Luk Skywalker

Nic nového, ale bavilo mě. Původ Aquamana neznám, ale určitě neplatí hláška z The Big Bang Theory: "Aquaman is socks" :-). Momoa mi v roli sedí, je tu i trochu vtipu, efekty a vodní živočichové pěkně zpracované. ()

tomik99

Film dvou světů, který vznikl pod taktovkou vedení, které chtělo vehementně změnit celý směr směřování budoucích DC projektů. Jakožto zastánce temného DC a Zacka Snydera se mi tento film hodnotí těžko, ale Aquamana si úplně nedokážu představit jako zatrpklou a pochmurnou postavu, takže určitý styl odlehčení tady dokonale sedí. Aquaman má tu výhodu, že prakticky nebude s ničím srovnáván, začíná s čistým štítem (až s nápadnou podobností u Black Panthera, kde se na chlup řeší stejné téma). Film začíná skvělým úvodem představením klíčových postav a hlavního hrdiny, nevšedního, ale přeci jen sympatického vidláka. Podvodní svět je barevný, je na co se dívat, i herecké obsazení je pestré. Proti filmu se toho nedá nic moc říci špatného, po řemeslné stránce se jedná o bezchybný počin, který ale dle mého názoru stačí vidět pouze jednou. Proč tomu tak je? Vše je až moc pohádkové a možná proto mi i animák uvedený před třemi lety sedl o trochu lépe. Máme tady zakázanou lásku dvou lidí, kdy jejich dítě, bastard, je právoplatným dědicem trůnu Atlantidy, kam ho nechce pustit jeho zlý bratr toužící pouze po zničení suchozemců, jinou motivaci tento záporák nemá. Porazit ho může jen ten, kdo získá dávno ztracený trojzubec a lid Atlantidy, bez špetky nějakého rozumu, poslechne přeci kohokoliv, i naprostého cizince, který bude tuto zbraň ovládat. Právě s tímto fádním dějem, který skvěle funguje na stránkách komiksů a zmíněném animovaném filmu, by si chtělo trochu lépe pohrát, aby postavy nepůsobily tak suše a jednotvárně. Škoda je jen Black Manty, který si začátek filmu ukradl pro sebe se skvělým a dojemným originem, ale posléze se jeho významnost ve filmu limitně blížila nule. I přes tyto velké nešvary se mi i tak film líbil, pobavil mě, dal mi nějak to, co jsem čekal. Už ho nebudu muset chtít vidět víckrát, ale v paměti mi zůstane jako jeden z těch vesměs dobrých DC filmů. ()

Nochioni

veľká spokojnosť, veľký blockbuster a konečne prvá DC-ovka od MoS ktorú si rád postím hocikedy a veľmi rád. Hlavnou hviezdou filmu je Wan (sorry Jason), ktorý celý čas drží oprate filmu pevne v rukách a servíruje veľmi dobre nakrútenú akciu i výborný vizuál. Mínusy sú len ta stopáž ako písal Cíval a tie občas pokusy o hlášky a humor. Ale klady prevažujú a chcem dalšie filmy od Wana. ()

Sala1

James Wan sa utrhol z reťaze a servíruje hollywoodsky biják, ktorý má veľmi veľa spoločného napríklad aj s čínskou sci-fi akciou. Vo filme nie je čas na žiadne vydýchnutie, celý runtime si drží slušné tempo a exploduje do veľkého finále. Kladnými vecami na tomto filme sú určite produkčná výprava, ktorá napriek istým zlyhaniam predchádzajúcich DC filmov sa oháňa enormným budgetom. Druhá vec je príjemný komorný príbeh, ktorý ramcuje storyline hlavného hrdinu a ktorého spracovanie by som si možno pozrel radšej ako samotného Aquamana. Vzťah kráľovnej Atlantídy a strážcu majáka vytvára silný základ, aj pozadie pre celý príbeh a je príjemne oslobodený od mocenských bojov, ktoré vládnu pod morom. Film príjemne prekvapil rozpracovaním podmorského sveta, jednotlivých kráľovstiev a ich reprezentantov. Vytvára to dojem, že si dal na tom aspoň niekto záležať. Inak je Aquaman ako postava ďalší hláškujúci superhrdina, ktorý je inteligentný, ale hrá sa, že nie je a ktorý má svoju parťačku, s ktorou vzťah je vizitkou prístupu scenára. Niekedy film ponúkne absolútne krásny a plnohodnotný moment so všetkým, čo k tomu patrí, vzápätí ho vystrieda trápnosť na plátne, ktorá hraničí s neprofesionalitou filmárov. Film sa čiastočne tvári, že je nad vecou, čo však v tomto prípade pôsobí silene. Po dvoch hodinách neustálych výbuchov a digitálnych efektov som bol rád, že je okolo mňa chvíľu ticho a napriek tomu, že sa jedná o príjemnú popcornovú podívanú, tento vytvárač screenshotov väčšie šialenstvo nevyvolal. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=QKxnVLqQMeY ()

