Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

RickDeckard

Ukázkové béčko v nejlepším slova smyslu, které se za své žánrové poklesky nestydí a navrch je šperkuje vydatnou porcí nadsázky a humoru. Holt nedobrovolné přecpávání perníkem v útlém věku vede k tomu, že se u vás v dospělosti záhy projeví cukrovka. Brát se smrtelně vážně by bylo vzhledem k námětu a stylizaci smrtící, takto ale funguje příběh bezproblémově. Hledat v ději nějakou větší logiku nemá smysl a zvraty odhalíte dlouho dopředu, ale vše příjemně ubíhá, akce i hlášek je dostatek a oboje má šmrnc, byť originálními nápady nehýří. Navíc rozpočet byl evidentně solidní, výprava a triky jsou působivé a vlastně o dost lepší, než byste podle názvu předpokládáli . I ty čarodějnice jsou správně nechutné a je jich tu požehnaně! Řemeslně má Wirkola celý film pevně v rukou a i díky úsporné stopáži pod hodinu a půl nikdy film nevykolejí ze své přímočarosti a nezačne nudit. Tvůrci se nebojí přitlačit na pilu, krev a vnitřnosti nejen čarodějnic létají vzduchem a Jeníček s Mařenkou nejdou pro sprosté slovo daleko (což je ještě umocněno v titulcích v kontrastu s českým překladem jmen titulní dvojice). Zejména ze začátku má film i solidní hororový nádech a na výsledku je vidět, že herecký ansámbl si natáčení téhle oddychové jednohubky náležitě užil. A hoši, pokud o vás holky nejeví zájem a říkají, že jste trol, buďte v klidu – i k vám může sympatiemi zahořet třeba Gemma Arterton. Dávám 70%, ale nikomu to neříkejte! ()

Bane_Boss

MA-ŘE-NKU CHCI ZA ŽENU!!!!! Miluji ji tak čistě jako první jarní petrklíč pokropen čerstvou ranní rosou. Vždy bych ji svévolně čistil od hnoje a špíny jak ten šprt tam (ale víc sexy stylem). Zatímco si tu vylívám srdiečko, z kuchyně line smyslná vůně perníčku. Tak peláším do kuchyně loupat kurrva perníček. Proč? Protože revenge can't change past. But it damn taste great!! P.S. Ten film byl pecka, doufám v další dílky! ()

Iwus.ka

Když Jenda s Mařkou hodili starou ježibabu do pece, tím sice skončila pohádka, ale začal pořádný akční nášup. Taky se není čemu divit. Koho by nenasralo, že ho chce někdo sežrat a ještě mu tím vykrmováním užene diabetes. A tak nám Jeníček s Mařenkou vyrostli v nebojácné akční hrdiny, rozhodnuté zlikvidovat všechna ta ohavná stvoření, jakými ony čarodějnice jsou. No, uznejte, nechali byste chodit (lítat) po světě někoho s takovým ksichtem? Jistě, že ne! Film předčil má očekávání. Spousta akce, těžké zbraně a plno krve. V kině opravdový zážitek. ()

Jermann

Lahodných 80 minut řádně nekorektní zábavy. Z klasické pohádky se stala cynická řežba plná legračních detailů, mezi kterými u mě jednoznačně vede natahovací defibrilátor .. zvláště když s ním Mařenka zachází s takovou odzbrojující samozřejmostí. Krvavé cucky rozsekaných čarodějnic cákají na všechny strany, takže na 3Dčko jedině v pláštěnce! ()

animaxis

Po delší době se odvažuji napsat delší komentář.Na Jeníčka a Mařenku jsem se nejdříve těšil.Když jsemm film shlédl,tak jsem byl spokojený,akorát mi vadila taková slabší hudba k filmu a moc mi na Zimmera neseděla.Po dalších shlédnutích jsem se spíš nudil a moc mě to už asi brát nikdy nebude.Akční scény super,ale jak říkám jen na první shlédnutí.Jinak si myslím,že Mařenka byla asi 10x drsnější než Jeníček a to je co říct! ()

pankreminek

Jednim slovem SUPER! Čarodějnice jsou sexy a zároveň strašidelný (až na toho ježka nebo co to bylo) a Famke Janssen je, jak se dalo čekat, opravdu nejvíc sexy čarodějnice všech dob. Skvělá řežba, zkrátka maximální spokojenost. ()

WolfR

Přesně takhle měla vypadat Kletba Bratří Grimmů! Skvělá s ničím se nepárající krvavá a vtipná jízda! Navíc výborně obsazena! Takhle se rubou čarodějnice! Perfektní fantasy výplach mozku, 4 hvězdy. ()

arnybossy

Ponaucenie: Vyhybaj sa domcekom z pernika. Prijemne zistenie: Uz vieme, ze na svete su aj dobre carodejnice, a navyse su aj riadne kocky. ()

PanZahadnyCZ

Při nejmenším je tato poupravená pohádka zajímavá a rozhodně povedená. Hodně akce, vtipný český dabing, dle traileru nejspíš i anglický, ale s tím jsem neměl tu čest. Nevím co dále říct, líbilo se mi to, někdy sice až moc zdlouhavé scény, ale ty vynahradil ze začátku rychlý spád do děje, což jistě určitý čas zkrátilo, znám filmy, kde úvod do děje trvá hodinu. Podle mě asi nejdůležitější negativní věc, která stojí za zmínku je finální boss fight, který podle mě byl až moc zdlouhavý a zbytečný, ten boss fight mohli podle mě udělat lépe a zajímavěji, byť je pravda, že to skončilo, kde to začalo :). ()

dr.fish

Jeníček s Mařenkou dosti zdrsněli a prohání se osmnáctým stoletím s arzenálem, za který by se nestyděl ani Arnold Schwarzeneger. I když si Jéňa v mládí při loupání perníčku uhnal diabetes mellitus, svou hlavní výzvu a životní úkol plní ruku v ruce se sestrou spolehlivě- likvidují jednu čarodějnici za druhou. Občas jde i trošku do tuhého, když se do cesty připlete nějaká ta "Velká" čarodějka. Takže je to řež jako věž, lítají kulky, hlavy, mozky a neplatí vůbec žádná pravidla. Na této otevřené platformě humoru se lze úspěšně bavit anebo unudit k smrti. Jak to komu sedne...60% ()

KajusaK

týýýjo popravdě jsem čekala blbost , tohle mě dost překvapilo - mile..Jeremy Renner a Gemma Arterton to zahráli naprosto perfektně.Novodobé zpracování tak jak má být..Spousta zbraní, boje, krve, napětí..Naprosto úžasné masky a efekty..Best.. ()

forsythia

Myslím, že Grimmům by se to líbilo. Celý příběh je jen logickým vyústěním klasické pohádky, kde je ta jedna ježibaba zatraceně málo. Do lesa už mě nikdo nedostane bez pořádné bouchačky. ()

majo0007

Čo by ste chceli od režiséra, ktorý ma na svedomí rakety s názvami "Remake" alebo "Kill Buljo"?! Dokopy nič, len nech nás nechá na pokoji a prestane s natáčaním takýchto kravín. Renner bude chcieť spáliť asi všetky kotúče s týmto filmom a "šerif s Ausburgu" Stormare pôjde miesto po Constantinovi po režisérovi. ()

URBAN

Tak na tenhle film jsem se dlouho těšil a nezklamal mě v žádném ohledu když pominu ty až amatérské kostýmy a trochu nevysvětleného , ale to se dalo čekat když tvůrce na to neměl dostatečný rozpočet aspon předpokládám že neměl a když se to někomu z vás nelíbilo tak aspon jako budoucí rodiče více co za pohádky budete tomu svojemu prcku pouštět xD ()

reky

Moc keců, málo akce. Když si sourozenci během minuty asi třikrát dokola měnili věty: "Are you ok?", "Yes.", "Where are we?", připadalo mi to jako kdysi škrábnuté CD Queen a Freddieho I´am going slightly mad-ad-ad-ad-ad-ad... Fakt jsem čekal více sekaný a míň povídání. Protože, když už k řežbě dojde, je povedená a příjemně přehnaná (mohla ale být i víc). Obsazení v pohodě, stopáž akorát.//2D kino ()

SeanLSD

Toľko fantastických a krásnych čarodejníc v jedinom týždni s H&G a OZom už asi nikdy znovu nezažijem, už nikdy mi asi čarodejnice neurobia toľko radosti... Tak rok dozadu som toto isté vytrženie zažíval so SNEHULIENKOU a LOVCOM a ich komentár platí aj teraz, iba vtedajšia éterická povznesenosť je prenesená do máličko prízemnej brutálnej radosti. Janko a Marienka ako mediálne hviezdy rozprávkového stredoveku v reálnej fantastickej prírode, ktorá pokrývala väčšinu územia Európy predtým, než ju pokryli multiplexy, so všetkými jej plusmi a mínusmi. Áno, prižmurujem oko, ale robím to mimoriadne rád! ()

spitr

Obdivuji tento scénář a režii norského Tommy Wirkola, tento příběh měl všechny správné ingredience s ohledem na známou lidovou tradici (a to zase kecám) a uvedení je opravdu velmi kreativní. Předpokládal jsem, že to bude film s nádechem tmavě-zábavné a byl jsem příjemně překvapen, byl to chytrý, nový pohled na klasické pohádky. Myslím, že bratří Grimmové by byli pyšní. Je to něco jako show Supernatural. Dva houževnatí sourozenci se snaží zbavit svět zlých čarodějnic poté, co je opustili rodiče a sourozenecká dvojice Jeremy Renner a Gemma Arterton sem prostě pasuje. Bylo osvěžující vidět ženskou roli, která je silná jako Kick-Ass dívka a nepošpiněná romantickým bahnem. Určitě jedna z nejlepších interpretací klasických pohádek, kterou jsem viděl. ()

sir-dave

Za žádných okolností nejez ty zasraný sladkosti. Tommy Wirkola na koksu s cukrovkářem Jeníčkem. Různorodé technické vychytávky, efekty, cool image, kde už chyběly jen světelné meče a Marilyn Manson. Oproti Van Helsingovy se to nebere vážně a především baví. ()

panMartin

Bylo to o něco lepší než jsem čekal z trailerů, docela sranda, nebrali si v ničem servítky. Pořád se tam něco děje a krev a násilí jsou přesně v takové míře, která mi v takovémto typu filmu vyhovuje. Příběh je samozřejmě jednodušší a celkem lehce se dá odhadovat, jakým směrem se bude vyvíjet dál, ale co. Takže v zásadě jsem spokojený, protože jako oddechovka to funguje skvěle, jen mi to přišlo příliš krátke pouze 83 minut. Na druhou stranu je to sakra využitých 83 minut. Forma tohodle filmu je prostě skvělá a rád bych klidně zkouknul druhý díl. Lepší než upírovský Lincoln a Van Helsing. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)