Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

SICK_BREED

Vymítání a FF. Zajímalo by mě, co by se muselo stát , abych filmu splňujícímu podobné kritérium dal nízké hodnocení. Zvlášť když ještě vezmu v úvahu sympatické herecké obsazení, zvláště pak gumovou příjemně posedlou Ashley Bell. "Zmizím, když vydržíš mlčet!" Naštěstí to nevydržel. ()

j0nathan

Na tenhle film jsem se docela těšil, ale z předchozích zkušeností jsem radši nic neočekával. Posedlá slečna byla celkem cool, dokumentární styl se mi líbí, i když už je to trochu ohraná věc. Kamera mohla být trochu víc v akci, myslím, že by to filmu jen prospělo.I když nejsem nijak zvlášť zklamán, z toho závěru šlo vytřískat mnohem víc. Bohužel potenciál konce nebyl naplněn. Přišlo mi, že už se filmařům nechtělo nic vymýšlet a točit a že už se těšili až si skočí po práci na pivko. Chtěl jsem dát 3*, ale zdá se mi to málo. Jelikož jsem se u The Last Exorcism až na úplný začátek bavil celou dobu, tak dávám 3,5*. :) ()

Standic1

Vymítačské filmy mám rád, ale last exorcism určitě nepatří mezi ty nejhorší, ale ani se dvakrát zrovna nepovedl. Poslední dobou často využívaný způsob využití kamery jako jednoho ze zůčastněných se mi líbí, ale tady mi šel spíš na nervy. Časté rozmazané čmouhy mi lezly na nervy a kazily celkový dojem z filmu. Positivem bylo určitě to, že divák mohl vnímat film z více perspektiv a vlastně pak neví čemu má věřit. Také se mi líbilo pojmout vymítání jako podvrch a s ním i spojené první vymítní, kdy to kněz sehrál jako pouhé divadéklo a chtěl to všechno vyřešit jako správný realista :) I přes pár positiv je na mě ale snímek působil neuspořádaně a konec nebyl dotáhnutý, tak jak bych si představoval. Pro mě tedy průměr:) ()

kluk z Na

Dosti zbytečný filmek o téměř posedlé holčině. Technicky to nebylo špatný, ale bohužel ve mě převládl pocit ztráty času a nedokončenosti. To co tam hodinu a půl natahovaly a vymýšlely, tak absolutně zazdily. Škoda. ()

Flopik

Nemám rád filmy s vymietaním ak mám pravdu povedať fakt mi naháňajú strach.Začiatok ma tak povediac nudil , stred sa to pomaly rozbiehalo a koniec ma nasral . Cotton ma hlavne na konci nasral , ktorý normálny človek by hento spravil.Horor no slabé , 3* hlavne za tú atmosféru a hudbu. ()

Ronaldo79

Ježíši, to byla cípovina, která mě upřímně zklamala. Od exorcistické foundfootage předpokládám více záchvěvů hrůzy a nejenom žvanění, jestli je posedlá nebo ne a ten konec slušně vycucanej z prstu. Jinak v těch pár momentech, kdy se přitlačilo na pilu a démon se začal projevovat, to jakousi úroveň mělo. Příště bych nicméně prosil více intenzity. 40% ()

Curunír

Hodně dobrá podívaná, u níž je mrazivé napětí a pocit nejistoty přítomný od počátku filmu do jeho konce. Vyznění filmu pak určitě napomáhá jeho "dokumentární" charakter. ()

KOZEL84

Exorcista natočený formou dokumentu aneb jak se chtěl Eli Roth přiživit na stylu 'točíme horory ruční kamerou,protože jim to přidá na opravdovosti'.Je to asi jiné než kdokoli čekal.Reverend Marcus je spíš skeptik,který jde dát lidem formu léčby,kterou potřebují a v kterou on sám nevěří.Jenže....Zvratů je tu zbytečně moc.Chvilku je to takhle pak zas takhle a nakonec zase jinak a je to spíš otravné než překvapující.I kvůli tomu film funguje tak napůl.Vrcholem filmu je asi hodně vtipná scéna prvního jakože vymítání.Dobré finty ;).Herci jsou překvapivě celkem dobří a hlavně představitelka Nell do role seděla dokonale.Všechno zvládne výrazem a nepotřebuje maskovat aby vypadala jako posedlá.Taky prostředí amerického jihu (Luisiana) je pro horor jako stvořené.Škoda že je vidět na filmu lacinost,což nasere hlavně ke konci,kdy najednou kameramanovi dělá problém zaostřit.Pro někoho možná Spoiler:On se ten Blair Witch-Rec-Rosemary konec celkově moc nevyvedl.PS:a pravý horor je retardovaný styl kázání amerických kazatelů,který jen potvrzuje,že sme všichni z opic.Někteří se z toho ještě nevyhrabali. ()

Teardown odpad!

Další pseudodokumet, tentokráte na téma exorcismus, kde bohužel od začátku do konce sršely neskutečné sračky z huby toho kabaretního šaška, pardon kněze, který by zasloužil zarvat krucifix tak hluboko do prdele, že by cíp z hrdla spatřil světlo světa. Současný fenomém v té nehorší podobě, který si svou infantilností a nechtěnou komičností, zaslouží maximálně rychlou jízdu směr toaleta-kanál. A ještě si s chutí odplivnu. ()

Martyr

Dokaz toho, ze aj 100x videne moze byt este stale aspon trosku desive. Skoda, ze len do momentu kedy sa ma ten desivy neviditelny diabol prebudit a naplno ukazat svoje monstrozne rozmery. S prekvapenim vsak zistujeme, ze rozpocet s odhalenim diabla asi neratal, a tak nam dovoli nahliadnut iba na dvere, za ktorymi sa vsetko odohrava. Musime si vystacit so zvukmi, skrekmi a zabermi tocenymi asi z naplno rozbehnutej F16ky. Velmi slusne vybudovana atmosfera zburana rozpoctom.Proste ked raz chcete stavat mrakodrap, musite investovat viac ako 500 forintov...Rozpocet tu vladal po 2 poschodie.. ()

TaanStari

Tento film skvěle vystihuje hláška ze Zahulíme, uvidíme:"To je příšerně zmatený film. Je posedlá, není posedlá, radši ať ukáže ty kozy!" Jak je zvykem u těchto "moderních" hororů, celou dobu se nic neděje, proto potěšil aspoň závěr. Stejně to je ale strašný shit... ()

dawe787

Jeden ze dvou filmů, které jsem letos nedokoukal a, že rok pomalu končí! V hodině jsem to nevydržel a tuto amatérskou divnou trapárnu vypnul. Zlatá 70.léta s Gregory Peckem oproti této slátanině z 21.století. ()

Isomut odpad!

LionsGateStudios sa rozhodlo po veľkom úspechu duchariny Paranormal Activity natočiť svoj vlastný príbeh. Dosť ma pobúrila scéna s čertovými obrázkami v kostole. No kto to kedy videl? Predstierali, že točia dokument, akože sa to naozaj deje. Miestami mi to pripimínalo [REC]; ani neviem na čo sa tento film hral lebo od hororu to malo kus ďaleko. Neviem, či mám nejakú vadu, ale nejak som sa nezľakol. Všetko bolo také predvídateľné. No a koniec naprosto neprijateľný a bez mozgových buniek vymyslený. Dúfam, že už nikdy nebude natočený podobný film! Odpad! ()

fixaman

Velmi příjemná vymítací záležitost.. Navíc posedlá holčina působí opravdu obyčejně, což se pěkně hodí k pseudo-dokumentárnímu stylu.. ()