Johny M.

Ještě lepší DC než Wonder Woman a ač Aquaman nepřekonává letošní Avengers: Infinity War, má sakra nejlepší vizuál, co jsem kdy viděl. Nádhera: 100% ()

FanKalEl

Finále to celé zachránilo a James Wan sa v mene DCEU snaží ospravedlniť celú JL epickým finále kde ste nechali rozum v žuvačke pod sedačkou v kine a začali na plno užívať monštruóznu akciu na veľkom plátne ako smažka pri prvom vpichu do žily. (70%) _____________Lovecraftov easter egg v podobe knihy the Dunwich horror na začiatku potešil, a dal najavo kto sedel počas natáčania na režisérskej stoličke. Viac menej sme mali možnosť vidieť zrod Aquamana a interakciu s jeho svetom pretože rozprávkový happy ending neznamenal nič kedže jeho príbeh v podstate iba začína. Pevne verím že ak tržby dovolia natočiť druhý diel, tvorcovia vykreslia charaktery aspoň na dnešné štandardy, pretože tu na je to jedna z hlavných príčin prečo sa posledné DC filmy stále nechytajú filmárskou kvalitou na MCU..pritom herecký výber z castingu nemohol byť ani lepší. ()

RoneXxXD

No..hele na tenhle film jsem se vůbec netěšil a neměl žádný očekávání ( jaksi už jsem to s DCEU vzdal) tudíž do kina jsem šel jen z principu,no a musím říct že nic lepšího jsem dlouho neviděl. Film má standardní origin,který trvá nějakých 20min. a nezaobírá se s tím celý film což je rozhodně plus,následující zápletka je přijatelná a zajimavá,přirovnal bych to k Indianu Johnsovi,film ubýhal měl svý tempo a ani jednou poprvé u DCEU filmu jsem si neříkal "nuudaaa už aby tahle sekvence skončila" a když tam nějaká nudnější část přišla tak jsem se podíval do výstřihu Amber a nudnější se mi to nezdálo :D co se týče zaporáka byl sice nic moc,ale dal se,lepší byl,ale vedlejší alias Black Manta,který byl podán velmi dobře a *SPOILER jeho origin zde byl vynikajícně podaný KONEC SPOILERU* CGI nebylo nejdokonalejší,ale ani nejhorší ovšem pár těch drobnejch pro lepší CGI do toho vložit mohli. Herecké výkony byly skvělé a charismatický Momoa tomu filmu ještě přilepšil a co se týče vtipů jsou skvěle vyvážené a nebyly vůbec trapné. Finále bylo vynikající a nejednou se mi během filmu vytvořila geekovské husina. Verdikt : Musím říct že AQUAMAN je jasný důkaz toho že DCEU není mrtvé a má svůj potenciál příběhových pecek jen se nesmí dělat blbosti během toho natáčení. Wan ukázal že se s tím pracovat ještě dá a v podstatě z polovičky zachránil DCEU,uvidíme zdali to zapečetí Shazam. Líbilo se mi to víc než Wonder Woman a 100% rozhodně víc než Antman & Wasp..no v podstatě víc než většina (krom IW) Marvel filmů za poslední 3roky. Filmu bych dal 80% jenže vzhledem k tomu že ve WB se povedl nějaký nový DCEU film dávám 100%. ()

