Reklama

Reklama

Preacher

(seriál)
  • Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
Trailer 2
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Diskuze

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Ty ohlasy na poslední epizodu moc nechápu. Nejlepší? Nebylo to o nic moc lepší nebo horší než ty předešlé díly. Samozřejmě s výjimkou skvělého a zatím zdaleka nepřekonaného pilotu.

Myslím, že největším problémem Preachera je jeho přílišná komornost, která absolutně neladí s potenciálem, který ten námět má. Což u pilotu vůbec nebylo. Ten byl správně rozmáchlý (vesmír, Afrika, jižanské městečko, letadlo, kráva, souboj v autě, rvačka v hospodě, vězení) prostě splněný sen milovníků dobrodružně-horrorové fantasy podívané.

Jenže pak si to sedlo na zadek a líně to tam za zvuků country hudby posedává doteď.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

LizianShaw

hlavní rozdíl mezi Jessym v komiksu a zde je ten, že v komiksu ani nemiluje boha a téměř vůbec nepoužívá Genesis a naopak jde po bohovi kterýho obvinil z toho že je zodpovědnej za to že dopustil všechno to zlo co se stalo na Zemi a že se na to vše vyysral tak si to jde s ním vyřikat a vlastně ho nenávidí.....kdežto v seriálu používá hlas téměř často a hlavně Boha nejspíš miluje a snaží se udělat Anvile dobrým městem....a navíc zde se z něj stal kněž dobrovolně aby následoval otce, v komiksu to tak není......doufám že se to v něm zlomí a začne také hon na Boha i zde....ale to si myslim že ta asociace v USA moc nepřežije a zase se budou psát petice....i když tvůrci seriálu řekli že tyhle petice a dopisy ignorují

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Asi nejlepší epizoda zatím, konečně jsme se dočkali pořádné a docela srandovní akce.

Chudák Eugene, ten se musí vrátit. Každopádně se mi líbí směr, že by se z Jesseho stal záporák.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

zvolsi

no je to možné, ale nevěřím tomu, Lucifer nasadí nějakou latku, a pochybuju že se to najednou ve druhé řadě změní a půjde to cestou předlohy.....Kazatel se, na rozdíl od Lucifera, předlohou inspiruje asi tak o 100 % více, sice pořád žádná sláva, ale alespon ty postavy,  Genesis, cherubové, serafové, takže alespon trochu mám pocit že půjde Kazatel správným směrem...pochybuju že v Luciferovi ve druhé řadě upustí od vztahů, Chloe a Lucifer se vdá do Asgardu za Lokim, že tam budou démoni, armáda andělů, že se Luciferovi postaví Susano že se podíváme do japonského zásvětí kde vládne Isanami,  nebo démonické karty starých bohů nebo že si nedej bože Lucifer stvoří vlastní nový vesmír kde může být kdokoliv jen nesmí nikoho uctívat a že otevře bránu do všech dimenzí a světů....podle mě druhá řada nabere trochu jiný směr ale pořád se bude držet toho základu z první řady a sice komedie, trochu vztahová telenovela a krimi samozřejmě

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak Arrow u mě klasický průměrný seriál, takový jako bys zařadil do odpadu :D Ale Californication sem si celkem užil, časem už to bylo dost stejné, ale i tak :)

Banshee mě úplně minulo a jak se tak dívám, tak docela dobře hodnocené tu. Ale já na ty krimi drama seriály moc nejsem.

Třeba byla první řada Lucifera pojatá stejně jako první řada Kazatele a v druhé řadě nám to pořádně ukážou :D

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Alena77

si přečti muj komentář k tomu seriálu, tolikrát jsem se přes čelo snad ještě neplánul jako u Banshee, tragédie neuvěřitelná.....ale to je muj problém

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

zvolsi

no tak to posuzuju asi tak jak jsem níže napsal, na seriály jsem docela přísnej...kamarád mi doporučil skvělý Californication a Banshee a samozřejmě Arrow když mám rád ty komiksy....vše pro mě naprostá slabota v čele s Arrow, Banshee jsem jako jediný dokoukal první řadu a dá už jsem to prostě nešlo, Arrow a Californication jsem nedokoukal ani první řadu jak to bylo hrozný

na příspěvěk reagoval Alena77, zvolsi

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

zvolsi

no agenti ze začátku stojí za vyližprdel, prvních asi 16 dílů, pak se to propojí s filmem Cap 2 a nabírá to na kvalitě až do konce řady, provalí se v řadách Agentů zrádci a konečně to začne někam směřovat, do té doby jsi nevěděl co vlastně seriál řeší a tak......v druhé řadě už se řeší hlavně Hydra a později Inhumans kteří se stávají hlavní téma, druhá řada je asi nejlepší, nové postavy jsou originální, třetí řada už řeší hlavně Inhumans, jako není špatná ale ke konci už to začne trochu slábnout, ale pořád je to kvalitní celkem....no a do čtvrté řady zatim nikdo neví o čem bude, SHIELD má nového ředitele ale neřekli koho, nejspíš se objeví Ghost rider, což mě sere no a není přímo určené o čem to bude, Hydra už téměř není nebo skoro vůbec není, Inhumans film přesunuli a pořád řešit Ihnumans by asi nebylo dobré...

