holky,prachy,chlast" si své sympatie vysloužil především svým ochranitelským vztahem k malému Najidovi), Greg(sympatický černoch, který i přes svou vizi o vlastní budoucnosti,dál zůstavá se skupinkou,nepostradatelný člen),Tom(nejrozporuplnější osobnost v předchozm životě vězeň za vraždu a jiné delikty,člověk který asi nejvíce ze všech bojuje se svou minulostí,osobnost, která se vždy rozhoduje chladnou hlavou nejčastěji slouží jako ochránce ostatních) a Najid(malý muslimský chlapec známý svými ochranitelskými sklony k slepicím). Z vedlejších postav bych ještě zmínil odporného hlavního záporáka Dextera a ministryni Samanthu.. První 6ti dílná série velmi dobrá,skončila ve velmi napínavém(otevřeném) momentu a tak doufám,že nám BBC nabídne pokračování.. ()

• Aby v záběrech nebyli lidé, některé se točily po nedělích v časných ranních hodinách. Například sekvence, v níž Al Sadiq (Phillip Rhys) řídí auto v centru. Postup pomohl snížit rozpočet a omezit počet počítačově upravovaných záběrů. (Lembi4)
  • Producentka Sue Hoggová přišla s nápadem na remake seriálu Survivors (od r. 1975) po tehdy aktuálních epidemiích ptačí chřipky a vlnách globálního strachu z nemocí, jako byl SARS. (Lembi4)
  • Roger Lloyd-Pack je jediný herec, který hrál jak v původní verzi z roku 1975, tak i v remaku z roku 2008. (Mara12)