TheSompeque

Aquaman. Co k tomu říct? Na film jsem nešel s nějak extra velkým očekáváním, naopak. Čekal jsem průměrný superhero film, který nebude nic extra. A to jsem přesně dostal. A to jsem ještě mírný. Film trpí nekvalitním scénářem, klišovitým příběhem a minimálním vývojem postav. Občas to vypadalo, že se charakter postav posune trochu dál, že to nebude jen čiré bojování, že dojde na nějaký ten hlubší příběh, ale ono ne. Pokaždé se do toho vrazil nějaký hňup, kterého vlasatý metrosexuál z moře lehce sejmul. Film se jmenuje Aquaman, tak by se mohlo zdát, že to bude o něm, o jeho životě, o tom, jak se stal tak silným, origin story, etc. Nope. Ve filmu uvidíte část, kdy je batole, pak jako malý kluk a následně když mu je tak 18. Tahle část zabere tak 30 minut filmu. Zbytek je ze současnosti. Dialogy. Dialogy jsou jakoby je psal neckbeard, co zrovna odběhl od WoW. Příklad: epický souboj Aquamana a neznámého cápka, síly jsou vyrovnané. Najednou neznámý srazí Aquamana k zemi a místo toho, aby ho dorazil, tak představí svoje cringe jméno, což nikoho v ten moment nezajímalo. Jediné, čím je film je zajímavý, jsou efekty. Podmořský svět ve filmu je stvárněn skvěle. To je ale všechno. Dvě a půl hodiny bezduchého boje mezi cápky v elasťácích není pro mě. 2/5 ()

Kaucuk

Je to celkem zábava, bohužel je v tom nakydáno až příliš moc předvídatelnosti a klasických klišé, který známe z milionů dalších filmů. Jasný, byl záměr natočit to zrovna takhle, ale čeho je moc toho je příliš. Nehledě na to že je to fakt dloooooouhý. Díky bohu že triky celkem ujdou, hlavní hudební motiv je super a taky je tam TEN výstřih. ()

Waldir

“Digi bordel” v tom najlepšom slova zmysle. Hyper hlučné, akčné a heroícke. V podstate to je vlastne hrané anime, kde hlavní hrdinovia vrieskajú, majú zámerne prehnané výroky a všetko navôkol podlieha demolácií. Postava Aquamana v podaní Jasona Momoae je pre mňa výbornou voľbou, nakoľko stvárňuje podobu éry akčných hrdinov z 80’s/90’s a zároveň spĺňa kritéria novej éry komixových blockbusterov. Réžia Jamesa Wana exceluje najmä v akčných sekvenciách, ktoré sú snímané zo širokých záberov, s minimálnym množstvom strihu, čím má divák krásny prehľad o tom čo sa na scéne deje. V konečnom dôsledku extrémne zábavný superhrdinský film, ktorý ma krásne gýčový vizuál, skvelý soundtrack a priehľadné cool akčné scény. Je to v podstate také DC over the top podanie Thora. Ja som si to v kine užil, avšak prečo teda pomerne nízke hodnotenie? Druhýkrát to vidieť nemám za potreby, vedľajšie dejové motívy nie sú dotiahnuté, len jemne načrtnuté, samotný príbeh je už milionkrát ohrané klišé a niektoré kostýmy a postavy sú tak uletené, že som mal občas pocit že sa pozerám na Power Rangers. Je to ten prípad filmu, kedy chápem ľudí, ktorí tomu dajú plné hodnotenie a tak isto aj tých, ktorí tomu dajú odpad. ()

Narayan

Aquapark není vyloženě špatnej film, ale bohužel zde forma výrazně zvítězila nad obsahem. Takže ano - všechny ty obludy, vzájemně po sobě plivající mořský bordel, jsou fakt nádherné, moc hezky se na to kouká, ale to je tak vše. Nebýt to v kině, ale třeba na chatě, na mé staré zrnící shit TV, s úhlopříčkou dva palce, byl by celkový dojem asi ještě o dost slabší. Když totiž člověk nerozezná žraloka od makrely, zbude mu soustředit se jen na ten příběh, a ten je - jak to říct slušně - kvalitativně na úrovni oné makrely. Staré. Shnilé. Zabalené do igeliťáku a pohozené do kontejneru uprostřed léta. Bohužel, pouze vizuální efekty mi nikdy ke spokojenosti nestačily a stačit nebudou, jinak bych si místo lístků do kina kupoval LSD. ()

Killingjoke

Překvapení! Nebylo to vůbec tak debilní, jak jsem předpokládal. Pořád to má sakra dost co dohánět ohledně scénáře, ale celkové vyznění filmu na mě působí pozitivně. Speciální efekty nehodnotím, to pro mě není v poslední době u filmu směrodatné. Aquaman je DC pohádkou o ztraceném princi, jemuž je předurčen trůn všech moří. A jako pohádku je potřeba film brát... Osobně se mi líbily nejvíc pasáže odehrávající se na souši, ale oceňuji i podmořské události. Momoa si svého hrdinu viditelně užívá. Pohodový film, nenadchne, neurazí. Na jedno podívání fajn, znovu to vidět nepotřebuji... ()

HenryIvan

Hoci ako veľmi nemám rád DCEU, ale musím konštatovať, že Aquaman sa podaril. Funguje a to je jediné podstatné, ktoré si treba z tohto odniesť. Akcia a takzvaný „ digibordel " sú zvládnuté viac než obstojne ( treba vyzdvihnúť kameru, ktorá je pri niektorých scénach fantastická ), dej bol v poriadku ( čo sa nedá povedať o každom DCEU filme ) a herci boli solídny. Toto nie je druh filmu, pri ktorom by si herci siahli na dno svojich hereckých síl, no budem sa opakovať, ale funguje to. Bolo potrebné pridať postave Aquamana veľké množstvo testosterónu, pretože to je jedna z najviac gej postáv, akú v komiksoch nájdete a preto na scénu zavítal Jason Momoa. Takisto Amber Heard si svoje miesto sexy sidekicka zastane a dozaista bol vysoký ( predpokladám ) počet mužského osadenstva kín aj jej zásluhou. Uvidíme, kam sa odtiaľto odrazíme, no pri dobrom scenári a tej správnej partii ľudí môže prísť zaujímavé pokračovanie. Jediný pohľad na boxoffice nepochybne vyvráti prípadné pochyby o tom, či sa do hlbín Atlantídy ešte v dohľadnej dobe vrátime ( otázka znie, či sa tam nevydá aj iné „ univerzum ", veď vy viete, o kom hovorím ). No a ešte musím doplniť, že .... to .....funguje. 80 %. ()

Torpid

Film měl skončit uchopením zlatých vidlí a já, ušetřen digirubačky a v šoku z rozumné stopáže, dal bych hvězdy čtyři. ()

emdvojka

"Čo je viac ako kráľ?! "HRDINA". pretože, "Kráľ bojuje za svoju krajinu, no hrdina bojuje za všetkých" 1* za príbeh + 3* za neuveriteľnú technickú stránku filmu. ()

Grimlok

B-čkovej film s AAA rozpočtem. Momoa je (bohužel) to nejlepší na celym filmu. Zbytek herců nepředvádí nic extra, Amber Heard kromě výstřihu nepředvádí vůbec nic. Ale boha jeho ty světla...ach ty světla...proč celá Atlantida vypadá jak jedna mega obrovská techno party?! Jedna hvězda za Momou a jedna za to, že jsem to vůbec přežil. ()

Jakubik

Že by v DC (WB) konečně něco pochopili? Z těch předchozích průšvihů v podobě JL a BvS se budou otřepávat hodně dlouho. Od těchto počinů mám k DC filmům nedůvěru, a proto k nim tak i přistupuji. Dalo by se ale říct, že filmy natočené až po JL a BvS (nepočítám MoS ten se ještě povedl) se všechno zlepšilo. Ono to bude tím, že odstavíte Snydera kterej moc vyprávět neumí. Aquaman si pak bere oprávněně vzor ve velmi povedené WW a pomaličku a opět trochu vylepšuje filmový zážitek. Není to kdovíjak originální film a z komixovek nevybočuje. Bohužel je to pro mě takový lehký nadprůměr. Občas jsou ty efekty takové hodně laciné. Je tu pár věcí, které působí jako z béčkového filmu jako například Black Manta. To bylo jako co? Celou dobu na mě jak herec, tak zpracování působilo hodně dementně. Říkal jsem mu „Napuchlá moucha“. Stopáž byla taky celkem přepálená a v té záplavě jmen jsem se taky celkem ztrácel. Dám k těm třem, ale hvězdičku za snahu, protože z té propasti marnosti, do které poslal DC univerzum patlal Snyder, bude těžké postavit se konkurenci a každá taková hvězdička je sakra potřeba. Jen tak dál. Pomalu ale jistě tu platí dvojnásob… ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů