Být Erikou (TV seriál)

Being Erica

Komedie / Drama / Fantasy

Kanada, 2009, 55x45 min

Trevor Yuile

Erin Karpluk, Michael Riley, Tyron Leitso, Joanna Douglas, Daniel DeSanto, Morgan Kelly, Vinessa Antoine, Paula Brancati, Adam MacDonald, Devon Bostick, Sarah Gadon, Grace Lynn Kung, Reagan Pasternak, Mayko Nguyen, Anna Silk, Drake, Aurora Kruk, Tatiana Maslany, Bill Turnbull, James A. Woods, Alan Van Sprang, Jana Sinyor, Jordan Hayes, Brandon Jay McLaren, Landy Cannon, Peter Mooney, John Bregar, David Wontner, Robin Brûlé, Noam Jenkins, Naomi Snieckus, Allison Graham, Jon Cor, Rosemary Dunsmore, Dillon Casey, Melanie Leishman, Laurence Leboeuf, Dewshane Williams, Evan Williams, Shaun Benson, Salvatore Antonio, Rebecca Amare, Kristen Gutoskie, Kate Trotter, Chad Connell, Rachael Crawford, Lyndie Greenwood, Megan Fahlenbock, Rebecca Northan, Steve Lund, Joanne Boland, Jadyn Wong, Marshall Williams, Maxwell McCabe-Lokos, Deborah Grover, Allie Bertram, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Alex Wall, Jessie Gabe, Kerr Hewitt, Michael Murphy, Judy Marshak, Demore Barnes, Shannon Kook, Fab Filippo, Adam Lolacher, Michael P. Northey, Harvey Atkin, Lisa Berry, Mouna Traoré, Alexandria Benoit, Clara Pasieka, Alex Paxton-Beesley, James Binkley, Rob Norman, Douglas Nyback, Brian Paul, Sarain Boylan, Katie Messina, Matthew G. Taylor, Tamara Duarte, Jeff White, Michael Copeman, Jean Yoon, Michasha Armstrong, Maria Vacratsis, Martin Doyle, Randal Edwards, Aaron Martin, Rahnuma Panthaky, Greg Calderone, Michael James Regan, Rachel Marcus, Jasmin Geljo, Suzy Joachim, Angelique Lewis, Michael Brown, Adamo Ruggiero, Sebastian Pigott, Joanne Vannicola

Sice trochu moc měkký, ale rozhodně nemůžu ignorovat fakt, že se tu řeší věci, který jinde prostě nepotkáte a přitom se s nimi člověk setkává dennodenně. Dokázat tohle podat poutavou formou, to je umění. Určitou výtku bych měl k tomu, že hlavní hrdince je umožněno opravovat chyby v minulosti (tj. ve skutečnosti je neakceptovat), což jde dost proti zbytku filozofie seriálu. (UPDATE 2013: Ovšem na druhou stranu se často ukáže, že o ty "chyby" vlastně vůbec nešlo.)(28.1.2012)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. V každém díle se v něm řeší problémy, se kterými se podle mě může ztotožnit téměř každý člověk. Jsou to věci, o kterých žádný jiný seriál nemluví, a přitom jsou tak pravdivé. Druhá série je docela jednostranně zaměřená a ne tak zajímavá, třetí to však napravuje, neboť terapie probíhá ve skupině a Erika opouští jednu etapu svého života - ať už jde o vztahy nebo práci - a posouvá se do další. No a 4. série - Erika bude mít svého pacienta, a tak to chodí - člověk žije, roste, sdílí život s ostatními a pak to, co se naučil, předává dalším. Je to seriál o životě a mě vždy zaručeně dojme, povzbudí a poučí.(12.5.2011)

V jednoduchosti je síla. Tím se tady řídilo a vzniklo to, co vzniklo. Nenásilnej kanadskej seriál o "Erice", slečně, kerá má šanci napravit svoje chyby tak, že se vrátí do minulosti a pokusí se jí (ale hodně opatrně) změnit. Hudební stránka je udělaná výborně a jemnej humor tomu taky nechybí. Těším se na další díly..(7.5.2011)

• Runespell

Hlavní hrdinka se ocitla na pokraji svých sil a má pocit, že se jí v životě nic nedaří. Bez dalšího vysvětlování jí do života vstoupí terapeut, který jí dá možnost si a) uvědomit, kde ve skutečnosti chyby udělala a kde ne, b) přenést se přes pocity viny a c) posunout se díky tomu dopředu. Dalo by se to prakticky nazvat regresní terapie a tady spolu s hrdinkou procházíme každým krokem cesty. Tento seriál není intelektuální veledílo ani si nehraje na komplikované dějové linie. Druhá série po několika dílech dost upadla, případně budu ještě updatovat.. OK, update - druhá řada již prakticky nesledovatelná a snižuji hodnocení.(9.10.2009)

Nevím jak přistoupit k seriálové řade a hodnotit ji poté co člověk uviděl pouze první díl, každopádně mě tento krok do neznáma velmi mile překvapil. Jak je pravděpodobné že žijete v kanadském největším městě, nic se vám nedaří, je vám dvaatřicet a jedinou bytostí na kterou se můžete spolehnout, že s vámi stráví večer, je vaše kočka - doposud velmi pravděpodobné, ale že jsou vaši rodiče židovského původu ( to už asi méně...) a navíc po jedné nemilé příhodě s alergickou reakcí na oříšky vás v nemocnici navštíví tajemný muž dr.Tom(ďábel, nadpřirozená bytost, alter ego,instalatér, psychoterapeut, iluzionista,snový přelud,či prodejce rychlého občerstvení?) který prohlásí, že vám pomůže změnit váš dosavadní život smolařky - stačí jen přistoupit na tu hru a rázem se dějí věci......tak tedy uvidíme... Erico Strange(10.1.2009)