Reklama

Reklama

Být Erikou

(seriál)
  • Kanada Being Erica
Komedie / Drama / Fantasy
Kanada, (2009–2011), 34 h 15 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Jana Sinyor

Hudba:

Trevor Yuile

Hrají:

Erin Karpluk, Reagan Pasternak, Michael Riley, Tyron Leitso, Joanna Douglas, Daniel DeSanto, John Boylan, Morgan Kelly, Vinessa Antoine (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Erika Strangeová se setkává se záhadným terapeutem, který ji pošle zpět v čase, kde Erika prožije znovu jedno velké zklamání ze střední školy. Vtipný a zároveň dojemný seriál o tom, co nám stojí v cestě za uskutečněním našich snů. (oficiální text distributora)

Recenze (9)

Runespell 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdinka se ocitla na pokraji svých sil a má pocit, že se jí v životě nic nedaří. Bez dalšího vysvětlování jí do života vstoupí terapeut, který jí dá možnost si a) uvědomit, kde ve skutečnosti chyby udělala a kde ne, b) přenést se přes pocity viny a c) posunout se díky tomu dopředu. Dalo by se to prakticky nazvat regresní terapie a tady spolu s hrdinkou procházíme každým krokem cesty. Tento seriál není intelektuální veledílo ani si nehraje na komplikované dějové linie. Druhá série po několika dílech dost upadla, případně budu ještě updatovat.. OK, update - druhá řada již prakticky nesledovatelná a snižuji hodnocení. ()

Toustovač 

všechny recenze uživatele

Sice trochu moc měkký, ale rozhodně nemůžu ignorovat fakt, že se tu řeší věci, který jinde prostě nepotkáte a přitom se s nimi člověk setkává dennodenně. Dokázat tohle podat poutavou formou, to je umění. Určitou výtku bych měl k tomu, že hlavní hrdince je umožněno opravovat chyby v minulosti (tj. ve skutečnosti je neakceptovat), což jde dost proti zbytku filozofie seriálu. (UPDATE 2013: Ovšem na druhou stranu se často ukáže, že o ty "chyby" vlastně vůbec nešlo.) ()

Reklama

adel2 

všechny recenze uživatele

Nechápu tak nízké hodnocení. Seriál mě chytnul už od prvního dílu, viděla jsem všechny tři série. Občas je sice nějaký díl slabší, ale rozhodně si nemyslím, že by druhá nebo třetí série by byla horší než první. Erin Karpluk sice není u nás moc známá, ale myslím si, že nemohli vybrat do role Eriky lepší herečku. Také doktor Tom a Julianne jsou skvělí. I když Being Erica pojednává o cestování v čase, neznám ani jeden seriál, který by byl tak ze života a zároveň by byl vtipný, romantický a dojemný. ()

Achab 

všechny recenze uživatele

Nevím jak přistoupit k seriálové řade a hodnotit ji poté co člověk uviděl pouze první díl, každopádně mě tento krok do neznáma velmi mile překvapil. Jak je pravděpodobné že žijete v kanadském největším městě, nic se vám nedaří, je vám dvaatřicet a jedinou bytostí na kterou se můžete spolehnout, že s vámi stráví večer, je vaše kočka - doposud velmi pravděpodobné, ale že jsou vaši rodiče židovského původu ( to už asi méně...) a navíc po jedné nemilé příhodě s alergickou reakcí na oříšky vás v nemocnici navštíví tajemný muž dr.Tom(ďábel, nadpřirozená bytost, alter ego,instalatér, psychoterapeut, iluzionista,snový přelud,či prodejce rychlého občerstvení?) který prohlásí, že vám pomůže změnit váš dosavadní život smolařky - stačí jen přistoupit na tu hru a rázem se dějí věci......tak tedy uvidíme... Erico Strange ()

Zuzzka 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. V každém díle se v něm řeší problémy, se kterými se podle mě může ztotožnit téměř každý člověk. Jsou to věci, o kterých žádný jiný seriál nemluví, a přitom jsou tak pravdivé. Druhá série je docela jednostranně zaměřená a ne tak zajímavá, třetí to však napravuje, neboť terapie probíhá ve skupině a Erika opouští jednu etapu svého života - ať už jde o vztahy nebo práci - a posouvá se do další. No a 4. série - Erika bude mít svého pacienta, a tak to chodí - člověk žije, roste, sdílí život s ostatními a pak to, co se naučil, předává dalším. Je to seriál o životě a mě vždy zaručeně dojme, povzbudí a poučí. ()

Galerie (351)

Reklama

Reklama