První série je jako Walking Dead bez zombies. Tedy jde hlavně o vztahy mezi lidmi v hlavní skupině přeživších, plus vztahy s dalšími skupinami. Britové to dokázali IMHO trochu líp zachytit než WD, ale na druhou stranu se zase postavy chovají o něco méně logicky, skoro jako v nějaké béčkové hororové vyvražďovačce :-) Takže zůstanu na stejných 3* Druhá série o něco lepší, konečně vlastní témata, konec logických nesmyslů a chvíli je to dokonce napínavé - fakt škoda, že seriál po druhé sezóně utnuli, ještě kousek a mohlo to být na 4*(16.7.2012)

Nutno říct, že Briti opět natočili skvělý seriál. Tradičně málo epizod je zatím znát na vysoké kvalitě jednotlivých dílů(krom docela nudnýho pilotu). Postavy sympatický a konec parádní navnadil na nadcházející druhou sezonu (škoda, že až za rok). EDIT: druhá řada zkouknuta, bylo to sále dobré, škoda, že dokončení se nedočkáme(10.1.2009)

Až na občasný odfláknutý střih (hodně zřídka) a občasný klišovitý scénář a místama horších her. výkonů ... přesto slušná podívaná... Apokalypsa v pilotním díle mohla být velkolepější. Postavy i jejich příběhy fajn, včetně epizoidních postav a jejich příběhů. Dobrých postaposeriálů není mnoho... pro mě první, který mě zaujal... proto si to jistě hodnocení jaké má zaslouží. Pokud by bylo takových seriálů na lepší úrovni více, tak by to už takové čísla nemělo, pač by bylo s čím srovnávat. Opět nedokončený seriál, ale říkám si, že je to možná dobře, pač mám obavy, že by kvalita hodně klesla (třeba na úroveň poslední serie Prison Break).(22.11.2010)

Tohle je přesně ten typ seriálu, na který jsem čekal. Prakticky vzato jde o takový "Walking dead" bez zombíků. Lidstvo postihne epidemie smrtící chřipky a vyhladí celou populaci za pár dní. Pár lidí však přežije. Postupně na sebe narážejí a podnikají další kroky, aby přežili. Někdo má nápady, někdo se jen veze. Někdo je pěkný všivák, někdo zase dobrák. Pěkně se tady ukazují všechny možné povahy a vlastnosti lidí. Jak dokáží jednat ve svízelných situacích. Jak si dokážou nebo nedokážou pomoct. Někdo chce být sám a vzdát se kontaktu s ostatními lidmi. Někdo zase sám být nedokáže a vyhledává společnost v pocitu, že by tak mohl lépe přežít a řešit budoucnost. Opravdu dost zajímavý seriál. Něco takového tu ještě v takovém velkém měřítku nebylo. Na hlavní postavy se dá dobře zvyknout. Hodně seriálu pomáhá, že v něm nehrají žádné známé osobnosti. 85%(23.4.2013)

Další seriálový skvost, který jsem zkouknul během pár dní, který má u mě sice plný počet, ale ... samozřejmě ten nedokončený konec, to kazí. Stejně jako u další perly V (TV seriál). Je jasné, že nikdo nečekal, že to producenti či tv utnou tak brzo, jinak by určitě udělali náký konec. Otázkou je jaký konec by to vlastně měl být? To že se vše vrátí k normálu je blbost, spíš bych to viděl na nákou další katastrofu, která by to ukončila. Určitě jim měli dát šanci ještě dát pár dílů, aby to mohli řádně ukončit a nenechat to takhle nedokončené. Samozřejmě je v seriálu řada nelogičností, třeba což je hodně podobné jako ve 28 dní poté. Když jsou záběry na ulice a silnice, tak jsou pusté prázdné bez aut. Kde ty auta jsou?, když vypukla panika a to tam je vidět, je tam zácpa, a každý se snaží někam odjet, což se vzhledem k rychlosti nákazy nemůže většině lidí povést, a tudíž by taky muselo být mraky nehod a ty auta by tam musela být různě nacpaný. A nebo Greg je postřelený málem umře, ale vzápětí běhá jako by mu nic nebylo.Oblíbená postava určitě Tom. A nebo třeba tam poslední asi 3 díly vůbec není Samantha Willis, žádná zmínka o ní. Seriál je hodně podobný Walking Dead, jen s tím rozdílem, že tady nevstávají mrtvoly a lidi mají mnohem větší šanci začít znova. ps je tu vidět rozdíl mezi mentalitou Britů a Američanů, a to v tom že většina přeživších nemá zbraně, což by v americkém seriálu měla většina aspoň jednu.(30.7.2013)

• - Roger Lloyd-Pack je jediný herec, který hrál jak v původní verzi z roku 1975, tak i v remaku z roku 2008. (Mara12)

• - Scény z města v první sérii se natáčely v Manchesteru, ve druhé sérii pak v Birminghamu. (Lembi4)

• - Producentka Sue Hoggová přišla s nápadem na remake seriálu Survivors (od r. 1975) po tehdy aktuálních epidemiích ptačí chřipky a vlnách globálního strachu z nemocí, jako byl SARS. (Lembi4)