Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

gwarr

Totálně přeslazený! Brrrrrrr! Doporučuju sledovat pouze v případě, že máte doma dostatečnou zásobu inzulínu, jinak hrozí hyperglykemický šok. ()

prometheusll

Tak tohle je na Spilberga špatný. Nějak mě to nezaujalo a hodnocení které je 68% je správný. Williamsova hudba výborná ale na Spilberga špatné obsazení. ()

kozak66

doufám,že pokud je tohle sračka, jak tady píšou někteří odborníci,tak pro tenhle web je jistě přínosem verbal,skrk,apod. Blahopřeju Vám.Vaše jistě vrozená schopnost vše správně vyhodnotit je naprosto neuvěřitelná,škoda že Vás neznají v LA.Když náhodou vidíte normální film jste v prdeli vy a ne Spielberg.Dávám 8/10 ikdyž byly už lepší filmy. ()

schindler

Spielberg to tentokrát trochu přesladil. Jako by to chtěl natočit hlavně pro děti (nebo pro pana Váňu) a zapoměl, že se vetšina filmu odehrává na bitevním poli. Jednoduše těch srdceryvných scén je tady na můj vkus až moc, odehrávají se prakticky v každé situaci a všichni lidi tu milují koně. Vzhledem tomu, že kůň se zmůže maximálně na pár odfrknutí a nejedno rošťácké mrknutí, nepřiroste k srdci tak jako třeba E.T. Přesto výprava dokonalá, bitevní scény na Spielberga standartně slušné a i přes přetaženou stopáž mě film příjemně utekl, takže poctivé 3 hvězdy. ()

caniferus

S tymto filmom nemam problem, ale problemom Stevena Spilberga je, ze je to hlboko moralny clovek, takze tento tragicko romanticky pribeh z obdobia prvej svetovej vojny, v dnesnej dobe, kedy sa city nenosia a kina a tv su plne agresivnych krvavych skvarov, najma v pripade tych mladsich nenajde prilis uspech, pre mna ale prijemna spomienka na starsie a kvalitnejsie vojnove filmy. Okrem toho ide o velmi kvalitnu latku a pripomienku obdobia, na ktore sa uz pomaly zabuda. Okrem toho velke plus za neopozerane filmove hviezdy a realny pohlad na obidve strany zakopov. ()

HonziKaja

Pro mě celkem silný zážitek a ani nevím jak se mi jako velmi racionálnímu a celkem cynickému člověku stalo. Přitom je tak jednoduché. Ale Joeyho a Toptornovo dobrodružství které ve válečné vřavě mění a spojuje lidi to prostě dokázalo. Mění je je v téměř pastelových barvách a za krasných melodií Johna Williamse, který pořád ukazuje že je prostě jedinečný. Film který mohl být obsazený Peckem, Bogartem nebo božskou Audrey. Dnes je to film který působí pro hodně lidí až moc sentimentálně, až moc dětinsky, až moc barevně, až moc staromódně. Vážně? Běžte na Stmívání a neremcejte na velkou filmařinu, velké nápady a překrásné ohlédnutí za nejkrásnějším obdobím zlatého věku filmu. Vím že to není zas tak skvělý film jak by se mohlo z řádků nad tímto zdát ale na konci filmu se možná budete přesvědčovat jestli nemáte na hrudi květ máku. A možná pochopíme proč Britové vyznamenávají i zvířata. ()

Dr.dogous

Nádherný jezdecký hřebec musel být pro hlubokou finanční tíseň majitele prodán do služeb armády. Krásný a dojemný příběh anglického plnokrevníka nás nutí zamyslet se nad těžkým životem v zákopech vojáků, ale i těžkém údělu koňů v 1. světové válce. Přežil vražednou zteč jízdy proti pruským kulometům, na rozdíl od „páníčka“, kapitána britské kavalérie. Padl několikrát do zajetí a málem šel do guláše. Pomáhal i zběhům v úprku z fronty, chvíli si užíval svobody ve službách francouzských farmářů, aby byl po té, opět zrekvírován armádou. Pak téměř zahynul při táhání těžkých houfnic do pozic. Dostatečně si užil bahna v zákopové válce na Marně. Říká se: „ Nech to na koně, má větší hlavu." Ale co je moc, to je moc. Při jednom dělostřeleckém útoku se tak vybláznil, že přeskočil neohrabaný útočící tank a prchal a prchal a prchal, jak „splašený“ frontovou linií mezi svištícími šrapnely. Chytil se však do pasti ostnatých drátů v území nikoho. Kdo bude mít to srdce a půjde ho vysvobodit? Shledá se svým původním majitelem.? Ve válce lze padnout za cokoliv, i za koně.85% ()

Djflash

Na každý nový počin takového filmového velikána jakým je bezesporu režíser Steven Spielberg se nahliží s určitým očekáváním. A nejinak tonu bylo i u válečného dramatu s neohroženým koněm v hlavní roli. Po shlednutí celého tohoto opusu musím konstatovat že jsem zklamán. A to především z děje a hereckých výkonů. Je s podivem, že nejpřesvědčivějším dojmem před kamerou na mě působil samotný kůň, který si tak tu hlavní roli opravdu zasloži. To samé se však nedá říci o veškerém hereckém osazenstvu, které z větší časti bylo pouze do počtu. Chvalihodné jest, že Steven občas sází i na mladé talenty v podobě Jeremy Irvina. Tento tah mu však zjevně uplně nevyšel. Jeho projev byl velmi nejistý, a v některých chvílich to vypadalo, že ani on sám pořádně neví co má vlastně vůbec hrát. To lze však přičíst jeho mladické nevyhranosti a nedostatku zkušeností. Kapitolou samo pro sebe jsou kyčovité a v celkovém součtu tak i zbytečné dialogy. Kdyby byl film němý možná by působil mnohem přírozenějí, ale to jen tak na okraj. Děj snímku můžeme směle rozdělit na dvě části. Ta první část (z mého pohledu snesitelnější,) pojednává především o vzniku pevného pouta mezi člověkem a v tomto případě koněm, která je v celku obstojně zvládnuta. Ta však končí prodáním koně na frontu. Druhá půlka by se dala nazvat . Nudné toulky statečného oře po neznámé krajině . Počin se sice honosí přízviskem válečný, ale ve skutečnosti zde naleznete pouze dvě bitvy, které jsou výborně technicky i atmosfericky zpracovány, ale jejim vyčleněno málo prostoru nato, že celková stopáž je více než dvouhodinová. Co se týčé čisté filmařské práce tak k tomu nemám co dodat . Je to všechno jako vždy na vysoké úrovni, ostatně jinak to snad ani Pan Spielberg neumí. John Williams k tomu všemu dodal ještě velmi jímavou hudbu a bylo hotovo. Válečný kůň určitě nadchne všechny milovníky a ochránce zvířat, tím jsem si zcela jist No a ty ostatní čeká hodně trnitá cesta k objevení jeho půvabu.Já si počkám raději na Lincolna, u kterého si hodlám velmi rychle spravit chuť, ale můžu zatím jen doufat, že tomu tak bude . ()

66JIRINA

FILM kde hlavní role patří koni jménem Joey. Příběh z I. Světové války pojatý trochu jinak. Válka je zde vykreslená jako období, které se dostane do života koně. Příběh se odehrává tam kde se v danou chvíli nachází kůň Joey. Na počátku se dostane k mladému chlapci jménem Albert, mezi oběma vznikne neobyčejné přátelství a mladý kůň, který do té doby nebyl cvičený má štěstí, že je u někoho kdo mu věnuje také lásku. Bohatě se za ní odměňuje chlapcově chudé rodině v podobě pracovního koně ač je to kůň plnokrevný dostihový snaží se pro Alberta z lásky kterou si mezi sebou oba vypěstovali. Ale veškeré úsilí, které do toho s chlapcem dává bohužel nestačí zachránit dluhy a dochází pro oba chlapce i koně k bolestnému rozloučení. Kůň je prodán na frontu. Dál se film odehrává v samotné válce a vede diváka tam, kam vede cesta koně Joeyho. Život, který kůň ve válce musel projít je opravdu krutý. Režisér divákovi ukazuje krutost války – všechny válečné záběry jsou dokonale filmařsky zpracované, výborné kostýmy, výborná hudba. Diváka vše přenáší směrem k osudu koně Joeyho a zároveň chlapce Alberta, který musel narukovat a zažívá frontu v zákopech, kde se dostane do výbuchu plynu, zrovna když už vybojovaly těžkou pozici k vítězství. Je těžce raněn do obličeje a dostává se do polní nemocnice. Mezitím Joey prošel peklem a jeho šrámy jsou také značné. Závěr filmu je dojemný až nečekaný – někomu může připadat jako utopický happy end. I přes to to mé hodnocení neohrozí, od toho je to film. Příběh očima zvířete, krásného koně se mi líbil a hodnotím ho vysoko, režisér Steven Spielberg mě nezklamal. Určitě svěřit "hlavní roli" zvířeti, je velmi náročné pro práci, například uvěznění koně v močálu kde je spoutané ostnatým drátem. Film obsahuje málo použitých efektů - o filmu Spielberg řekl: „To je věc, na kterou jsem nejvíc hrdý. Všechno, co vidíte se opravdu stalo." To je neuvěřitelné. Moje hodnocení je také podloženo tím, že mám velmi kladný vztah k zvířatům, jejich chování je upřímnější, skromnější a méně záludné, není chamtivé jako chování lidí. Nad životy lidí, které prošly válku se jistě právem zamyslíme, ale uvědomíme si že koně které ve válce byli, byli také živé bytosti? navíc jistě nemohly rozumět co se to děje, byli vystaveny neuvěřitelnému stresu a neměli na výběr a museli čelit ABSURDNOSTI VÁLKY . ()