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

zvolsi

Lesley-Ann Brandt je velmi zajímavá žena, Lauren German je uplná tuctovka a Ruth Negga je neslaná nemastná.....já mám prostě ten žebříček někde jinde....k čemu mi je že jsou herečky zajímavé když jejich postavy které hrajou nejsou zajímavé ničím a spíše nudí....prostě ten seriál mi nepřijde absolutně ničím zajímavej a spíše se u něj plácám přes čelo....v seriále se řeší nejdebilnější případy co někdo vymyslel během ranní stolice, Tom Ellis přehrává a jeh přízvuk mě opravdu spíše otravuje a chemie mezi ním a tou Chloe je opravdu strašná, on je to Lucifer a tak by to mělo vypadat, udělat z toho debilní komediální pseudo kriminálku mohlo napadnout jen idiota, je to prostě jen další tuctovka typu CSI, Mentalista, Můj přítel Monk a dalších 1000 detektivek.....a to je pro mě odpad prostě.....tam není nic nic co by mě zaujalo a navíc to stupnuje to že si předlohou naprosto vytřeli prdel......mám to prostě trochu jinak, očividně je ti to proti srsti ale to není muj problém.........

no hele sice ta kriminálka je vedlejší ale stejně i ta chemie mezi postavami není zajímavá, na mě to prostě nepůsobí

jo jasný já vím že to byl Dragon, však pohoda

na příspěvěk reagoval zvolsi

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

A já mám tedy taky tři hvězdy, asi jsem k filmařům nějaký shovívavější :) 

Jo a proč vlastně spousta lidí vnímá Lucifera jako detektivku ? Vyšetřování případu je tam přece jen okrajová věc.

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Tak pro mne je odpad něco, kde se nepovedlo vůbec nic, ale ty to máš zjevně jinak :) u tebe musí mít odpad 60% filmové tvorby :D

Laciné a tuctové jsou oba seriály stejně, pokud dle tebe není Lauren German ani Lesley-Ann Brandt zajímavá žena, tak Ruth Negga, nebo Lucy Griffiths jsou úplná katastrofa :)

Tom Ellis a Dominic Cooper jsou na tom taky velice podobně.

Zmínka o Fargu by mě nenapadla ani na sekundu, to byl dragon94 :) Fargo je úplně jiná liga bohužel :(

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

tak jsem konečně viděl poslední díl a musím říct, že zatím asi nejlepší, konečně se tam začalo něco dít, a jsem rád že se tam řeší ti cherubové a serafové....doufám že se to rozjede, však i Agenti se rozjeli až po 16 díle.....takže po tomto díle zvyšuju zatím na tři hvězdy

na příspěvěk reagoval Alena77

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

zvolsi

jak jsem psal, ano zklamání protože jsem fanoušek komiksu ale jak jsem psal tak ani seriál jako takovej mě nijak nezaujal, je to tuctové a laciné až to bolí, tohle jsme viděli už stokrát, Lucifer je pán pekla, nejmocnější bytost a tady řeší debilní jednoduché případy s nějakou cuchtou co ani není zajímavá, dialogy o ničem, případy absolutně druhořadé a neskutečně tlačení na pilu těma kecama a přehnaným přízvukem...a to hodnotím seriál a ne porovnání s komiksem....za mě je to prostě odpad....Preachere bych nesrovnával s Fargem ani náhodou....je to zatím pořádná nuda, Fargo měl napětí a celkově promakanej scénář, Preacher  nemá ani jedno, respektive má velmi slabý, kdyby Rogen byl fanoušek komiksu jak řiká, tak nenatočí takovou ukázkovou nudu....věřím tomu že se to rozjede ve stylu který tomu patří, ale prostě zatím to tak nevypadá.......dokážu být objektivní, ne že ne....

 

Wolf among us jsem neviděl, to je co? na Mýty nedám dopustit, prý na motivy toho natočili seriál Once upon a time, ale to mě teda vůbec nezaujalo....

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

zvolsi

Kvalita je stejná? Lucifer je krimi seriál pro pobavení 12ti letých kluků s nulovou mystikou... Kazatel je mnohem lepší seriálové dílo, které bych si nebál srovnávat s velikány jako je Fargo nebo Breaking bad.

na příspěvěk reagoval zvolsi

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Morholt , Ratemus

Ale ty tu hodnotíš kvalitu adaptace a ne kvalitu setriálu a hlavně, je jednoznačně vidět, že díky tomu zklamáni nedokážeš byt objektivní :) Lucifer rozhodne odpad být nemůže. U mě tedy víc propadl Kazatel.

Kvalita je v podstatě stejná, jen je tu míň humoru a škaredý žensky :) Jo a horší hudba.

na příspěvěk reagoval dragon94, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Perverz

tak hlavně hraje roli rozpočet a kdyby Lucifer nebo Preacher měl být odle komiksu tak prostě na to nemá rozpočet a nestálo by to ani za to hovno, takhle jdou vlastní cestou a výsledek je...ehm, nevim no, podobný.......modlím se aby si někdo neřekl že udělá Sandmana, nebo Mýty, to už by bylo uplně v prdeli

na příspěvěk reagoval dragon94

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

starpep

no Maze alias Mazikeen má vpadat úplně jinak...jak řikám mě ten Lucifer nezaujal ani jako seriál samotný.....když jsem nedávno četl Lucifer:Peklo tak jsem si řekl zlatej komiks, tam se cestuje dimenzemi, peklem, jsou tam démoni andělé armády andělů, bohové, věční, násilí krev brutalita a žádnej humor, a už vůbec to není žádná pseudo kriminálka a tak a to v seriálu prostě nebude nikdy tohle.....nejhorší na tom je že ani seriál jako takový nefunguje....ale to je sto lidí sto chutí

starpep

starpep (hodnocení, recenze)

Mně se líbí iZombie, ale komiks jsem nečetl. Ale hlavně je tam super postava Raviho :D A občas i nějaké charaktery Liv a Blainea :D A Lucifer je bezvadný, ale musíte ignorovat komiks, minimálně do té doby než se k němu vrátěj :D Ale druhá řada by mohla být zajímavá už kvůli té matce. Jinak v tom seriálu je zas celkem fajn ta Maze :D Jinak Constantine ten skončil, takže ten se možná objeví v Legendách Zítřka :)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Morholt

však jasně, každej rád něco jiného.....já to přirovnávám třeba k tomu ž někdo miluje Harryho pottera nebo LOTR, ted myslim knihy, je to jeho oblíbená literatura a ten svět fakt výborně zná a najednou udělají film na který se hrozně těší a ten film najednou bude o něčem uplném jiném ne je knižní předloha, Frodo nejde hodit prsten do Mordoru ale místo toho je ten film o pěstování rajčat, zpívání a tancování, Harry se neučí ve škole a nejde po Voldemortovi ale udělá se z toho telenovela ve stylu stanice CW a řeší se tam vztahy a HArry nakonec začne sbírat známky.....prostě očekávání obrovská a výsledek neskutečné zklamání

na příspěvěk reagoval zvolsi

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

Ratemus

No je faktt, že já ty komiksy zase tolik nejedu a drtivou většinu zámořských kriminálek úspěšně ignoruju, takže i díky tomu na mě působil Lucifer docela zábavně. Ale tak každej rád něco jinýho.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Morholt

no já to mám tak že Lucifer je moje topka komiksová serie takže mám podle toho i očekávání, prostě mě to neuvěřitelně zklamalo, Mentalistů a podobných pseudo kriminálek tu máme hromadu a tohle je další taková..pro mě prostě naprostej odpad....i celkově mi to jako seriál přišlo velmi nezajímavý, ten herec přehrává, jeho neustálý tlačení na pilu tim přízvukem mě iritovalo, opět další týmovka s tou policajtkou kterou jsme viděli už v dalších tuctech jiných kriminálek, rozhovory ze dna vytažené no hnus prostě.....naprostá lacinost...

na příspěvěk reagoval Morholt

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

Ratemus

Ale tak Lucifer si odpad nezaslouží. Člověk se na to nesmí koukat jako na adaptaci komiksu, ale jako na kriminálku s nadpřirozenym nádechem, která si od Gaimana vypůjčila jen několik motivů a jako takovej Lucifer podle mě funguje. Preacher ale zatim nefunguje ani jako adaptace, ani jako seriál, kterej se předlohou jen volně inspiruje. Jinak taky jsem zatim na dvou hvězdách.

na příspěvěk reagoval Ratemus, zvolsi

Související novinky

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (více)

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)

Reklama

Reklama