Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

korbitch22

naprostá bomba,která mě totálně pohltila.perfektní námeť,skvělé hlášky,vynikající herci a neuvěřitelně napínavý a gradující děj,udělali z misfits okamžitě moji srdcovku.boží parodování všelijakejch hrdinů,prostě totální opak všeho normálního,jako sorry ale souložit z gorilou,nebo mít jako největšího záporaka proti sobě týpka...co ovládá mlíko...prostě BOŽÍ!!!!!!!!!! Tak šestý díl druhé série byl pro mě i posledním.Znovu sem si zopakoval všechny díly před třetí sérií a už na konci druhé jsem začal vidět chyby,které mi před tím hlavou jen prolétly.Jenže pak už mě to začalo i štvát.Naprosté vynechání logického jednání okolního světa bylo z počátku fajn,jenže když kolem mladé party umírají neustále nějací lidé a nikdo to nemá zapotřebí ani trošku řešit,je to už ubíjející a už 7mí díl 2hé série napovídal nebezpečný pád,který definitivně ukončil zajímavost seriálu odchodem Roberta Sheehana.tí série je nesmírně nudná,hned první díl je vykrádačkou prvního dílu první série.Náhrada za Nathana Rudy je nudný imbecil s lookem herákového feťáka Žádné napětí,nové schopnosti absolutně vo hovně.Škoda,z nadupaného a geniálně zahraného a napsaného kultu se stala nezajímavá nuda o ničem.Seroš si v topce nechám ,ale pro mě končí druhou sérií a Nathanovým Vegas Baby. ()

Chrustyn

Originální seriál o partičce výtržníků, násilníků a zlodějů, kteří získají nadpřirozené schopnosti a rozhodně díky nim nezačnou bojovat se zločinem. Vskutku originální ale pro mě minimálně zábavné a žádná s postav si mě také nezískala. ()

heyda

Z prvních tří dílů 1. série jsem měl poněkud rozporuplné pocity a měl jsem docela problém proniknout do děje, ale od skvělého 4. dílu jsem do toho spadl a tento seriál si zamiloval. Moje nadšení se přeneslo i do 2. série, kterou už mám celou za sebou a od 1. do 4. dílu je to famózní podívaná. 5. až 7. díl přináší sice stejně stylovou podívanou, ale co se děje týče, tak začíná malinko pokulhávat. To ale nic nemění na tom, že si mě tenhle seriál omotal kolem prstíku a já to s radostí přijímám. Ke všemu ta práce s kamerou a hudbou. Třeba 3. díl v druhé sérii má absolutně neuvěřitelný soundtrack. Pomalu jak od Hanse Zimmera. Ale jak už to u seriálů bývá, pokud si vás nezískají postavy, může být zpracování jakékoli. A tady se prostě sluší pochválit, že takřka amatérští herci předvádí výkony na hollywoodské úrovni a to bez debat. Trochu jim pomáhá i scénárista, který tasí nejpřirozenější scénář, který jsem kdy v seriálu viděl. Režisér namixoval koktejl ze sci-fi, hororu, dramatu, komedie i erotiky a já prosím další sérii. 90% ()

evulienka3

Prvé dve série boli super. ďalej ma to už veľmi nezaujalo. Každopádne je to iné, vtipné a vystihujúce. Myslím, že ak by ľudia prišli k zvláštnym schopnostiam, boli by presne taký ako je to stvárnené v tomto seriály a nie ako v amerických trhákoch o superhrdinoch. ()

honajz

Podepisuju se pod komentáře uživatelů numan a Dudek. Zpracování a nápad jsou dokonalé, některé vtípky taky, ale celkově to brzy začne drhnout a nějak nešlapat... ()

virus10

Nejslabší určitě třetí série, která už je bez Nathana, ale i přesto mě případná další série zajímá. ()

rikitiki

Seriál o zázracích nemusí být nutně zázračný ale tohle je přesně ten případ, kdy se to zázraku hodně přibližuje._______ Už jenom skvělý nápad, industriálně (ne)hezké lokace, neskutečně dobré herecké výkony tak mladých představitelů, syrově vtipné dialogy, naprostý neheroismus a bez zatěžujícího patosu, nápaditá kamera i střih..... to už bych přece chtěla moc, kdybych toužila po nosné dějové linii, která by dokázala víc, než jen překlenout jeden díl série (klasické - hlavní záporák dne a jak ho zlikvidovat). Nelogičnosti odpouštím za výborně napsané charaktery a jejich vývoj, který mi dovoluje zapomenout, že série sama se nijak moc nevyvíjí. _____ A jak jsem pochopila, velká část diskuse se odvíjí od toho, kdo je nejlepší postavou: Tak tedy, všechny jsou krásné, dobře vykreslené, originální a sympatické. Takže se vlastně nedá říct, která z nich je nejlepší .................. Simon, rozhodně Simon! Zranitelný, křehký, inteligentní a temný, s lehce zvrácenými sexuálními touhami. /1. 4. 12./ 1. série - 90%,____________ 2. série - 100% (vánoční díl s náznakem, že Nathan se stane druhým svatým Josefem, je brilantní),___________ 3. série - 80% (jakoby ztratila na ostrosti, navíc i když jsem se zprvu poctivě snažila oblíbit si Rudyho, moc se mi to nedařilo a nakonec jsem už ani nechtěla. V člověku, který nosí své srdce externě ve druhém těle, se mnoho dobrého nenajde). _________4. série - 80% (první díly jsou skvělé, jde vlastně o jakési charakterové detektivky, kdy na začátku vidíme razantní psychickou proměnu některé z postav (nebo několika) a vracíme se dějem zpátky, abychom pochopili, proč se takto (a většinou negativně) změnil. Jenomže když už skoro dojdou postavy, které by se mohly proměnit, nastoupí několik delších dějových linek, které mají utáhnout zbývající díly. ___Scénáři se daří udržet napětí (podobným trikem jako Šeherezáda, kdy na konci dílu nakousnou něco, co dopoví až v díle příštím), ale nenavozuje přílišné sympatie s hlavními postavami. Většinou totiž nevíme o jejich zázemí vůbec nic. Tak to sice bylo často i v původním obsazení, ale v prvních sériích trvalo déle vzájemné oťukávání a seznamování partičky delikventů, takže se s nima mohl sblížit i divák.___ Opět se opakuje motiv (ne?)opětované černobílé lásky, ale zatímco v prvních sériích byl ona pikantní kočka a on zádumčivý fešák, tady máme prvoplánovou krásku (to by ještě šlo), ale ten kluk vypadá jako Hurvínek. Nemůžu si pomoct. A jejich lovestory není vůbec vytrpěná jako to měli Simon s Alyshou. Tihle dva si chtějí spíš jen zasouložit. ___ Ale přes všechny výhrady je to pořád výborné, protože porce cynického humoru je mimořádná. Proměnila se taky síla a zaměření schopností, protože ty ze čtvrté série jsou už většinou jen na škodu. A ups - oblíbila jsem si Rudyho. (10.7.13.) ______ 5. série 100% Silná romantická line se vine, ach žel, už úplně poslední sérií. Romantičnost není zátěží, protože je správně misfitovská, takže není posetá růžemi, ale spíš trním. A Britové dokázali napsat a vyslovit - ústy mého už nyní nejoblíbenějšího Rudyho - nejoriginálnější, nejstrašnější a přitom nejvíc dojímavé vyznání lásky, jaké jsem slyšela. Kdy by mohlo dívku přemoci prohlášení, že umí nádherně srát? Ach jo, Rudy, někde na pomezí zhýralého trapáka se srdcem básníka. A konec je hodně ironický - takže se nakonec rozhodli udělat to, co nikdy nechtěli. A my přece víme, jak takové hraní na superhrdiny končí. Poslední díl série mě nezklamal, ale nadchnul. Utnuli to právě včas, abychom se mohli domýšlet všemožně hořkých konců. /3. 1. 14./ () (méně) (více)

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 25.2.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2012) = FILIP JANČÍK - Ukážkové vzory našej mládeže získajú počas akejsi búrlivej "prehánky" tzv. superschopnosti a tým pádom na resuscitovanú komiksovú vlnu "namotajú" aj diváka, ktorý zvyčajne sociálno - kritické línie nastavujúce zrkadlo nereflektuje. Tajne (ale asi márne) dúfam, že sa dejová línia nezbastardí do mytologickej omáčky, každopádne sledovať postupnú degeneráciu tzv. západnej civilizácie je naozaj zábavné. A desivé zároveň. Takisto oceňujem tú iróniu, že kópia Rihanny, ktorú chcú beztak všetci "vojet", nadobudla pomerne bizarný danajský dar. :-) (26.2.2012) EDIT: Tento seriál je v III. sérii nielen čoraz viac amorálny, ale po scenáristickej stránke načisto idiotský a postava RUDYho je neznesiteľná rovnako ako jeho predstaviteľ. Takže 2 hviezdy sú až príliš zhovievavé hodnotenie. ()

AlfaNumerO

Něco úplně nového a jiného. Zhlédnuto o zkouškovém za 2 dny (to chce už výkon). Pro mě prdel až na půdu. Ač můžete některé postav na začátku nesnášet, na konci je budete milovat. Postava Nathana geniální hláškař. Herec hrající Simona pak naprosto bravurní. Docela by mě zajímalo, do jaké míry ho hraje nebo vystupuje za sám sebe. Jasných 5*. 87%. PS: Iwan Rheon viděn v GOTech, které hraje neskutečnou kurvu z rodu Boltnů a takhle autisticky nepůsobí, takže to vypadá bravurního herce. ()

Thomick

*SPOILER* Se začátkem třetí série šlo všechno do kopru takovym stylem, že jsem ji ani nedokoukal. A nebylo to jen kvůli tomu novýmu zjevu, očividně karikujícímu nenahraditelnýho Nathana. Ten úpadek dle mě nastal taky (a hlavně!) z toho důvodu, že schopnosti "hrdinů" rázem totálně přestaly odrážet jejich vlastní příběhy; což bylo dřív krásně čitelný minimálně u Alishy (kvůli děvkoidní minulosti si už v klidu nezašuká), Simona (pro svý okolí docela běžně neviditelnej - a tak ať je to ofiko) a Curtise (člověk, co se vláčí se zašlou slávou, najednou může vracet čas; parádní kombinace ne?) ... to přesně pak v mých očích Misfits dodávalo na jedinečnosti. A svym způsobem i na logice (ve smyslu, že takhle nějak by mělo "reálný superhrdinství" vypadat). Jenže ta samá logika se už ve druhý sérii potřebovala opírat o výraznou berličku v osobě Simona alias Deus ex Machina - a tak se fatálnímu propadu třetí řady zpětně ani nelze moc divit. Jinak první série opravdu zrála jako víno, stejně jako mě čim dál víc bavil sám Nathan ... ale to je holt málo. ()

claudel

Zpočátku mě asi logicky napadlo, že jde o nějakou zvláštní kombinaci Heroes a Skins. Již během druhého dílu jsem pochopil, že Misfits se nedávají srovnávat vůbec s ničím, jsou samostatným počinem, naprosto originálním a scénaristicky propracovaným. Hlasitě tleskám nápadu stvořit příběh pěti mladistvých delikventů, zasadit jej do nějaké hnusné čtvrti a dokázat udržet diváka v napětí a ještě u něj vzbudit dojem, že té pětce fandí. Zatím jsem viděl pouze 1. sérii, proto si zatím nechávám ještě rezervu pro zvednutí na nejvyšší hodnocení. Druhá a třetí série mě přiměla jednoznačně hodnocení zvýšit. Svoje oslavné ódy ještě zesiluji, je to jednoznačně nejoriginálnější seriál vůbec. Zvláště třetí série byla plná překvapení a vyvolávala ve mně zvědavost, s čím ještě scénaristé vyrukují. Nacisti, zombíci, změny schopností, oživlý komiks. Jeden skvělý nápad střídá další a další. I když jsem se už doslechl, že došlo ve čtvrté a páté sérii k obměně osazenstva, nehroutím se z toho. Fanoušci Skins jsou u britských seriálů zvyklí na změnu sestavy a přináší to čerstvý vítr. Po zhlédnutí čtvrté a páté série zůstávám u nejvyššího hodnocení, nebudu srovnávat jednotlivé hlavní postavy, bylo to s nimi zkrátka jiné, ale kvalitních nápadů a překvapení neubylo, možná právě naopak. Poslední dva díly páté série byly špičkové a všechno pěkně uzavřely, i když případná vrátka na nějaké pokračování zůstalá lehce pootevřena. ()

ARI50

Tak dlouho jsem se u seriálu nezasmál až u tohohle tohle je nabité energii a obrovská špička v seriálech. ()

veru_needy

Moc povedený fantasy seriál se super hudbou k tomu. Tenkrát se mi do něj moc nechtělo, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci vzhledem k tomu že to vysílalo "E4" a já už tou dobou věděla, že britové mají celkem dobré nápady co se týká seriálů. Fantasy mě samo o sobě nikdy nebavilo ale Misfits jsou opravdu výjimka. Čekala jsem teenagerské drama o násilí, sexu a vandalství (soudila jsem podle obalu a tak trochu jsem si myslela, že hlavní postavy budou opravdu "zmetci" a v podstatě jsem měla i pocit, že půjde o něco podobného jako byli Skins) jenže po shlédnutí prvního dílu jsem poznala, že půjde o uplně něco jiného - o něco víc záživnějšího. Dost se mi líbilo jak si tvůrci vyhráli s hlavníma postavama a schopnostma, které jim byly přiděleny. Co se týká provedení, trocha toho "hororového" podtextu v několika opizodách také určitě neuškodila - naopak to tomu dodalo to pravé. Humor rozhodně také nechyběl. Takže v závěru se tento seriál dá chápat jako dost dobře provedená směsice fantasy, hororu, komedie a dobré hudby, která vás donutí zařezaně koukat a těšit se na další díl. 100% ale dala bych klidně i víc. - "I think I've just seen Nathan stealing a baby." ()

MáŠa

komentář po první epizodě: Možná je podobných seriálů spousta, ale moc na to nekoukám, takže z tohoto mám ve výsledku dost dobrý dojem. Vypadá to, že producentni měli dostatek penízek a sehnali dobré filmaře pro realizaci poměrně zajímavého scénáře. Atmosféra je luxusní, divák je v napětí, co se bude dít, a do všeho hrají různé hitovky. komentář po třetí epizodě: Třetí epizoda se mi líbila o něco víc než ta druhá, první ale nejvíc. Zajímavý kecy a solidní tempo furt zůstavaj, ale dějově mi to občas připadalo už moooc neuvěřitelné. Člověk v tom asi nesmí moc hledat logiku. Ve trojce jsem se s chováním postav ztotožňoval více než ve dvojce. Něco z dvojky jako kdyby se pro mi ve trojce aspoň trošku vysvětlilo. ()

Fevas

Každý trpí jiným humorem, že? Někomu tento humor připadá nechutný, ale já se tomu vážně směju. Nebo se spíš smála. Dokud nepřišel Rudy, kterého jsem si nikdy neoblíbila a ani to nehodlám někdy v budoucnu udělat. Proč jsi nás Nathane opustil, proč? ()

Will_X

První 2.série parádní, opravdu mě to chytlo > 5* || Po shlédnutí 3.série už mi to nepřipadá tak super.. to už je slabší průměr. Celkové Misfits hodnotím kladně, uvidíme jak se to bude vyvíjet dále. 80% ()

Morholt

Koukam na to spíš nárazově, ale co jsem viděl, to se mi líbilo. "Cestovala jsem v čase, zachránila svět a zkopala jsem Hitlera!" :D 80% ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V