Hacune

David Thewlis si už podruhé zahrál ve filmu o koníčkovi, k němuž se svět a osud nezachovali úplně tak fér. Bohužel druhý pokus ani daleka nedosahuje kvalit mnohem komornějšího kousku Black Beauty...Zatímco snímek z devadesátých let (ano éra filmů se zvířátky byla tehdy na vrcholu) mě dohnal až k slzám, tento počin mě nechává ledově chladnou, a to i ve scénách, které ani trochu nezakrývají fakt, že mají útočit na divákovy city. Hollywoodský kabát takovýmto filmům zkrátka nesluší. ()

Mates Hradecky

Nostalgický návrat do osmdesátek, plný spojeneckého patosu a národního hrdinství. Jediný slušný herecký výkon celého filmu nebyl vůbec nominován - toho koníka myslím. Nebo byl celý digitální? ()

surprise

Škoda, že se už nepíší pod tituly popisky jako kdysi. Film pro děti, film pro mládež. Hned by mi bylo jasno. Sice mě mohlo varovat jméno režiséra, který na školní mládež bere ohled skoro vždy, ale převážila touha uvidět neobvyklý příběh z 1. světové. Dočkal jsem se v první půli čistokrevné dospělácké nudy, až jsem si myslel že to nedokoukám, ale v druhé části dramatické válečné kulisy udržely mou pozornost. Koně má každý rád, proto to od začátku zavánělo kýčem a když nevinně trpí, koho by to nedojalo. Proto to i kýčem zůstalo až do konce. A tak body pro tento film sbírá jen fakt, že kdybych to viděl ve 12 letech, byl bych nadšen a chtěl bych k narozenínám koně. ()

lidyyy

Filmy s válečnou tématikou nepatří zrovna mezi moje oblíbené, podívám se na ně jednou a to mi stačí. Ovšem tenhle film mě dostal. Mohla bych ho vidět po sté a stejně bych nezadržela slzy. Ať si říká, kdo chce, co chce, ten film mně učaroval a pět hvězdiček je tam! ()

gezko

Mám rád kone, mám rád Spielberga, ale tento film mal natočiť Ridley Scott. Film je až príliš epický, rozvláčny ako sopel a postráda akciu. Od Spielberga človek očakáva viac, hlavne potom čo dokázal s filmom Zachráňte vojaka Ryana. Vôbec tu nemôžem povedať, že by film bola pocta hrdinom I. svetovej vojny, ako sa píše v podtitulkoch, pretože z vojny ukazuje len málo a aj to až príliš idealisticky - ako jednu z dejových línií. V podstate som teda sklamaný, pretože osm očakával viac. Keď si odmyslím toho krásneho koňa (Joeyho), tak ma vo filme zaujal len herecký výkon Emily Watson. Suma sumárum: nevyužitý potenciál a preto 3*. ()

macoslavek odpad!

už když jsem v kině viděla trailer, prskala jsem smíchy.. film mě ale i přesto svou stupiditou natolik překvapil, že jsem se nakonec v šoku ani nezasmála.. ()

desnik

Navzdory pěknému příběhu, precizní kameře a klasické Spielbergovině nemůžu jinak než "jen" průměrný film... ()

shinlove

Myslím si, že byl film zbytečně dlouhý, ale to je asi jediné, co bych mu vytkl. Jeden z nejlepších Spielbergových filmů a jsem z něj opravdu nadšený! Zřejmě to bude skvělým Curtisovým scénářem. Dlouho jsem se na něj chystal, ale to čekání za to stálo! V podstatě jsem neznal nikoho z herců a to mně možná ještě víc utvrzuje v tom, že je to prostě skvěle natočeno. Navíc velmi silný děj, který snad nemohl nechat nikoho chladným. Steven by měl po tomto filmu už "jen" produkovat, protože takhle kvalitní film se podaří jen jednou za 10 let... 5* ()

zeromen

Velice vydařený film o přátelství zvířete s člověkem. Jde vidět že mistr řemesla Steven Spielberg, i zde dokázal mistrně natočit tak úchvatný film, který ještě dlouho bude v paměti lidí, kteří mají tento žánr v oblibě. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga